Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#721 Share agriS

agriS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 09:08

Ceny robotów udojowych edit

Edytowany przez agriS, 19 grudzień 2011 - 23:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 21:43
  •  

#722 Share Multitruck

Multitruck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 09:10

Ceny robotów udojowych mi nie działa ;/ nadal to samo hm może wrzuć tutaj: http://imageshack.us/ lub tutaj http://www.speedyshare.com/

#723 Share agriS

agriS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 09:20

Edytowany przez agriS, 19 grudzień 2011 - 23:04.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#724 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 10:31

Ceny robotów udojowych @agriS a jak z serwisem tych robotów. bo jak dla mnie to jest najważniejsze. gdzie w województwie mazowieckim jest ich serwis ???

#725 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 12:56

Ceny robotów udojowych Czy menu w tym robocie jest w j. polskim?
On ma ten system zarządzania Afimilk?
Czyli w okolicy Piły sprzedaje go Alima?

#726 Share Multitruck

Multitruck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 13:51

Ceny robotów udojowych w poradniku rolniczym właśnie widziałem reklamę że robot ten będzie w szepietowie na wystawie :) przejadę sie zobacze jak to działa :) nie wiedziałem ze jest to pod logiem Alima-Bis.

#727 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 14:11

Ceny robotów udojowych

w poradniku rolniczym właśnie widziałem reklamę że robot ten będzie w szepietowie na wystawie :) przejadę sie zobacze jak to działa :) nie wiedziałem ze jest to pod logiem Alima-Bis.

Zapraszam jednocześnie na nasze stoisko Lely. Będzimy prezentować robot Astronaut A4, Juno do podarniania paszy na stole paszowym, Discovery do usuwania odchodów zwierzęcych w oborze z podłogą szczelinową i kilka innych ciekawych produktów Lely.

Zapraszamy serdecznie i pozdrawiamy
Zespół Lely
Zespół Lely

#728 Share agriS

agriS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 14:21

Edytowany przez agriS, 19 grudzień 2011 - 23:05.

#729 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 23 czerwiec 2011 - 14:28

Ceny robotów udojowych @agriS aż chyba się wybiorę do Szepietowa (daleko nie mam) ok. 120 km i obejrzę ten sprzęt w akcji i porównam sprawność ramienia Insenteca z moim robotem.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#730 Share agriS

agriS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 14:36

Edytowany przez agriS, 19 grudzień 2011 - 23:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#731 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 23 czerwiec 2011 - 14:49

Ceny robotów udojowych @agriS nawet sztucznych strzyków podłączać nie będzie tak jak w Lely czy w DeLaval. Zaznaczam nie jestem pewny w 100% że się wybiorę do Szepietowa.

Edytowany przez sebekwolkasos, 23 czerwiec 2011 - 14:53.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#732 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 14:58

Ceny robotów udojowych

, pierwszym elementem jest ramie. Lely ma je najmasywniej zrobione, DL ma troche słabiej, ale za to oba mają mniej miejsc, w których ramie się łamie jak to jest w Insetecu. Insetec przez to, że ma system 1 ramie-2 boksy, to te ramie ma więcej elementów, które mogą się szybko wyrobić.
Po drugie Lely założy na takie wymienia, na które nie założy DL.

I kolejny mit legł kolego.
Min wysokość strzyku od ziemi to dla L około 30 cm, dla DL - 27 cm, ramie DL zakłada na strzyk ustawiony pod kątem 45stopni. L tego nie wykona. Ramie L jest sterowane pneumatycznie i dopiero w ostatnim modelu otrzymało kamerę.
W tym robocie zrzucony kubek z tylych ćwiartek nie może być założony wtej samej sesji udojowej.
Jeszcze jedna ciekawostka, w L przed pierwszym dojem krowy w robocie należy ręcznie ustawić ramie,
W DL robot sam namierzy strzyk nie wiem jak w Insetec.
DL przeszedł fazę rozwoju przez pneumatykę do hydrauliki, kamerę miał od zawsze.
Insetec poszedł dalej zastosował ramie z napędem elektrycznym prawdopodbnie to ramie będzie zakładało na strzyk najniżej położony, ten robot miał kamerę od początku.
Co się tyczy wytrzymałóści, to wszystkie samochody są produkowane przez roboty.

Powiem tak, chwała L za pierwszego robota, lecz nie trzeba spoczywać na laurach tylko rozwijać konstrukcję.

A

W odpowiedzi na powyższy post, a konkretnie w odpowiedzi dotyczącej selekcji wymion do robota. W Lely jest następująco:

- wymię nie może być niżej zawieszone jak 30 cm od podłoża (mierzone od strzyka do podłogi) ale takie wymiona też nie nadają się do hali udojowej, bo wóczas aparat opierał by się o podłogę.

- tylne strzyki nie mogą być zawieszone wyżej jak przednie, gdyż wówczas nie widzi ich kamera

- strzyki nie mogą być skrzyżowane ze sobą, wówczas jest problem z założeniem kubków udojowych

- innych powodów nie ma.....wyżej wymienione wymiona to rzadkość w obecnej hodowli.

Co do zakładania kubków udojowych na strzyki pozostawiam ten post do rozwinięcia dla innych osób, które widziały pracę ramienia robota L i DL, które może zechcą się wypowiedzieć. Chociaż z obserwacji wszystkich powyższych postów, jak jest coś na korzyść innych jak DL robotów to się okazuje, że to albo kit, albo wszyscy co coś mają mądrego do powiedzenia to ukryci handlowcy Lely. Nawet sami użytkownicy....Podaję tamat do rozwinięcia.

- Było już wielokrotnie podawane, że Lely jest wynalazcą robota udojowego od 1992 roku. Nagroda dla tego, kto zgadnie kto konkretnie wynalazł robota (nie chodzi o nazwisko) i dlaczego:)Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że allan7 nie ma pojęcia o robotach Lely bo i kamera była już w kilku poprzednich modelach i nie jest tak jak pisze o zrzucaniu kubków udojowych i ponownym ich zakładaniu. Ciekawostka dotycząca ręcznego ustawieni ramienia - rozbawiła chyba nie jedną osobę....
Przez prawie 20 lat doświadczeń z automatyzacją doju, Lely zajmuje się wyłącznie na pracach związanych z robotem udojowym i pracą automatyzacji w oborze (Lely nie zajmuje się technika udojową typu dojarki i hale udojowe. W przeciągu tych kilkunastu lat do lamusa przeszły Lely Astronaut, Lely Astronaut A2, A3, A3 Next jeśli chodzi oczywiście o sprzedaż. Wszystkie do tej pory roboty zamontowane w dalszym ciągu pracują nawet jako zregenerowane roboty. To tak nawiasem tego, że Lely spoczęło na laurach.

Pozdrawiam
Lely
Zespół Lely

#733 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 15:49

Ceny robotów udojowych A w Minikowie, będzie ktoś z was się wystawiał?

#734 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 16:12

Ceny robotów udojowych @agriS do Ciebie mam 120 km a do lely 40. nie wiem jak inni ale ja nie mogę sobie pozwolić aby serwis był dalej odemnie niż te 70-80 km. Przy awarii takiego sprzętu liczą się minuty. A jak jest u was z tym dojem ćwiartkowym, ile macie pulsatorów???? Może od seba się zaraziłem tym ale rozwiązanie które jest w lely mi najlepiej odpowiada (4 pulsatory).

#735 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 16:24

Ceny robotów udojowych

A w Minikowie, będzie ktoś z was się wystawiał?

Oczywiście Lely będzie, zapraszam na nasze stoisko. Proszę przyjść - na hasło PURA - dla naszych gości będzie upominek.

Pozdrawiamy
Zespół Lely
Zespół Lely

#736 Share Multitruck

Multitruck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 16:33

Ceny robotów udojowych w Szepietowie też będzie jakieś hasło ? :P hm pojawie się tam u Państwa raczej w niedzielę no i oczywiście dziękuje za zaproszenie :) oczywiście interesuję mnie pełna gama wyposażenia obory z firmy Lely:)

#737 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 17:29

Ceny robotów udojowych

w Szepietowie też będzie jakieś hasło ? :P hm pojawie się tam u Państwa raczej w niedzielę no i oczywiście dziękuje za zaproszenie :) oczywiście interesuję mnie pełna gama wyposażenia obory z firmy Lely:)

To miłe,że chce Pan nas odwiedzić, mnie akurat już w niedzielę nie będzie, będę tylko w sobotę. Proszę odszukać Macieja i podać hasło PURA, upominek będzie poza "obowiązującym protokołem hasła".

Pozdrawiamy
Lely
Zespół Lely

#738 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 19:15

Ceny robotów udojowych A w Minikowie będzie też wystawiony robot?

#739 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 19:26

Ceny robotów udojowych

A w Minikowie będzie też wystawiony robot?

Tak w Minikowie także będzie robot Astronaut A4, Juno i Calm.
Zespół Lely

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#740 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 23 czerwiec 2011 - 20:08

Ceny robotów udojowych

Proszę bardzo, oto fakty.

Panie oleknana VMS w innych krajach też jest najbardziej wydajny czy tylko w Polsce?
Zespół Lely

Dodaj odpowiedź