look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

andrzeju1    0

Kolego Oleknana troche brakuje Ci wiedzy lub po prostu zleceniodawca pcha ci siano do głowy, ale widze że to standard u przedstawicieli DL. Ostatnio rozmawiałem z Panem Adamem B. trzy godziny opowiadał brednie o Astronautach a nie potrafił zaprezentować miernej wiedzy o swoim produkckie tylko te wyniki o wydajnośći robotów, które i tak dla kogoś kto ma trochę pojęcia nic nie znaczą. Ale jak widać taka wyrafinowana strategia marketingowa.

 

Pustodój w systemie Lely oznacza czas kiedy po podłączeniu kubka udojowego czujnik wykryje przepływ mleka. Jest to jak najbardziej normalne gdyż minie kilka sekund po stymulacji zanim krowa wytworzy oksytocynę i przypuści mleko. Dokładnie rzecz biorąc kolego masz trochę racji ale tylko dlatego że termin DED MILKING TIME powinien być inaczej przetłumaczony. Pustodój jako taki w robocie nie występuje chyba że przyciśniesz twardą krowe opcją PROLONG.

 

Film nakręcę na najbliższym statup'ie.

 

Serwis jest naliczany na podstawie udanych dojów ale są przymiarki do naliczania na podstawie wydojonego mleka.

 

Pan Tadeusz wtopił 30.000 zł na maty na ruszt nawet marki Delaval ale nic to nie pomogło.

Edytowano przez andrzeju1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleknana    0

Przeczytajcie to :

 

kłamstwa to Ty kolego piszesz, po zrzuceniu jednego kubka (tylnego) robot szybko zdejmie przednie kubki i sprawnie założy je na nowo.

 

Jeżeli jest to dój to jest on przerwany.

Nie mam nic wspólnego z DL.

 

Zapomniałem przeprosić za błąd,

Ty piszesz :

 

będzie co nagorsze krowa może zrobić z robotem

 

:)

 

Podajecie, kłamliwe dane dotyczące zużycia energii elektrycznej.

 

Dane z raportu duńskiego podają : 203,9 kWh na jedną krowę na rok.

Miesięczne zużycie to 203,9 kWh /12 miesięcy = 16,99 kWh na 1 miesiąc na 1 krowę.

Pan Teadeusz ma około 150 krów czyli : 16,99 kWh x 150 krów = 2548,5 kWh.

Cena energi to między 0,5 - 0,6 zł netto za 1 kWh.

Mamy prosty rachunek 2548,5 kWh x 0,5 zł za 1 kWh = 1274,25 zł.

 

A gdzie pozostałe odbiorniki energii elektrycznej w gospodarstwie ?

 

Kolejne kłamstwo przedstawicieli i ludzi podszywających się pod zadowolonych klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

U Pnana Tadeusza roboty nie mają pary, do tego boiler jest ustawiony na 30 litrów zamiast 45 do mycia głownego. Do tego oprogramowanie na robotach z testu jest kilka generacji wcześniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DeLaval   
Gość DeLaval

Kolego Oleknana troche brakuje Ci wiedzy lub po prostu zleceniodawca pcha ci siano do głowy, ale widze że to standard u przedstawicieli DL. Ostatnio rozmawiałem z Panem Adamem B. trzy godziny opowiadał brednie o Astronautach a nie potrafił zaprezentować miernej wiedzy o swoim produkckie tylko te wyniki o wydajnośći robotów, które i tak dla kogoś kto ma trochę pojęcia nic nie znaczą. Ale jak widać taka wyrafinowana strategia marketingowa.

 

Pustodój w systemie Lely oznacza czas kiedy po podłączeniu kubka udojowego czujnik wykryje przepływ mleka. Jest to jak najbardziej normalne gdyż minie kilka sekund po stymulacji zanim krowa wytworzy oksytocynę i przypuści mleko. Dokładnie rzecz biorąc kolego masz trochę racji ale tylko dlatego że termin DED MILKING TIME powinien być inaczej przetłumaczony. Pustodój jako taki w robocie nie występuje chyba że przyciśniesz twardą krowe opcją PROLONG.

 

Film nakręcę na najbliższym statup'ie.

 

Serwis jest naliczany na podstawie udanych dojów ale są przymiarki do naliczania na podstawie wydojonego mleka.

 

Pan Tadeusz wtopił 30.000 zł na maty na ruszt nawet marki Delaval ale nic to nie pomogło.

 

 

Szanowny Andrzeju1!

Od dawna śledzę to forum. Do tej pory nie reagowałem na te bzdury, które wypisujesz.

Skoro jednak wywołałeś mnie osobiście do tablicy, muszę Ci odpowiedzieć. Podejrzewam, że nawet mnie na oczy nie widziałeś, nie mówiąc już o słuchaniu mojego trzygodzinnego opowiadania o Astronaucie. Mam tak dużo ciekawych i konkretnych informacji o swoim robocie VMS, że szkoda mi czasu na opowiadanie o Waszym. Pozostawiam to Wam.

Odnosząc się do Twojej wypowiedzi nie sposób nie wspomnieć właśnie o tym, że każdy kto ma choć trochę pojęcia, zwraca szczególną uwagę właśnie na wyniki, bo to one decydują o tym czy gospodarstwo jest rentowne czy nie.

 

Na koniec mam prośbę; jeżeli kłamiesz to rób to tak, żeby Cię nikt nie złapał na tym kłamstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytajcie to :

 

kłamstwa to Ty kolego piszesz, po zrzuceniu jednego kubka (tylnego) robot szybko zdejmie przednie kubki i sprawnie założy je na nowo.

 

Jeżeli jest to dój to jest on przerwany.

Nie mam nic wspólnego z DL.

 

Zapomniałem przeprosić za błąd,

Ty piszesz :

 

będzie co nagorsze krowa może zrobić z robotem

 

:)

 

Podajecie, kłamliwe dane dotyczące zużycia energii elektrycznej.

 

Dane z raportu duńskiego podają : 203,9 kWh na jedną krowę na rok.

Miesięczne zużycie to 203,9 kWh /12 miesięcy = 16,99 kWh na 1 miesiąc na 1 krowę.

Pan Teadeusz ma około 150 krów czyli : 16,99 kWh x 150 krów = 2548,5 kWh.

Cena energi to między 0,5 - 0,6 zł netto za 1 kWh.

Mamy prosty rachunek 2548,5 kWh x 0,5 zł za 1 kWh = 1274,25 zł.

 

A gdzie pozostałe odbiorniki energii elektrycznej w gospodarstwie ?

 

Kolejne kłamstwo przedstawicieli i ludzi podszywających się pod zadowolonych klientów.

Ja za nikogo się nie podszywam. Po prostu jestem zadowolony, mogę to powiedzieć z odpowiedzialnością, ponieważ ponad rok używam to urządzenie. Mam wrażenie że nie widziałeś robota Lely w pracy i z tego powodu wyciągasz takie wnioski. A te słowa które przytoczyłeś nie są moimi. Dla mnie jako użytkownika robota statystki nie mają znaczenia, liczy się jak pracuje ramię i ile ruchów wykonuje. A czy jak doisz dojarką mechaniczną i nie będzie przepływu mleka to nie zdejmiesz kubków żeby je poprawić. Robot jest jakby rozwinięciem dojarek, tylko zamiast człowieka jest automatyczne ramie. Przytoczę Ci mój cytat z poprzedniego postu nr 786 strona 40 na temat robota DL: "Kilka lat temu miałem okazję obejrzeć robota VMS DL podczas pracy w oborze i przy celowym zdjęciu tylnego prawego kubka udojowego w robocie prawostronnym, po kilku próbach ponownego założenia musiał zdjąć wszystkie i założyć na nowo." Nie jest to wielką wadą jednego czy drugiego systemu udojowego, ważne jest to aby krowa była wydojona całkowicie i dój był udany i kompletny. Robot to tylko maszyna, która współpracuje z żywymi krowami, które do końca nie są przewidywalne, potrafią zaskoczyć, to nie kukiełki. Ważną cechą robota jest skuteczne monitorowanie stada i zapisywanie ważnych informacji i powiadamianie o ewentualnych problemach, które są istotne dla hodowcy. Po zamontowaniu robota wiem więcej o swoim stadzie, niż wtedy, kiedy doiłem systemem tradycyjnym. Na podstawowe pytanie: jaki robot jest lepszy nie Ty @oleknana i inni adwersarze zdecydujecie tylko hodowcy bydła mlecznego.

P S Powoli rynek robotów w Polsce zaczyna się kształtować i upodabnia się do rynku światowego. @oleknana bardzo był bym Ci wdzięczny abyś się określił czy jesteś rolnikiem czy Don Kichotem, który walczy z wiatrakami.

Pozdrawiam


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emi2421    0

Przeczytajcie to :

 

kłamstwa to Ty kolego piszesz, po zrzuceniu jednego kubka (tylnego) robot szybko zdejmie przednie kubki i sprawnie założy je na nowo.

 

Jeżeli jest to dój to jest on przerwany.

Nie mam nic wspólnego z DL.

 

Zapomniałem przeprosić za błąd,

Ty piszesz :

 

będzie co nagorsze krowa może zrobić z robotem

 

:)

 

Podajecie, kłamliwe dane dotyczące zużycia energii elektrycznej.

 

Dane z raportu duńskiego podają : 203,9 kWh na jedną krowę na rok.

Miesięczne zużycie to 203,9 kWh /12 miesięcy = 16,99 kWh na 1 miesiąc na 1 krowę.

Pan Teadeusz ma około 150 krów czyli : 16,99 kWh x 150 krów = 2548,5 kWh.

Cena energi to między 0,5 - 0,6 zł netto za 1 kWh.

Mamy prosty rachunek 2548,5 kWh x 0,5 zł za 1 kWh = 1274,25 zł.

 

A gdzie pozostałe odbiorniki energii elektrycznej w gospodarstwie ?

 

Kolejne kłamstwo przedstawicieli i ludzi podszywających się pod zadowolonych klientów.

wiesz co nie wiem o co ci chodzi cały czas negujesz to co ci ludzie piszą,przestań się opierać na jakiś duńskich statystykach.(Polska to nie Dania)Jeśli chcesz to prześlę ci kopię rachunków za wodę i prąd jakie płacę teraz a jakie płaciłam przed uruchomieniem robota ,tylko podaj swój email bo nie chciałbym żeby moje dane osobowe rozeszły się po całym świecie.Mam wrażnie że boli cię to że ludzie są zadowoleni z pracy robotów lely a nie z DL. A no i non stop piszesz że przedstawiciele lely kłamią, po co to wszystko, zapraszam do siebie do gospodarstwa będziesz mógł się przekonać na własne oczy czy roboty lely działają. Nie potrzebuję żebyś się zapowidał z wizytą po prostu przyjedz i zobacz nie mam nic do ukrycia,może wtedy zrozumiesz że nikt się pod nikogo nie podszywa i nie kłamie

 

Szanowny Andrzeju1!

Od dawna śledzę to forum. Do tej pory nie reagowałem na te bzdury, które wypisujesz.

Skoro jednak wywołałeś mnie osobiście do tablicy, muszę Ci odpowiedzieć. Podejrzewam, że nawet mnie na oczy nie widziałeś, nie mówiąc już o słuchaniu mojego trzygodzinnego opowiadania o Astronaucie. Mam tak dużo ciekawych i konkretnych informacji o swoim robocie VMS, że szkoda mi czasu na opowiadanie o Waszym. Pozostawiam to Wam.

Odnosząc się do Twojej wypowiedzi nie sposób nie wspomnieć właśnie o tym, że każdy kto ma choć trochę pojęcia, zwraca szczególną uwagę właśnie na wyniki, bo to one decydują o tym czy gospodarstwo jest rentowne czy nie.

 

Na koniec mam prośbę; jeżeli kłamiesz to rób to tak, żeby Cię nikt nie złapał na tym kłamstwie.

a ciekawe czy zauważy ze ramię się urwało( oczywiście był taki przypadek)

 

Tak się sprzeczacie o tego robota u Pana Tadeusza a może po prostu to nie odpowiedni klient na robota.

 

Z tego co piszecie jak nie było mat na rusztach to źle jak są też nie dobrze.

 

Tak myślę że jak by lely tam sprzedało pierwsze roboty to teraz stały by DL, ale jak się wydało tyle kasy to trzeba już korzystać z tego co się ma.

 

Z tego co "słyszałem od okolicznych mieszkańców" to Pan Tadeusz i na lely narzeka ale nie tak głośno jak na DL.

 

Więc myślę że poruszając temat Pana Tadeusza dwie firmy chcą coś udowodnić ale marnie wam to wychodzi bo widzę coraz bardziej na forum że ludzie nawet nie chcą się już udzielać a temat powoli zamieni się w " Lely vs DL"

 

Pozdrawiam

 

P.S.Jeśli zainteresowani robotami udojowymi Insentec mają jakieś pytanie, proszę pisać na priv.

P. Tadeusz zdecydował sie na roboty DL, ponieważ nie miał innego wyjścia. Lely dopiero wchodziło na rynek a on nie mógł czekać bo choroba żony mu na to nie pozwalała.Każdy na coś narzeka ja nie mówię że roboty lely są idealne,ale też nie pozwolę zeby mówiono o nich żle, bo nie ma z nimi problemów, to jest przecież maszyna nie człowiek,a krowy to zwierzęta nie ludzie im nie powiesz nie choruj albo nie kop w kubki udojowe bo możesz je uszkodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleknana    0

wiesz co nie wiem o co ci chodzi cały czas negujesz to co ci ludzie piszą,przestań się opierać na jakiś duńskich statystykach.(Polska to nie Dania)

 

Przepraszam, na duńskie badania powołują się pracownicy L.

Dlatego przyjąłem je jako prawdziwe.

Jeżeli są one nie prawdziwe, proszę bardzo niech p.L to napisze.

Panowie z L mają amnezje, nie lubią cyfr, trudno im odczytać dane z komputerka robota.

Piszą bzudry nie poparte faktami, przedstawiłem proste wyliczenia na danych podanych przez L.

I zamiast dyskusji odpowiedz Polska to nie Dania.

Panowie, tylko kitować potrafią.

 

 

,tylko podaj swój email bo nie chciałbym żeby moje dane osobowe rozeszły się po całym świecie

Kilka postów niżej bez skrupułów podajecie namiary przedstawiciela jakieś firmy i nagle chcesz chronić swoje dane?

Przecież wszyscy wiemy o kim rozmawiamy.

Kolejne kłamstwo kolego Lely.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju1    0

Do Delaval Pana Adama B.

Nie realne a jednak prawdziwe, też jestem rolnikiem i osobiście wysłuchałem pańskiej prezentacji.

Mam wszystko dokładnie zanotowane i jestem w stanie to udowodnić.

 

Pierwsze pytanie do Pana?

Ile czasu system zarządzania stadem Lely T4C przechowywuje dane wg Pana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allan7    0

Dane z raportu duńskiego podają : 203,9 kWh na jedną krowę na rok.

Miesięczne zużycie to 203,9 kWh /12 miesięcy = 16,99 kWh na 1 miesiąc na 1 krowę.

Pan Teadeusz ma około 150 krów czyli : 16,99 kWh x 150 krów = 2548,5 kWh.

Cena energi to między 0,5 - 0,6 zł netto za 1 kWh.

Mamy prosty rachunek 2548,5 kWh x 0,5 zł za 1 kWh = 1274,25 zł.

 

A gdzie pozostałe odbiorniki energii elektrycznej w gospodarstwie ?

 

Oleknana, popieram twoje obliczenia.

Jako, rolnik powiem, że zużycie energii w gospodarstwie mam dużo większe niż tutaj podane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emi2421    0

wiesz co nie wiem o co ci chodzi cały czas negujesz to co ci ludzie piszą,przestań się opierać na jakiś duńskich statystykach.(Polska to nie Dania)

 

Przepraszam, na duńskie badania powołują się pracownicy L.

Dlatego przyjąłem je jako prawdziwe.

Jeżeli są one nie prawdziwe, proszę bardzo niech p.L to napisze.

Panowie z L mają amnezje, nie lubią cyfr, trudno im odczytać dane z komputerka robota.

Piszą bzudry nie poparte faktami, przedstawiłem proste wyliczenia na danych podanych przez L.

I zamiast dyskusji odpowiedz Polska to nie Dania.

Panowie, tylko kitować potrafią.

 

 

,tylko podaj swój email bo nie chciałbym żeby moje dane osobowe rozeszły się po całym świecie

Kilka postów niżej bez skrupułów podajecie namiary przedstawiciela jakieś firmy i nagle chcesz chronić swoje dane?

Przecież wszyscy wiemy o kim rozmawiamy.

Kolejne kłamstwo kolego Lely.

Ja nie jestem żadnym przedstawicielem lely.Jestem zwykłym rolnikem u którego już ponad rok doi robot lely.Jeśli nie dociera to do ciebie to bardzo łatwo możesz to sprawdzić.Wystarczy że zadzwonisz do przedstawiciela DL na Podlskie(P.Białobrzeski)i spytasz czy w olszewie k/Śniadowa jest robot lely.

 

Dane z raportu duńskiego podają : 203,9 kWh na jedną krowę na rok.

Miesięczne zużycie to 203,9 kWh /12 miesięcy = 16,99 kWh na 1 miesiąc na 1 krowę.

Pan Teadeusz ma około 150 krów czyli : 16,99 kWh x 150 krów = 2548,5 kWh.

Cena energi to między 0,5 - 0,6 zł netto za 1 kWh.

Mamy prosty rachunek 2548,5 kWh x 0,5 zł za 1 kWh = 1274,25 zł.

 

A gdzie pozostałe odbiorniki energii elektrycznej w gospodarstwie ?

 

Oleknana, popieram twoje obliczenia.

Jako, rolnik powiem, że zużycie energii w gospodarstwie mam dużo większe niż tutaj podane.

Jeśli masz roboty DL to normalne że będziesz miał większe zużycie energii,P.Tadeusz też je miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleknana    0

[Ja nie jestem żadnym przedstawicielem lely.Jestem zwykłym rolnikem u którego już ponad rok doi robot lely.Jeśli nie dociera to do ciebie to bardzo łatwo możesz to sprawdzić.Wystarczy że zadzwonisz do przedstawiciela DL na Podlskie(P.Białobrzeski)i spytasz czy w olszewie k/Śniadowa jest robot lely.

 

 

Jeśli masz roboty DL to normalne że będziesz miał większe zużycie energii,P.Tadeusz też je miał

 

Fantastycznie szybko pojawiają się na forum kolejne osoby.

Podważją wszystko nawet wyniki, wcześniej przytoczone przez przedstawicieli firmy L.

Wszystkich czytających zachęcam do przeczytania danych z badań i wyciągnięcia własnych wniosków.

Tutaj nawet komuś się pomyliło : konto kobiety i pisze facet.

Badania wyrażnie wskazują, że o 20% więcej dają roboty innej firmy.

 

Powodzenia panowie z Lely.

:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

@oleknana...się pojawiają kolejne osoby? A Ty to ile już czasu wypowiadasz się na forum? 9 postów? :D I jak narazie to tez nic konstruktywnego nie wniosłeś do tematu. Widziałeś gdzieś w ogóle oborę z robotem? Ile ich zwiedziłeś? Się okaże zaraz że masz 14 lat i w życiu krowy nie widziałeś...

I przestańcie się kłócić o te wyniki, jak byście nie zauważyli to zarówno DL jak i Lely mają bardzo zbliżone zużycie prądu i wody praktycznie też. Raczej trzeba by się zastanowić czy system wolny czy bramki i feed first? Jakie macie zdanie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleknana    0

[Ja za nikogo "Kilka lat temu miałem okazję obejrzeć robota VMS DL podczas pracy w oborze i przy celowym zdjęciu tylnego prawego kubka udojowego w robocie prawostronnym, po kilku próbach ponownego założenia musiał zdjąć wszystkie i założyć na nowo."

Link do filmu . W czwartej minucie filmu, zobacz co się dzieje z zrzuconym kubkiem.

 

 

[ Raczej trzeba by się zastanowić czy system wolny czy bramki i feed first? Jakie macie zdanie w tym temacie?

Na stronie DL, podane są wszystkie koncepcje obór z bramkami i bez bramek.

Podają zalety i wady tych rozwiązań.

 

http://www.delaval.com.pl/Products/Automatic-Milking-Robotic-milking/DeLaval-VMS/Cow-traffic-concepts.htm?wbc_purpose=basicAbout_About_De

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Odnosząc się do Twojej wypowiedzi nie sposób nie wspomnieć właśnie o tym, że każdy kto ma choć trochę pojęcia, zwraca szczególną uwagę właśnie na wyniki, bo to one decydują o tym czy gospodarstwo jest rentowne czy nie.

 

Na koniec mam prośbę; jeżeli kłamiesz to rób to tak, żeby Cię nikt nie złapał na tym kłamstwie.

 

Tak tak wyniki są najważniejsze za wszelką cenę!

Poczekamy zobaczymy, my też mamy już sprzedane roboty do stad o średniej wydajności ponad 9,5 tyś i więcej

bo przecież nie powiesz mi że najbardziej wydajne roboty w Polsce wydoiły około 2000 litrów mleka na dobę od stada ze średnią wydajnością 6 czy 7 tyś

czy to jest praca hodowlana tych rolników czy zasługa robota??????????

odpowiedz proszę z jaką średnią doju doi VMS w tych najlepszych gospodarstwach? (podaj dane np z 15 kwietnia 2011 roku)

napisz też jaka średnia wydajność była na tych stadach i ile było krów przed zainstalowaniem robotów i po?

 

Pozdrawiam Lely

 

wiesz co nie wiem o co ci chodzi cały czas negujesz to co ci ludzie piszą,przestań się opierać na jakiś duńskich statystykach.(Polska to nie Dania)

 

Przepraszam, na duńskie badania powołują się pracownicy L.

Dlatego przyjąłem je jako prawdziwe.

Jeżeli są one nie prawdziwe, proszę bardzo niech p.L to napisze.

Panowie z L mają amnezje, nie lubią cyfr, trudno im odczytać dane z komputerka robota.

Piszą bzudry nie poparte faktami, przedstawiłem proste wyliczenia na danych podanych przez L.

I zamiast dyskusji odpowiedz Polska to nie Dania.

Panowie, tylko kitować potrafią.

 

 

,tylko podaj swój email bo nie chciałbym żeby moje dane osobowe rozeszły się po całym świecie

Kilka postów niżej bez skrupułów podajecie namiary przedstawiciela jakieś firmy i nagle chcesz chronić swoje dane?

Przecież wszyscy wiemy o kim rozmawiamy.

Kolejne kłamstwo kolego Lely.

 

Szanowny kolego

już nie tylko sam robot Lely jest dla ciebie gorszy ale i pracownicy Lely są chorzy GRATULACJE tobie też dużo zdrowia życzymy!


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

 

Na stronie DL, podane są wszystkie koncepcje obór z bramkami i bez bramek.

Podają zalety i wady tych rozwiązań.

 

http://www.delaval.com.pl/Products/Automatic-Milking-Robotic-milking/DeLaval-VMS/Cow-traffic-concepts.htm?wbc_purpose=basicAbout_About_De

 

I co ty ślepo wierzysz w to co jest napisane? A innym firmom zarzucasz hipokryzje i manipulacje? Bo akurat DL to jest taki rzetelny i uczciwy wobec klientów, żadnych chwytów marketingowych. Poza tym to Ciebie się pytam, i innych forumowiczów też co sądzą o każdym rozwiązaniu a nie o to co na ten temat DL sądzi. Więc trochę umysł zaangażuj kolego a nie ślepo wierzysz w to co jest napisane. Aa..i polecam pojeździć tobie trochę po oborach i pooglądać, do Holandii najlepiej, zobacz robota każdej firmy podczas pracy a nie tylko cytujesz i wrzucasz jakieś filmiki z internetu jakbyśmy sami w google nie umieli znaleźć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@oleknana Wszystko pięknie... ale tylko na filmiku reklamowym stworzonym za pomocą rożnych trików przez profesjonalnych filmowców. Ja swoje wiem bo widziałem na żywo i mnie takie filmiki nie przekonują. Nawiasem mówiąc lepiej żebyś się postarał pojechać do obory z systemem VMS i zrobił sam taki film na losowej krowie (najlepiej od momentu wejścia a nie w trakcie doju) bo inaczej nie uwierzę a nie wrzucasz gotowca z YT jak mogę sam taki film znaleźć. Żadna to sztuka to co Ty @oleknana robisz. A co do wyboru systemu to tylko wolny ponieważ: mniejszy stres dla krów, nie trzeba wydawać pieniędzy na zakup bramek, mniej prac budowlanych w budynku który już istnieje, swobodny dostęp do każdej części obory a nie do wyznaczonych przez bramki. Ja w takim systemie 65 krów doje i nie ma problemów z wizytami krów i dopędzam tylko takie krowy które mają problemy z nogami albo są starsze. Akurat w Astronaucie to się sprawdza, nie wiem jak jest w innych robotach, ponieważ one różnią się czasem podłączania krów.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emi2421    0

[Ja nie jestem żadnym przedstawicielem lely.Jestem zwykłym rolnikem u którego już ponad rok doi robot lely.Jeśli nie dociera to do ciebie to bardzo łatwo możesz to sprawdzić.Wystarczy że zadzwonisz do przedstawiciela DL na Podlskie(P.Białobrzeski)i spytasz czy w olszewie k/Śniadowa jest robot lely.

 

 

Jeśli masz roboty DL to normalne że będziesz miał większe zużycie energii,P.Tadeusz też je miał

 

Fantastycznie szybko pojawiają się na forum kolejne osoby.

Podważją wszystko nawet wyniki, wcześniej przytoczone przez przedstawicieli firmy L.

Wszystkich czytających zachęcam do przeczytania danych z badań i wyciągnięcia własnych wniosków.

Tutaj nawet komuś się pomyliło : konto kobiety i pisze facet.

Badania wyrażnie wskazują, że o 20% więcej dają roboty innej firmy.

 

Powodzenia panowie z Lely.

:lol:

nikt nie podważa wyników mnie one po prostu nie interesują i nieważne kto by o nich pisał czy DL czy lely.A co do mojej osoby to jestem kobietą a nie FACETEM!!!!( przecież nie napiszę że jestem rolniczką bo takiego słowa nie ma w słowniku -w przeciwieństwie do ciebie uczęszczałam na j. polski))a o forum przeczytałam w gazecie więc się zalogowałam Edytowano przez emi2421

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleknana    0

Witam

 

Dla Pani link :

 

http://www.sjp.pl/co/rolniczka

 

Kolego Twoja firma nie ma strony z prezentacją robota w języku polskim, a może się mylę?

 

Film jak film, każdy może zamieścić na YT, Ty też.

 

Więc pokaż co się stanie gdy krówka zrzuci tylny kubek udojowy, w czasie doju .

 

Dyskusja w tym tonie to jedynie oczernianie innych, zwłaszcz tych którzy liczą i czytają wcześniejsze posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dla Pani link :

 

http://www.sjp.pl/co/rolniczka

 

Kolego Twoja firma nie ma strony z prezentacją robota w języku polskim, a może się mylę?

 

Film jak film, każdy może zamieścić na YT, Ty też.

 

Więc pokaż co się stanie gdy krówka zrzuci tylny kubek udojowy, w czasie doju .

 

Dyskusja w tym tonie to jedynie oczernianie innych, zwłaszcz tych którzy liczą i czytają wcześniejsze posty.

Po pierwsze nie jestem przedstawicielem firmy, jestem użytkownikiem tak jak @emi2421. Chyba mnie z kimś mylisz? O ile się nie mylę Lely wyświetla na stoiskach podczas targów filmy z pracą robota z komentarzem lektora po polsku. Skoro już tak dobrze wrzucasz filmy z Internetu to znajdź film z Astronautem w akcji. Na stronie Lely są broszury w języku polskim. http://www.lely.com/uploads/documents/Brochures/Dairy/Lely_Astronaut_A4/Lely_Astronaut_A4_-_PL.pdf Do mnie nie uderzaj w sprawie strony Lely w j. polskim to nie do mnie pretensje tylko do przedstawicieli i speców od reklamy. Jak już ktoś wcześniej wspomniał twoja taktyka to: tylko DL jest OK a inni to hipokryci, osoby niezrównoważone fizycznie, ludzie nienormalni. Po prostu zazdrościsz innym że mają lżej, że robot spełnia ich oczekiwania, pracuje dobrze. I jeszcze pytanie do @emi2421 w której gazecie pisali o tym forum.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleknana    0

Po pierwsze nie jestem przedstawicielem firmy, jestem użytkownikiem tak jak @emi2421. Chyba mnie z kimś mylisz? O ile się nie mylę Lely wyświetla na stoiskach podczas targów filmy z pracą robota z komentarzem lektora po polsku. Skoro już tak dobrze wrzucasz filmy z Internetu to znajdź film z Astronautem w akcji. Na stronie Lely są broszury w języku polskim. http://www.lely.com/uploads/documents/Brochures/Dairy/Lely_Astronaut_A4/Lely_Astronaut_A4_-_PL.pdf Do mnie nie uderzaj w sprawie strony Lely w j. polskim to nie do mnie pretensje tylko do przedstawicieli i speców od reklamy. Jak już ktoś wcześniej wspomniał twoja taktyka to: tylko DL jest OK a inni to hipokryci, osoby niezrównoważone fizycznie, ludzie nienormalni. Po prostu zazdrościsz innym że mają lżej, że robot spełnia ich oczekiwania, pracuje dobrze. I jeszcze pytanie do @emi2421 w której gazecie pisali o tym forum.

 

Jeżeli masz robota to nakręć film i nie pisz bzdur.

Film reklamowy, nie przedstawia omawianej sytuacji, sam sobie znajdz i zobacz.

Kolejny raz piszesz nie na temat.

Reklamowych folderów jest jeszcze kilka, poszperaj i znajdziesz.

Pisałem o stronie w języku polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tobą przedstawia omawianą sytuacje. Ja tylko wątpię w autentyczność tego filmu czy nie był to fotomontaż. Po prostu Twoje pretensje do mnie przypominają pretensje do garbatego że ma dzieci proste. Szanuje Twoje zdanie, ale Ty broń w sposób asertywny a nie agresywny. A w sprawie filmu to czytasz w moich zamiarach. Mam pytanie: Co byś chciał na nim zobaczyć? Na razie są tylko zdjęcia w mojej galerii, jak wątpisz w ich autentyczność sprawdź metadane o zdjęciu. A co do strony to mówi się że dobry produkt reklamuje się sam. Osobiście też bym chciał żeby była strona firmowa Lely po polsku o robotach, ale z tym nie do mnie bo ja tylko robota użytkuje, nie sprzedaje go, nie zajmuje się marketingiem.

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oleknana    0

Zgodzę się z tobą przedstawia omawianą sytuacje. Ja tylko wątpię w autentyczność tego filmu czy nie był to fotomontaż. Po prostu Twoje pretensje do mnie przypominają pretensje do garbatego że ma dzieci proste. Szanuje Twoje zdanie, ale Ty broń w sposób asertywny a nie agresywny/ A w sprawie filmu to czytasz w moich zamiarach. Mam pytanie: Co byś chciał na nim zobaczyć? Na razie są tylko zdjęcia w mojej galerii, jak wątpisz w ich autentyczność sprawdź metadane o zdjęciu. A co do strony to mówi się że dobry produkt reklamuje się sam. Osobiście też bym chciał żeby była strona firmowa Lely po polsku o robotach, ale z tym nie do mnie bo ja tylko robota użytkuje, nie sprzedaje go, nie zajmuje się marketingiem.

Czytaj uważnie

 

Film jak film, każdy może zamieścić na YT, Ty też.

 

Więc pokaż co się stanie gdy krówka zrzuci tylny kubek udojowy, w czasie doju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Żądasz twardych dowodów. :)


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emi2421    0

Po pierwsze nie jestem przedstawicielem firmy, jestem użytkownikiem tak jak @emi2421. Chyba mnie z kimś mylisz? O ile się nie mylę Lely wyświetla na stoiskach podczas targów filmy z pracą robota z komentarzem lektora po polsku. Skoro już tak dobrze wrzucasz filmy z Internetu to znajdź film z Astronautem w akcji. Na stronie Lely są broszury w języku polskim. http://www.lely.com/uploads/documents/Brochures/Dairy/Lely_Astronaut_A4/Lely_Astronaut_A4_-_PL.pdf Do mnie nie uderzaj w sprawie strony Lely w j. polskim to nie do mnie pretensje tylko do przedstawicieli i speców od reklamy. Jak już ktoś wcześniej wspomniał twoja taktyka to: tylko DL jest OK a inni to hipokryci, osoby niezrównoważone fizycznie, ludzie nienormalni. Po prostu zazdrościsz innym że mają lżej, że robot spełnia ich oczekiwania, pracuje dobrze. I jeszcze pytanie do @emi2421 w której gazecie pisali o tym forum.

wiesz co już nie pamiętam,przywiózł nam ją kierowca z mleczarni i przypadkiem zobaczyłam wzmiankę o robotach i o tym forum

 

Czytaj uważnie

 

Film jak film, każdy może zamieścić na YT, Ty też.

 

Więc pokaż co się stanie gdy krówka zrzuci tylny kubek udojowy, w czasie doju

ja ci filmu nie wyślę bo nie mam możliwości a poza tym długo bym musiała czekać na złe podłączenie strzyków ale żeby cię troszkę uszczęśliwić to powiem ci że akurat dziś rano młoda krówka zrzuciła mi prawy kubek.czynności robota były następujące:kubki PT,PP,LP zostały zrzucone a LT był nadal dojony po czym robot namierzył trzy zrzucone i podłączył krówkę została nakarmiona i wydojona.KONIEC TEMATU!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



    • Przez Cezar81
      Witam Kolegów
      Chcę kupić nawigację  do prowadzenia ciągnika - sam wyświetlacz z anteną do samodzielnego korygowania toru jazdy ........co polecacie 
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez albertonolan2075
      Pasaporte garantizado las 24 horas, ciudadanía, tarjetas de identificación, licencia de conducir, diplomas, títulos, servicio de certificados disponible. Servicios de visa de turista y negocios disponibles para residentes de todos los estados, todas las nacionalidades en todo el mundo. Somos productores únicos de pasaportes auténticos de alta calidad, pasaportes reales genuinos registrados y no registrados en la base de datos y otros documentos de ciudadanía. Puedo garantizarle una nueva identidad a partir de un nuevo certificado de nacimiento genuino, tarjeta de identificación, licencia de conducir, pasaportes, tarjeta de seguro social con SSN, archivos de crédito y tarjetas de crédito, diplomas escolares, títulos escolares, todo en un nombre completamente nuevo emitido y registrado en el sistema de base de datos del gobierno.
      Póngase en contacto con nosotros directamente: Email-: ((albertonolan2075@gmail.com)/Whatsapp:+(237) 696638710))
      Somos capaces de producir los siguientes artículos;
      PASAPORTE BRITÁNICO REAL.
      PASAPORTE CANADIENSE REAL.
      PASAPORTE FRANCÉS REAL.
      PASAPORTE AMERICANO REAL.
      PASAPORTE RUSO REAL.
      PASAPORTE JAPONÉS REAL.
      PASAPORTE CHINO REAL.
      Y PASAPORTE REAL PARA LOS PAÍSES DE LA UNIÓN EUROPEA.
      LICENCIA DE CONDUCIR REAL, TARJETAS DE IDENTIFICACIÓN, NACIMIENTO
      CERTIFICADOS,DIPLOMÁTICOS,MARRIGE
      CERTIFICADOS Y VISADOS.
      PASAPORTE BRITÁNICO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE CANOSANO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE FRANCÉS REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE AMERICANO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE RUSO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE JAPONÉS REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE CHINO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE REGISTRADO Y NO REGISTRADOPASAPORTE PARA
      LOS PAÍSES DE LA
      UNIÓN EUROPEA.
      Compre pasaportes registrados y no registrados de EE. UU. (Estados Unidos),
      Compre pasaportes australianos registrados y no registrados,
      Compre pasaportes belgas registrados y no registrados,
      Compre pasaportes brasileños (Brasil) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes canadienses (Canadá) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes finlandeses (Finlandia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes franceses (Francia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes de Israel registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes registrados y no registrados del Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes españoles (España) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes mexicanos (México) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes sudafricanos registrados y no registrados.
      Compre licencias de conducir australianas registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir canadienses registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir francesas (Francia) registradas y no registradas,
      Comprar permisos de conducir holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir registrados y no registrados en el Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes diplomáticos registrados y no registrados,
      Compre pasaportes registrados y no registrados de EE. UU. (Estados Unidos),
      Compre pasaportes australianos registrados y no registrados,
      Compre pasaportes belgas registrados y no registrados,
      Compre pasaportes brasileños (Brasil) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes canadienses (Canadá) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes finlandeses (Finlandia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes franceses (Francia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes de Israel registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes registrados y no registrados del Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes españoles (España) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes mexicanos (México) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes sudafricanos registrados y no registrados.
      Compre licencias de conducir australianas registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir canadienses registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir francesas (Francia) registradas y no registradas,
      Comprar permisos de conducir holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir registrados y no registrados en el Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes diplomáticos registrados y no registrados,
      Pasaportes de camuflaje registrados y no registrados,
      Duplicados de pasaportes registrados y no registrados,
      Pasaportes registrados y no registrados de EE. UU. (Estados Unidos) para la venta,
      Pasaportes australianos registrados y no registrados para la venta,
      Pasaportes belgas registrados y no registrados para la venta,
      Pasaportes brasileños (Brasil) registrados y no registrados para la venta,
      (albertonolan2075@gmail.com)
      Whatsapp: +(237) 696638710
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj