Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#841 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 20:32

Ceny robotów udojowych

Na stronie DL, podane są wszystkie koncepcje obór z bramkami i bez bramek.
Podają zalety i wady tych rozwiązań.

http://www.delaval.c...cAbout_About_De

I co ty ślepo wierzysz w to co jest napisane? A innym firmom zarzucasz hipokryzje i manipulacje? Bo akurat DL to jest taki rzetelny i uczciwy wobec klientów, żadnych chwytów marketingowych. Poza tym to Ciebie się pytam, i innych forumowiczów też co sądzą o każdym rozwiązaniu a nie o to co na ten temat DL sądzi. Więc trochę umysł zaangażuj kolego a nie ślepo wierzysz w to co jest napisane. Aa..i polecam pojeździć tobie trochę po oborach i pooglądać, do Holandii najlepiej, zobacz robota każdej firmy podczas pracy a nie tylko cytujesz i wrzucasz jakieś filmiki z internetu jakbyśmy sami w google nie umieli znaleźć...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 03:30
  •  

#842 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 11 lipiec 2011 - 21:57

Ceny robotów udojowych @oleknana Wszystko pięknie... ale tylko na filmiku reklamowym stworzonym za pomocą rożnych trików przez profesjonalnych filmowców. Ja swoje wiem bo widziałem na żywo i mnie takie filmiki nie przekonują. Nawiasem mówiąc lepiej żebyś się postarał pojechać do obory z systemem VMS i zrobił sam taki film na losowej krowie (najlepiej od momentu wejścia a nie w trakcie doju) bo inaczej nie uwierzę a nie wrzucasz gotowca z YT jak mogę sam taki film znaleźć. Żadna to sztuka to co Ty @oleknana robisz. A co do wyboru systemu to tylko wolny ponieważ: mniejszy stres dla krów, nie trzeba wydawać pieniędzy na zakup bramek, mniej prac budowlanych w budynku który już istnieje, swobodny dostęp do każdej części obory a nie do wyznaczonych przez bramki. Ja w takim systemie 65 krów doje i nie ma problemów z wizytami krów i dopędzam tylko takie krowy które mają problemy z nogami albo są starsze. Akurat w Astronaucie to się sprawdza, nie wiem jak jest w innych robotach, ponieważ one różnią się czasem podłączania krów.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#843 Share emi2421

emi2421

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 22:33

Ceny robotów udojowych

[Ja nie jestem żadnym przedstawicielem lely.Jestem zwykłym rolnikem u którego już ponad rok doi robot lely.Jeśli nie dociera to do ciebie to bardzo łatwo możesz to sprawdzić.Wystarczy że zadzwonisz do przedstawiciela DL na Podlskie(P.Białobrzeski)i spytasz czy w olszewie k/Śniadowa jest robot lely.

Jeśli masz roboty DL to normalne że będziesz miał większe zużycie energii,P.Tadeusz też je miał

Fantastycznie szybko pojawiają się na forum kolejne osoby.
Podważją wszystko nawet wyniki, wcześniej przytoczone przez przedstawicieli firmy L.
Wszystkich czytających zachęcam do przeczytania danych z badań i wyciągnięcia własnych wniosków.
Tutaj nawet komuś się pomyliło : konto kobiety i pisze facet.
Badania wyrażnie wskazują, że o 20% więcej dają roboty innej firmy.

Powodzenia panowie z Lely.
:lol:

nikt nie podważa wyników mnie one po prostu nie interesują i nieważne kto by o nich pisał czy DL czy lely.A co do mojej osoby to jestem kobietą a nie FACETEM!!!!( przecież nie napiszę że jestem rolniczką bo takiego słowa nie ma w słowniku -w przeciwieństwie do ciebie uczęszczałam na j. polski))a o forum przeczytałam w gazecie więc się zalogowałam

Edytowany przez emi2421, 11 lipiec 2011 - 22:44.

#844 Share oleknana

oleknana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 07:35

Ceny robotów udojowych Witam

Dla Pani link :

http://www.sjp.pl/co/rolniczka

Kolego Twoja firma nie ma strony z prezentacją robota w języku polskim, a może się mylę?

Film jak film, każdy może zamieścić na YT, Ty też.

Więc pokaż co się stanie gdy krówka zrzuci tylny kubek udojowy, w czasie doju .

Dyskusja w tym tonie to jedynie oczernianie innych, zwłaszcz tych którzy liczą i czytają wcześniejsze posty.

#845 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 12 lipiec 2011 - 11:42

Ceny robotów udojowych

Witam

Dla Pani link :

Kolego Twoja firma nie ma strony z prezentacją robota w języku polskim, a może się mylę?

Dyskusja w tym tonie to jedynie oczernianie innych, zwłaszcz tych którzy liczą i czytają wcześniejsze posty.

Po pierwsze nie jestem przedstawicielem firmy, jestem użytkownikiem tak jak @emi2421. Chyba mnie z kimś mylisz? O ile się nie mylę Lely wyświetla na stoiskach podczas targów filmy z pracą robota z komentarzem lektora po polsku. Skoro już tak dobrze wrzucasz filmy z Internetu to znajdź film z Astronautem w akcji. Na stronie Lely są broszury w języku polskim. http://www.lely.com/...aut_A4_-_PL.pdf Do mnie nie uderzaj w sprawie strony Lely w j. polskim to nie do mnie pretensje tylko do przedstawicieli i speców od reklamy. Jak już ktoś wcześniej wspomniał twoja taktyka to: tylko DL jest OK a inni to hipokryci, osoby niezrównoważone fizycznie, ludzie nienormalni. Po prostu zazdrościsz innym że mają lżej, że robot spełnia ich oczekiwania, pracuje dobrze. I jeszcze pytanie do @emi2421 w której gazecie pisali o tym forum.

Edytowany przez sebekwolkasos, 12 lipiec 2011 - 12:01.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#846 Share oleknana

oleknana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 12:15

Ceny robotów udojowych

Po pierwsze nie jestem przedstawicielem firmy, jestem użytkownikiem tak jak @emi2421. Chyba mnie z kimś mylisz? O ile się nie mylę Lely wyświetla na stoiskach podczas targów filmy z pracą robota z komentarzem lektora po polsku. Skoro już tak dobrze wrzucasz filmy z Internetu to znajdź film z Astronautem w akcji. Na stronie Lely są broszury w języku polskim. http://www.lely.com/...aut_A4_-_PL.pdf Do mnie nie uderzaj w sprawie strony Lely w j. polskim to nie do mnie pretensje tylko do przedstawicieli i speców od reklamy. Jak już ktoś wcześniej wspomniał twoja taktyka to: tylko DL jest OK a inni to hipokryci, osoby niezrównoważone fizycznie, ludzie nienormalni. Po prostu zazdrościsz innym że mają lżej, że robot spełnia ich oczekiwania, pracuje dobrze. I jeszcze pytanie do @emi2421 w której gazecie pisali o tym forum.

Jeżeli masz robota to nakręć film i nie pisz bzdur.
Film reklamowy, nie przedstawia omawianej sytuacji, sam sobie znajdz i zobacz.
Kolejny raz piszesz nie na temat.
Reklamowych folderów jest jeszcze kilka, poszperaj i znajdziesz.
Pisałem o stronie w języku polskim.

#847 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 12:25

Ceny robotów udojowych Zgodzę się z tobą przedstawia omawianą sytuacje. Ja tylko wątpię w autentyczność tego filmu czy nie był to fotomontaż. Po prostu Twoje pretensje do mnie przypominają pretensje do garbatego że ma dzieci proste. Szanuje Twoje zdanie, ale Ty broń w sposób asertywny a nie agresywny. A w sprawie filmu to czytasz w moich zamiarach. Mam pytanie: Co byś chciał na nim zobaczyć? Na razie są tylko zdjęcia w mojej galerii, jak wątpisz w ich autentyczność sprawdź metadane o zdjęciu. A co do strony to mówi się że dobry produkt reklamuje się sam. Osobiście też bym chciał żeby była strona firmowa Lely po polsku o robotach, ale z tym nie do mnie bo ja tylko robota użytkuje, nie sprzedaje go, nie zajmuje się marketingiem.

Edytowany przez sebekwolkasos, 12 lipiec 2011 - 12:54.

#848 Share oleknana

oleknana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 12:35

Ceny robotów udojowych

Zgodzę się z tobą przedstawia omawianą sytuacje. Ja tylko wątpię w autentyczność tego filmu czy nie był to fotomontaż. Po prostu Twoje pretensje do mnie przypominają pretensje do garbatego że ma dzieci proste. Szanuje Twoje zdanie, ale Ty broń w sposób asertywny a nie agresywny/ A w sprawie filmu to czytasz w moich zamiarach. Mam pytanie: Co byś chciał na nim zobaczyć? Na razie są tylko zdjęcia w mojej galerii, jak wątpisz w ich autentyczność sprawdź metadane o zdjęciu. A co do strony to mówi się że dobry produkt reklamuje się sam. Osobiście też bym chciał żeby była strona firmowa Lely po polsku o robotach, ale z tym nie do mnie bo ja tylko robota użytkuje, nie sprzedaje go, nie zajmuje się marketingiem.

Czytaj uważnie

Więc pokaż co się stanie gdy krówka zrzuci tylny kubek udojowy, w czasie doju

#849 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 12:54

Ceny robotów udojowych Wszystko jasne. Żądasz twardych dowodów. :)

#850 Share emi2421

emi2421

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 15:53

Ceny robotów udojowych

wiesz co już nie pamiętam,przywiózł nam ją kierowca z mleczarni i przypadkiem zobaczyłam wzmiankę o robotach i o tym forum

Czytaj uważnie

Więc pokaż co się stanie gdy krówka zrzuci tylny kubek udojowy, w czasie doju

ja ci filmu nie wyślę bo nie mam możliwości a poza tym długo bym musiała czekać na złe podłączenie strzyków ale żeby cię troszkę uszczęśliwić to powiem ci że akurat dziś rano młoda krówka zrzuciła mi prawy kubek.czynności robota były następujące:kubki PT,PP,LP zostały zrzucone a LT był nadal dojony po czym robot namierzył trzy zrzucone i podłączył krówkę została nakarmiona i wydojona.KONIEC TEMATU!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 20:58

Ceny robotów udojowych

Witam

Dla Pani link :

Szanowny kolego
napisałeś 13 postów i żadnej konkretnej wypowiedzi same zarzuty!!
wszystkie twoje 13 postów to próba oczerniania a ty piszesz że my oczerniamy!!!!!
dzisiaj pokazywałem hodowcom jak to jest z tym kubkiem na żywo i ciebie też zapraszam i nie będziesz musiał filmów na YT oglądać.
co do strony internetowej to niedługo będzie a teraz zamiast strony mamy zainstalowane roboty które można oglądać podczas pracy

Pozdrawiam w lepszym tonie :)
Zespół Lely

#852 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 22:13

Ceny robotów udojowych Dokładnie tak jak @Lely napisał, sam na żywo widziałem co się dzieje gdy krowa zrzuci tylny kubek. Robot zdejmuje wszystkie pozostałe i zakłada ponownie, cała operacja trwa nie dłużej niż 5 sekund! Czego oczekujecie więcej? Jak krowa zzuci wam na hali czy przewodówce to ile czasu wam zajmuje ponowne podłączenie? 30 sekund? Może dłużej? I co? Stanie się coś? Nie wydaje mi się...poza tym przynajmniej w Lely kubek nie ląduje na podłodze tak jak to się dzieje w innych przypadkach :/

#853 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 12 lipiec 2011 - 22:24

Ceny robotów udojowych

Dokładnie tak jak @Lely napisał, sam na żywo widziałem co się dzieje gdy krowa zrzuci tylny kubek. Robot zdejmuje wszystkie pozostałe i zakłada ponownie, cała operacja trwa nie dłużej niż 5 sekund! Czego oczekujecie więcej? Jak krowa zzuci wam na hali czy przewodówce to ile czasu wam zajmuje ponowne podłączenie? 30 sekund? Może dłużej? I co? Stanie się coś? Nie wydaje mi się...poza tym przynajmniej w Lely kubek nie ląduje na podłodze tak jak to się dzieje w innych przypadkach :/

Poprawię cię trochę JoHny
robot zdejmuje kubki tylko z przednich ćwiartek i zakłada ponownie tylną zrzuconą i przednie zdjęte :D
nie zdejmuje wszystkich tylna nie zrzucona cały czas się doi
Zespół Lely

#854 Share oleknana

oleknana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 12:19

Ceny robotów udojowych Szanowny kolego
napisałeś 13 postów i żadnej konkretnej wypowiedzi same zarzuty!!
wszystkie twoje 13 postów to próba oczerniania a ty piszesz że my oczerniamy!!!!!
dzisiaj pokazywałem hodowcom jak to jest z tym kubkiem na żywo i ciebie też zapraszam i nie będziesz musiał filmów na YT oglądać.
co do strony internetowej to niedługo będzie a teraz zamiast strony mamy zainstalowane roboty które można oglądać podczas pracy

Pozdrawiam w lepszym tonie :)

Piękna dzięki.
Na forum są dwie osoby podające się posiadaczy robotów i nikt nie jest w stanie nakręcić filmu z opisaną sytuacją.
Ciekawostka pozostałe filmy reklamowe na YT też nie uwzględniają tej sytuacji.
A niech tam, przyjmuję wasze tłumaczenia nawet bez filmu.
Teraz dla analizy.
W czasie dojou krowa zrzuca kubek z tylnej ćwiartki.
Robot L
robot zdejmuje kubki tylko z przednich ćwiartek i zakłada ponownie tylną zrzuconą i przednie zdjęte
Robot DL
Myje i zakłada tylko zrzucony kubek.

Więc które rozwiąznie jest lepsze dla krowy ?

#855 Share Fu2000

Fu2000

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 14:35

Ceny robotów udojowych Wydaje mi się że sposób działania robota wynika z anatomii ruchów ramienia robota.. tak samo jak zrzucanie TYLKO pojedynczego tylnego kubka udojowego przez krowę :) krówka nie "podwija" nogi pod siebie aby zrzucać kubki udojowe, co też wynika z zakresu ruchów krowiej nogi, a bardziej z tego w co zaczepia i uderza przy kopaniu.. do tego w klasycznych dojarkach nie odbywa się dój ćwiartkowy co jest najczęstszą przyczyną spadania kubków LT I PT "po wydojeniu". Inne sytuacje wydaje mi się że występują sporadycznie, dlatego już jak kopie to zazwyczaj zrywa ich więcej niż jeden w dodatku pierwsze zawsze lecą kubki LP i PP. Myślę, że przy tak niskiej częstotliwości zrzucania kubków LT i PT pojedynczo można wybaczyć w każdym rozwiązaniu :) Jeśli doszukujemy się zalet L i DL w tej sytuacji, bo oczywiscie może się to zdarzyć to jak już ktoś będzie robił filmik to sprawdźmy również CZAS w jakim jeden i drugi robot upora się z tą sytuacją:) bo chyba o to chodzi ? a nie o rozwiązanie podłączania ? Może wtedy być to kłopotliwe bo nie każda krowa doi się tak samo długo :) i jednej można odłączyć wszystkie 4 kubki, i zakładać z 5 razy i szybciej się wydoi niż druga krówka co zrzuci to raz :) Ciężko będzie :) ale temat ciekawy :) aczkolwiek dokuczliwy :P hehe

#856 Share GRGOJ

GRGOJ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 318 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 19:36

Ceny robotów udojowych

Na forum są dwie osoby podające się posiadaczy robotów i nikt nie jest w stanie nakręcić filmu z opisaną sytuacją.
Ciekawostka pozostałe filmy reklamowe na YT też nie uwzględniają tej sytuacji.
A niech tam, przyjmuję wasze tłumaczenia nawet bez filmu.
Teraz dla analizy.
W czasie doju krowa zrzuca kubek z tylnej ćwiartki.
Robot L
robot zdejmuje kubki tylko z przednich ćwiartek i zakłada ponownie tylną zrzuconą i przednie zdjęte
Robot DL
Myje i zakłada tylko zrzucony kubek.

Więc które rozwiąznie jest lepsze dla krowy ?

1. Znów udowadniasz swoją ignorancję- myślisz, że jeśli zrzucenie tylnego kubka zdaża się 2-3 razy w ciągu dnia, to ktoś z robotem będzie czekał przez kilka godzin z aparatem w gotowości, żeby zrobić Ci film albo zdjęcie jak robot to zakłada zrzucony kubek?
2. Powiem za @JohnyD : co za różnica jaka jest technika ponownego zakładania zrzuconego kubka? Ważne, że trwa to szybko, a przy liczbie takich zdarzeń w ciągu dnia, to 1-2 minuty to nic wielkiego?
ps. jak cielę doi krowę to też przysysa się do strzyka na cały czas dojenia czy przerywa co jakiś czas? I co wtedy jest lepsze dla krowy?

#857 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 13 lipiec 2011 - 20:18

Ceny robotów udojowych Jeśli chodzi o to zwalanie to można wymusić.
Wy tak się tym zwalaniem podniecacie. Ale ile razy dziennie krowa zwali, Jak się raz na dzień zdarzy to max. No chyba że jest jakaś jałówka to wtedy wiadomo :)

#858 Share oleknana

oleknana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 18:52

Ceny robotów udojowych [quote name='GRGOJ' timestamp='1310582176' post='754278']
1. Znów udowadniasz swoją ignorancję- myślisz, że jeśli zrzucenie tylnego kubka zdaża się 2-3 razy w ciągu dnia, to ktoś z robotem będzie czekał przez kilka godzin z aparatem w gotowości, żeby zrobić Ci film albo zdjęcie jak robot to zakłada zrzucony kubek?
2. Powiem za @JohnyD : co za różnica jaka jest technika ponownego zakładania zrzuconego kubka? Ważne, że trwa to szybko, a przy liczbie takich zdarzeń w ciągu dnia, to 1-2 minuty to nic wielkiego?
ps. jak cielę doi krowę to też przysysa się do strzyka na cały czas dojenia czy przerywa co jakiś czas? I co wtedy jest lepsze dla krowy?

Generalnie widzę że jest to problem.
Nikt nie chce nakręcić fimu, chociaż jest tak wielu posiadaczy robota Firmy L( o pracownikach nie wspomnę).
Pozdrawiam
:)

#859 Share losiek

losiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:internet, nowe technologie, biogazownie, energia odnawialna

Napisany 14 lipiec 2011 - 19:30

Ceny robotów udojowych Siedzieć cały dzień żeby zadowolić oleknana :) sory ale nie dziwie się im, bo dla Ciebie nie warto. Masz problemy z emocjami. Poczytaj inne tematy gdzie udzielał się np: Sebastian - bo robi to już dość spory czas. Forum nie służy do potyczki między handlowcami, konkurencjami. Tu można dostrzec różnice, zalety - wady, ale po co się przy tym unosić? Wytykać błędy ortograficzne i stylistyczne? Rolniczka? Słownik SPJ ma tyle bzdur że głowa mała. Nie wiem jak wy ale jak idę do Lekarza i jest Ona kobietą to i tak idę do Pani doktor, a nie do doktorki albo psycholożki. Wiem że sam nie mam tutaj dużo postów i nie udzielam się za dużo, z racji braku czasu. Ale tematy przeglądam na bieżąco. Robotyzacja doju jest czymś fascynującym - ale nie zamieniajmy tego w wojnę. Wszystko ma swoje śmiesznie mówiąc ,,zady i walety,, A wybór i tak pozostaje do nas. :) Pozdrawiam wszystkich i zachęcam do odpuszczenia sporów. Brakuję tu porządnego moderatora.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 19:31

Ceny robotów udojowych COŚ TY TAKI NIECIERPLIWY, JUŻ CI PISAŁEM ŻE ZROBIE FILM, NA PRZYSZŁY TYDZIEŃ BĘDZIE KILKA STARTÓW TO COŚ NAKRĘCE.
A JAK CHCESZ SAM TO BIERZ APARAT I WYGODNY STOŁEK, POSIEDZISZ Z 8 GODZIN COŚ SIĘ TRAFI.

Edytowany przez andrzeju1, 14 lipiec 2011 - 19:32.

Dodaj odpowiedź