Tomek34

Japońskie vs Niemieckie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
brzozak2    241

gorzej??? nie byly takie zwawe??? co ty opowiadasz, po prostu w pewnym czasie uklad zasilania silnika ZS poszedl 2 rownoleglymi sciezkami, wiekszosc producentow opowiedzialo sie za CR, a jedynie vw rozwijal pompki, w koncu musieli sie poddac, ale nikt nie odwazyl sie powiedziec ze CR jest lepszy od PD, nawet wsrod konkurencji. oba rozwiazania maja wady i zalety (post wczesniej @mariusz_x o tym pisze) jak wszystko, ale sa to rownorzedne technologie, ja wole pompowtryska

Z Alfą oczywiście sie zgadza, ale to Honda jako pierwsza [1989r] wprowadziła system pozwalający także na zmianę wzniosu zaworów.

i o to mnie sie rozchodzi :D , wiekszosc ludzi nie rozroznia tych 2 zjawisk, a zmienne fazy rozrzadu kojarza im sie jedynie z honda i to jeszcze przez mgle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Wójek kiedyś miał VW na pompowtryskach i troche mu się psuł. Wiesz to jest tylko moja opinia każdy może mieć swoją na ten temat to jest forum.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

przecież wiadomo że nowe konstrukcje mają choroby wieku dziecięcego przecież nieda się wszystkiego perfekt zrobić na cacy. ale jak poprawią trochę zmodyfikują to jest lepiej potem. znam kilka takich przypadków z silnikami w audi a podejrzewam że inne marki też mają takie problemy albo jak to czasem wychodzi jakiś np napinacz pasów niesprawny, czujnik od poduszek, albo pompa hamulcowa i potem producenci aut wzywają na serwis wiecie chyba o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Niemiecki czy japoński, ważne by był bezawaryjny i spełniał oczekiwania właściciela :D Technologia między markami aut jest teraz bardzo wyrównana i o tym czy się podoba decyduje głównie wygląd :) Marki takie jak Audi, BMW czy Mercedes straciły już swój prestiż, jest ich tyle na drogach co kiedyś Polonezów i 126p, do tego wiele w podobnym stanie technicznym sprowadzone jako złom na kółkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
Kolego włosi to tylko dobrze makaron robią i nic innego :D Może Alfa to jest i ładna bo taka jest ale złom z niej jakich mało wszystko śtuka puka i trzeszczy jak na wozie drewnianym.VW może i później to wprowadziło ale to działa bez zarzutu i będzie działać przez lata, a nie przez jakiś okres jak u włochów. A jeśli chodzi o niemców to robią najlepsze uata na świecie ( Audi, VW, BMW, Mercedes i Skoda z Seatem), zaraz po nich są francuzi z Peugeotem na czele. A japońce są na 3 miejscu.

 

Skoda jest czeska a seat hiszpański...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

w Skodzie tyle Czecha, co we mnie Niemca. To samo w Seacie. Wszystko kontroluje Volkswagen AG.

 

Pewien czas temu Skoda i Seat sprzedały 100% swojego udziału. To samo tyczy się Lamborghini i Bentleya np. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

A opel to niemiecki czy amerykansky? Przypomniałem - już rosyjski :D

Rozwijał pompowtryski aż zaszedł w ślepą uliczkę i w końcu dotarło, że to nieperspektywiczna technologia. Znalazła na razie swoje miejsce w maszynach rolniczych z tendencją do CR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Marki takie jak Audi, BMW czy Mercedes straciły już swój prestiż,

 

ty sam straciłeś prestiż.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
es8    0

<OT>

 

ty sam straciłeś prestiż.

 

 

rozwalają mnie takie odpowiedzi, masz plusa :D

 

<OT>

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

Widzę że moje wspomnienie o silniku 16V , 4 zawory na cylinder wzbudziło burzę na forum :)

z tego co słyszałem to już fiat millefiori ( wersja rajdowa ) pod koniec lat 70 był z silnikiem 16V

tak naprawdę jak ktoś kupił Niemca czy Japończyka i jest z niego zadowolony to nie zmieni na nic innego znam ludzi co nic innego jak audi , albo toyota i.t.p. najważniejsze aby samochód był bezawaryjny i tani w uczynnia :) przynajmniej dla mnie to jest podstawa

 

A co do luksusowych aut t o lexusie zapomnieliście :D technicznie chyba lepszy od niemieckich aut

CR jak dla mnie to baja ciągnie od małych obrotów bardzo elastyczny silnik 207 1,6 HDI kurtyn trochę najeździłem A przy tym cichy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

@Zetor5340 by mieć prestiż to trzeba czytać całe wypowiedzi a nie cytować połowe zdania :) no chyba że masz taką nature i lubisz zaczepiać ludzi :)

Jeśli chodzi o prestiż tych marek to straciły je przez zajechany złom z zachodu, który bardzo psuje wizerunek danej marki.

Ale jak dla mnie to liczy się stan techniczny i niezawodność, bo wole jeżdzić dobrym a nie markowym autem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zapomniałem o Lexusie, pisałem przecież, że Toyota próbuje coś zadziałać w segmencie luksusowych :D

Tak na poważnie to denerwuje mnie zachwyt nad np. Infiniti. Chwalą ją w gazetach i w TV jako amerykańsko-japońską markę samochodów luksusowych, nikt jednak nie wspomina, że to praktycznie Nissan. Typowa strategia japońskich firm, żeby wkroczyć do klasy premium giganci Tworzą nowe marki(Acura, Lexus, Infiniti), nikt nie próbuje budować od podstaw wizerunku.

VW na przykład mimo posiadania Bentleya, Audi, Bugatti sam też oferuje Phaetona- auto klasy Audi a8 czy Mersedesa S, żadna japońska marka się na to nie odważyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

krzysiek zgadzam się z tobą w 100% kto nie jeździł silnikiem z CR to niech nie pisze bajek że TDI lepszy bo mam w domu zarówno TDI jak i JTD i JTD na TDI w życiu nie zamienię zbiera się od samego początku, cichutki, wrzucisz piątkę przy 40km/h i też uciągnie... Dla mnie to coś pięknego jak ojciec wsiadł do mojego autka to baaardzo się zdziwił jakie to ma przyśpieszenie przy tej samej masie pojazdu jaki on posiada.... Dodam że on ma 5KM więcej ode mnie :) a i tak go na każdym biegu odstawiam :) .... Awaryjność każdy pisze że VAGi są bezawaryjne jakoś tego nie widzę... ten kto ma u mnie w rodzinie VW narzeka, głośno w środku, zawieszenie jak w taczce (dotyczy golfa III), no i ja w ciągu roku zrobiłem 30 tyś km i tak jak pisałem wyżej strzelił mi ten wężyk paliwowy a ojciec zrobił przez 3 lata 20 tyś km i już nie chce mówić ile do niego włożył a ja o mały włos się tym vw nie zabiłem bo zgubiłem koło.... A ople to co Fiat :D zobaczymy jak sie sprawy potoczą z Chryslerem :) ... Ja moją fiacinę cenię za bezawaryjność i ten piękny wygląd jak na swoje lata :) Dodam jeszcze że audi, skoda, seat czy VW to auto nie dla młodego człowieka tylko dla starszego dla zamożnej rodziny, bądź biznesmana... A japońskie samochody :) Aj te boskie silniki wysokoobrotowe i też fajny wygląd chociaż fiat i alfa w wyglądzie mają pierwsze miejsce :) Szczerze to temat dla mnie do zamknięcia bo każdy widzi tylko zalety swoich aut i chwali to co ma... taki temat bez sensu... tak jak ja mogę porównać niemca do włocha bo mam za równo tego i tego w domu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
@Zetor5340 by mieć prestiż to trzeba czytać całe wypowiedzi a nie cytować połowe zdania :) no chyba że masz taką nature i lubisz zaczepiać ludzi :)

Jeśli chodzi o prestiż tych marek to straciły je przez zajechany złom z zachodu, który bardzo psuje wizerunek danej marki.

Ale jak dla mnie to liczy się stan techniczny i niezawodność, bo wole jeżdzić dobrym a nie markowym autem :D

napisałeś, że jest ich tyle na drogach co kiedyś polonezów... i straciły prestiż... to się zastanów.

te auta mają prestiż, dlatego jest ich tyle na drogach.

 

 

 

 

Które z marek aut cenimy najwyżej? W badaniach opinii publicznej na czoło wysuwają się samochody niemieckiej konstrukcji, najczęściej luksusowych marek, a przede wszystkim Mercedesa. Ta marka została uznana za najlepszą przez 51% badanych. W czołówce są także BMW, Jaguar, Audi i Porsche, Chrysler, Lexus i Saab. Do aut, którymi nie wstyd jeździć zaliczyć należy także Opla, Nissana, Mitsubishi, Hondę i Toyotę.

"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam Vectre C 2.2 GTS i jestem bardzo zadowolony z tego samochodu spalanie 6.28l na 100km przy takiej szybszej jezdzie bo nogie mam ciezka hehe A no jak by byl jakis cwaniak to zapraszam na jakis wyscig pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Jak ja patrzę na tych dresów z BMW lub golfów III to mnie już cho*era bierze... Gdzie się nie obrócisz albo BMW albo VW albo Audi ... i to ma być prestiż że jest ich tyle co maluchów i polonezów kiedyś??? Jest ich tyle dlatego że są tanie ... Dla mnie takie auta teraz jak VW, Audi czy BMW nie mają prestiżu.... Teraz mają je np. Lexusy, SAABy, MINI, VOLVO itp. poprostu tych których jest mało na naszych drogach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

człowieku te auta są niezawodne po prostu dlatego ludzie tak je kupują :D

 

nie mówię o golfach czy innych dresiarskich autach typu calibra ale audi czy mercedes.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

kup dobre audi itp. (czyt. niezajechane z przebiegiem poniżej 300tyś km) to masz dobre piwo ode mnie :) :) :) ... dlatego je ludzie kupują bo są to tanie zajechane samochody które z 30 tyś km jeszcze przechodzą i do żyda :) .... Ja wolałem kupić tą moją fiacinę bo jak pojeździłem i poprzeglądałem ogłoszenia to płakać się chciało 2 miesiące szukania auta... :) Takie zajechane te samochody były lub tak wypicowane... Dopiero okazyjnie kupiłem tego fiata i nie powiem odpukać w niemalowane oby tak dalej :) Dodam tyle że tak się tylko przyjęło że niemieckie auta są super... Po prostu ludzie tak sobie tylko ubzdurali i nigdy nie mieli porównania do fiata itp... Proszę zamknijcie ten temat do jak czytam niektóre wypowiedzi to śmiać mi się chce bo są naprawdę daremne... :D

 

Dodam tylko tyle że jak dbasz tak masz i czy to będzie Polonez czy Mercedes jeżeli nie będziesz dbał to i tak się rozsypie ... Podobnie jest w przypadku ciągników maszyn itp ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

@Luke16- zgadzam się z Tobą

A co do niezewodności to nie widze przewagi Audi, VW, BMW nad innymi markami, no chyba że górują ceną części :D

A prestiż oznacza elite, a elitą nie można nazwać czegoś powszechnego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

w internecie pełno ogłoszeń. popatrz i wyciągnij wnioski.

 

elita...elita to wyróżnienie ale skoro wy nie widzicie różnicy pomiędzy mercedesem a polonezem to nie mamy o czym rozmawiać.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak ja patrzę na tych dresów z BMW lub golfów III to mnie już cho*era bierze... Gdzie się nie obrócisz albo BMW albo VW albo Audi ... i to ma być prestiż że jest ich tyle co maluchów i polonezów kiedyś??? Jest ich tyle dlatego że są tanie ... Dla mnie takie auta teraz jak VW, Audi czy BMW nie mają prestiżu.... Teraz mają je np. Lexusy, SAABy, MINI, VOLVO itp. poprostu tych których jest mało na naszych drogach...

 

hehe zeby kupic dobrą BMkie to trzeba wylozyc sporą gotowkie :D wiec juz wiem czemu kupiles Fiata xD i tak go zachwalasz a no i jeszcze jedno zajedz np na zabawe czy gdzies heh ciekawe na ktory samochod bedzie wiecej ludzi patrzec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

No i można wyciągnąć wnioski że najbardziej zajechaną marką jest Audi i VW :D

Kilka meisięcy temu szukałem autka i najwięcej trupów było pod logiem Audi i VW, a do tego w kosmicznych cenach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj