Skocz do zawartości

Zdjęcie

Japońskie vs Niemieckie

363 odpowiedzi na ten temat

#281 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 28 październik 2009 - 22:50

Japońskie vs Niemieckie

@Brzozak-ja kupiłem swego czasu 12 letnie auto z przebiegiem 78 tkm...

z kontekstu wynikalo, ze mowimy o znacznie wiekszych liczbach, stad moja uwaga. teraz nie wiem jak to powinno byc zinterpretowane.

staram sie nie glosic sloganow i kazda sytuacje traktowac indywidualnie, powtorze natomiast taki wycieruch, ze kupowanie uzywki to loteria i moim zdaniem trzeba sie duzo lepiej orientowac niz przy kupnie auta nowego.
dlatego ja sobie kupie stare audi, z pierwszym haldexem, bez kilku komputrow ogarniajacych naped, gdzie miara zyzucia beda luzy, halasy i inne oczoj.ebne usterki :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Japońskie vs Niemieckie Dzisiaj, 11:23
  •  

#282 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2009 - 23:06

Japońskie vs Niemieckie Audi z haldexem?

#283 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 28 październik 2009 - 23:12

Japońskie vs Niemieckie A propo nowych pasków - kumpel pracuje na pomocy drogowej w wawie i dosyć często przyjeżdża na wezwanie od ich właścicieli. Głownie chodzi o elektrykę. Podobno DSG kiepsko reaguje na silny mróz - wtedy skrzynia wariuje. Zresztą cały ten temat jest do bani. Przypomina mi walkę na argumenty pomiędzy fendtciarzami i dżondirowcami. Najbardziej mnie wkurzają osoby które gloryfikują niemiecką technikę (zdarzają się znacznie częściej niż maniacy japońskich aut)przekonani że bez gwiazdy nie ma jazdy i tym inne durnoty... Popatrzcie sobie na rankingi sprzedaży aut w USA, ankiety przeprowadzane w Niemcowni na temat zadowolenia z posiadania auta itd. Wszędzie wygrywają japońce. Jednak zgodzi się ze mną parę osób że niemieckie silniki są dużo lepsze do tuningu, najczęściej mają proste rozwiązania dzięki czemu podnoszenie mocy nie jest tak horrendalnie drogie jak u japońskiej konkurencji. Oczywiście nie można nie wspomnieć o niezniszczalnym 1.9 tdi które jednak zostało zastąpione nowoczesnymi jednostkami. Swoją drogą mnie irytuje najbardziej że znajomi płacą po 100-150 tys za mercedesa, audi, bmw bądź VW i nie moga liczyć na niezawodność... Niestety wysilone jednostki japońskie są dużo bardziej podatne na awarie i gorzej trzymają parametry niż reszta co zresztą przytoczył brzozak. Jednak w dzisiejszych czasach chyba tyczy się to wszystkich nowych aut :D
Dla rozluźnienia przytoczę słowa kolesia który mnie podwoził swoim jaguarem XJ - "te samochody nie są przeznaczone dla sprzedawców pomidorów" :)

Pozdrawiam! :)

#284 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2009 - 23:17

Japońskie vs Niemieckie

z kontekstu wynikalo, ze mowimy o znacznie wiekszych liczbach, stad moja uwaga. teraz nie wiem jak to powinno byc zinterpretowane.

staram sie nie glosic sloganow i kazda sytuacje traktowac indywidualnie, powtorze natomiast taki wycieruch, ze kupowanie uzywki to loteria i moim zdaniem trzeba sie duzo lepiej orientowac niz przy kupnie auta nowego.
dlatego ja sobie kupie stare audi, z pierwszym haldexem, bez kilku komputrow ogarniajacych naped, gdzie miara zyzucia beda luzy, halasy i inne oczoj.ebne usterki :D

czyzby Audi 80B2 coupe? czy moze 80s2?
@blu co do skrzyni to zobaczymy jak to sie w mrozie sprawdzi dzisaj juz jest u mnie -4 stopnie do rana jeszcze spadnie a passek stoi na dworze to mróz go dotknie porzadnie;p

#285 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2009 - 23:22

Japońskie vs Niemieckie Przecież nie od dziś wiadomo, że koncerny zarabiają na częściach do aut. Także niezawodność doprowadziłaby do bankructwa. :D Dlatego też lobbuje się wycofanie części o parametrach identycznych jak fabryczne i porównywalnych do fabrycznych. Nie jest wykluczone, że w przyszłości będziemy mieli do wyboru drogi produkt z logiem producenta auta lub chińszczyznę n-tego sortu.

#286 Share blu

blu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 28 październik 2009 - 23:47

Japońskie vs Niemieckie Proste :) Poza tym wyobraźcie sobie co by się działo gdyby wszystkie samochody jeździły tak jak stare niemieckie auta. Nie wiem gdzie byśmy to wszystko pomieścili :D

#287 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 październik 2009 - 07:48

Japońskie vs Niemieckie

Audi z haldexem?

a cos nie tak??

czyzby Audi 80B2 coupe? czy moze 80s2?

jesli 80'tka to tylko ta od porsche, ale marzę o aucie troche starszym :D
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#288 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 29 październik 2009 - 08:30

Japońskie vs Niemieckie @tomasek
moj kumpel od roku ma a8 3.3 tdi z 2001 roku
naprawde fajne duze auto, a silnik z dwiema turbinami czyni z niego rakiete :D jak do tej pory zrobil 20 tys km bez awarii ale za to spalanie moze przyprawiac o bol glowy :) na trasie przy szybkiej jezdzie (tak do 200) wciaga ok 13 l, i nawet on, czlowiek ktory "importuje" z brzescia duze ilosci ON twierdzi ze to lekka przesada...
wczesniej mial a8 z silnikiem 4.2 i wg mnie praktycznie nie widac zadnej roznicy, ale w tej porpzedniej spalanie wynosilo 20 litrow benzyny :)
ml 320 cdi srednio pali jakies 11 l/ 100 km :)
c 180 kompressor ktorym osobiscie zrobilem 99,9 % przebiegu pali srednio prawie 10 l pb 95 :) jeszcze nigdy nie osiagnalem realnego spalania ponizej 8 jezdzac im nawet w trasy z predkosciami max 130 km/h :)
najlepsze jest nasze nowe vito, ktore do pierwszego przegladu ( 30 tys km) spalilo nam srednio 9 litrow ON i do tego 6 litrow oleju silnikowego... :)

#289 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 październik 2009 - 08:49

Japońskie vs Niemieckie Wiem, że są ale sądziłem, że wolisz Torsena.
Myślisz o A3 lub TT?

Kiedyś poruszaliśmy temat Ur-quattro, Sport quattro, ale ona mają Torsen'a.

#290 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 październik 2009 - 09:21

Japońskie vs Niemieckie

Niestety wysilone jednostki japońskie są dużo bardziej podatne na awarie i gorzej trzymają parametry niż reszta [...]

Chodzi o nowe diesle, stare benzyny, czy tak ogólnie? :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 październik 2009 - 09:32

Japońskie vs Niemieckie @bobek masz racje wszystko mi sie pomylilo, oczywiscie ze chodzi o audi quattro i dyferencjal torsen, sorry :D

#292 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 październik 2009 - 10:05

Japońskie vs Niemieckie YouTube - Kanal von VDUBXtreme
Trafiłem przypadkiem fajne VAGi. :D

#293 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 październik 2009 - 17:09

Japońskie vs Niemieckie

@tomasek
moj kumpel od roku ma a8 3.3 tdi z 2001 roku
naprawde fajne duze auto, a silnik z dwiema turbinami czyni z niego rakiete :D jak do tej pory zrobil 20 tys km bez awarii ale za to spalanie moze przyprawiac o bol glowy :) na trasie przy szybkiej jezdzie (tak do 200) wciaga ok 13 l, i nawet on, czlowiek ktory "importuje" z brzescia duze ilosci ON twierdzi ze to lekka przesada...
wczesniej mial a8 z silnikiem 4.2 i wg mnie praktycznie nie widac zadnej roznicy, ale w tej porpzedniej spalanie wynosilo 20 litrow benzyny :)
ml 320 cdi srednio pali jakies 11 l/ 100 km :)
c 180 kompressor ktorym osobiscie zrobilem 99,9 % przebiegu pali srednio prawie 10 l pb 95 :) jeszcze nigdy nie osiagnalem realnego spalania ponizej 8 jezdzac im nawet w trasy z predkosciami max 130 km/h :)
najlepsze jest nasze nowe vito, ktore do pierwszego przegladu ( 30 tys km) spalilo nam srednio 9 litrow ON i do tego 6 litrow oleju silnikowego... :)

to to 3,3 tdi az tak duzo nie pali,
to co ty brzozak chcesz kupic?

#294 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 październik 2009 - 17:31

Japońskie vs Niemieckie Napisał AUDI Quattro.

byc moze juz o nim wspominalem :) dla mnie to jest najladniejsze auto:
http://www.newcar24....vie_13_news.jpg
do tego wersja z tym licznikiem:
http://www.scirocco2.de/digip256.jpg
:D

#295 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 październik 2009 - 20:53

Japońskie vs Niemieckie a audi quattro to jakis nowy model?

#296 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 październik 2009 - 20:59

Japońskie vs Niemieckie tzn ponadczasowy, wiec zawsze nowy :D
http://www.rsportsca..._quattro_01.JPG
choc mysle, ze tylko na takie mnie bedzie stac:
http://www.channel4....uattro-1984.jpg

#297 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 październik 2009 - 21:01

Japońskie vs Niemieckie a to nie jest audi 80 B2 coupe?

#298 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:04

Japońskie vs Niemieckie kolega kiedyś szukał AUDI Coupe Quattro 2,2T, ale jak znalazł, to się rozmyślił... cena 12000€ :D Auto w stanie idealnym było 95000km przebiegu

#299 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 październik 2009 - 21:11

Japońskie vs Niemieckie Zaczynam się gubić, więc:
Quattro
Coupe Quattro
Sport Quattro

Czym one się różnią pomiędzy sobą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 październik 2009 - 21:25

Japońskie vs Niemieckie

a to nie jest audi 80 B2 coupe?

nie :D b2 coupe ma naped na przednia os, choc wyglada podobnie do quattro

quattro i coupe quattro to to samo, naped 4x4

urquattro to to samo co quattro tylko z orginalnymi poszerzeniami, zmianami w zawieszeniu, mocniejszymi silnikami, ogolnie rodzynek.

a1, a2, s1 to rajdowa wersja - bialy kruk