Skocz do zawartości

Zdjęcie

kary za prawo jazdy

130 odpowiedzi na ten temat

#41 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 14:09

kary za prawo jazdy

Mozesz dostać aby 500zł mandatu (odroczek już niema)
A na prywatny teren nie mogą wejść ( chyba że mają nakaz)

Jak jesteś na polu i jesteś niepełnoletni, nie masz prawka i jedziesz ciągnikiem na polu (podobno dziecko nawet za kierownicą nie powinno siedzieś) to MAJĄ PRAWO CIĘ SKONTROLOWAĆ- a zastaw się "nakazem" to oni znajdą już taki paragraf że rodzicom w pięty pójdzie. Ale każdy wie ja jest na wsi ośmiolatek jadący na pełnym gazie ledwo pedałów dotyka (nie kojażyć sobie z homo... :D ). Po pierwsze pomoc rodzicom po drugie osobista frajda :) - ach jak to było jak sie bylo młodym :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kary za prawo jazdy Dzisiaj, 07:09
  •  

#42 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 14:46

kary za prawo jazdy ale na prywatnej posesji chyba nie moga się czepiać braku prawa jazdy tylko ewentualnie stanu technicznego pojazdu...
mojego kolegę złapali jak jechał motorem to mu dali mandat na 500zł. wzieli karte motorowerową na 4 tygodnie i chcieli wziąść motor odholować ale nie dał się i miał pchać do domu

#43 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 22:29

kary za prawo jazdy Oni mają prawo ukarać Cię za jazdę po drogach publicznych, a na swoim to Ci mogą...

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#44 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 22:43

kary za prawo jazdy Z tą jazdą w polu ciągnikami to jest dozwolone. Osoby powyżej 16 lat (tak jak ja) a nie są pełnoletni, to w gospodarstwie nie mogą wykonywać 23 czynności, (nie pamiętam jakie, czytałem gdzieś na jakieś stronce) tak więc w polu możesz pracować ciągnikiem ale już po drogach publicznych prowadzić to nie <wiemy jak to bywa w rzeczywistości> :D

#45 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 11:42

kary za prawo jazdy a co miałeś przykre spotkanie z smerfami?

#46 Share marekczarna

marekczarna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 20:20

kary za prawo jazdy Nie.
Ale kiedyś to już myślałem że za mną jadą {jechałem po drodze}

A co do wiadomości na ten temat to gdzieś czytałem ;p

#47 Share arniormo

arniormo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Zainteresowania:samochody,i jak to w gospodarstwie nowinki techniczne

Napisany 10 lipiec 2009 - 14:18

kary za prawo jazdy Poprostu koledzy kożystajcie z możliwości robienia prawa jazdy od 16 roku życia kurs to 600 zł przynajmniej u mnie a egzamin 152 zł

#48 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 10 lipiec 2009 - 22:43

kary za prawo jazdy tak?
a Ja w lubelskim na przyklad nie znam osrodka ktory by prowadził kurs na ciagnik <_<
a w szkole rolniczej można bylo zrobić tylko na samochód :P

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#49 Share marcint19

marcint19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 294 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 17:03

kary za prawo jazdy ja mam taki sam problem jak mój przedmówca chciałem w te wakacje zrobić ale najbliżej robią ponad 30km ode mnie więc mnie nie stać a za rok zrobie B i będę jeździł a u nas po wsi nie jeżdżą a już na pewno się nie będą czepiać jak będę maił B
P.S. jak się pytałem w ośrodku co pisali że robią kurs na T to mi powiedzieli że teraz można jeździć ciągnikiem na T a później że im się nie opłaca robić kursu dla 1 osoby <_<

#50 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 lipiec 2009 - 17:40

kary za prawo jazdy

tak?
a Ja w lubelskim na przyklad nie znam osrodka ktory by prowadził kurs na ciagnik <_<
a w szkole rolniczej można bylo zrobić tylko na samochód <_<

w Loku napewno zrobisz kurs na ciagnik

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 26 lipiec 2009 - 18:01

kary za prawo jazdy doslownie wczoraj słyszałem o prawojazdach i mówili ze duzo młodych ludzi powyzej 17 lat jeżdzi sobie samochodami bez uprawnien. i mówili ze obowiauje kara w wys. 500zł brutto :D i żadnych konsekwencji ze str. rodziów gorzej jak sie spowoduje wypadek :)

My siejemy, a Bóg daje plony.

#52 Share Pronarek82a

Pronarek82a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze

Napisany 23 październik 2009 - 20:32

kary za prawo jazdy A ja mam przewileje. Mi nic nie zrobia najwyzej powietrze spuszcza. Z bratem jade ciagnikiem nikt prawka niema. Policja zatrzmuje i pyta tylko imie ojca dominik? Aha to jedzcie uwazajcie, tyle gadania

#53 Share darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 913 postów

Napisany 24 październik 2009 - 13:36

kary za prawo jazdy a czemu pytają o imię ojca? co ty jakiś inny ze cię prawo nie obowiązuję?
AF - to Jest To:)

#54 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 24 październik 2009 - 17:37

kary za prawo jazdy Ja jeżdżę bez prawka ciągnikiem nawet po kilkanaście km drogami publicznymi. Wiele razy przejeżdżałem obok policji zawsze się na mnie patrzą a ja na nich raz jechałem NH i mnie zatrzymali bo chcieli obejrzeć NH a raz jak jechałem zetorem to mnie zatrzymali i sprawdzali stan techniczny ciągnika i przyczepy zatrzymali mnie wtedy w centrum miasta. Sprawdzili wszystko i na końcu mi powiedzieli" nie masz prawa jazdy nie??" a ja odpowiadam no nie mam. to gliniarz mi powiedział że jak mnie jeszcze raz złapie to stawiam mu piwo. Przeważnie to jeżdżę w żniwa a policjanci o tym czasie niektórzy są w miarę wyrozumiali. Tate raz złapali jak po drodze krajowej jechał kombajnem z hederem założonym to mu powiedzieli że ma jak najprędzej skręcić w polną drogę...

#55 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 24 październik 2009 - 18:03

kary za prawo jazdy Mojej dziewczyny kuzyna złapali jak jechał z przyczepą do lasu (woził sąsiadowi drzewo) i zabrakło mu 200 metrów gdzieś do wjechania w las i go złapali. No to pytanka podstawowe prawo jazdy ubezpieczenie itd nie ma no to panowie wyskoczyli 8tys i zestawik na lawetę. No to ten zaczął nawijać ze to awaryjna sytuacja itd itp no to 1000zł i laweta. Znow zaczął nawijać że żniwa itd że kasa potrzebna i sprżet no to dali tylko 50zl i powiedzieli ze nie chca go widzieć na drodze:P A 50zl za brak dokumentów (hmm za brak tych 3 wyszłoby 150 ale co tam:P) A on ma prawko na B tylko. Jeśli się dobrze i miło rozmawia z policjantami to jest k (chyba że jakiś cham jest) to nie ma problemów. Pozdrawiam
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#56 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 24 październik 2009 - 21:02

kary za prawo jazdy koledzy-piszecie że w polu ciągnikiem mogą wam naskoczyć-a otóż mogą-wlepić mangdat jak trzeba, nie mówię już nawet o jakimś nieszczęśliwym wypadku(zgnieceniu, upadku itp)- w ustawie jest zapis-"ciągnikiem może pracować jedynie osoba posiadająca odpowiednie uprawnienie" np-T lub B+E na zestaw, B na sam ciągnik do 3,5t itd. (czytałem jak uczyłem się na konkursy BHP) a to że nikt nie karze za samą taką jazdę po polu, to wyłącznie dlatego, ze policmajstry to też ludzie, i nie chce im się ani jeżdzić po polach, ani tracić do końca i tak nie najlepszej opinii.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#57 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 18:23

kary za prawo jazdy nie będe się rozpisywał zbędnie. Powiem krótko, kolega powyżej ma racje.

#58 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 19:25

kary za prawo jazdy A ja sie nie zgodzę. Według ahme999 jak ma sie B to tylko ciągnik do 3,5tony to niech mi wyjaśni dlaczego mając B=E juz można normalnym 5tonowym ciągnikiem śmigać co? Ta kwestia była poruszana na forum nie raz i wielu jest zgodnych że B uprawnia do prowadzenia ciągnika rolniczego i tyle. A czy dostaniemy mandat mając tylko B i jadąc ciągnikiem 5tonowym to zależy tylko od policjanta. I powiedz mi też dlaczego policjanci czekają koło pola przy wyjeździe z niego a nie wejda na pole skoro mogą.
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#59 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 11 marzec 2010 - 19:39

kary za prawo jazdy Mnie raz jak wracalem samochodem haltneli na podworku ale ich kulturalnie odprawilem, to potem dla ojca jak jechal dowod rejestracyjny zabrali za "bródny silnik"( byla kropka oleju kolo korka) taki pretekst znalaezli.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Rafauc360

Rafauc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 16:32

kary za prawo jazdy A jak sprawa wygląda za jazdę ciagnikiem(60) z kategorią B czy moge jeździć z podwieszanym sprzętem np.pług 3 skiby lub kultywator ?

Czy łamię wtedy prawo czy nie ?