look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jasiupila    1

Jest jest już patrzyłem. Taki fajny, prosty ale ten żółty kolor :( Wygląda jak mój motylek tylko że ma 2 szafy i elektronicznego dojarza. Może pan Lelek nam więcej o nich powie? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

tak już jest oficjalnie od 3 listopada ASTRONAUT A4

dwa roboty z jednym zasilaniem ale jako pojedyńcza jednostka też występuje

 

główne różnice to sposób wejścia i wyjścia oraz różne opcje oraz rozwiązania dla dużych gospodarstw

ale również mniejsze zużycie prądu - co za tym idzie tańsze koszty użytkowania

jest sporo różnic ale o tym po 6 listopada pogadamy jak wróce do Polski


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

 

na filmiku pokazano rozwiazanie westfali i to nie jest ważne co i jaki producent tylko ciekawi mnie to że krowy same chcą tam chodzić do tego robota przecież jak zasypuje sie jedzenie to nie będą jedna na drugą czekać przed robotem tylko idą przez ta pierwszą bramkę i do jedzenia czy faktycznie krowę można tak nauczyć by sama chodziła się doić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Szanowny kolego koncepcją Lely jest wolny ruch krów czyli w oborze nie ma na stałe zainstalowanych bramek jednokierunkowych czy też tzw "inteligentnych" :P

Krowy same decydują co chcą w danej chwili

oparte jest to na naturalnym zachowani tych zwierząt

Jak kolego instalujesz stacje paszowe to krowy chętnie tam przychodzą? a przecież w oborze nie instaluje się wtedy żadnych bramek

Tak też jest w robocie - jest to stacja paszowa z "możliwością dojenia"

Ważne jest też ustawienie energii na stole paszowym żeby krowa czuła niedosyt a wtedy do robota przyjdzie bez problemu a on wtedy zadecyduje czy krowa może być już dojona czy też jest jeszcze za wcześnie i nie da jej paszy i nie będzie doił.

 

A co powiecie na temat YELLOW REVOLUTION?


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Mi się podoba. Biorąc pod uwagę kupna np dwóch robotów to który wyjdzie taniej A4 czy A3Next ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jest jedna jednostka centralna, która steruje oba ramionami tak ? Jakie są różnicę między A3 NEXT a A4 YELLOW REVOLUTION ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jenot60    0

Robot Westfalii, pracuje w różnych konfiguracjach, także z całkowicie dowolnym dostępem krów do robota. Jeszcze raz podkreślę, że ewentualne bramki służą operatorowi systemu w celu efektywniejszego zarządzania stadem.

 

Ważne jest to co powiedział Pan Lely czyli odpowiednie zbilansowanie stołu paszowego i paszą dozowaną w robocie. Jeżeli wszystko będzie grało nie będziemy musieli ganiać krów po oborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Drodzy forowicze

Zasadniczą różnicą między Astronaut A3Next a A4 jest to że mamy tzw. "Central Unit" (szafa sterująca z pompą podciśnienia i bojlerem oraz główną elektroniką)oraz jednostkę dojącą z ramieniem (1 lub max 2 jednostki dojące do jednego Central Unit)

Drugą zasadniczą różnicą jest wejście i wyjście z rob... tzw. "I flow" co pozwoliło na zaoszczędzenie czas o około 15 min/dobę czyli możemy doić 1 krowę więcej 3 razy/dobę

kolejna różnica to sporo niższe zużycie energii w stosunku do A3Next (czekam na dokładne dane)

dalej to zmiana sposobu sterowania ramieniem (w A3Next ramieniem sterowała waga a w A4 jest to kamera podczerwieni która ustala aktualną pozycję krowy)tak więc waga jest teraz opcją

zmiana elektrycznej pompy mlecznej na sterowaną ciśnieniem i podciśnieniem

ulepszony program zarządzania T4C nastawiony na wyłapywanie "problemowych krów"

Pierwsze Astronauty A4 będą już montowane w Polsce w styczeń/luty 2011

Co do kosztów A4 to pojedyńcza jednostka będzie na podobnym poziomie co A3Next ale 2 będzie tańsza


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Jak bym miał robota to na pewno nie dawałbym paszy na stole paszowym. Wtedy miałbym pewność że krowy będą chodzić się doić.Pasza jest dla nich pokusą.

Co do żółtego koloru to nie podoba mi się. Wole czerwone bo z tym kojarzy mi się Lely.

Gdy dzwoniliśmy się pytać o karuzelę Westfalia(28 sztuk, poniżej miliona) to koleś mówił że ich robot (3 boksy 1 ramię) kosztuje około 230 tyś Euro. Myślę że są to dobre pieniądze, przy czym 3 Lelki wyjdą 350 tyś Euro. Za 3 Lelki mamy 4 Westfalia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem kilka negatywnych opinii o robotach Westfali(sam dealer ich nie polecał :P ), także chyba lepiej kupić np. Lely lub Delaval.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

W moim przypadku najlepiej by było 2 A4 i 1 A3 Next.

Nie wiadomo jak to z tymi Westfalami jest bo nikt ich nie kupił. Musiał by ktoś zaryzykować tylko tu chodzi o miliony a nie o 10 czy 20 tyś. Nikt się nie odważy na taki krok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I 1 ramię na 3 boksy to gorsze rozwiązanie. Jedna krowa zwali i ramię do niej, a w tym samym czasie wchodzi inna i jak to jest? Jak ramię ma nadążać?

A co się dzieje z paszą, jeśli krowa nie zje jest do końca?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Podłącza tą co zwaliła i zaraz podłącza tą co weszła. Myślę że przy 3 nadąży. Przy 5 może mieć problem. O paszę się nie martw, zawsze wyżerają. Najgorzej jest jak skończy przed czasem. Wtedy wariuje. Nie wyżre jak jest chora. Ale to raczej nie przyjdzie się doić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Jaka jest opłata serwisowa za A4 ???

Cennik za serwis Astronaut A4 jeszcze opracowują

 

Jak bym miał robota to na pewno nie dawałbym paszy na stole paszowym. Wtedy miałbym pewność że krowy będą chodzić się doić.Pasza jest dla nich pokusą.

Co do żółtego koloru to nie podoba mi się. Wole czerwone bo z tym kojarzy mi się Lely.

Gdy dzwoniliśmy się pytać o karuzelę Westfalia(28 sztuk, poniżej miliona) to koleś mówił że ich robot (3 boksy 1 ramię) kosztuje około 230 tyś Euro. Myślę że są to dobre pieniądze, przy czym 3 Lelki wyjdą 350 tyś Euro. Za 3 Lelki mamy 4 Westfalia.

 

Żółty kolor to YELLOW REVOLUTION a klienci dostają tylko czerwone :lol:

Być może za 3 Lely będą 4 Gea ale ilość dojonych krów będzie podobna

W Lely doisz na 3 boksach około 200 krów a Gea na 3 boksy ????????

przypuszczam że żeby doić 200 krów to i tak 4 boksy Gea są konieczne!!!!

 

W moim przypadku najlepiej by było 2 A4 i 1 A3 Next.

Nie wiadomo jak to z tymi Westfalami jest bo nikt ich nie kupił. Musiał by ktoś zaryzykować tylko tu chodzi o miliony a nie o 10 czy 20 tyś. Nikt się nie odważy na taki krok.

 

Najlepiej byłoby kolego 3 szt Astronaut A4 ;)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

To ile by mnie wyszły 3 A4? Tak około bo ty i tak dokładnych nie podasz.

To wtedy muszę mieć 2 szafy i 3 boksy udojowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

To ile by mnie wyszły 3 A4? Tak około bo ty i tak dokładnych nie podasz.

To wtedy muszę mieć 2 szafy i 3 boksy udojowe?

 

 

Tak 3 boksy udojowe i 2 szt. central unit

w przyszłości będziesz mógł jeszcze jeden taniej kupić :lol:

Przepraszam ale na forum nie będę podawał cen!

Możemy przyjechać porozmawiać jakie cię kolego interesują opcje

zrobimy specyfikację i złożymy ofertę ;)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

dlaczego zostajesz przy karuzeli??????????????????

ile będzie kosztował budynek na karuzelę i poczekalnię w twoim przypadku tj. jakieś 600 m2 (15 x 40)?????????????

a później 1 osoba do zakładania aparatów, kolejna do pilnowania jakby jakaś krowa zrzuciła aparat i jeszcze 1 lub 2 do przepędzania

i jakie informacje o krowach??????????????????????

Policz to wszystko i dopiero porównaj.


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Bo karuzela kosztuje 900 tyś na 28 sztuk z dojeniem w środku. Roboty 1,3-1,5 mln.

Jakie 15x40? To ta stara tak jest. Tu chodzi o nową 20x72.

Jak się uprę to sam dam radę. Poganiać nie muszę(co najwyżej 2-3 sztuki). Bardziej trzeba pilnować żeby się nie pozabijały jak będą wchodzić. Jak będzie żywienie na hali to tak się może zdarzyć.

System zarządzania ma zawierać: wykrywanie rui, wykrywanie Mastistis, pomiar aktywności ruchowej, pomiar ilości mleka.

Dla SIMENTALI to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem???

Budynek na karuzelę i poczekalnię to 20 x 72??

czy to wszystko razem z oborą???

karuzela + budynek dla niej to 900 tyś??

a obora jakie ma wymiary???

Do robotów nie trzeba budynku one stoją w oborze!!!!

 

 

Ale jeśli nawet się mocno uprzesz :lol:

 

Tuwim pisał w "Lokomotywa"

"Lecz choćby przyszło tysiąc atletów

I każdy zjadłby tysiąc kotletów,

I każdy nie wiem jak się natężał,

To nie udźwigną - taki to ciężar!"


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Obora sama 20x72. Do hali łącznik z boku, w którym będzie poczekalnia. Dalej budynek w którym ma być karuzela.

Sama karuzela 900 tyś. Obora około 2,5 mln.

Czemu ma służyć ten Tuwim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dlaczego zostajesz przy karuzeli??????????????????

ile będzie kosztował budynek na karuzelę i poczekalnię w twoim przypadku tj. jakieś 600 m2 (15 x 40)?????????????

a później 1 osoba do zakładania aparatów, kolejna do pilnowania jakby jakaś krowa zrzuciła aparat i jeszcze 1 lub 2 do przepędzania

i jakie informacje o krowach??????????????????????

Policz to wszystko i dopiero porównaj.

Przepraszam bardzo ale przy karuzeli 28 sztuk jedna osoba nie bedzie miała co robić !! A nie słyszałeś o bramce napędzanej silnikiem elektrycznym do popędzania bydła ,która znajduje się na końcu poczekalni a dojarz pociagając za sznurek lub wciskajac przycisk porusza bramke?? Sposób prosty, tani i skóteczny:p A co wymiarów budynku to będzie miało znaczenie czy stado podzielisz na grupy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj