Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych

65 odpowiedzi na ten temat

#41 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 17:49

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych No w sumie, bardzo dobry pomysł. Mamy takiego koguta pod zapalniczke to go podłączymy i na dach samochodu :D Fajnie to będzie wyglądać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych Dzisiaj, 23:37
  •  

#42 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 17:55

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych

Na drodze można poruszać się pojazdami o szerokości do 3m. Na szersze potrzebne jest specjalne zezwolenie i takie tam ...
U mnie 2 kombajny majo hedery 5 m i jeżdżą w żniwa z przypiętymi. To jeden z nich http://www.agrofoto....mage120970.html . drugi to Bizon rekord (oba kombajny są tego samego właściciele) minąć ze z nimi idzie tylko musi zjechać do boku bo tak to zajmuje cało drogę :D Ja się z praso z nim minąłem.

Co do twojego przejazdu to proponuje ci jechać przed kombajnem samochodem z napisem "PILOT" "Pojazd szerokości Xm" W razie polici napewno będzie inaczej niz byś jechał bez nczego.

Jesteś w błędzie kolego w Polsce max szerokość jaka obowiązuje to 2,55 (za wyjątkiem pojazdu chłodniczego bo wtedy jest 2,6), a z tym napisem PILOT i pojazdem przed to może by i przeszło pod warunkiem, że ten kto będzie pilotował ten kombajn będzie miał pozwolenie/zaświadczenie o skończeniu kursu kontroli ruchu drogowego (jakoś tak podobnie brzmi). Koszt jak dobrze pamiętam 350 zł. Oczywiście powinieneś jeszcze wcześniej uzyskać pozwolenie od GDDKiA. Moim zdaniem gra nie warta świeczki i może Cię to kosztować dużo więcej niż wynajęcie kogoś z zestawem aby przetransportował Ci heder.

#43 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 17:59

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych Kończyłem miesiąc temu kurs na kombajnistę i instruktor mowił że kombajn może mieć max 3m chyba że droga jest na tyle ciasna że wystaje na drugi pas ruchu to wtedy trzeba nawet 3 m zdiąć.Do prowadzenia kombajnu po drodze wystarczy zwykłe prawojazdy nie trzeba mieć kursu .
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#44 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 18:00

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych Ale jak policja zobaczy napis PILOT to sobie pomyśli że ma koleś takie uprawnienia i puści go dalej nie będzie musiała nas zatrzymywać :D

#45 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 18:04

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych Ale jak saobie tak nie pomysli i zatrzyma do kontroli, wtedy bedzie nieciekawa sytuacja

#46 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 18:06

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych Oj tam nie trzeba od razu zakładać że zatrzyma a jak zatrzyma to z każdym można się dogadać jest tylko jedno pytanie Ile ?
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#47 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 18:13

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych Racja ale jak to mówia "pozorny zawsze ubezpieczony'

#48 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 18:21

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych nie wiem czy tak od razu się dogadają :D Weście pod uwagę, że odległość jest dość duża (30 km) i jest to droga krajowa, a wiec zawsze znajdzie się jakiś życzliwy kierowca co tą sprawą się zainteresuje i da cynk w odpowiednie miejsce. A Panowie z policji będą mieli okazje się wykazać, a wiem, że kary w takich przypadkach są naprawdę wysokie. I tutaj raczej nie będzie zmiłuj.

#49 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 18:26

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych No, dokładnie :) tego też się troche obawiam. No ale miejmy nadzieje że dojedziemy bez żadnych przygód. Może nie będzie tak źle, w sumie to nasze strony to w razie co jakoś się dogadamy :D

Edytowany przez andrzej2110, 26 czerwiec 2009 - 22:13.
cytowanie posta wyżej

#50 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 18:41

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych ,,Pojazd, który przekracza co najmniej jedną z następujących wielkości:

1) długość pojazdu - 28,00 m,

2) szerokość - 3,60 m,

3) wysokość - 4,70 m,

4) masa całkowita - 60 t

- powinien być pilotowany przy użyciu dwóch pojazdów wykonujących pilotaż, poruszających się z przodu i z tyłu pojazdu."

Cytat ze strony internetowej GDDKiA na temat pilotowania

P.S. Nie cytuj wcześniejszych postów, bo polecą %

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:00

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych ja jezdże 15km wjedną strone kombajnem 4m heder oczywiście przypięty ,przez miasto 30tyś mieszkańców i ronda ,światła itp.Ale mam kogóta,światła sprawne ,gaśnice,OC,AC i uprawnienia (noi jestem trzeżwy)i jak narazie nikt mnie niezatrzymał ale pare razy jechałem przy radiowozie.Ajak mnie nawet zatrzymają toco mi zrobią ,zholują?Ponadgabaryta?Najwyżej mandat albo pouczenie .Dodam że jak bymnie zhaltowali w mieście to zakorkowali by główną obwodnice noi by troche kierowcy potrąbili.Aha i niewkażdym województwie obowiązuje pozwolenie na przejad ponadgabarytem np. wpodlaskim tonie.Pozdrawiam wszystkich kombajnistów.

#52 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:06

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych A jeżeli ktoś dostanie pozwolenie na jechanie pojazdem powyżej 3 metrów. i ten pojazd ma załóżmy 4,5 metra szerokości to czy tak, czy tak musi być pilotowany??

P.S Dzięki za ostrzeżenie że nie można cytować, szczerze mówiąc nie wiedziałem że za to są %% :D

#53 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:15

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych Jeżeli dostaniesz pozwolenie na jazdę pojazdem do 3 m a w rzeczywistości okaże się, że masz 4,5m to wtedy traktowany jesteś jak byś w ogóle poruszał się bez jakiegokolwiek zezwolenia.

Aha i niewkażdym województwie obowiązuje pozwolenie na przejad ponadgabarytem np. wpodlaskim tonie.

Masz na myśli tylko kombajny a nie ogólnie ponad gabaryty, bo na nie trzeba uzyskiwać w każdym województwie zezwolenie, jeśli tylko przekraczasz którykolwiek z wymiarów.

#54 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:34

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych Masz na myśli tylko kombajny a nie ogólnie ponad gabaryty, bo na nie trzeba uzyskiwać w każdym województwie zezwolenie, jeśli tylko przekraczasz którykolwiek z wymiarów.
[/quote]
no właśnie to chyba chodziło o maszyny rolnicze nobo jak Boinga będe przewoził to raczej trzeba zezwolenie

#55 Share koses

koses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 19:54

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych @semos to nie dokońca prawda z tą szerokością bo poiazdy wolnobierzne i ciągniki rolnicze ze sprzętem mogą się poruszać po drogach publicznych z szreokością 3m.

#56 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 20:05

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych Zadecydowaliśmy że pojedziemy "zadupiami" tam gdzie przejeżdża 1 samochód na godzinę a policja raz na miesiąc, jakoś damy radę

#57 Share wsk125ccm

wsk125ccm

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1258 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 20:09

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych CB w kombajnie i samochodzie kawałek przed kombajnem - żadna droga nie straszna :D

#58 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 20:37

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych No można i tak. Albo ktoś najpierw pojedzie ta drogą pierwszy i zbada czy jest czysto

#59 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 20:44

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych jak to mówi moja babcia ,,jak kogoś stać na koszulę to i na gacie" :D wiec jak @wal ma kasę na kombajn to i na mandat :) a zmianę drogi na boczną mniej uczęszczaną w 100% popieram

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share szczepek2

szczepek2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 21:22

Poruszanie sie kombajnem po drogach publicznych Sam jeżdżę kombajnem z 4 metrową kosą (heder niecałe 4,5m) i choć to Dominator a nie Bizon i odpinanie hedera jest dość łatwe (kilka minut), to gdybym miał kilka razy dziennie go odpinać i zapinać, to uzbierałoby się ponad godzinę. Pola u nas jak mają więcej niż 1 hektar, to mówimy "duże". Nie mam nawet wózka. W tej sytuacji zostaje kogut i szczęście. Przydałby się też samochód pilotujący z kogutem z przodu.
Jednak pamiętam artykuły w mediach, jak w okolicach Gdowa (chyba) w małopolsce w czasie żniw zginęły kobiety (dziewczyny), które wpadły CQ na zakręcie pod heder Bizona. Strach pomyśleć co czuł kombajnista i co się z nim teraz dzieje (mam cichą nadzieję, że jest na wolności). Obyśmy nigdy nie byli w podobnej sytuacji.
Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.