Skocz do zawartości

Zdjęcie

Japońskie vs Niemieckie

363 odpowiedzi na ten temat

#121 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:15

Japońskie vs Niemieckie najbardziej rozwalila mnie wymiana sprzegla w megane II z silnikiem 1.9 dci (zwykly manual) - same czesci 4,5 k, bo podobno jest razem z obudowa, wow.
tak samo lekko sie zdziwilem wymieniajac lozyska tylnych kol u siostry - trzeba wymienic razem z tarczami hamulcowymi (chociaz to akurat nie jest glupie, ale nie wiedzialem o tym po prostu).
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Japońskie vs Niemieckie Dzisiaj, 06:01
  •  

#122 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:19

Japońskie vs Niemieckie Ja jestem za niemieckimi autami jęździł Mercem Audikami ale rownież Hondami toyotami ale z tych wszystkich marek jakimi jeździlem polecam tylko jedną-BMW :D jeżdże od kilku lat betką i daje najwieksza frajde z jazdy zero awaryjności dluga zywotnośc kolckow tarcz niskie zurzycie w przypadku mojego silnika no i to co najlepsze napęd na tyl;) Polcam BMW:D

#123 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:20

Japońskie vs Niemieckie A czy ja napisałem że Renault i Fiat są super a każde Audi, VW itd to złom ?:) napisałem że przy wyborze nie kieruje się tylko marką.
Ty sądzisz że każdy Fiat to już złom, czy np, Renault lub inna nie niemiecka marka???? bo tak z Twojego postu wynika :D

#124 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:22

Japońskie vs Niemieckie Hehe 1.9 dci i 2.2 dci to turbo tragedia. Olej co 30 tys, turbina co 90 :D Sprzegło kosztuje cos kolo 1500 ale siada koło dwumasowe za 2200 plus robota i mamy 4.5 koła. A z tymi lozyskami to przesada ale mozna kupic same lozyska.

OT Moze wejdzmy na chata i tam zrobmy wojne.

Dla mnie renowka to to strasznie lipny samochod( z małymi wyjatkami) a Fiaty to tak srednio ale bym nie kupił nigdy. Nie napisałem ze kazda nie niemiecka marka jest zła bo japonczyki sa bardzo dobre, francuzy tez niezle ale nikt mi nie wmowi ze niemcy nie wioda prymu w budowie aut.

Jaki masz samochod bo sie nie chwaliłes jeszcze a ponoc pokonujesz spore odległosci.

#125 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:24

Japońskie vs Niemieckie @Luke16 a ja nie mówię że TDI na pompo wtryskiwaczach jest zły czy coś . ale technologia poszła do przodu , i w chwili obecnej CR to jest chyba najlepsze do diesla ale jeszcze nie wiadomo ile to pochodzi ale jak wcześniej pisałem silniki z CR są super, oszczędne bardziej od tdi :) , puki co więcej samochodów jeździ na pompo wtryskiwaczach sprawdzone i niezawodne silniki TDI dla których 500 i więcej tyś jest bez problemowe przy odpowiedniej dbałości o nie , temu jest póki co ciągle popyt na golfy , pasaty bo sprawdzone rozwiązania i ludzie kupując 10letńe i starsze auto mają większą pewność że to pochodzi jeszcze trochę :) A czemu vw dużo później wprowadził CR :D to nie wiem czym się tam kierowano , jaka jest ich strategia jako firmy ,

#126 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:28

Japońskie vs Niemieckie @krzsiek1312 wydaje mi sie ze dokladnie nie rozrozniasz tdi na pompowtryskach od tdi na pompie rozdzielaczowej, tak wynika z twojego postu. wtedy wszystkie posty co pisales na temat porownania PD vs CR sa o kant d.. rozbic

Sprzegło kosztuje cos kolo 1500 ale siada koło dwumasowe za 2200 plus robota i mamy 4.5 koła. A z tymi lozyskami to przesada ale mozna kupic same lozyska.

widzialem tylko w sklepie motoryzacyjnym jak zamawiali czesci do sprzegla i gosc tlumaczyl dlaczego tak drogo, bo za same graty wyszlo im 4,5 k.
nie wiedzialem, ze mozna kupic same lozyska
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#127 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:45

Japońskie vs Niemieckie @szczewko -renault Megane 1,9 D, 00r. wolnossący diesel, nie grzeszy dynamiką ale nie jest awaryjny :D

#128 Share mlodyrolnik2 mlodyrolnik2

mlodyrolnik2
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:56

Japońskie vs Niemieckie piszecie ze audic mesiów i bemek jest najwiecej tylko ze nie zauwazacie tego ile te marki w porównaniou do renaulta czy peugeot czy tez fiata produkuja i sprzedaja samochodów w ciagu roku,
a i ktos tam pisał ze japonce nie wyskakuja z takimi samochodami jak audi a8 czy vw phaeton tylko ze ktos zapomniał ze honda legend i hyundai grandeur to sa auta takiej samej klasy jak wspomniane wczesniej niemieckie

#129 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:56

Japońskie vs Niemieckie @szczewko-miałem swego czasu Renault 21-strasznie przyjemne auto to było-i kompletnie bezawaryjne (a trochę nim zrobiłem-bo średnio 50-60 tys rocznie robiłem )-a te siedzenia-czysta rozkosz dla czterech liter :D

#130 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 23 czerwiec 2009 - 19:58

Japońskie vs Niemieckie

piszecie ze audic mesiów i bemek jest najwiecej tylko ze nie zauwazacie tego ile te marki w porównaniou do renaulta czy peugeot czy tez fiata produkuja i sprzedaja samochodów w ciagu roku,

zadaj sobie pytanie dlaczego tyle produkują
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 20:29

Japońskie vs Niemieckie Hehe 1.9 D to na pewno zapier#$% az miło. Chodziło mi głownie o Renowki te nowsze od dziwacznego Megane, Laguny II itp. bo te starsze sa duuuzo lepsze niz te nowe.

#132 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 20:43

Japońskie vs Niemieckie a Scenic?
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#133 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 20:56

Japońskie vs Niemieckie Ten pierwszy Megan Scenic był bardzo mało awaryjny, jego nastepca juz gorszy. W renowkach głownie był problem z silnikami DCi (pompy,wtryki,turbiny,EGR) i elektryka nawalała. W benzyniakach leca cewki, koła rozrzadu i czujniki wiec jest tego mniej do naprawy. Mistrzem w awaryjnosci jest 1.5 DCi tam sie psuje dosłownie wszystko w silniku, poczawszy od wspomnianych turbin i pomp nawet po zatarte wały po 100k przebiegu.

#134 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 20:58

Japońskie vs Niemieckie dobrze wiedziec bo sie kumpel napalił na scenica. :D

dzięki szczewko

#135 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:03

Japońskie vs Niemieckie

a i ktos tam pisał ze japonce nie wyskakuja z takimi samochodami jak audi a8 czy vw phaeton tylko ze ktos zapomniał ze honda legend i hyundai grandeur to sa auta takiej samej klasy jak wspomniane wczesniej niemieckie

Legend to raczej klasa średnia-wyższa, niż luksusowa, do której należy np. taki Lexus LS, nawet w seryjnych wersjach z napędem hybrydowym. Aha, Hyundai to jest koreański :D

#136 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:08

Japońskie vs Niemieckie

Ja jestem za niemieckimi autami jęździł Mercem Audikami ale rownież Hondami toyotami ale z tych wszystkich marek jakimi jeździlem polecam tylko jedną-BMW :D jeżdże od kilku lat betką i daje najwieksza frajde z jazdy zero awaryjności dluga zywotnośc kolckow tarcz niskie zurzycie w przypadku mojego silnika no i to co najlepsze napęd na tyl;) Polcam BMW:D

Dokładnie to co napisał kolega popieram w stu procentach. U mnie też kilkanaście aut sie przewineło i tak jak jest Beemka to nic nie doruwnuje, ale Bm im starsze tym są lepsze, bo nowe już są nie to samo, chodzi mi głównie o stylistyke.
Forever BMW!!
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#137 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:20

Japońskie vs Niemieckie A jak jest z audi 100 c4 ?? Ktoś takiego użytkuje ?

#138 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:27

Japońskie vs Niemieckie silnik bardzo dobry a przy okazji bardzo oszczędny. karoseria ocynkowana więc niema problemu z rdzą chyba że powypadek. porządne i masywne auto. miałem takie sobie kupić ale dołożyłem parę tysięcy i kupiłem A4

#139 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:27

Japońskie vs Niemieckie jechałem takowym ze 3 lata temu tylko raz może 1500km i tyle co ci mogę powiedzieć to tylko lać i jechać... palił na dotyk i szedł jak burza, ale to było autko starszego gościa i może dbał , w każdym bądź razie moja opinia jak najbardziej pozytywna po jeździe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 21:34

Japońskie vs Niemieckie @b0gdan wierz mi, że za nowym fordem ludzie też się oglądają :D

rodzice mają fiata sienę od nowości, 98r, 160 tys przebiegu, za 5 tyś zł nawet nikt nie za dzwonił...mam uraz do fiata :)