Skocz do zawartości

Zdjęcie

kary za prawo jazdy

130 odpowiedzi na ten temat

#121 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 17 marzec 2011 - 11:37

kary za prawo jazdy Ja znam tą wersję iż na kat. B wolno poruszać się KAŻDYM ciągnikiem rolniczym z maszynami rolniczymi zawieszanymi i pół zawieszanymi, oraz niektóre 2 osiowe. Każdego rodzaju przyczepą 1-osiową, rozrzutniki obornika( gdyż nie jest rejestrowany jako przyczepa, jest maszyną rolniczą) rozsiewacze wapna-nawozu, beczkowozy, pługi na kole itp. Zawieszane : pługi brony itp. Co do 2 osiowych rozrzutniki obornika - 2 osiowe. beczkowozy 2 osiowe i jedna jedyna rzecz która przypomina przyczepę i służy jako maszyna transportowa, Mowa o wozie, gdyż też nie jest rejestrowany a jest maszyną rolniczą, Co do mandatu z jazdą np z przyczepą to podobno jest 300zł - brak odp dokumentów umożliwiajacych jazdę danym pojazdem. Ale panowie pomyślmy, na chłopski rozum jeździłem po drogach publicznych w wieku 13 - 14 lat w wieku 15 lat popylałem na skup z przyczepą, aż zrobiłem prawko, i do dnia dzisiejszego nie złapali mnie. Mam rodzinę w policji i pytałem się jak to jest i : jeżeli dany ciągnik (z osprzętem) Nie rzuca się rażąco w oczy (brak świateł, ogólne zaniedbanie, opony,) oraz kierowca jadąc po drodze zachowuje wszelkie przepisy i nie wygląda na "szczeniaka" to nie zatrzymują ciagników, tym bardziej w okres żniw

Edytowany przez Patryk3802, 17 marzec 2011 - 11:39.

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kary za prawo jazdy Dzisiaj, 20:02
  •  

#122 Share wiesko

wiesko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 20:52

kary za prawo jazdy Mnie policjant scigal i to dzielnicowy z wioski od 10 roku zycia do poki nie zrobilem na B prawka. Teraz powoli juz odpouscil wiec nie zawsze tak jest Patryk3802. A instruktora nauki jazdy jak sie pytalem to powiedzial ze zestaw nie moze przekraczac DMC 3,5t.

#123 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 marzec 2011 - 13:42

kary za prawo jazdy Nie wiecie czy już weszły bądź kiedy wejdą nowe przepisy dla młodych kierowców.Chodzi mi o ten okres dwuletni listek itd?

#124 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 marzec 2011 - 13:57

kary za prawo jazdy

Ja znam tą wersję iż na kat. B wolno poruszać się KAŻDYM ciągnikiem rolniczym z maszynami rolniczymi zawieszanymi i pół zawieszanymi, oraz niektóre 2 osiowe. Każdego rodzaju przyczepą 1-osiową, rozrzutniki obornika( gdyż nie jest rejestrowany jako przyczepa, jest maszyną rolniczą) rozsiewacze wapna-nawozu, beczkowozy, pługi na kole itp. Zawieszane : pługi brony itp. Co do 2 osiowych rozrzutniki obornika - 2 osiowe. beczkowozy 2 osiowe i jedna jedyna rzecz która przypomina przyczepę i służy jako maszyna transportowa, Mowa o wozie, gdyż też nie jest rejestrowany a jest maszyną rolniczą, Co do mandatu z jazdą np z przyczepą to podobno jest 300zł - brak odp dokumentów umożliwiajacych jazdę danym pojazdem. Ale panowie pomyślmy, na chłopski rozum jeździłem po drogach publicznych w wieku 13 - 14 lat w wieku 15 lat popylałem na skup z przyczepą, aż zrobiłem prawko, i do dnia dzisiejszego nie złapali mnie. Mam rodzinę w policji i pytałem się jak to jest i : jeżeli dany ciągnik (z osprzętem) Nie rzuca się rażąco w oczy (brak świateł, ogólne zaniedbanie, opony,) oraz kierowca jadąc po drodze zachowuje wszelkie przepisy i nie wygląda na "szczeniaka" to nie zatrzymują ciagników, tym bardziej w okres żniw

Głupoty piszesz.

na kat B można się poruszać każdym pojazdem nie przekraczającym 3,5t DMC mało jest ciągników poniżej tej wagi.

#125 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 14:04

kary za prawo jazdy kodek drogowy mówi tak

"Art. 88. 1. Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania pojazdem silnikowym jest prawo jazdy określonej kategorii.

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

• kategorii A – motocyklem;
  • kategorii A1 – motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 cm3 i mocy nieprzekraczającej 11 kW;
  • kategorii B:
  • pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
  • pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
  • ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym"
http://kodeks-drogowy.org/kierujacy/uprawnienia-do-kierowania

#126 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 20:40

kary za prawo jazdy ciągnikiem możesz jeździć na B do tego taki typowy popularny wózek na świnie. zawieszane maszyny ale o ile mi wiadomo max 2.5m?
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#127 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6741 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 20:56

kary za prawo jazdy 3,20 albo 3 metry. Ale chyba 3,20 bo na wykładach jeszcze myślałem sobie że agregat 3,6m już trzeba składać
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#128 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 marzec 2011 - 16:58

kary za prawo jazdy

ciągnikiem możesz jeździć na B do tego taki typowy popularny wózek na świnie. zawieszane maszyny ale o ile mi wiadomo max 2.5m?

Na af kiedyś o tym byłą już dyskusja. Ja też się pytałem kilku instruktorów jazdy, policjantów i każdy interpretuje to inaczej. Najlepiej zrobić T lub B+E i nie będzie już wątpliwości :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#129 Share matirp12

matirp12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 30 czerwiec 2012 - 11:32

kary za prawo jazdy '[

Edytowany przez matirp12, 03 lipiec 2012 - 19:58.

#130 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 30 czerwiec 2012 - 12:44

kary za prawo jazdy matirp12

3 lata dożywocia :D

Na af kiedyś o tym byłą już dyskusja. Ja też się pytałem kilku instruktorów jazdy, policjantów i każdy interpretuje to inaczej. Najlepiej zrobić T lub B+E i nie będzie już wątpliwości Dodany obrazek

nie koniecznie bo B to tylko do 3,5 tony
najlepiej w rolnictwie to mniec C+E w tedy możesz ciągnąć 2 przyczepy a przy B+E możesz tylko jedna i wiem to na 100% no albo ze chyba zrobisz sobie T ale T robią sobie tylko ci którzy chcą być zatrudnieni jako traktorzyści np. s spółce komunalnej

Edytowany przez bocecek087, 30 czerwiec 2012 - 12:46.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 30 czerwiec 2012 - 20:42

kary za prawo jazdy Na B+E tez można 2 przyczepy ;)
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)