Skocz do zawartości

Zdjęcie

DZIEKAN czy BOMET

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 14:04

DZIEKAN czy BOMET Witam, jestem zainteresowany kupnem agregatu uprawowego o szerokości 3.20 na gliniastą ziemię 4 klasy. Konkretnie zastanawiam się nad agregatem Dziekan z podwójnymi wałkami na docisku lub podobnym z Bometu bez docisku. Teraz pytanie który z tych agregatów jest wytrzymalszy, no i czy ten docisk daje jakiś lepszy efekt. Dodam że cena tych agregatów jest zbliżona. Liczę na waszą pomoc.
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
DZIEKAN czy BOMET Dzisiaj, 09:41
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 czerwiec 2009 - 14:45

DZIEKAN czy BOMET Obawiam się że słowo "wytrzymały" w stosunku do tych agregatów jest pojęciem lekko chybionym,tym bardziej ze jak piszesz masz gliniaste gleby.Zastanów się dwa razy przed kupnem bo póżniej może być za póżno.Kiedyś sam chciałem kupić agregat Bometu,ale doznałem cudownego przejaśnienia jażni i odstąpiłem od tego zamiaru.Z tego co wiem była to jedna z moich najlepszych decyzji życiowych.Co do tej drugiej firmy nie mam doświadczeń ,ale obawiam się że może być podobnie.Czasy są cięzkie więc warto się zastanowić dwa razy by potem nie mieć rozkołatanych nerwów i zniszczonej wątroby od trunkow ,którymi trzeba koić żal.

#3 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 23 czerwiec 2009 - 10:54

DZIEKAN czy BOMET Ja użytkuje agregat Dziekan 1.8 super sprawa na ciężkie ziemie u mnie pracuje z T25 są foty u mnie w albumie.

#4 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 12:38

DZIEKAN czy BOMET A jak sprawuje się ten docisk wałków, daje to jakiś lepszy efekt?

#5 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 16:16

DZIEKAN czy BOMET Moim zdanie to daje dużo nigdy na to nie zwracałem uwagi ale w tym roku robiłem robiłem na moim polu i znajomy robił przez miedze i porównanie było dużo jednak agregat na łańcuszku daje rade na lekkich glebach a na ciężkich docisk jest idealny ale cały agregat 1.8 waży 350 kg co daje nie troche w tyłek podnośnikowi.

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 17:39

DZIEKAN czy BOMET Tym dociskiem wałów możesz faktycznie regulować głębokość pracy i ugniatanie gleby. Mam podwójny wał strunowy z Bometu, z dociskiem i sprawuje się bez zastrzeżeń.

#7 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 18:04

DZIEKAN czy BOMET Tak tym dociskiem można regulować głębokość pracy i ugniatanie gleby u mnie po 2 latach użytkowania robią się luzy na wałkach.

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 18:16

DZIEKAN czy BOMET U mnie luzy się nie robią ale pilnuję smarowania.

#9 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 08:15

DZIEKAN czy BOMET Ja też smaruje 2 razy dziennie.

#10 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 16:11

DZIEKAN czy BOMET Chyba się jednak zdecyduję na tego DZIEKANA z wałkami ułożyskowanymi na docisku. Prędzej miałem 2.4 do C-360 na łańcuszkach, zobaczymy jak będzie się ten sprawował z BELARUSEM.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomcio87

tomcio87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, hodowla

Napisany 22 sierpień 2010 - 16:55

DZIEKAN czy BOMET ja tam nie polecam dziekana mam go drugi rok i rama od walkow puscila na spawach w dwoch miejscach...lepiej dolozyc wziac kredyt i kupic unie takie moje zdanie.

#12 Share FAZI

FAZI

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 22 sierpień 2010 - 18:15

DZIEKAN czy BOMET proponuje sprawdzic jeszcze ta firme http://www.skotarek-maszyny.pl/

#13 Share batman2

batman2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 grudzień 2010 - 22:55

DZIEKAN czy BOMET Piotruniu! mam pytanie bo sam interesuję się agtegatem dziekan, jakiego typu masz walki dociskowe? wał typu dzik czy apollo, czy mógłbyś wstawić jakieś zdjęcie tego agregatu? z góry dziękuję. a i jeszcze jedno masz ciężkie ziemie, łapy w kultywatorze ci się nie wyginają czy nie pękają??? bo słyszałem ze niektóre kultywatory mają naprawdę kiepskie te łapy nawet się wyprostować potrafią! jak jest z tym diekanem bo zależy mi na dobrym zakupie/

#14 Share ziarko

ziarko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 11:25

DZIEKAN czy BOMET Chciałbym odświeżyć temat.
Też zastanawiam się nad kupnem agregatu z przednim wałem i podwójnymi z tyłu firmy Dziekan 2,4 m lub Bomet 2.5 m szerokości do ciągnika Renault 68 MK.
W mojej okolicy wielu rolników używa agregaty z Bometu i sobie chwalą, natomiast z Dziekana ma tylko jeden znajomy, który również uważa że uprawia dobrze, chociaż po roku użytkowania wyblakła farba. Niby szczegół, ale ochrona antykorozyjna też jest ważna bo jak ma po kilku latach cały zardzewieć to dziękuję za taki sprzęt.
Proszę o opinie wszystkich użytkowników wyżej wymienionych agregatów.
A... jeszcze jedna rzecz.. Z Bometu ma chyba dodatkowo koła podporowe, czyli można używać go bez przedniego wałka, natomiast z dziekana kół nie ma więc poi zdemontowaniu wału przedniego chyba nie da się pracować? Czy się mylę?

#15 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 12:41

DZIEKAN czy BOMET

Piotruniu! mam pytanie bo sam interesuję się agtegatem dziekan, jakiego typu masz walki dociskowe? wał typu dzik czy apollo, czy mógłbyś wstawić jakieś zdjęcie tego agregatu? z góry dziękuję. a i jeszcze jedno masz ciężkie ziemie, łapy w kultywatorze ci się nie wyginają czy nie pękają??? bo słyszałem ze niektóre kultywatory mają naprawdę kiepskie te łapy nawet się wyprostować potrafią! jak jest z tym diekanem bo zależy mi na dobrym zakupie/

Wał mam typu "DZIK",ziemie mam od 2 do 4 kl i jeszcze nic nie urwałem i nic nie wygiołem tylko smaruje i w pole.

#16 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:pilka nozna ,starocie

Napisany 06 sierpień 2011 - 20:36

DZIEKAN czy BOMET jestem ze swietokrzyskiego niedaleko firmy dziekan u nas nikt rozsadny nie kupuje tej marki...chyba ze poprawia jakosc

#17 Share SLAWEK1987

SLAWEK1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, jazda, różne przeróbki

Napisany 06 sierpień 2011 - 22:03

DZIEKAN czy BOMET zobacz jeszcze firmę "moskit" mam 3,6m z przednim wałem. super robi.
KPK Komurun Team

#18 Share niedzwiadek97

niedzwiadek97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 12 grudzień 2011 - 19:01

DZIEKAN czy BOMET Witam mam pytanie jaki jest kod farby firmy bomet.Czy ktoś wie?? :)

#19 Share fidzi

fidzi

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 08:18

DZIEKAN czy BOMET

Ja użytkuje agregat Dziekan 1.8 super sprawa na ciężkie ziemie u mnie pracuje z T25 są foty u mnie w albumie.

A ten agregat masz z Dziekana z przednim wałem czy bez przedniego wału ??? i jak ci się ten sprzęt sprawuje ???

jestem ze swietokrzyskiego niedaleko firmy dziekan u nas nikt rozsadny nie kupuje tej marki...chyba ze poprawia jakosc

a dlaczego tak uważasz możesz to bardziej rozwinąć co w nic jest nie tak ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lotnik

lotnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:pilka nozna ,starocie

Napisany 14 maj 2012 - 07:25

DZIEKAN czy BOMET material nie ten,rdza pomalowana farba,ida na ilosc... kumpel kupil obsypnik do ziemniakow i nie dojechal do konca pola sprzet sie powyginal nie do naprawy,dalej mam opisywac przypadki? JAK POPRAWIA JAKOSC to nie widze problemu sam mam ochote na ciezkie brony od nich ale na razie nic nie kupie...