Skocz do zawartości

Zdjęcie

kary za prawo jazdy

130 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Shirou

Shirou

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 17:23

kary za prawo jazdy kategoria B uprawnia do jazdy ciągnikiem i możesz pod niego podpiąć pług, siewnik, rozrzutnik... itp., z wyjątkiem przyczepy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kary za prawo jazdy Dzisiaj, 07:05
  •  

#62 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 17:27

kary za prawo jazdy I beczki asenizacyjnej. Podobno jej tez nie można podpinać jak ktoś ma B.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#63 Share Kristaps

Kristaps

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Zainteresowania:Visca El Barça

Napisany 15 marzec 2010 - 17:38

kary za prawo jazdy

A jak sprawa wygląda za jazdę ciagnikiem(60) z kategorią B czy moge jeździć z podwieszanym sprzętem np.pług 3 skiby lub kultywator ?

Czy łamię wtedy prawo czy nie ?

Dobre pytanie. Ja słyszałem że można właśnie z podwieszanym sprzętem i przyczepą lekką, ale nie wiem czy to na pewno prawda.
,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 15 marzec 2010 - 22:57

kary za prawo jazdy

kategoria B uprawnia do jazdy ciągnikiem i możesz pod niego podpiąć pług, siewnik, rozrzutnik... itp., z wyjątkiem przyczepy.

Oj z rozrzutnikiem chyba też nie można...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#65 Share raffx89

raffx89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 23:11

kary za prawo jazdy mi sie wydaje ze mozna z rozrzutnikiem bo jest to sprzet rolniczy i nie da sie go zarejestrowac jako pojazd

#66 Share artur21

artur21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 07:49

kary za prawo jazdy jak sobie przypominam to mając kategorie B to można jeździć traktorem z maszynami zawieszanymi plus dwukółka do 700 kg

#67 Share pawel321654

pawel321654

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 324 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 08:40

kary za prawo jazdy można prowadzić przyczepę lekką, której masa nie przekracza 750 kg, to samo się tyczy samochodu jak i ciągnika

#68 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 16 marzec 2010 - 21:12

kary za prawo jazdy witam a ja słyszałem ze mozna śmigac traktorem z kazdym sprzentem byle nieprzekroczyc dopuszczalnej masy całkowitej 3500kg
no to zalezy tez na kogo trafisz bo jak młodym brakuje na pagonie to szukają guza

#69 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 marzec 2010 - 21:38

kary za prawo jazdy to jak ktoś ma już 914 i wieksze to nawet z pługiem na nie wyjedzie mając tylko B bo te 3500 to sam ciągnik wazy wiecej jak dobrze dociązony :) ja tam mam T i mam spokojna głowę :) nawet z 3 przyczepami moge jeździć (jesli wczesniej dostane pozwolenie od Policji na przejazd) :)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#70 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 marzec 2010 - 21:50

kary za prawo jazdy Akurat ciągnikiem możesz jeździć bo na ciągnik te 3500kg nie obowiązuje...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 16:47

kary za prawo jazdy

# kategorii B:

1. pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,
2. pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,
3. ciągnikiem rolniczym lub pojazdem wolnobieżnym

Pokażcie mi gdzie tu jest napisane coś o 3,5tonowym ciągniku? Czytanie ze zrozumieniem to podstawa. Jak widzicie 3,5T tyczy sie samochodów osobowych.

#72 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:01

kary za prawo jazdy JCB fastrak 150 tez jest ciągnikiem rolniczym i jak smerfy cię zatrzymają to tez B ci wystarczy??? bo jak bracha zatzymali to mało sie niezasapali swojimi paragrafami

#73 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:43

kary za prawo jazdy Z tego co się orientuje to JCB jest rejestrowany jako ciężarówka czy cos takiego ze względu na swoja prędkość transportową. A co do policjantów wszystko zależy od tego jacy są. Jedni Ci powiedzą ze na B tylko ciągnikiem do 3,5T inny powie ze mozna nawe 10T ciągnikiem popylać.

#74 Share Krzysiek19

Krzysiek19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 22:33

kary za prawo jazdy Mojego kumpla zatrzymali (16lat) były żniwa i nic mu nie zrobili tylko dali pouczenie, że ma brak świateł przy przyczepie.Tak jak kolega piszę wyżej, zależy na kogo się trafi. Nie którzy dowalą mandat i odroczenie, nie który tylko pouczą.
Ursus c-330 i MF 255
następca c 330 Renault Cergos :D

#75 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 10 październik 2010 - 19:54

kary za prawo jazdy Dobra czytam ale do końca nie czaje czyli jak jadę samochodem obok siedzi tatuś i mnie złapią a mam 16 lat to dostaję 500 zeta czy jeszcze jakieś odroczenia? Ciapkiem latać to się nie boje :blink: a jak jadę z ojcem to mówi mi żebym patrzał dookoła i jak zobaczę pały to żebym spierd..... na błotnik :D

#76 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 12 październik 2010 - 14:38

kary za prawo jazdy Jesli nie jestes pelnoletni to MANDAT 500ZL I NIC WIECEJ jak przyjmiesz jak bedziesz cwaniaka walil to sprawa do sadu i w dety sad rodzinny sie zainteresuje tym i moze byc nie ciekawie. Czyli przyjmujecie 500zl i lepiej sie nie odzywac, z kazdym mozna dojsc do porozumienia (nie mowie o lapowkach czy innych). Wiem to bo rozmawialem z znajomym policjantem.
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#77 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 12 październik 2010 - 17:18

kary za prawo jazdy Jeżeli masz ubezpieczony pojazd którym jedziec czyli OC i jest zajestrowany a nie posiadasz prawka(wogóle) to 500zł mandatu i policja wypad od CB.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#78 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:05

kary za prawo jazdy Tak, 500 zł i NIC WIĘCEJ, lepiej nie unoście głosu przy panu mundurowym :rolleyes:
Kolege zatrzymali, i dali tylko pouczenie, ale kazali przyjechać jemu ojcu po ciągnik... :P

#79 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:29

kary za prawo jazdy Kumpel Fergusonem 255 z prasa jak jechał i zobaczył że z tyłu gminna jedzie to przez bruzdę i polami a oni na około drogą. Zatrzymali go a policjant "A to nie ty nam też uciekałeś motorem tydzień temu?" B) Tylko pouczenie mu dali ale gdyby powiatowi przyjechali to miałby mandat jak nic.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 07 grudzień 2010 - 20:43

kary za prawo jazdy z moich wiadomosci to zle mowicie ze 500 zl i nic wiecej. Z tymi 500 zl to sie zgodze lecz co z autem? Wlasciciel pojazdu bedzie mial sprawe za udostepnienie samochowdu czylu w tej sprawie (narzedzie zbrodni)groznie zabrzamilo lecz tak jest. Jedyne co mozecie powiedziec to do 16 lat ze ukradliscie samochod ojciec nic o tym nie wie. a jezeli macie 16+ to jestescie normalnie za kradziez sadzeni. ta mi tlumaczyla policja B)

A i jak tam wczesniej pisaliscie to na "B" mozna jezdzic kazdym traktorem z maszynami zawieszanymi do 350 kg jedynie :D zadne dwukolki czy inne ciezke maszyny nie wchodza w gre. najlepiej jest zrobic B+E i mozna smigac traktorem z 2 przyczepami i kazdym innym sprzetem.