Skocz do zawartości

Zdjęcie

Japońskie vs Niemieckie

363 odpowiedzi na ten temat

#181 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 19:05

Japońskie vs Niemieckie Po to jest dyskusja i drobne niuanse można wyjaśnić i wymienić się swoją wiedzą. Ten model G był robiony w Austrii w w fabryce Steyra, maszyna prawdziwie terenowa, nie do zdarcia , w dużych ilościach szła na potrzeby wojska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Japońskie vs Niemieckie Dzisiaj, 05:58
  •  

#182 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1954 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 19:43

Japońskie vs Niemieckie Mnie i tak fascynuje technologia jaka jest wykorzystywana do produkcji ciągników siodłowych... Ile taki ciągniczek może przejechać w porównaniu do osobówek i to jeszcze pod obciążeniem... Ja uważam za najlepszą markę w tej dziedzinie szwedzką SCANIE, VOLVO i MERCEDESA inne marki mnie nie interesują :D ...

#183 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 20:14

Japońskie vs Niemieckie tak Volvo z silnikiem 520KM (6 cyl tylko) tłok wielkości wiadra jest 10 L (coś koło tego)

#184 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 20:22

Japońskie vs Niemieckie E tam , to jest sprzęt
http://www.ginaf.nl/
W Volvie F16 - 16litrów, F12- 12 litrów. Nie wielkości wiadra lecz wiaderka max. 2l

#185 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 20:24

Japońskie vs Niemieckie ja mam FH16 z tym silnikiem co wyżej napisałem ale konfiguracje 6x4

#186 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 czerwiec 2009 - 13:07

Japońskie vs Niemieckie

Niedaleko mnie mieszka gościu co ma dwa Mercedesy G-klasy (...) Więc nie będę wnikał czy to dobre auto terenowe czy też nie

Bardzo dobre, tyle że ciężkie i potrzebuje dużego pieca żeby jakoś jechało :D Z tym że jest to bardziej austriacka niż niemiecka myśl techniczna, jak wspomniał @zorzyk, projektowana i produkowana w Austrii w zakładach Steyr.

#187 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:08

Japońskie vs Niemieckie

Prędkość maksymalna tego modelu Audi wynosi 174km/h. :D Pytanie brzmi - Gdzie zamontowaliście żagiel?

My mamy audi a4 typ b5 i wujek jak ją prowadził z niemiec to na autostradzie leciał już 215km/h ale jak zerknął na licznik to się przestraszył i zwolnił. Tak nam opowiadał tego samego wieczoru, a my najwięcej jechaliśmy 180 tylko już taka większa wieś się zaczynała i trzeba było zwolnić. Wracaliśmy z miasta i za nami jechał jakiś nowszy mercedes i w końcu chciał nas wyprzedzić a tato zaczął sobie z niego żartować i zjechał, żeby ustąpić mu i wtedy zjechał na bok i powiedział "to próbuj szczęścia" i buta mu. Merc cały czas się trzymał za nami ale już nie zdążył wyprzedzić.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#188 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:11

Japońskie vs Niemieckie z jakim silnikiem to audi?? bo wczesniej byla mowa o tdi 90 KM
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#189 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:15

Japońskie vs Niemieckie jak 1,9 TDI to albo 90, 115 lub 130 KM bo innych nie było wtedy :D

#190 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:23

Japońskie vs Niemieckie oj bylo, bylo
do b5 nie montowali PD, czyli 115, 130
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:29

Japońskie vs Niemieckie PD to ten 90 konny?

#192 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:48

Japońskie vs Niemieckie nie przeciez napisalem ze m.in. 115 i 130
PD - to pompowtrysk

#193 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:52

Japońskie vs Niemieckie a ok nie skapłem się. tymi silnikami to mógł wycisnąć tyle bo 90 konnym to napewno nie

#194 Share mwmati

mwmati

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , motoryzacja :)

Napisany 29 czerwiec 2009 - 22:01

Japońskie vs Niemieckie Tak jest nasza Audica ma silnik 1.9 TDI :D bodajże 95 KM (jak się myle to mnie poprawcie, jak będe miał czas i jak znajde książkę od audi to napisze ile ma dokładnie KM :) ) znajomy handlarz (samochodowy) przywiózł Audi A6 2.5 TDI Avant Quatro z 2003 roku w perłowo czarnym kolorze :) :) piękna bestia... ale jest trochę uszkodzona z przodu tzw. puknięta, wszystko na chodzie jest to jedna z najbogatszych wersji tego modelu i z ojcem się zastanawiamy czy jej nie wziąśc ale ma tą skrzynie Tip Tronic (czy jakoś tak...) i sąsiad ma identyczną audice ale w sedanie z tego samego roku i mu się to co chwile chrzani :) i lubi wypic z baku po mieście nawet 12 litrów :) ,pewnie przez to że to quatro...) co o tym aucie sądzicie...??? proszę o rady i wasze wypowiedzi na ten temat :)

#195 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 22:05

Japońskie vs Niemieckie 90KM ma, jeśli to silnik 1Z. Hmm jak się pieprzy sąsiadowi to ja bym nie brał a wogóle to też czytałem że ten tiptrobic to często siada. ja tam wole manuala bo lubie sobie mieszać biegami choć czasem na dłuższej trasie to męczące ale nie da się pogodzić chyba że automat z manetkami przy kierownicy i tryb ręczny właczony.

#196 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 22:12

Japońskie vs Niemieckie Tiptronic jest ok, Multitronic jest do d... silnik w 2003 to już był po rekonstrukcji ścierającego się wałka rozrządu więc ogólnie powinno być ok. a że się sąsiadowi psuje, to możliwe że kupił autko z przebiegiem 300k kręcone tradycyjnie na 150k i jest ból :) w tm segmencie i tym roku to pewniejszym zakupem było BMW 530d lub 525d :D

#197 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 22:15

Japońskie vs Niemieckie

Tak jest nasza Audica ma silnik 1.9 TDI :) bodajże 95 KM (jak się myle to mnie poprawcie, jak będe miał czas i jak znajde książkę od audi to napisze ile ma dokładnie KM :D )

Dane producenta: 90KM @ 4000rpm, 182Nm @ 2300rpm, 0-100 @ 14,1 sek., 174 km/h (Avant - 14,6 sek., 170km/h)

#198 Share mwmati

mwmati

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , motoryzacja :)

Napisany 30 czerwiec 2009 - 08:20

Japońskie vs Niemieckie Ok dzięki za info. dotyczące mocy silnika :) a co do tej audicy A6 to raczej nie będzie tak kolorowo bo jest uderzona troche mocniej niż wyglądało to na zdjęciach :) przednie koła ma powykręcane każde w innom strone :D ale silnik zapala bo mój ojciec go wczoraj odpalił z tym gościem no ale wiadomo cena części też nie będzie taka fajna (nie mówie o nowych częściach :) ) bo na giełdach to ci handlarze niekiedy sami nie wiedzą ile chciec za części bo jak naszemu znajomemu do Renault Vel Satis zaśpiewali za przedni zderzak 1800zł na giełdzie w Lubiniu to ze śmiechu sie nie mógł powstrzymac :) i to jeszcze żeby był ładny ten zderzak a to taki pośrupany poobcierany że jeszcze trzeba by go malowac pfff... :) i w Bolesławcu kupił zderzak u jakiegoś handlarza częściami za 700zł xD
Ojcu się jeszcze bardzo podoba VW Sharan :) tylko mój wuja miał z 99roku (na silniku bez tych wszystkich pompo wtrysków) 115 KM i do naszej audicy sie krył :) takiego miał muła... może ma ktoś z was tegoż VW i mógł by się o nim wypowiedziec...???
@bO0gdan może i Beta była by lepsza ale ojciec nie chce auta z tylnim napędem :)

#199 Share Boniek

Boniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 11:06

Japońskie vs Niemieckie Nie czytałem całego tematu, ale powiem tak- diesel- Niemiec; benzyna- Japończyk.
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów