Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#801 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 11:41

Ceny robotów udojowych Kolego Agris jak widać większość użytkowników forum nie jest tepą potrafi odróżnić liczbe pojedyńczą od mnogej słowa robot. :lol:
Wybacz uszczypliwość - jesteśmy kwita.
Możesz powiedzieć jak jest z boilerem w Insentec? Boiler w Lely to część robota i jest wliczany w zużycie prądu jako podzespół, natomiast w Delaval masz zapewnić dopływ gorącej wody i nikt nie liczy tego jako prąd pobrany do pracy robota.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 02:06
  •  

#802 Share agriS

agriS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 14:25

Ceny robotów udojowych edit

Edytowany przez agriS, 19 grudzień 2011 - 22:51.

#803 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 18:01

Ceny robotów udojowych w moim aucie szyba napotkała opór 3 razy (2 razy kamień i raz sarna) i za każdym razem pękała :D
Zespół Lely

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#804 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 18:19

Ceny robotów udojowych No dziś w Minikowie widziałem całą waszą flotę :lol: Tylko nie myślałem że ten Juno jest taki olbrzymi :P
Robot chciał doić ale fazy zbrakło ;)

#805 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 18:27

Ceny robotów udojowych

No dziś w Minikowie widziałem całą waszą flotę :lol: Tylko nie myślałem że ten Juno jest taki olbrzymi :P
Robot chciał doić ale fazy zbrakło ;)

także widzisz
agregat prądotwórczy przy robotach musi być :)
Zespół Lely

#806 Share Multitruck

Multitruck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 18:46

Ceny robotów udojowych do robota potrzebny jest agregat o jakiej mocy ? a w sytuacji braku wody ? potrzebna jest też własna studnia ? bo czasem może nie być jednego lub drugiego.. ale czasami też nie ma tego jednocześnie :)

#807 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 19:05

Ceny robotów udojowych najczęściej zakładaja 30 kVA czyli jakieś 24 kW
robot z myciem parą ma zabezpieczenie 7 kW + kompresor 3,3 kW = łącznie 10,3 kW
dochodzi do tego światło w oborze, schładzalnik + bojler, żmijki, wentylatory, komputer itp nazbiera się koło 20 kW
Zespół Lely

#808 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 21:08

Ceny robotów udojowych Ty też byłeś, bo widziałem: szefa, szefową, Łukasza i serwisanta(nie wiem jak ma na imię, chyba Artur).
U mnie z wodą problemu nie ma, tylko prąd ostatnio dość często w tym roku prąd wyłączają. W zeszłym roku to zapomniałem że mam agregat :)

#809 Share losiek

losiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:internet, nowe technologie, biogazownie, energia odnawialna

Napisany 03 lipiec 2011 - 21:33

Ceny robotów udojowych Multitruck bez obrazy ale dziwny jesteś... chyba brak Ci odpowiedniego zasobu słów. Twoje pytania nie są konstruktywne. Brak wody ? prądu ? Żyjemy w XXI Wieku i na wszystko można znaleźć rozwiązanie - tylko rusz głową. :/ Widzę że niektórym to wręcz ból sprawia i piszą co im ślina na język przyniesie. Zastanawia mnie też inne sprawa - wracając co wytrzymałości ramienia robotów lely, to jak dobrze zauważyłem to laser jest również ukryty pod karbonem, a szybka jest tak zasłonięta że krowa - nie wiem jak zwinna nie trafiła by w nią choćby nie wiem jak chciała :) ale nie ma w PL rzeczy nie możliwych. Pozdrawiam

#810 Share Multitruck

Multitruck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 21:48

Ceny robotów udojowych

Multitruck bez obrazy ale dziwny jesteś... chyba brak Ci odpowiedniego zasobu słów. Twoje pytania nie są konstruktywne. Brak wody ? prądu ? Żyjemy w XXI Wieku i na wszystko można znaleźć rozwiązanie - tylko rusz głową. :/ Widzę że niektórym to wręcz ból sprawia i piszą co im ślina na język przyniesie. Zastanawia mnie też inne sprawa - wracając co wytrzymałości ramienia robotów lely, to jak dobrze zauważyłem to laser jest również ukryty pod karbonem, a szybka jest tak zasłonięta że krowa - nie wiem jak zwinna nie trafiła by w nią choćby nie wiem jak chciała :) ale nie ma w PL rzeczy nie możliwych. Pozdrawiam

lośku jeden nie chcę tu na ciebie wsiadać , rozbawił mnie Twój post.. śmiało odpowiedz mi konstruktywnie na moje pytania na miarę 21wieku epoki prądu i wody :) nie zapominaj ze własnie w tym wieku uzależnienie od tego jest tak znaczące że kazdy powinien sie zabezpieczyć.. ja np w przeciwienstwie do Ciebie jestem zacofany i nie znam się na robotach, nie wiem czy przy każdym doju potrzebna mu woda.. bo jesli zapewnie mu prąd to czy to tylko wystarczy... bo np w hali wytrzymasz godzine dwie po doju bez wody.., tu nie wiem.. uważasz mnie za głupka ? nie wiem jak to zrobić? czytaj uwaznie.. nie pytam "JAK" tylko "CZY" . a tak ps to odezwał sie następny anonimowy zakładacz konta który potrafi tylko sobie jazdy cisnąć z ukrycia z drugiego konta.. rejestracja 27-czerwiec 11 w dniu napisania 1 posta :) co do
"chyba brak Ci odpowiedniego zasobu słów. " nie tobie oceniać moje wykształcenie :)
Odpuść sobie.. i wróc do piaskownicy.

@edit
Faktycznie mój ostatni post można odebrać za chaotyczny i mało przejrzysty :) ale kto chciał to zrozumiał :) ale jeśli masz problem z rozczytaniem to nie czytaj :) nie będe się tu z Tobą licytował kto pisze ładniej :) pilnuj swojego noska :)

Edytowany przez Multitruck, 03 lipiec 2011 - 22:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 lipiec 2011 - 22:07

Ceny robotów udojowych

Ty też byłeś, bo
widziałem: szefa, szefową, Łukasza i serwisanta(nie wiem jak ma na imię, chyba Artur).
U mnie z wodą problemu nie ma, tylko prąd ostatnio dość często w tym roku prąd wyłączają. W zeszłym roku to zapomniałem że mam agregat :)

nie ja nie byłem - wolny weekendzik :D
Dobranoc
Zespół Lely

#812 Share losiek

losiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:internet, nowe technologie, biogazownie, energia odnawialna

Napisany 04 lipiec 2011 - 08:28

Ceny robotów udojowych Dziwny nie znaczy głupi... A wracając do myśli ,,a w sytuacji braku wody ? potrzebna jest też własna studnia ?,, to sądzę że trochę przesadziłeś. Ale ok nie ważne. A co do daty rejestracji to w przeciwieństwie do niektórych najpierw poświęciłem masę czasu na przeczytanie większości interesujących postów, a ostatnio się zalogowałem po raz pierwszy - dziwne do zrozumienia? I żadnych jazd nie cisnę i nie posiadam 2 konta. Jeśli potrafisz to udowodnij swój zarzut. Ale sądzę że lepiej zakończyć tą dyskusję i po prostu lepiej zastanawiać się przed każdym stworzeniem interesującego posta. A widzę że w odpowiedzi na mojego naprawdę się postarałeś :) Pozdrawiam

#813 Share Multitruck

Multitruck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 11:35

Ceny robotów udojowych Miło mi że mnie doceniasz, ale ja tu w niczym nie przesadzam.. być może śmieszy cię słowo "studnia" ? nie mam pojęcia, ja takiej nie mam bo mi nie potrzebna a mimo tego prowadzę hodowlę, więc co widzisz dziwnego w moim pytaniu ? Nie mam robota, możliwe że ty masz, lub dotarłeś do informacji o zasadzie działania robota więc dla mnie ta sprawa nie jest jasna. Forum jest od pytań? mam rację ? hm równie dobrze mogę przeszukać forum i wyśmiewać się z ludzi, z ich niewiedzy tak jak Ty to robisz :) mnie też niektóre pytania użytkowników forum (niekoniecznie w tym temacie) zastanawiają i wydają się być śmiesznie proste ale nie mówię że przesadzają :) trochę ogłady i wyrozumiałości :) Również jestem za tym aby zakończyć tą dyskusję na ten temat. Poradzę sobie.
Pozdrawiam.

PS: nie łatwiej było napisać : "Tak, potrzebna" ? :)

Edytowany przez Multitruck, 04 lipiec 2011 - 11:37.

#814 Share allan7

allan7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 12:11

Ceny robotów udojowych Panie Lely

Sam napisałeś:

Każdą nową krowę, także tą po wycieleniu musisz wprowadzić do boksu udojowego i pomóc w dobrym zlokalizowaniu wymienia i strzyków.
Pomoc polega na sterowaniu ramieniem z pulpitu dotykowego robota. Wystarczy tylko tak wjechać ramieniem pod krowę (odpowiednia wysokość i odległość od wymienia)żeby laser szukał tylko strzyki pracując ramieniem w pionie i robot resztę sam wykona

Wypowiedz z dnia 4 czerwca.
Jednak twoje wypowiedzi są tylko zachwalaniem produktu.
Roboty widziałem , nawet mieliśmy okazję rozmawiać na ich temat.
P :)

#815 Share oleknana

oleknana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 13:27

Ceny robotów udojowych [quote name='andrzeju1' timestamp='1309197350' post='744266']
Tego to niepamiętam, ja dbam żeby działało, ale jak przeczytasz forum to znajdziesz, był link podany do strony z Danii, jakaś niezależna organizacja mierzyła wszystkie dostępne roboty. A4 napewno ma mniejsze zużycie wody jak A3 bo nie robi procedury empty boiler na 1 godzine przed głównym myciem i kilka jeszcze drobiazgów.
Ze swojego doświadczenia moge powiedzieć że po wymianie robotów z niebieskich na czerwone pan Tadzio płaci ponad 1000 zł mniej za prąd.

I co z tej różnicy słaci, zakup kolejnych 2 robotów?
Jak długo, doił na niebieskich? Miesiąc, dwa, trzy?
Powołując się na wyniki to miałby 20 % więcej mleka ( dane z oceny ), a tak ma tylko o 1000 zł mniejsze rachunki.
Przecież jest to typowy chwyt reklamowy, wydał bańkę i nie spodobały mu się więc wydał drugą i te są cacy.

:lol:

#816 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 21:17

Ceny robotów udojowych Postaw się w jego sytuacji, jak robot musiał pracować żeby zdecydować się na coś takiego.
Ile musiał spędzać czasu w oborze, przy robocie, ile w domu z dziećmi przy żonie?
Jakie koszty serwisu i usterkowość itd. Myślisz ze zrobił to dla zabawy, żeby się pokazać czy coś takiego.

#817 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 22:19

Ceny robotów udojowych Panie oleknana
Troszkę dłużej doił bo było to 8 miesięcy
może ten 1000 zł/mc za prąd to dla ciebie niewiele ale odejmij też wodę, olej do pomp podciśnienia, pracownika którego teraz nie ma, do tego mniej zapaleń i święty spokój.
Może potrafisz mi odpowiedzieć dlaczego w tamtej okolicy nie chcą kupować robotów które doją rzekomo 20% więcej???
czy te rzekome 20% wystarczy żeby mieć większe zyski???
a może te rzekome 20% to tylko chwyt reklamowy?? :lol:
Zespół Lely

#818 Share oleknana

oleknana

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 05:53

Ceny robotów udojowych Dane Duńskie, na które się powołujecie w podsumowaniu podają cyfry :
L
0,019 kWh na 1kg wydojonego mleka
0,3L wody na 1 kg wydojonego mleka

DL

0,019 kWh na 1 kg wydojonego mleka
0,33 L wody na 1kg wydojonego mleka.
:)
Panowie skąd ta różnica w prądzie?
Zużycie prądu jest takie samo.
Zużycie wody jest o 10 % większe.
Cała prawda.
Napiszcie jeszcze Panowie, że rolnik p.Tadzio oczywiście kupił i zapłacił rynkową cenę za dwa Wasze roboty. :)
Jeżeli powtwierdzacie, że P.Tadzio zapłacił wam za roboty to on jest dla mnie delikatnie mówiąc mało wiarygodny.
Wcześniej milion dla DL i za 8 miesięcy milion dla L.
Jest to prawdopodobnie najdroższy sprzęt udojowy w RP.

#819 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 05 lipiec 2011 - 06:59

Ceny robotów udojowych Popatrzcie też ile roboty lely wykonały dojów na tonę mleka i że u niektórych nie jest to całe zużycie wody !
Do testów prawdopodobnie były brane różne krowy u różnych rolników a tutaj mamy te same krowy u tego samego rolnika!
Potwierdzam że P.Tadzio zakupił od nas roboty i zapłacił za nie odpowiednią cenę!!
Myślę też że gdyby nie ta wymiana to P.Tadzio wróciłby do hali udojowej i to by była dopiero reklama dla robotów udojowych :(
Zespół Lely

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share Nowy44

Nowy44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 07 lipiec 2011 - 14:43

Ceny robotów udojowych

Popatrzcie też ile roboty lely wykonały dojów na tonę mleka i że u niektórych nie jest to całe zużycie wody !
Do testów prawdopodobnie były brane różne krowy u różnych rolników a tutaj mamy te same krowy u tego samego rolnika!
Potwierdzam że P.Tadzio zakupił od nas roboty i zapłacił za nie odpowiednią cenę!!
Myślę też że gdyby nie ta wymiana to P.Tadzio wróciłby do hali udojowej i to by była dopiero reklama dla robotów udojowych :(

Kolego Lely!
Znowu próba manipulacji. Z tego co wiem to P. Tadzio od czasu wstawienia robotów Lely wymienił bardzo dużo krów.
Proszę, powiedz jeszcze ile doił mając jedne roboty a potem drugie, ciekawi mnie to po prostu. ;)

Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź