Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone]

748 odpowiedzi na ten temat

#381 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo produkcja zwierzęca i roślinna ;)

Napisany 30 marzec 2013 - 20:47

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] zależy w jakiej jeszcze róbcie bo np w lekkich pracach sobie ciapek po pyrka i robotę zrobi nie można porównywać takiego spalania bo każda moc może być ekonomiczna w zależności od zadań przez nią wykonywanych porównywać spalanie można ciągniki o tych samych KM nie wszystko zrobisz c330 co zrobi ft i na odwrót

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] Dzisiaj, 23:59
  •  

#382 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 16:22

Drodzy użytkownicy nie macie racji na temat 675 dt. ja mam z 2013r i ma 75 km turbo. Carraro jest włoska. wystarczy popatrzyć na tabliczkę i tak samo silnik z UK. pali 4 litry na 1ha orki czyli mało. mniej jak C-330. polecam. obecna cena brutto to 124 000zł ale jest goły.

Jak ciągnik jest z 2013 r. to skąd wiesz ,że w orce pali 4 l na 1h orki ..? Orałeś już w tym roku ? To spalanie jest niewiarygodne ... 5 l to on spali na mhg ale np. w turze ,grabieniu siana itp. w orce nie wiem dokładnie bo nie mierzyliśmy rzetelnie ,ale na pewno więcej . Teraz w sezonie zmierzymy to podam ...

#383 Share MichalZajac

MichalZajac

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 18:53

witam ja mam 675 dt i mam problem z głośną pracom WOM i serwis nie może sobie z tym poradzić. Czy ktoś ma ten sam problem albo miał i go rozwiązali co to za przyczyna. Czekam na informacje.

witam ja mam 675 dt i mam problem z głośną pracom WOM i serwis nie może sobie z tym poradzić. Czy ktoś ma ten sam problem albo miał i go rozwiązali co to za przyczyna. Czekam na informacje.

Heyka ja tez mam ten problem ponad rok.Ciagnik byl w mragowie wymienili mi caly walek i ok miesiac po wymianie to samo strasznie tlucze sie walek.Zglaszalem to kilka razy do serwisu ale oni twierdza ze tak musi byc.Wiec prawdopodobnie sprawa trafi do sadu poniewaz diler nie serwisuje usterek.Napisz co tobie udalo sie z ta sprawa zrobic.POZDRO

#384 Share kuba3048

kuba3048

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 kwiecień 2013 - 19:53

Jak ciągnik jest z 2013 r. to skąd wiesz ,że w orce pali 4 l na 1h orki ..? Orałeś już w tym roku ? To spalanie jest niewiarygodne ... 5 l to on spali na mhg ale np. w turze ,grabieniu siana itp. w orce nie wiem dokładnie bo nie mierzyliśmy rzetelnie ,ale na pewno więcej . Teraz w sezonie zmierzymy to podam ...

tak orałem 4 marca pod przenice a siałem 5 marca1 ja mam glegy piaskowe bardzo lekkie tak że c-330 5 skibowym pokłada na 4 biegu bez dyma (na ciepłym silniku) czyli widziesz da rady a ft 4 litry 3 skibowym overum mało pali. nie wiem jak u ciebie ale masz napewno cięższe gleby. POZDRAWIAM

#385 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 16:46

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] Obiecałam, że zmierzę spalanie w orce Farmtraca 675Dt i tak zrobiłam ... :rolleyes: Zatem ciągnik ten we współpracy z pługiem Staltech 4*35 przez 1,5 mhg orki spalił dokładnie 12,5 l ropy . Pomiar był wykonany w ten sposób ,że ciągnik został zalany paliwem pod korek i spisany licznik . Po powrocie z pola ,ponowne tankowanie pod korek( paliwo było wlewane 10 l bańką z miarką ) . Dodam jeszcze ,że orane było pole po łące i nie była to lekka orka . Mąż trzymała obroty silnika na około 1700.
Myślę ,że to dość rzetelny pomiar . Sami oceńcie czy to dużo czy mało ,bo mi się wydaje dość przyzwoicie ... ;)

Edytowany przez Meg5, 18 kwiecień 2013 - 16:48.

#386 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 18:42

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] Dobry pomiar spalania zrobiony piszesz że miał ciężko może za mało pola orałeś aby dokładnie sprawdzić spalanie na mtg i ile pola zaorane na prostym kawałku takim pługiem w tym czasie powinno zaorać się 1 ha to 12,5 l by pasowało mnie 670 ok 10-12 lit starcza na 1 ha zależy od pola i jaka gleba w pługu 4*30

#387 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 18:49

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] Pole było w kształcie prostokąta i faktycznie była to powierzchnia 1 ha .

#388 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 20 kwiecień 2013 - 07:03

Obiecałam, że zmierzę spalanie w orce Farmtraca 675Dt i tak zrobiłam ... :rolleyes: Zatem ciągnik ten we współpracy z pługiem Staltech 4*35 przez 1,5 mhg orki spalił dokładnie 12,5 l ropy . Pomiar był wykonany w ten sposób ,że ciągnik został zalany paliwem pod korek i spisany licznik . Po powrocie z pola ,ponowne tankowanie pod korek( paliwo było wlewane 10 l bańką z miarką ) . Dodam jeszcze ,że orane było pole po łące i nie była to lekka orka . Mąż trzymała obroty silnika na około 1700.
Myślę ,że to dość rzetelny pomiar . Sami oceńcie czy to dużo czy mało ,bo mi się wydaje dość przyzwoicie ... ;)

nigdy bym nie pomyslał że kobiety nawet takimi sprawami potrafia sie zająć :blink:
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#389 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 30 maj 2013 - 13:29

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] Mam wprawdzie 670 ale to tak samo w 675 jak u was po bokach przy felgach tylnych kół są kalamitki gdzie zalecają smarować co 150 mtg kilka razy pompnę tam smaru tylko wypływa i felga cała opryskana potem tam chyba nie ma uszczelniacza tak musi być też tak macie

#390 Share bartekputek

bartekputek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 maj 2013 - 19:09

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] panie Michale był u mnie mechanik z serwisu z Mrągowa i już jest ok. miał wymienić tylna przystawke WOM ale coś go tknęło i odkręcił tą blaszaną osłone wałka i teras jest cisza także takie gów... a tyle nerwów napsuło i tera jestem zadowolony z tego traktora. Polecam zrobić to samemu i będzie ok. napisz po prubie czy pomogło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share dreamtime18

dreamtime18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 18:13

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] wedlug katalogu wychodzi ze farmtrack pali 6;/ na godzine w orce:) mowa tu o 75KM

#392 Share SATURN

SATURN

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 01 październik 2013 - 09:45

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] witam ja w moim ft 675dt pojawiła sie następna usterka zwiozana z układem wspomagania kierownicy mianowicie przy skręconych kołach do oporu w prawo czy w lewo dalej mogę kręcić kierownicą nie ma żadnego oporu czoś jagby przepuszcza olej i cieżej działa to wspomaganie podczas jazdy czo może być przyczyną tak działajocego układu wspomagania w ft 675dt

#393 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 01 październik 2013 - 18:20

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] to że dalej można kręcić to normalne ja też jak skręcę do oporu to później mogę trzymając lekko kręcić dalej mi na równej drodze zawsze ciągnik zjeżdża mi na lewa stronę po czasie i tak powoli skręcam to koła mniej reagują jak kierownica co w wyniku jak tak na obwodnicy 10km to zdarza sie ze dwa razy kierownice sie obróci w prawą na której nie ma zakrętów ale to chyba tak już jest

#394 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 02 październik 2013 - 06:25

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] Tam jest orbitrol w układzie kierowniczym,posiada zawór szokowy wbudowany w sobie . Po skręceniu kół na maksa załącza się i możesz sobie kręcić i kręcić tak ma być.

#395 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 03 październik 2013 - 15:01

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] Mam pytanie do posiadaczy farmtraca 670/675dt

Czy da sie do nich zamontować (w opcji) skrzynie 40km/h, czy nie ma inego wyboru niż 30km/h?

Czy próbował ktoś z was (np nawigacją samochodową) jaka jest rzczywista prędkosć traktora w transporcie (najwyższy bieg i obroty koło 1800)

Poratujcie, bo kusi mnie kupić sobie ten traktorek jako pomocniczy (zamiast starej 60-tki i 80-tki), ale fajnieby było, gdyby jeździł wyraźnie szybciej niż te wiekowe ursusy.

#396 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 03 październik 2013 - 16:28

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] Nie ma możliwości wyboru skrzyni 40 km/h, musiałbyś wziąć model 685DT który ma taką w standardzie.
Kiedyś mierzyłem prędkość nawigacją i z tego co pamiętam to na oponach nisko profilowych na max. obrotach silnika miał równe 30 km/h. Więc przy jakiś sensownych obrotach wyjdzie ok 25 km/h.

#397 Share pysa

pysa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 03 październik 2013 - 16:43

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] 105 mg i padł rozdzielacz chydrauliki podnośnika ,podobno montują hinduski 2 tyś. sztuka ,traktor na gwaranci i to pierwsza awaria ,,ale zaśpiewam ,,gdzie się podziały stare ursusy nie za pomniane gdzie te traktory z tamtych lat ,,

#398 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 04 październik 2013 - 08:04

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] Dokładnie stare ursusy ,bo te nowsze i nowe to już tylko problemy .
U mnie zaraz 300mhg i drugi przegląd. Jak na razie bez większych awarii . ;)

#399 Share wojciech675DT

wojciech675DT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 342 postów

Napisany 04 październik 2013 - 08:43

Ciągnik Farmtrac 675 DT [połączone] takie gadanie stare też się psują wszystko sie kiedyś zepsuje czy to z przepracowania czy to ze zmęczenia materiału czy z wady fabrycznej może kiedyś solidniej wszystko było robione ale nic wieczne nie jest nowe to jak sie komu trafi jednemu lepiej jednemu gorzej a jak ktoś chce starymi ursusami jeździć to kto komu broni pełno tego :D ja tam wolał bym sie przesiadać z starszego na nowszy niż odwrotnie tylko szkoda ze do tych nowych nie ma części dostępnych od ręki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 04 październik 2013 - 12:50

takie gadanie stare też się psują wszystko sie kiedyś zepsuje czy to z przepracowania czy to ze zmęczenia materiału czy z wady fabrycznej

Stary ciągnik to ma prawo się psuć ,bo niejednokrotnie już swoje wypracował .Natomiast jak w nowym ciągniku ,który już u sprzedawcy stoi z uszkodzoną skrzynią biegów ,to chyba jest już coś nie tak ,albo przepracuje kilkadziesiąt mhg i awaria za awarią . Prawda jest tak ,że kupno nowego ciągnika nie daje nam gwarancji kilku lat spokojnej pracy i nie mówię tu tylko o tych ciągnikach z tzn. niższej półki ,ale też o tych super wypasionych ciągnikach ,gdzie ich wartość równa się wartości 150 m/2 domu i więcej . W mojej okolicy rolnik kupił za blisko 300 tyś Deutza i po pierwszym wyjeździe w pole już nie wrócił ,bo przedni napęd odmówił współpracy( po prostu coś się w nim ''zmieliło '') . Dobrze że awaria nastąpiła na gwarancji ,bo niejednokrotnie bywa tak ,że ciągnik jeszcze nie spłacony, a już się sypie . Kto z Was prenumeruje'' Tygodnik Poradnik rolniczy '' ,to sobie czasem może poczyta ,jak to z nowymi ciągnikami jest . Ostatnio np. czytałam o Ursusie (pol-mot) ,gdzie uszkodzeniu uległa turbina, a Perkins nie chciała uznać wady i zganiał winę na rolnika .
Przepraszam ,że odbiegłam trochę od tematu ,ale to taka moja uwaga do powyższego postu .