Tomek34

Japońskie vs Niemieckie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241

pod wzgledem blacharki jest tak samo slaby jak jedynka i dwojka (tzn cierpi na typowe ogniska powstawania korozji), jedynie w mlodszym roczniku jest nadzieja, ze moze nie bedzie problemow, gdy byl dostatecznie zadbany egzemplarz.

 

kontrukcja zawieszenia podobna do dwojki, lepsza niz w jedynce bo jest wozek. z tylu to standard belka, ale sa wersje z stabilizatorem, wiec jak na te lata jest niezle. silniki w trojkach byly lepsze, duzo lepsze niz w starszych wersjach, nie wiem na jakiej podstawie ktos to napisal. elektroniki tak samo malo, ale jest juz wygodne zlacze diagnostyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

brzozak jakie linki? aj przegladarka mnie zawiodła juz je mam

co do 3 to podłoga w nich leci nie zle i to nie sa zadne bajki bo miałem takowe egzemplarze a goscił rok w garazu pozatym w 5d tylne drzwi tez lubia sie skorodowac tylne podszybie ale to juz raczej przypadłosc hatchbacków/kombi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

podloga leci jak sie korzysta z podnosnikow, niestety progi w nich nie sa zbyt przemyslane, ale to samo sie tyczy starszych wersji.

te newralgiczne miejsca lubia podrdzewiec, jednak da sie z nimi powalczyc, to nie jak nadkola w oplu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

kontrukcja zawieszenia podobna do dwojki, lepsza niz w jedynce bo jest wozek. z tylu to standard belka, ale sa wersje z stabilizatorem, wiec jak na te lata jest niezle. silniki w trojkach byly lepsze, duzo lepsze niz w starszych wersjach, nie wiem na jakiej podstawie ktos to napisal. elektroniki tak samo malo, ale jest juz wygodne zlacze diagnostyczne.

Jak podwoziowo wygląda czwórka? Przód kolumny, tył belka czy jakiś multi-link? W przypadku TDI jeśli nie ma oznaczeń na klapie to jest to wersja 90KM czy niekoniecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czwórka jest na kolumnie i belce, następne generację są multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkk2006    0

Jesli wszystkie sa srebrne lub czarne to jest 90 km Jesli tylko I jest czerwone to 110km a jezeli DI sa czerwone to 130km na pompowtryskach. A jesli nie ma oznaczen to chyba 90 km.

A jesli mowa o golfach to moze ten http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10445222

szkoda ze nie 210km ;)ale 160 km na taka mase tez ma kopa. Powiedzcie mia jak wyglada sprawa z zakladaniem bixenonow do golfow 2 trzeba cos przerabiac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

moze byc tak ze ktos niechciał oznaczen i nie dojdziesz zabardzo jaka moca dysponuje samochod dopuki nie zobaczysz silnika ewnetualnie w dowod nie zajrzysz,

i teraz tak srebrne tdi=90KM/101KM

tdi z czerwonym "i"=110KM

tdi z czerwonym "di"=115KM/130KM

cale czerowne tdi =150KM

 

Ma ktoś styczność z A6 alroad?? jak to się sprawuje??

 

Diesel ma pewną zalete :P podjeżdża sie pod mausera pistolet do wlewu i heje a tak na LPG nieraz wnocy nie ma gdzie zatankować i w A4 zeobie maks 350km na 1 tankowaniu

a6c5 allrod to bezuzyteczny samochod co najwyzej na grzyby mozna nim pojechac, ceny zawieszenia to kosmos bo regulowane ale bardzo wygodne a cena samochodu uzywanego tez poraza jedyny plus jaki widze w nim to to ze pod kraweznik bez problemu sobie podjedziesz :P osobiscie wolałbym zwykle quattro

bo z napedem na przod na troche mokrzejszym terenie lubi a6 sie zapasc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Co Ty gadasz, patrz jaki świetny :P

- boska muzyka, boskie audi, tylko kierowcy jacyś tacy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

mirasek @ sory za pomyłke Golf 4 i Octavia i A4 z Toledo ta sama płyta podłogowa, le Octavia jest cięższa od golfa i większa podobne gabaryty ma do Passata. Ale idealny Passat to Superb bedzie :P . Japońskie to może i by były te auta ale mają słabe blachy podobno :P


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A4 to nie Octavia, ale skrócony Passat, a Superb natomiast trochę rozciągnięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blu    6

@tommy - a ja bym Ci zaproponował Primerę po lifcie z 99 roku. Wcześniejsze wersję mają niewiele różniącą się mechanikę ale nie wszystkim podoba się ich wygląd. Primerkę kupisz w niedużej kasie i dużo łatwiej trafisz na zadbany egzemplarz - wtedy pratkycznie wlewasz tylko paliwo i robisz wymiany eksploatacyjne :P Nie to co w przypadku "super" niemieckiej konkurencji :P Celuj w silnik 2.0 plus gaz. Jeśli bardziej się kierujesz w stronę diesli to zdecydowałbym się na nieśmiertelne 1.9 tdi. Japońskie jednostki z lat 90`tych już tak nie zachwycają.

 

Jeśli chodzi o octavię to nie podoba mi się w niej prześwit - wujek miał jedynkę po lifcie i 3 razy robił miskę olejową - nawet z fiatem bravo nie miał takich problemów. Zamiast niej wolałbym... seata toledo albo leona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Golf IV też jest niski, niższy niż Pasio. Leon/Toledo ma podobny prześwit jak Passat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

No Octavia to jest niska w zimie to zawsze rysuje po śniegu się jak jest na środku szosy taki pagórek ze sniegu. Do sąsiadki typ przyjeżdza taki Octavio i zjeżdzał z mostka tak szybciej i nisko było a na srodku padóreczek lekki i kamyki i miske uwalił 800 zł to go kosztowało potem z olejem ale sasiad mu zrobił bo mam 2 sąsiadów mchaników i są konkurencyjne ceny :):)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj