Skocz do zawartości

Zdjęcie

Japońskie vs Niemieckie

363 odpowiedzi na ten temat

#81 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 09:38

Japońskie vs Niemieckie

Kolego włosi to tylko dobrze makaron robią i nic innego :D Może Alfa to jest i ładna bo taka jest ale złom z niej jakich mało wszystko śtuka puka i trzeszczy jak na wozie drewnianym.VW może i później to wprowadziło ale to działa bez zarzutu i będzie działać przez lata, a nie przez jakiś okres jak u włochów. A jeśli chodzi o niemców to robią najlepsze uata na świecie ( Audi, VW, BMW, Mercedes i Skoda z Seatem), zaraz po nich są francuzi z Peugeotem na czele. A japońce są na 3 miejscu.

Skoda jest czeska a seat hiszpański...
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Japońskie vs Niemieckie Dzisiaj, 15:52
  •  

#82 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 12:34

Japońskie vs Niemieckie w Skodzie tyle Czecha, co we mnie Niemca. To samo w Seacie. Wszystko kontroluje Volkswagen AG.

Pewien czas temu Skoda i Seat sprzedały 100% swojego udziału. To samo tyczy się Lamborghini i Bentleya np. :D

#83 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 13:43

Japońskie vs Niemieckie A opel to niemiecki czy amerykansky? Przypomniałem - już rosyjski :D
Rozwijał pompowtryski aż zaszedł w ślepą uliczkę i w końcu dotarło, że to nieperspektywiczna technologia. Znalazła na razie swoje miejsce w maszynach rolniczych z tendencją do CR.

#84 Share zenek22

zenek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze:)

Napisany 23 czerwiec 2009 - 13:46

Japońskie vs Niemieckie Jak samochód to tylko niemiecki mercedes;]

#85 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 23 czerwiec 2009 - 13:49

Japońskie vs Niemieckie

Marki takie jak Audi, BMW czy Mercedes straciły już swój prestiż,

ty sam straciłeś prestiż.
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#86 Share zenek22

zenek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i maszyny rolnicze:)

Napisany 23 czerwiec 2009 - 13:59

Japońskie vs Niemieckie @Kamil20...No to co według Ciebie ma prestiż?

#87 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 14:09

Japońskie vs Niemieckie <OT>

ty sam straciłeś prestiż.

rozwalają mnie takie odpowiedzi, masz plusa :D

<OT>
:)

#88 Share krzsiek1312

krzsiek1312

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 14:34

Japońskie vs Niemieckie Widzę że moje wspomnienie o silniku 16V , 4 zawory na cylinder wzbudziło burzę na forum :)
z tego co słyszałem to już fiat millefiori ( wersja rajdowa ) pod koniec lat 70 był z silnikiem 16V
tak naprawdę jak ktoś kupił Niemca czy Japończyka i jest z niego zadowolony to nie zmieni na nic innego znam ludzi co nic innego jak audi , albo toyota i.t.p. najważniejsze aby samochód był bezawaryjny i tani w uczynnia :) przynajmniej dla mnie to jest podstawa

A co do luksusowych aut t o lexusie zapomnieliście :D technicznie chyba lepszy od niemieckich aut
CR jak dla mnie to baja ciągnie od małych obrotów bardzo elastyczny silnik 207 1,6 HDI kurtyn trochę najeździłem A przy tym cichy

#89 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 14:57

Japońskie vs Niemieckie @Zetor5340 by mieć prestiż to trzeba czytać całe wypowiedzi a nie cytować połowe zdania :) no chyba że masz taką nature i lubisz zaczepiać ludzi :)
Jeśli chodzi o prestiż tych marek to straciły je przez zajechany złom z zachodu, który bardzo psuje wizerunek danej marki.
Ale jak dla mnie to liczy się stan techniczny i niezawodność, bo wole jeżdzić dobrym a nie markowym autem :D

#90 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 czerwiec 2009 - 14:58

Japońskie vs Niemieckie Nie zapomniałem o Lexusie, pisałem przecież, że Toyota próbuje coś zadziałać w segmencie luksusowych :D
Tak na poważnie to denerwuje mnie zachwyt nad np. Infiniti. Chwalą ją w gazetach i w TV jako amerykańsko-japońską markę samochodów luksusowych, nikt jednak nie wspomina, że to praktycznie Nissan. Typowa strategia japońskich firm, żeby wkroczyć do klasy premium giganci Tworzą nowe marki(Acura, Lexus, Infiniti), nikt nie próbuje budować od podstaw wizerunku.
VW na przykład mimo posiadania Bentleya, Audi, Bugatti sam też oferuje Phaetona- auto klasy Audi a8 czy Mersedesa S, żadna japońska marka się na to nie odważyła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:04

Japońskie vs Niemieckie krzysiek zgadzam się z tobą w 100% kto nie jeździł silnikiem z CR to niech nie pisze bajek że TDI lepszy bo mam w domu zarówno TDI jak i JTD i JTD na TDI w życiu nie zamienię zbiera się od samego początku, cichutki, wrzucisz piątkę przy 40km/h i też uciągnie... Dla mnie to coś pięknego jak ojciec wsiadł do mojego autka to baaardzo się zdziwił jakie to ma przyśpieszenie przy tej samej masie pojazdu jaki on posiada.... Dodam że on ma 5KM więcej ode mnie :) a i tak go na każdym biegu odstawiam :) .... Awaryjność każdy pisze że VAGi są bezawaryjne jakoś tego nie widzę... ten kto ma u mnie w rodzinie VW narzeka, głośno w środku, zawieszenie jak w taczce (dotyczy golfa III), no i ja w ciągu roku zrobiłem 30 tyś km i tak jak pisałem wyżej strzelił mi ten wężyk paliwowy a ojciec zrobił przez 3 lata 20 tyś km i już nie chce mówić ile do niego włożył a ja o mały włos się tym vw nie zabiłem bo zgubiłem koło.... A ople to co Fiat :D zobaczymy jak sie sprawy potoczą z Chryslerem :) ... Ja moją fiacinę cenię za bezawaryjność i ten piękny wygląd jak na swoje lata :) Dodam jeszcze że audi, skoda, seat czy VW to auto nie dla młodego człowieka tylko dla starszego dla zamożnej rodziny, bądź biznesmana... A japońskie samochody :) Aj te boskie silniki wysokoobrotowe i też fajny wygląd chociaż fiat i alfa w wyglądzie mają pierwsze miejsce :) Szczerze to temat dla mnie do zamknięcia bo każdy widzi tylko zalety swoich aut i chwali to co ma... taki temat bez sensu... tak jak ja mogę porównać niemca do włocha bo mam za równo tego i tego w domu ...

#92 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:15

Japońskie vs Niemieckie

@Zetor5340 by mieć prestiż to trzeba czytać całe wypowiedzi a nie cytować połowe zdania :) no chyba że masz taką nature i lubisz zaczepiać ludzi :)
Jeśli chodzi o prestiż tych marek to straciły je przez zajechany złom z zachodu, który bardzo psuje wizerunek danej marki.
Ale jak dla mnie to liczy się stan techniczny i niezawodność, bo wole jeżdzić dobrym a nie markowym autem :D

napisałeś, że jest ich tyle na drogach co kiedyś polonezów... i straciły prestiż... to się zastanów.
te auta mają prestiż, dlatego jest ich tyle na drogach.

Które z marek aut cenimy najwyżej? W badaniach opinii publicznej na czoło wysuwają się samochody niemieckiej konstrukcji, najczęściej luksusowych marek, a przede wszystkim Mercedesa. Ta marka została uznana za najlepszą przez 51% badanych. W czołówce są także BMW, Jaguar, Audi i Porsche, Chrysler, Lexus i Saab. Do aut, którymi nie wstyd jeździć zaliczyć należy także Opla, Nissana, Mitsubishi, Hondę i Toyotę.

"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#93 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:17

Japońskie vs Niemieckie ja posiadam Vectre C 2.2 GTS i jestem bardzo zadowolony z tego samochodu spalanie 6.28l na 100km przy takiej szybszej jezdzie bo nogie mam ciezka hehe A no jak by byl jakis cwaniak to zapraszam na jakis wyscig pozdro

#94 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:24

Japońskie vs Niemieckie Jak ja patrzę na tych dresów z BMW lub golfów III to mnie już cho*era bierze... Gdzie się nie obrócisz albo BMW albo VW albo Audi ... i to ma być prestiż że jest ich tyle co maluchów i polonezów kiedyś??? Jest ich tyle dlatego że są tanie ... Dla mnie takie auta teraz jak VW, Audi czy BMW nie mają prestiżu.... Teraz mają je np. Lexusy, SAABy, MINI, VOLVO itp. poprostu tych których jest mało na naszych drogach...

#95 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:26

Japońskie vs Niemieckie człowieku te auta są niezawodne po prostu dlatego ludzie tak je kupują :D

nie mówię o golfach czy innych dresiarskich autach typu calibra ale audi czy mercedes.

#96 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:35

Japońskie vs Niemieckie kup dobre audi itp. (czyt. niezajechane z przebiegiem poniżej 300tyś km) to masz dobre piwo ode mnie :) :) :) ... dlatego je ludzie kupują bo są to tanie zajechane samochody które z 30 tyś km jeszcze przechodzą i do żyda :) .... Ja wolałem kupić tą moją fiacinę bo jak pojeździłem i poprzeglądałem ogłoszenia to płakać się chciało 2 miesiące szukania auta... :) Takie zajechane te samochody były lub tak wypicowane... Dopiero okazyjnie kupiłem tego fiata i nie powiem odpukać w niemalowane oby tak dalej :) Dodam tyle że tak się tylko przyjęło że niemieckie auta są super... Po prostu ludzie tak sobie tylko ubzdurali i nigdy nie mieli porównania do fiata itp... Proszę zamknijcie ten temat do jak czytam niektóre wypowiedzi to śmiać mi się chce bo są naprawdę daremne... :D

Dodam tylko tyle że jak dbasz tak masz i czy to będzie Polonez czy Mercedes jeżeli nie będziesz dbał to i tak się rozsypie ... Podobnie jest w przypadku ciągników maszyn itp ....

#97 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:39

Japońskie vs Niemieckie @Luke16- zgadzam się z Tobą
A co do niezewodności to nie widze przewagi Audi, VW, BMW nad innymi markami, no chyba że górują ceną części :D
A prestiż oznacza elite, a elitą nie można nazwać czegoś powszechnego...

#98 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:43

Japońskie vs Niemieckie w internecie pełno ogłoszeń. popatrz i wyciągnij wnioski.

elita...elita to wyróżnienie ale skoro wy nie widzicie różnicy pomiędzy mercedesem a polonezem to nie mamy o czym rozmawiać.

#99 Share Grzesiek0090

Grzesiek0090

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:45

Japońskie vs Niemieckie

Jak ja patrzę na tych dresów z BMW lub golfów III to mnie już cho*era bierze... Gdzie się nie obrócisz albo BMW albo VW albo Audi ... i to ma być prestiż że jest ich tyle co maluchów i polonezów kiedyś??? Jest ich tyle dlatego że są tanie ... Dla mnie takie auta teraz jak VW, Audi czy BMW nie mają prestiżu.... Teraz mają je np. Lexusy, SAABy, MINI, VOLVO itp. poprostu tych których jest mało na naszych drogach...

hehe zeby kupic dobrą BMkie to trzeba wylozyc sporą gotowkie :D wiec juz wiem czemu kupiles Fiata xD i tak go zachwalasz a no i jeszcze jedno zajedz np na zabawe czy gdzies heh ciekawe na ktory samochod bedzie wiecej ludzi patrzec

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share kamil20

kamil20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:47

Japońskie vs Niemieckie No i można wyciągnąć wnioski że najbardziej zajechaną marką jest Audi i VW :D
Kilka meisięcy temu szukałem autka i najwięcej trupów było pod logiem Audi i VW, a do tego w kosmicznych cenach :)