Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#861 Share agriS

agriS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 20:52

Ceny robotów udojowych edit

Edytowany przez agriS, 19 grudzień 2011 - 22:48.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 10:31
  •  

#862 Share Fu2000

Fu2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 21:55

Ceny robotów udojowych a moim zdaniem forum zboczyło sobie z tematu :P "Ceny robotów udojowych" ??
z tego co wiem to wszystkie roboty wahają się w granicy 100 Euro w ofertach handlowych w zaleznosci od wyposażenia tak ? :)

a powinno powstać forum : Porównanie robotów udojowych i konkretne podpunkty :D ale widze ze wszystkie te rzeczy roztrzygane są w tym temacie :D nawet w ramach licytacji :D

na rynku polskim są w ofercie 4 roboty ? westfalia, galaxy, delaval i lely ? bo chyba merlin i GM Zenith i SAC (ale to chyba tutejszy Galaxy z alimy-bis) takze te dwa wczesniej wymienione nie występują na rynkku RP :)

Moderator jest ale z tego co widze to bardziej NIEKTÓRZY SKUPIAJĄ się na ortografii, zrozumieniu, błędach stylistycznych i własnych filozofiach racjonalizacji napisania postu niż rzeczywistym przesłaniom postów :)
Pozdrawiam.

#863 Share DeLaval DeLaval

DeLaval
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 lipiec 2011 - 22:53

Ceny robotów udojowych

Siedzieć cały dzień żeby zadowolić oleknana :) sory ale nie dziwie się im, bo dla Ciebie nie warto. Masz problemy z emocjami. Poczytaj inne tematy gdzie udzielał się np: Sebastian - bo robi to już dość spory czas. Forum nie służy do potyczki między handlowcami, konkurencjami. Tu można dostrzec różnice, zalety - wady, ale po co się przy tym unosić? Wytykać błędy ortograficzne i stylistyczne? Rolniczka? Słownik SPJ ma tyle bzdur że głowa mała. Nie wiem jak wy ale jak idę do Lekarza i jest Ona kobietą to i tak idę do Pani doktor, a nie do doktorki albo psycholożki. Wiem że sam nie mam tutaj dużo postów i nie udzielam się za dużo, z racji braku czasu. Ale tematy przeglądam na bieżąco. Robotyzacja doju jest czymś fascynującym - ale nie zamieniajmy tego w wojnę. Wszystko ma swoje śmiesznie mówiąc ,,zady i walety,, A wybór i tak pozostaje do nas. :) Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do odpuszczenia sporów. Brakuję tu porządnego moderatora.

Witam!
Nareszcie ktoś, kto racjonalnie podchodzi do tematu. Kolegom z Lely sprytnie udało się sprowadzić temat do dyskusji o naprawdę mało istotnych sprawach przy robotach, takich jak: szybkość zakładania kubków, zakładanie po zrzuceniu czy ilość dojów. Dlaczego uważam, że są to mało istotne sprawy?
Po pierwsze: szybkość zakładania kubków
- szybkość zakładania nie ma istotnego wpływu na długość doju, wystarczy porównać średni czas doju w jednostce (nie poszczególnych krów, bo to cecha osobnicza). Nie różni się on istotnie w różnych robotach
- ważniejszym parametrem jest czas od założenia kubka do przepuszczenia mleka
- która mleczarnia ma w cenniku pozycję: "za szybkość zakładania kubków"

Po drugie: sposób zakładania kubka po zrzuceniu
- sami koledzy z Lely wywołali ten temat i w ostatnich postach przyznali, że jest to margines dojów, bo nie mogą tego nawet nagrać. Jeden robot zakłada to w taki sposób drugi w inny ale zakładają i problem rozwiązany nie stanowi to istoty robota w oborze.

Po trzecie: ilość dojów do ilości udojonego mleka
- Lely sugeruje, że im większa częstotliwość tym lepiej
- przykład obór gdzie pracują nasze roboty VMS pokazuje, że można wydoić 2.000 l mleka dziennie przy średniej dojów 2,3-2,4.
Dlaczego takie wyniki? Wynika to z lepszego zarządzania ruchem krów w oborze, dzięki bramkom segregującym (przykład systemu zarządzania ruchem krów "Feed First") i wcale nie ogranicza to wolności krów ale daje większą wolność w zarządzaniu czasem farmerowi. System taki pozwala również lepiej "panować" nad żywieniem krów. Świadczą o tym wyniki składu mleka (białko, tłuszcz) dostępne z wyników oceny Federacji.
- nie ma też pozycji w cennikach "za średnią ilość dojów"
Są za to pozycje za ilość dostarczonego mleka, czy za jakość mleka i jego skład.

Dlatego uważam, że ważniejszą sprawą jest dobre zarządzanie stadem niż skupianie się na mało istotnych szczegółach technicznych. Dzisiaj są w miarę dobre ceny za mleko (wiem, że zawsze są za małe), ale co będzie jak spadną? Komu będzie łatwiej - temu kto doi 1300 l czy temu kto doi 1800 l dziennie? Oczywiście mam na myśli udój na jednego robota.
Proponuję małe wyliczenie: tylko 200 l mleka dziennie więcej, dzięki lepszemu wykorzystaniu potencjału krów i robota, to przy cenie 1,3 zł/l (a posiadacze robota mają co najmniej taką cenę) daje przychód większy o 95.000 zł rocznie. Chyba warto się o to postarać.
Zapraszam do dyskusji.

A teraz inny temat: Jak wrażenia z wystawy w Sitnie?
Tylko nasz VMS pracował bez przerwy we wszystkie dni wystawy. Przepraszam była przerwa, jak nie dowieźli prądu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#864 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 00:05

Ceny robotów udojowych

Witam!
Nareszcie ktoś, kto racjonalnie podchodzi do tematu. Kolegom z Lely sprytnie udało się sprowadzić temat do dyskusji o naprawdę mało istotnych sprawach przy robotach, takich jak: szybkość zakładania kubków, zakładanie po zrzuceniu czy ilość dojów. Dlaczego uważam, że są to mało istotne sprawy?
Po pierwsze: szybkość zakładania kubków
- szybkość zakładania nie ma istotnego wpływu na długość doju, wystarczy porównać średni czas doju w jednostce (nie poszczególnych krów, bo to cecha osobnicza). Nie różni się on istotnie w różnych robotach
- ważniejszym parametrem jest czas od założenia kubka do przepuszczenia mleka
- która mleczarnia ma w cenniku pozycję: "za szybkość zakładania kubków"

Po drugie: sposób zakładania kubka po zrzuceniu
- sami koledzy z Lely wywołali ten temat i w ostatnich postach przyznali, że jest to margines dojów, bo nie mogą tego nawet nagrać. Jeden robot zakłada to w taki sposób drugi w inny ale zakładają i problem rozwiązany nie stanowi to istoty robota w oborze.

Po trzecie: ilość dojów do ilości udojonego mleka
- Lely sugeruje, że im większa częstotliwość tym lepiej
- przykład obór gdzie pracują nasze roboty VMS pokazuje, że można wydoić 2.000 l mleka dziennie przy średniej dojów 2,3-2,4.
Dlaczego takie wyniki? Wynika to z lepszego zarządzania ruchem krów w oborze, dzięki bramkom segregującym (przykład systemu zarządzania ruchem krów "Feed First") i wcale nie ogranicza to wolności krów ale daje większą wolność w zarządzaniu czasem farmerowi. System taki pozwala również lepiej "panować" nad żywieniem krów. Świadczą o tym wyniki składu mleka (białko, tłuszcz) dostępne z wyników oceny Federacji.
- nie ma też pozycji w cennikach "za średnią ilość dojów"
Są za to pozycje za ilość dostarczonego mleka, czy za jakość mleka i jego skład.

Dlatego uważam, że ważniejszą sprawą jest dobre zarządzanie stadem niż skupianie się na mało istotnych szczegółach technicznych. Dzisiaj są w miarę dobre ceny za mleko (wiem, że zawsze są za małe), ale co będzie jak spadną? Komu będzie łatwiej - temu kto doi 1300 l czy temu kto doi 1800 l dziennie? Oczywiście mam na myśli udój na jednego robota.
Proponuję małe wyliczenie: tylko 200 l mleka dziennie więcej, dzięki lepszemu wykorzystaniu potencjału krów i robota, to przy cenie 1,3 zł/l (a posiadacze robota mają co najmniej taką cenę) daje przychód większy o 95.000 zł rocznie. Chyba warto się o to postarać.
Zapraszam do dyskusji.

A teraz inny temat: Jak wrażenia z wystawy w Sitnie?
Tylko nasz VMS pracował bez przerwy we wszystkie dni wystawy. Przepraszam była przerwa, jak nie dowieźli prądu.

Czy ostatnio zadałem zbyt trudne pytania że nie dostałem odpowiedzi???? Przepraszam!!!
Co do krotności doju wystarczy poczytać na google jak krotność doju "nie" ma wpływu na wydajność: KROTNOŚĆ DOJU KRÓW Z ZASTOSOWANIEM ROBOTA........Nauka Przyroda Technologie 2010
Do czasu samego doju to się zgodzę że jest on podobny bo to zalezy od krowy a czas spędzony przez krowę w boksie???? czy ma to wpływ to na wydajność robota????? Bo zakładanie kubków ma wpływ na czas spędzony w boksie!!!
Więc może jeżeli krowa więcej czasu spędza w boksie udojowym to musi być mniejsza ilość dojów i nie może być "pustych wejść" żeby robot to nadrobił????
ciekawy temat...........
ale to przecież wszystko mało istotne wg pana DL
Zespół Lely

#865 Share losiek

losiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:internet, nowe technologie, biogazownie, energia odnawialna

Napisany 15 lipiec 2011 - 07:43

Ceny robotów udojowych Witam. Widzę że pobudziłem do bardziej konkretnych postów. Panowie z DeLaval, Lely może skupcie się na mówieniu tylko o sobie nie mieszając między wierszami konkurencji. A propos Sitna - targi ciekawe, widziałem w pracy wszystkie 3 roboty - i każdy wywarł na mnie spore wrażenie :) nie podobała mi się tylko ta taśma czerwona na jednym ze stoisk z robotem. W westfalii ekstra pomysł z mieszaczem powietrza przy robocie i ciekawe zabezpieczenie przed niepowołaną osobą podczas pracy przy ramieniu. Fotokomórka.
Mam pytanie z innej kategorii: Ile zamontowanych a ile sprzedanych robotów macie w PL i na świecie. Jaki stosunkowo procent stanowią wasze instalacje robotów udojowych?
Pozdrawiam.

#866 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 08:34

Ceny robotów udojowych Czy ten Pan Tadeusz o którym była mowa nie jest z wioski "mlecznych milionerów" z podlasia?

#867 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 12:02

Ceny robotów udojowych A ja jednak będę montował karuzelę :) Westfalię :D
A jak myslicie, dałoby radę żałożyć kilka przemysłowych ramion do dojenia? Tylko czy warto?

#868 Share losiek

losiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:internet, nowe technologie, biogazownie, energia odnawialna

Napisany 15 lipiec 2011 - 17:13

Ceny robotów udojowych Jasiupila Gratuluję... Trzeba iść z postępem. Westfalię? :) TEŻ Dobry wybór. A możemy się dowiedzieć co zaważyło na to że wybierasz karuzelę a nie roboty? Bo temat dotyczył głównie ich. Ale dalej koszta pracowników i jednak sporo czasu w oborze przed Tobą.

#869 Share Fu2000

Fu2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 17:41

Ceny robotów udojowych

Ale dalej koszta pracowników i jednak sporo czasu w oborze przed Tobą.

A to przy robocie nie trzeba być w oborze ? :)

#870 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 18:43

Ceny robotów udojowych My chcieliśmy roboty, ale ojciec nie a on narazie rządzi, chciał niech doi. On zawsze gadał, że serwis drogi, że po 10 latach trzeba robota wymienić.
My zatrudniamy 1 pracownika, ale on się tylko do wideł nadaje. Doi narazie ojciec z matką. Do dojenia nikogo nie zatrudnimy bo u mnie to nawet nikogo nie ma na tyle kompetentnego co by się do tego nadał.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 15 lipiec 2011 - 20:09

Ceny robotów udojowych Szkoda, że karuzela. Kibicowałem Ci że robota zamontujesz ale jak siła wyższa tak decyduje to trudno. Ale życzę powodzenia i bezawaryjności karuzeli. Gratuluje zakupu.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#872 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 20:35

Ceny robotów udojowych Zakupu my jeszcze nie zrobiliśmy tylko projektować zaczęliśmy i współpracujemy w tej kwestii z Westfalią. Ale co do ceny się dogadaliśmy. Może jeszcze w tym roku konstrukcję postawimy :)

#873 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 21:02

Ceny robotów udojowych

My chcieliśmy roboty, ale ojciec nie a on narazie rządzi, chciał niech doi. On zawsze gadał, że serwis drogi, że po 10 latach trzeba robota wymienić.
My zatrudniamy 1 pracownika, ale on się tylko do wideł nadaje. Doi narazie ojciec z matką. Do dojenia nikogo nie zatrudnimy bo u mnie to nawet nikogo nie ma na tyle kompetentnego co by się do tego nadał.

Szkoda ale gratulacje!

A jakiej wielkości karuzele projektujecie?
Jakiej wielkości budynek pod nią potrzebny będzie?

i kto wam powiedział że po 10 latach trzeba robota wymieniać?
i że w karuzeli serwis mało kosztuje?
Zespół Lely

#874 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 21:12

Ceny robotów udojowych Może wrócimy do tematu cen i dowiemy się ile kosztuje serwis na poszczególne marki robotów.

#875 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 15 lipiec 2011 - 22:06

Ceny robotów udojowych @Jasiupila, mówiłeś, że stado 280sztuk, prawda?

#876 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 07:12

Ceny robotów udojowych Karuzela na 24 szt, budynek 14x42, prawie druga obora ale weź wytłumacz.
Co do tej wymiany po 10 latach powiedział sam wasz szef na targach w Minikowie do mojego ojca, który o to zapytał. Mówił tak: "po 10 latach to już będzie Pana stać żeby kupić sobie nowego a tego starego my odkupimy"
A co ty myślisz że jest tani? Te serwisy przy takich sprawach to wszystkie są porównywalne.
Stado ma liczyć 240 sztuk.

#877 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 13:46

Ceny robotów udojowych

Karuzela na 24 szt, budynek 14x42, prawie druga obora ale weź wytłumacz.
Co do tej wymiany po 10 latach powiedział sam wasz szef na targach w Minikowie do mojego ojca, który o to zapytał. Mówił tak: "po 10 latach to już będzie Pana stać żeby kupić sobie nowego a tego starego my odkupimy"
A co ty myślisz że jest tani? Te serwisy przy takich sprawach to wszystkie są porównywalne.
Stado ma liczyć 240 sztuk.

To już lepiej halę "rybia ość" czy "bok w bok" z szybkim wyjściem a nie karuzelę
w zakupie będzie tańsza a w przyszłości nawet łatwiej będzie ją sprzedać.
A wymiana robota to przecież nie konieczność, możesz doić na nim i ze 25 lat
W Polsce liczy się amortyzację na 10 lat, czyli że po tym okresie robot się spłaca.

Pozdrawiam
Zespół Lely

#878 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 16 lipiec 2011 - 16:10

Ceny robotów udojowych mozecie mi podac jaki jest koszt serwisowania karuzeli i dlaczego jest porownywalny do robota?

sam mam rybia osc i obrocz plynow, wymiany przewodow i gum nie widze zadnych kosztow serwisowych, Metatron P21 na wszystkich stanowiskach

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#879 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 16:12

Ceny robotów udojowych w tym przypadku kosztu serwisowania karuzeli a 4 robotów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 16 lipiec 2011 - 17:07

Ceny robotów udojowych Serwis karuzeli należy liczyć na 15 tyś rocznie. Tych węży jednak jest tam od cholery. A 4 robotów nie pamiętam ale podobnie, chyba 17 tyś na rok i nic mnie nie interesuje(gumy, części w razie naprawy daje Lely), ale nie wiem czy to za 1 czy za 4.
Zwykłe hale udojowe wydają mi się za mało wydajne.

Dodaj odpowiedź