Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#821 Share emi2421

emi2421

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 17:31

Ceny robotów udojowych [quote name='Nowy44' timestamp='1310046212' post='750973']
Kolego Lely!
Znowu próba manipulacji. Z tego co wiem to P. Tadzio od czasu wstawienia robotów Lely wymienił bardzo dużo krów.
Proszę, powiedz jeszcze ile doił mając jedne roboty a potem drugie, ciekawi mnie to po prostu. ;)

Pozdrawiam
[/quote]
owszem wymienił i to dużo ale jeszcze przed uruchomieniem robotów lely także nie pisz rzeczy których nie jesteś pewien na 100 %. Na robotach DL doił 110 krów a na lely doi ok.130

[quote name='oleknana' timestamp='1309841607' post='749426']
Dane Duńskie, na które się powołujecie w podsumowaniu podają cyfry :
L
0,019 kWh na 1kg wydojonego mleka
0,3L wody na 1 kg wydojonego mleka

DL

0,019 kWh na 1 kg wydojonego mleka
0,33 L wody na 1kg wydojonego mleka.
:)
Panowie skąd ta różnica w prądzie?
Zużycie prądu jest takie samo.
Zużycie wody jest o 10 % większe.
Cała prawda.
Napiszcie jeszcze Panowie, że rolnik p.Tadzio oczywiście kupił i zapłacił rynkową cenę za dwa Wasze roboty. :)
Jeżeli powtwierdzacie, że P.Tadzio zapłacił wam za roboty to on jest dla mnie delikatnie mówiąc mało wiarygodny.
Wcześniej milion dla DL i za 8 miesięcy milion dla L.
Jest to prawdopodobnie najdroższy sprzęt udojowy w RP.
[/quo

mnie osobiście stasystyki nie interesują.U mnie w gospodarstwie jak już wczesniej pisałam robot lely działa ponad rok.Opłaty za prąd są naprawde niższe na chwile obecną płacę 710 zł/m za zużytą energię. Pod linię podłączony jest też dom w którym wszystko jest na prąd nawet ogrzewanie i woda .Wcześniej płaciłam 1100 a nawet 1300 zł miesięcznie za samą oborę.Co do wody to robot nie zużywa jej więcej.Wszystko zalezy od tego ile rolnik ustawi myć w robocie jeśli jest ich więcej to i zużycie wody będzie większe a co do mleka to moge śmiało powiedzieć że jest go wiecej,gdyż krowy są cząściej dojone.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 21:30
  •  

#822 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 20:14

Ceny robotów udojowych Pan Tadzio wymienił ponad 30% krów podczas 7 miesięcznego działania systemu VMS, działo się tak dlatego że sporo krów nie nadawało się do robota ponadto dość często zdarzały się na Vms niekompletne doje - czyli krowa została wydojona na robocie z 3, 2, lub tylko 1 strzyka, gdy kilka razy to się powtórzyło krowa dostawała zapalanie wymienia. Przy takiej wielkości stada i zdrowiu gospodarzy opanowanie tego wszystkiego było bardzo trudne. Po zmanie systemu udojowego mineło trochę czasu zanim sytuacja się ustabilizowałą. Teraz też oczywiście część stada podlega wymianie - jak w każdym gospodarstwie mlecznym ale już nie na taką skalę jak wcześniej. U Pana Tadeusza w oborze jest ten problem że na starszej części obory jest za szeroka szczelina rusztu i przez to sporo krów ma problem z racicami. Pan Tadeusz w tym roku znacząco powiększył stado.
Słowa podziwu i szacunku dla tego Pana.

#823 Share oleknana

oleknana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 21:25

Ceny robotów udojowych

Pan Tadzio wymienił ponad 30% krów podczas 7 miesięcznego działania systemu VMS, działo się tak dlatego że sporo krów nie nadawało się do robota ponadto dość często zdarzały się na Vms niekompletne doje - czyli krowa została wydojona na robocie z 3, 2, lub tylko 1 strzyka, gdy kilka razy to się powtórzyło krowa dostawała zapalanie wymienia. Przy takiej wielkości stada i zdrowiu gospodarzy opanowanie tego wszystkiego było bardzo trudne. Po zmanie systemu udojowego mineło trochę czasu zanim sytuacja się ustabilizowałą. Teraz też oczywiście część stada podlega wymianie - jak w każdym gospodarstwie mlecznym ale już nie na taką skalę jak wcześniej. U Pana Tadeusza w oborze jest ten problem że na starszej części obory jest za szeroka szczelina rusztu i przez to sporo krów ma problem z racicami. Pan Tadeusz w tym roku znacząco powiększył stado.
Słowa podziwu i szacunku dla tego Pana.

Kłamstwo , kłamstwo, kłamstwo, pustodoje występują tylko w robotach lely .
Po zrzuceniu kubka robot nie jest w stanie go założyć ( z tylnej ćwiardki) w tej samej sesji udojowej. Wada konstrukcyjna.
Pamiętaj, za seris płacisz za każdy dój, nawet ten nie kompletny.
Dowód proszę zamieścić film, w którym zrzucony strzyk jest zakładany w tej samej sesji udojowej.
DL robi to bez problemu.
Na ruszta mógł zastosować maty i po problemie.

Pinokio nie kłam, bo nos ci rośnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#824 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 09 lipiec 2011 - 22:10

Ceny robotów udojowych @oleknana kłamstwa to Ty kolego piszesz, po zrzuceniu jednego kubka (tylnego) robot szybko zdejmie przednie kubki i sprawnie założy je na nowo. Takie bajki to dzieciom na dobranoc możesz opowiadać, bo kto jest w temacie robotów wie jak to wygląda. Twoje posty to kompromitacja Twojego niebieskiego pracodawcy.
P S popraw się z ortografią bo czytać tego nie mogę ("z tylnej ćwiardki")

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#825 Share emi2421

emi2421

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 17:39

Ceny robotów udojowych

Kłamstwo , kłamstwo, kłamstwo, pustodoje występują tylko w robotach lely .
Po zrzuceniu kubka robot nie jest w stanie go założyć ( z tylnej ćwiardki) w tej samej sesji udojowej. Wada konstrukcyjna.
Pamiętaj, za seris płacisz za każdy dój, nawet ten nie kompletny.
Dowód proszę zamieścić film, w którym zrzucony strzyk jest zakładany w tej samej sesji udojowej.
DL robi to bez problemu.
Na ruszta mógł zastosować maty i po problemie.

Pinokio nie kłam, bo nos ci rośnie.

oleknana na "mój nos" to ty pracujesz dla firmy DL dlatego tak zacięcie jej bronisz.Możesz pisać co chcesz ale ja wiem swoje.Robot lely nie ma problemu z podłączeniem tylnej ćwiardki.Jeśli krowa strąci 1 tylny kubek to on go ponownie namierza nie zrzucając drugiego dopiero jeśli robi to kilka razy(np. jak krowa w nim kręci) zrzucane są wszystkie kubki i namierzane jest wymię jeszcze raz(robot nie podłacza juz wydojonych wcześniej strzyków).A co do mat na ruszta to P.Tadeusz je załozył i niestety ich sobie nie chwali gdyż krowa nie ma możliwości zdzierania kopyta którego potrzebuje, żeby kopyto się nie zniekształciło.Na koniec mam pytanie ile w DL kosztuje serwis i co obejmuje?

#826 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 18:19

Ceny robotów udojowych Kolego Oleknana troche brakuje Ci wiedzy lub po prostu zleceniodawca pcha ci siano do głowy, ale widze że to standard u przedstawicieli DL. Ostatnio rozmawiałem z Panem Adamem B. trzy godziny opowiadał brednie o Astronautach a nie potrafił zaprezentować miernej wiedzy o swoim produkckie tylko te wyniki o wydajnośći robotów, które i tak dla kogoś kto ma trochę pojęcia nic nie znaczą. Ale jak widać taka wyrafinowana strategia marketingowa.

Pustodój w systemie Lely oznacza czas kiedy po podłączeniu kubka udojowego czujnik wykryje przepływ mleka. Jest to jak najbardziej normalne gdyż minie kilka sekund po stymulacji zanim krowa wytworzy oksytocynę i przypuści mleko. Dokładnie rzecz biorąc kolego masz trochę racji ale tylko dlatego że termin DED MILKING TIME powinien być inaczej przetłumaczony. Pustodój jako taki w robocie nie występuje chyba że przyciśniesz twardą krowe opcją PROLONG.

Film nakręcę na najbliższym statup'ie.

Serwis jest naliczany na podstawie udanych dojów ale są przymiarki do naliczania na podstawie wydojonego mleka.

Pan Tadeusz wtopił 30.000 zł na maty na ruszt nawet marki Delaval ale nic to nie pomogło.

Edytowany przez andrzeju1, 10 lipiec 2011 - 20:01.

#827 Share agriS

agriS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 18:46

Ceny robotów udojowych edit

Edytowany przez agriS, 19 grudzień 2011 - 22:50.

#828 Share oleknana

oleknana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 19:51

Ceny robotów udojowych Przeczytajcie to :

kłamstwa to Ty kolego piszesz, po zrzuceniu jednego kubka (tylnego) robot szybko zdejmie przednie kubki i sprawnie założy je na nowo.

Jeżeli jest to dój to jest on przerwany.
Nie mam nic wspólnego z DL.

Zapomniałem przeprosić za błąd,
Ty piszesz :

będzie co nagorsze krowa może zrobić z robotem

Podajecie, kłamliwe dane dotyczące zużycia energii elektrycznej.

Dane z raportu duńskiego podają : 203,9 kWh na jedną krowę na rok.
Miesięczne zużycie to 203,9 kWh /12 miesięcy = 16,99 kWh na 1 miesiąc na 1 krowę.
Pan Teadeusz ma około 150 krów czyli : 16,99 kWh x 150 krów = 2548,5 kWh.
Cena energi to między 0,5 - 0,6 zł netto za 1 kWh.
Mamy prosty rachunek 2548,5 kWh x 0,5 zł za 1 kWh = 1274,25 zł.

A gdzie pozostałe odbiorniki energii elektrycznej w gospodarstwie ?

Kolejne kłamstwo przedstawicieli i ludzi podszywających się pod zadowolonych klientów.

#829 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 20:31

Ceny robotów udojowych U Pnana Tadeusza roboty nie mają pary, do tego boiler jest ustawiony na 30 litrów zamiast 45 do mycia głownego. Do tego oprogramowanie na robotach z testu jest kilka generacji wcześniejsze.

#830 Share DeLaval DeLaval

DeLaval
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 lipiec 2011 - 21:40

Ceny robotów udojowych

Kolego Oleknana troche brakuje Ci wiedzy lub po prostu zleceniodawca pcha ci siano do głowy, ale widze że to standard u przedstawicieli DL. Ostatnio rozmawiałem z Panem Adamem B. trzy godziny opowiadał brednie o Astronautach a nie potrafił zaprezentować miernej wiedzy o swoim produkckie tylko te wyniki o wydajnośći robotów, które i tak dla kogoś kto ma trochę pojęcia nic nie znaczą. Ale jak widać taka wyrafinowana strategia marketingowa.

Pustodój w systemie Lely oznacza czas kiedy po podłączeniu kubka udojowego czujnik wykryje przepływ mleka. Jest to jak najbardziej normalne gdyż minie kilka sekund po stymulacji zanim krowa wytworzy oksytocynę i przypuści mleko. Dokładnie rzecz biorąc kolego masz trochę racji ale tylko dlatego że termin DED MILKING TIME powinien być inaczej przetłumaczony. Pustodój jako taki w robocie nie występuje chyba że przyciśniesz twardą krowe opcją PROLONG.

Film nakręcę na najbliższym statup'ie.

Serwis jest naliczany na podstawie udanych dojów ale są przymiarki do naliczania na podstawie wydojonego mleka.

Pan Tadeusz wtopił 30.000 zł na maty na ruszt nawet marki Delaval ale nic to nie pomogło.

Szanowny Andrzeju1!
Od dawna śledzę to forum. Do tej pory nie reagowałem na te bzdury, które wypisujesz.
Skoro jednak wywołałeś mnie osobiście do tablicy, muszę Ci odpowiedzieć. Podejrzewam, że nawet mnie na oczy nie widziałeś, nie mówiąc już o słuchaniu mojego trzygodzinnego opowiadania o Astronaucie. Mam tak dużo ciekawych i konkretnych informacji o swoim robocie VMS, że szkoda mi czasu na opowiadanie o Waszym. Pozostawiam to Wam.
Odnosząc się do Twojej wypowiedzi nie sposób nie wspomnieć właśnie o tym, że każdy kto ma choć trochę pojęcia, zwraca szczególną uwagę właśnie na wyniki, bo to one decydują o tym czy gospodarstwo jest rentowne czy nie.

Na koniec mam prośbę; jeżeli kłamiesz to rób to tak, żeby Cię nikt nie złapał na tym kłamstwie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#831 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 10 lipiec 2011 - 21:58

Ceny robotów udojowych

Przeczytajcie to :

kłamstwa to Ty kolego piszesz, po zrzuceniu jednego kubka (tylnego) robot szybko zdejmie przednie kubki i sprawnie założy je na nowo.

Ty piszesz :

Miesięczne zużycie to 203,9 kWh /12 miesięcy = 16,99 kWh na 1 miesiąc na 1 krowę.

Kolejne kłamstwo przedstawicieli i ludzi podszywających się pod zadowolonych klientów.

Ja za nikogo się nie podszywam. Po prostu jestem zadowolony, mogę to powiedzieć z odpowiedzialnością, ponieważ ponad rok używam to urządzenie. Mam wrażenie że nie widziałeś robota Lely w pracy i z tego powodu wyciągasz takie wnioski. A te słowa które przytoczyłeś nie są moimi. Dla mnie jako użytkownika robota statystki nie mają znaczenia, liczy się jak pracuje ramię i ile ruchów wykonuje. A czy jak doisz dojarką mechaniczną i nie będzie przepływu mleka to nie zdejmiesz kubków żeby je poprawić. Robot jest jakby rozwinięciem dojarek, tylko zamiast człowieka jest automatyczne ramie. Przytoczę Ci mój cytat z poprzedniego postu nr 786 strona 40 na temat robota DL: "Kilka lat temu miałem okazję obejrzeć robota VMS DL podczas pracy w oborze i przy celowym zdjęciu tylnego prawego kubka udojowego w robocie prawostronnym, po kilku próbach ponownego założenia musiał zdjąć wszystkie i założyć na nowo." Nie jest to wielką wadą jednego czy drugiego systemu udojowego, ważne jest to aby krowa była wydojona całkowicie i dój był udany i kompletny. Robot to tylko maszyna, która współpracuje z żywymi krowami, które do końca nie są przewidywalne, potrafią zaskoczyć, to nie kukiełki. Ważną cechą robota jest skuteczne monitorowanie stada i zapisywanie ważnych informacji i powiadamianie o ewentualnych problemach, które są istotne dla hodowcy. Po zamontowaniu robota wiem więcej o swoim stadzie, niż wtedy, kiedy doiłem systemem tradycyjnym. Na podstawowe pytanie: jaki robot jest lepszy nie Ty @oleknana i inni adwersarze zdecydujecie tylko hodowcy bydła mlecznego.
P S Powoli rynek robotów w Polsce zaczyna się kształtować i upodabnia się do rynku światowego. @oleknana bardzo był bym Ci wdzięczny abyś się określił czy jesteś rolnikiem czy Don Kichotem, który walczy z wiatrakami.
Pozdrawiam

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#832 Share emi2421

emi2421

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 10 lipiec 2011 - 23:07

Ceny robotów udojowych

Przeczytajcie to :

Ty piszesz :

wiesz co nie wiem o co ci chodzi cały czas negujesz to co ci ludzie piszą,przestań się opierać na jakiś duńskich statystykach.(Polska to nie Dania)Jeśli chcesz to prześlę ci kopię rachunków za wodę i prąd jakie płacę teraz a jakie płaciłam przed uruchomieniem robota ,tylko podaj swój email bo nie chciałbym żeby moje dane osobowe rozeszły się po całym świecie.Mam wrażnie że boli cię to że ludzie są zadowoleni z pracy robotów lely a nie z DL. A no i non stop piszesz że przedstawiciele lely kłamią, po co to wszystko, zapraszam do siebie do gospodarstwa będziesz mógł się przekonać na własne oczy czy roboty lely działają. Nie potrzebuję żebyś się zapowidał z wizytą po prostu przyjedz i zobacz nie mam nic do ukrycia,może wtedy zrozumiesz że nikt się pod nikogo nie podszywa i nie kłamie

Szanowny Andrzeju1!
Od dawna śledzę to forum. Do tej pory nie reagowałem na te bzdury, które wypisujesz.
Skoro jednak wywołałeś mnie osobiście do tablicy, muszę Ci odpowiedzieć. Podejrzewam, że nawet mnie na oczy nie widziałeś, nie mówiąc już o słuchaniu mojego trzygodzinnego opowiadania o Astronaucie. Mam tak dużo ciekawych i konkretnych informacji o swoim robocie VMS, że szkoda mi czasu na opowiadanie o Waszym. Pozostawiam to Wam.
Odnosząc się do Twojej wypowiedzi nie sposób nie wspomnieć właśnie o tym, że każdy kto ma choć trochę pojęcia, zwraca szczególną uwagę właśnie na wyniki, bo to one decydują o tym czy gospodarstwo jest rentowne czy nie.

Na koniec mam prośbę; jeżeli kłamiesz to rób to tak, żeby Cię nikt nie złapał na tym kłamstwie.

a ciekawe czy zauważy ze ramię się urwało( oczywiście był taki przypadek)

Tak się sprzeczacie o tego robota u Pana Tadeusza a może po prostu to nie odpowiedni klient na robota.

Z tego co piszecie jak nie było mat na rusztach to źle jak są też nie dobrze.

Tak myślę że jak by lely tam sprzedało pierwsze roboty to teraz stały by DL, ale jak się wydało tyle kasy to trzeba już korzystać z tego co się ma.

Z tego co "słyszałem od okolicznych mieszkańców" to Pan Tadeusz i na lely narzeka ale nie tak głośno jak na DL.

Więc myślę że poruszając temat Pana Tadeusza dwie firmy chcą coś udowodnić ale marnie wam to wychodzi bo widzę coraz bardziej na forum że ludzie nawet nie chcą się już udzielać a temat powoli zamieni się w " Lely vs DL"

Pozdrawiam

P.S.Jeśli zainteresowani robotami udojowymi Insentec mają jakieś pytanie, proszę pisać na priv.

P. Tadeusz zdecydował sie na roboty DL, ponieważ nie miał innego wyjścia. Lely dopiero wchodziło na rynek a on nie mógł czekać bo choroba żony mu na to nie pozwalała.Każdy na coś narzeka ja nie mówię że roboty lely są idealne,ale też nie pozwolę zeby mówiono o nich żle, bo nie ma z nimi problemów, to jest przecież maszyna nie człowiek,a krowy to zwierzęta nie ludzie im nie powiesz nie choruj albo nie kop w kubki udojowe bo możesz je uszkodzić.

#833 Share oleknana

oleknana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 06:14

Ceny robotów udojowych wiesz co nie wiem o co ci chodzi cały czas negujesz to co ci ludzie piszą,przestań się opierać na jakiś duńskich statystykach.(Polska to nie Dania)

Przepraszam, na duńskie badania powołują się pracownicy L.
Dlatego przyjąłem je jako prawdziwe.
Jeżeli są one nie prawdziwe, proszę bardzo niech p.L to napisze.
Panowie z L mają amnezje, nie lubią cyfr, trudno im odczytać dane z komputerka robota.
Piszą bzudry nie poparte faktami, przedstawiłem proste wyliczenia na danych podanych przez L.
I zamiast dyskusji odpowiedz Polska to nie Dania.
Panowie, tylko kitować potrafią.

,tylko podaj swój email bo nie chciałbym żeby moje dane osobowe rozeszły się po całym świecie
Kilka postów niżej bez skrupułów podajecie namiary przedstawiciela jakieś firmy i nagle chcesz chronić swoje dane?
Przecież wszyscy wiemy o kim rozmawiamy.
Kolejne kłamstwo kolego Lely.

#834 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 06:27

Ceny robotów udojowych Do Delaval Pana Adama B.
Nie realne a jednak prawdziwe, też jestem rolnikiem i osobiście wysłuchałem pańskiej prezentacji.
Mam wszystko dokładnie zanotowane i jestem w stanie to udowodnić.

Pierwsze pytanie do Pana?
Ile czasu system zarządzania stadem Lely T4C przechowywuje dane wg Pana?

#835 Share allan7

allan7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 06:41

Ceny robotów udojowych Dane z raportu duńskiego podają : 203,9 kWh na jedną krowę na rok.

Oleknana, popieram twoje obliczenia.
Jako, rolnik powiem, że zużycie energii w gospodarstwie mam dużo większe niż tutaj podane.

#836 Share emi2421

emi2421

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 07:54

Ceny robotów udojowych

wiesz co nie wiem o co ci chodzi cały czas negujesz to co ci ludzie piszą,przestań się opierać na jakiś duńskich statystykach.(Polska to nie Dania)

Panowie z L mają amnezje, nie lubią cyfr, trudno im odczytać dane z komputerka robota.
Piszą bzudry nie poparte faktami, przedstawiłem proste wyliczenia na danych podanych przez L.

,tylko podaj swój email bo nie chciałbym żeby moje dane osobowe rozeszły się po całym świecie
Kilka postów niżej bez skrupułów podajecie namiary przedstawiciela jakieś firmy i nagle chcesz chronić swoje dane?

Ja nie jestem żadnym przedstawicielem lely.Jestem zwykłym rolnikem u którego już ponad rok doi robot lely.Jeśli nie dociera to do ciebie to bardzo łatwo możesz to sprawdzić.Wystarczy że zadzwonisz do przedstawiciela DL na Podlskie(P.Białobrzeski)i spytasz czy w olszewie k/Śniadowa jest robot lely.

Oleknana, popieram twoje obliczenia.
Jako, rolnik powiem, że zużycie energii w gospodarstwie mam dużo większe niż tutaj podane.

Jeśli masz roboty DL to normalne że będziesz miał większe zużycie energii,P.Tadeusz też je miał

#837 Share oleknana

oleknana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 08:08

Ceny robotów udojowych [Ja nie jestem żadnym przedstawicielem lely.Jestem zwykłym rolnikem u którego już ponad rok doi robot lely.Jeśli nie dociera to do ciebie to bardzo łatwo możesz to sprawdzić.Wystarczy że zadzwonisz do przedstawiciela DL na Podlskie(P.Białobrzeski)i spytasz czy w olszewie k/Śniadowa jest robot lely.

Jeśli masz roboty DL to normalne że będziesz miał większe zużycie energii,P.Tadeusz też je miał

Fantastycznie szybko pojawiają się na forum kolejne osoby.
Podważją wszystko nawet wyniki, wcześniej przytoczone przez przedstawicieli firmy L.
Wszystkich czytających zachęcam do przeczytania danych z badań i wyciągnięcia własnych wniosków.
Tutaj nawet komuś się pomyliło : konto kobiety i pisze facet.
Badania wyrażnie wskazują, że o 20% więcej dają roboty innej firmy.

Powodzenia panowie z Lely.
:lol:

#838 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 08:52

Ceny robotów udojowych @oleknana...się pojawiają kolejne osoby? A Ty to ile już czasu wypowiadasz się na forum? 9 postów? :D I jak narazie to tez nic konstruktywnego nie wniosłeś do tematu. Widziałeś gdzieś w ogóle oborę z robotem? Ile ich zwiedziłeś? Się okaże zaraz że masz 14 lat i w życiu krowy nie widziałeś...
I przestańcie się kłócić o te wyniki, jak byście nie zauważyli to zarówno DL jak i Lely mają bardzo zbliżone zużycie prądu i wody praktycznie też. Raczej trzeba by się zastanowić czy system wolny czy bramki i feed first? Jakie macie zdanie w tym temacie?

#839 Share oleknana

oleknana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 09:40

Ceny robotów udojowych [Ja za nikogo "Kilka lat temu miałem okazję obejrzeć robota VMS DL podczas pracy w oborze i przy celowym zdjęciu tylnego prawego kubka udojowego w robocie prawostronnym, po kilku próbach ponownego założenia musiał zdjąć wszystkie i założyć na nowo."
Link do filmu . W czwartej minucie filmu, zobacz co się dzieje z zrzuconym kubkiem.

[ Raczej trzeba by się zastanowić czy system wolny czy bramki i feed first? Jakie macie zdanie w tym temacie?
[/quote]
Na stronie DL, podane są wszystkie koncepcje obór z bramkami i bez bramek.
Podają zalety i wady tych rozwiązań.

http://www.delaval.c...cAbout_About_De

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#840 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 16:16

Ceny robotów udojowych

Tak tak wyniki są najważniejsze za wszelką cenę!
Poczekamy zobaczymy, my też mamy już sprzedane roboty do stad o średniej wydajności ponad 9,5 tyś i więcej
bo przecież nie powiesz mi że najbardziej wydajne roboty w Polsce wydoiły około 2000 litrów mleka na dobę od stada ze średnią wydajnością 6 czy 7 tyś
czy to jest praca hodowlana tych rolników czy zasługa robota??????????
odpowiedz proszę z jaką średnią doju doi VMS w tych najlepszych gospodarstwach? (podaj dane np z 15 kwietnia 2011 roku)
napisz też jaka średnia wydajność była na tych stadach i ile było krów przed zainstalowaniem robotów i po?

Pozdrawiam Lely

wiesz co nie wiem o co ci chodzi cały czas negujesz to co ci ludzie piszą,przestań się opierać na jakiś duńskich statystykach.(Polska to nie Dania)

Szanowny kolego
już nie tylko sam robot Lely jest dla ciebie gorszy ale i pracownicy Lely są chorzy GRATULACJE tobie też dużo zdrowia życzymy!
Zespół Lely

Dodaj odpowiedź