look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

elemer    20

Prawie 3 udoje na dobe a wydajność poniżej 7 tyś. I gdzie tu ta wszędzie powtarzane zwiększenie wydajności? ;)


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Jak na halę udojową to jest dobry pomysł, który przedstawił pan Lelek. Wystarczy z jednej strony furtkę i z drugiej i na czas doju je można przegnać.

Na robotach to cały dzień musiałyby być otwarte. A ja sobie nie wyobrażam żeby mi srały na stół paszowy.

A jakie tam są szerokie ganki w oborze Lelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@Lely mógłbyś podać jakie wasz robot ma wyposażenie w standardzie a w co jeszcze dodatkowo można go doposażyć? Wypełniacie wnioski do PROW-u?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Mamy 2 modele Lely Astronaut A4

1. Operator - dla hodowców u których najważniejsze jest dojenie

STANDARD

-wersja prawa lub lewa ocynk.z ekranem 10"

-identyfikacja ISO

-70 responderów ISO z obrożami i numerkami

-MQC (pomiar białka, tłuszczu, laktozy, wodnistości mleka, temperatury, przewodności, przepływów oraz ilości, czasów doju i pustodoju itd...)

-1 rodzaje pasz

-komputer z T4C (programem zarządzania stadem)

-CRS z modemem (system zarządzania myciem oraz alarmów)

-podłączenie do schładzalnika

-kompresor

 

OPCJE

-waga

-identyfikacja ISO-Act (wykrywanie ruji)

-M4use (4 zbiorniki do separacji mleka)

-2 rodzaj paszy

-sensor obecności paszy

-PURA (międzyudojowe mycie parą)

-buforowy system czyszczący

-MQC-C ćwiartkowy pomiar LKS

-dozownik dodatków mineralnych

-bramka separacyjna

-wstępne chłodzenie mleka

-bufor mleka

 

2. Manager - dla hodowców którzy chcą znać i zarządzać swoimi krowami jak najlepiej

 

STANDARD

-wersja prawa lub lewa z k.o. z kolorowym ekranem 12"

-identyfikacja H (wykrywanie ruji)

-70 responderów H z obrożami i numerkami

-M4use (4 zbiorniki do separacji mleka)

-MQC (pomiar białka, tłuszczu,laktozy, wodnistości mleka, temperatury, przewodności, przepływów oraz ilości, czasów doju i pustodoju itd...)

-MQC-C ćwiartkowy pomiar LKS

-2 rodzaje pasz

-sensor obecności paszy

-komputer z T4C (programem zarządzania stadem)

-CRS z modemem (system zarządzania myciem oraz alarmów)

-buforowy system czyszczący

-podłączenie do schładzalnika

-kompresor

 

OPCJE

-waga

-identyfikacja HR (wykrywanie ruji i odłykanie)

-3 i 4 rodzaj paszy

-PURA (międzyudojowe mycie parą)

-TITANIA (pasza w płynie)

-dozownik dodatków mineralnych

-bramka separacyjna

-wstępne chłodzenie mleka

-bufor mleka


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Wszystko już wiemy.

Dostałem dokładną ofertę na karuzelę tzn. 186 tyś Euro za karuzelę na 28 sztuk Westfalii z systemem zarządzania i żywieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@Jasiupila w jakim wyposażeniu?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Astronautów A4 sprzedanych jest 11 sztuk a cennik za serwis narazie obowiązuje taki sam jak za A3 Next czyli za ilość udanych dojów

 

Jasiupila a może interesuje cię używana karuzela na 24 stanowiska - super wyposażenie???

 

Jakby ktoś chciał to wiem też gdzie można kupić 2x3 Autotanden z 2004 roku - pracowała 2 lata


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@Lely wasza firma produkuje udojnie?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

nie kolego @elemer nie mamy hal udojowych

mamy tylko rob... do dojenia i do nich porządny serwis :)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Wyposażenia tam jest 4 strony A4.

Który rok tej karuzeli, ile chcecie za nią i jaka marka?

Mi się jednak wydaję że jednak lepiej jest nową kupić, bo tam pod platformą te rolki wyjechane już będą. Po drugie to zawsze jest serwis.

Jak by Lely karuzele produkowało to ja bym się WS czy Delavalami nie interesował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Wyposażenia tam jest 4 strony A4.

Który rok tej karuzeli, ile chcecie za nią i jaka marka?

Mi się jednak wydaję że jednak lepiej jest nową kupić, bo tam pod platformą te rolki wyjechane już będą. Po drugie to zawsze jest serwis.

Jak by Lely karuzele produkowało to ja bym się WS czy Delavalami nie interesował.

 

2 czy 3 lata ma ta karuzela WS ciągle pracuje ale o dojarzy coraz trudniej


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Przykro mi to powiedzieć, bo Lelki to byli moi faworyci jeżeli chodzi o automatyzację doju, no normalnie wysiadają :rolleyes:

Delaval AMR ich pokonał.

Ale zejdźmy na ziemię, przy tym Dela-wynalazku jest dużo niewiadomych:

1. Co będzie gdy krowa zwali aparat?

2. Te ramiona jakoś kiepsko wyglądają. Takie delikatne się wydają.

3. Czy 2 miliony na takie coś wystarczy?

Fajnie to wygląda, postęp jeśli chodzi o robotyzację jest, ale i mleko musiałoby kosztować? 2,50 zł wystarczy? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Zgadzam się. Taka karuzela to świetna sprawa. Kupowanie robotów dla stada np 500 krów było ogromnym kosztem, w dodatku zarządzanie 10 robotami to ciężka sprawa. Mam rozumieć że taka karuzela może działać jak i robot 24h na dobę. Jeśli ktoś się orientuje to niech więcej opowie o tym systemie. Czy krowy trzeba naganiać do poczekalni przez człowieka czy też może to jakoś rozwiązali?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Dostajesz Top Agrar? Ja dostałem mój wczoraj. Tam jest napisane o "wojnie robotów". Jest ten DL AMR jako nowość i Lely A4.

Taki AMR jest podobno w stanie wydoić 540 krów/dobę w wersji 4 ramion udojowych, na trzy udoje, na dwa ponoć nawet 800. Ten AMR da radę wydoić 90 krów/godzinę w wersji 4 ramiennej a 50 w 2 ramiennej.

Nawiasem mówiąc stronę do tyłu jest obora moich sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

Przykro mi to powiedzieć, bo Lelki to byli moi faworyci jeżeli chodzi o automatyzację doju, no normalnie wysiadają :lol:

Delaval AMR ich pokonał.

Mi nie jest przykro, to tylko znaczy że Delaval zatrzymał rozwój robota i poszedł inną drogą - czyżby nie nadąża za konkurencją,

chyba wkońcu zrozumieli kto jest liderem.

Jak Ci się tak podoba to zakładaj będziesz 3 na świecie. Nie ma co się zachwycać bez dokładenego przyjrzenia się temu systemowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Ale wiesz zawsze można rozwijać to i to. Nie jest powiedziane że DL zatrzymał rozwój VMS.

Jeśli chodzi o te zwykłe roboty tj. A3 to pewnie że wy jesteście liderem.

Ja tam się nie zachwycam. Najważniejsze jest to że są próby czegoś nowego.

My już podjęliśmy decyzję że weźmiemy karuzelę zwykłą. Ten Dela-wynalazek będzie dopracowany za kilka najbliższych lat.

A w tym Olszewie ile jest waszych robotów a ile DL?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

A w tym Olszewie ile jest waszych robotów a ile DL?

 

Olszewo to mała wioska ogólnie super zozwinięta i bardzo dobrze zmechanizowana - brakuje im tylko drogi :D

DL tam nie ma ostatnia była hala - znikła w sobote, są 3 astronauty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj