Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#661 Share allan7

allan7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 14:45

Ceny robotów udojowych Szanowny Panie

Dane znalazłem w internecie i prosiłem wyłącznie o konstruktywne komentarze.
Czyż jedyne co potrafisz to podważać wypowiedzi innych ?
Spróbuj odnieść się do podanych danych przez pryzmat wydajności robotów firmy L.
Nie chcę słuchać głupot typu jak jezdzi mercem to ma na raty lub nie.
Analizując wypowiedzi Twoje i internecje dostrzegam coraz większą rozbieżność.
Czy mając 7700 to mam teraz zejść do mniejszej wydajności ( ponieść stratę )
W zamian będę wolnym człowiekiem - aby na pewno ? Co ze spłatą kredytu ?
Czy nie lepiej było by mieć opisywane 8500 sugerowane w artykule.
W prespektywie czasu wydajność krów musi wzrastać, natomiast wydajność systemu pozostaje bez zmian.
Już kolejny raz proszę o podanie obiektu na którym są 2 roboty i 158 krów.
Moim zamiarem nie jest kłótnia, lecz dyskusja nad wydajnścią robota.
pozdrawiam
a

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 16:03
  •  

#662 Share Multitruck

Multitruck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 14:51

Ceny robotów udojowych Mogę się wtrącić ? czemu akurat liczba 158 ?

#663 Share allan7

allan7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 16:17

Ceny robotów udojowych

Mogę się wtrącić ? czemu akurat liczba 158 ?

Tak, bardzo proszę strona 28 L napisał:

a tam gdzie zamontowaliśmy doją np:
na 2 robotach 156

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#664 Share Multitruck

Multitruck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 16:25

Ceny robotów udojowych myślę że 78 krów na 1 robota to bardzo optymalna liczba.. może to jest z założenia max ale myślę też że jest to jak najbardziej uzasadniona opcja przyjmując poślizg..( "wypadanie i wchodzenie" krów zasuszonych i po wycieleniach ..)

#665 Share allan7

allan7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 16:42

Ceny robotów udojowych Kolego
Cytuję : a tam gdzie zamontowaliśmy doją

Jeżeli tak uważasz to pokaż mi taką oborę w Polsce,
z chęcią ją zobaczę

#666 Share Multitruck

Multitruck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 18:15

Ceny robotów udojowych tzn jeśli mi wyjaśnisz o co chodzi.. tzn w czym jest problem to może Ci pomogę i podrzuce namiary do takich obór.. nie ma problemu, tylko powiedz mi czy najważniejsze dla Ciebie jest:
-obora w której doją dwa roboty ?? i to zaspokoi ciekawość :)
-obora w której doją dwa roboty a liczba krów przypadająca na 1 robota jest większa od 70?
-czy konkretnie ta obora którą przytoczył przedstawiciel lely na tym forum którego chcesz sprawdzić czy mówi prawde? bo nie rozumiem za bardzo o co chodzi..

#667 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 14 czerwiec 2011 - 23:10

Ceny robotów udojowych kolego allan
nie wiem czego nie rozumiesz ??
tego że nie można jednoznacznie ustalić wydajności robota bo to jest zależne od wydajności krów, tego jak szybko się doją, częstotliwości doju itp. !
czy tego że w tej chwili masz wydajność 7700 i przeczytałeś że przy tej wydajności nie opłaca ci się kupić robota?
pisałem już że na 1 robocie możesz doic 40 a nawet 90 szt tak jest praktyce
pytasz o oborę gdzie doją ponad 70 krów na robocie - Szabły Młode gm. Śniadowo
Zespół Lely

#668 Share allan7

allan7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 18:18

Ceny robotów udojowych Dziękuje za odpowiedz.
Ciągle zastanawiam się nad wydajnością robota.
Przeglądając dane w internecie i różne oferty widać znaczne różnice w interpretacji.
Artykuł podany na wcześniejszej stonie podaje 55 krów wydajność 8800l.
Stanowisko Panów to nawet 78 sztuk na jednego robota. Ponoć taka obora działa.
Dlatego chciałbym się zobaczyć jak taka instalacja działa.
Zobaczyć wydajność w praktyce.
Zwracam uwagę ,że 2x70 to raptem 140 sztuk ( ponad ), wcześniej podana była liczba 158 na dwie jednostki.
Różnica znacząca przeszło 10 %.
Dlatego moje usilne prośby o namiary na tą oborę.
Proszę o potwierdzenie, czy na pewno chodzi o oborę w gminie Śniadowo.
Moje stanowisko jest takie robot tak, natomiast nie chciałbym odnotować spadku wydajności krów.
Chasło kup robota i bądz wolny nie przemawia do mnie ( dlaczego mam na tym jeszcze stracić).
Jeszcze jedna uwaga lubię dyskuje popartą przykładami i liczbami , te w przeliczeniu na walutę przemawiają do mnie najbardziej.
Bardzo nie lubię przedstawicieli firm składających nie popart przykładami obietnice.

Jeszcze jedna uwaga, Panowie reprezentujecie tą samą firmę ? :rolleyes:

#669 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 22:42

Ceny robotów udojowych allan ja to widzę tak...jednego użytkownika jd zapytasz ile mu pali w orce i powie, że 15 na ha, zapytasz drugiego i powie że 25...skąd te róznice? toż to 10 l więcej! a no stąd, że jeden ma równinę, i 4 klasę, drugi ma góry jak cholera i w 2giej klasie, jednemu zależy na czasie, drugiemu się nie spieszy. Identycznie jest z robotami, jest 1000 czynników które mogą wpływać na wydajność, nie ma najmniejszego sensu porównywać wydajności samych urządzeń, trzeba by było różne urządzenia testować na tej samej oborze, na tych samych krowach i chyba z dwie laktacje to co najmniej żeby wyniki były potwierdzone, praktycznie nierealna rzecz do wykonania. Suma summarum i tak wyjdzie na to, że co ciekawe wydajności są podobne...dlaczego? Otóż mamy jeden boks w którym doi się w jednym czasie wyłącznie jedna krowa, można w jakimś stopniu uśrednić czas doju i założyć, że wyjdzie podobny wynik, nawet na różnych stadach. Skąd się biorą różnice w takim razie? Tak jak koledzy wyżej pisali - średnia wydajność stada, szybkość oddawania mleka, ilość krów na oborze, warunki panujące w oborze (i tym samym chęć krów do przychodzenia do robota) i wiele wiele innych czynników. Myślę, że patrzysz trochę w złym kierunku, porównywałbym raczej cechy funkcjonalne każdego z urządzeń, tj szybkość podłączania, przyzwyczajanie się krów do robota, obsługa systemu, bliskość i niezawodność serwisu, jeśli już patrzeć na cyferki to może ilość wydojonego mleka w ciągu doby, chociaż to też dla każdego stada inaczej, no i oczywiście cena samego urządzenia, jak i koszt jego serwisowania i eksploatacji. To ile udoisz mleka o 90% bardziej zależy od ciebie jako hodowcy, i od twojego stada, nie od firmy od której maszynę kupisz. Wątpię, żeby robot miał ci obniżyć wydajność, wręcz nie wierzę, że może być taka możliwość, samo to, że wysokowydajne sztuki będziesz doił kilka razy dziennie to już o 1000 na laktacji do przodu. Pozostaje raczej kwestia czy Ty jesteś na to gotowy? czy masz budynek, który pozwoli ci zapewnić krowom jak najlepsze warunki, pasze objętościowe o najlepszej jakości, obsługę weterynaryjną na najwyższym poziomie i inne tego typu rzeczy, robot to tylko dodatek do całości, która może przynieść sukces, sukces czyli krowy o jak najwyższej wydajności życiowej, nie w laktacji, bo tu o rekordy łatwo. Robot to tylko jedno z możliwych rozwiązań na system doju, nie metoda na sukces. Nie pasuje ci robot - postaw halę, też wydoisz, może nawet uda ci się częściej niż 2 razy na dobę, ale czy osiągniesz to samo co na robocie? Całkiem możliwe, ale gdzie będzie wygodniej, skuteczniej, być może nawet ekonomiczniej...to już sam sobie odpowiedz...

#670 Share Multitruck

Multitruck

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 15 czerwiec 2011 - 23:48

Ceny robotów udojowych nie reprezentuje żadnej firmy :)
mhm.. alan.. spokonie .. kup 2 roboty i będzie dobrze :) nie bój sie tego,.. idz do przodu ... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 16 czerwiec 2011 - 21:19

Ceny robotów udojowych @allan7 robot to nie wszystko. On nie załatwi wzrostu wydajności jeśli samemu się nie działa w tym kierunku tzn. odpowiednie pasze, materiał hodowlany tak jak to mówił mój przedmówca @JoHnyD. Jeżeli chcesz porównać DL i Lely to wybierz się do jednego rolnika z pod Śniadowa on miał przygodę z DL i teraz używa Astronauta. On Ci najlepiej by to powiedział co jest lepsze w jednym robocie a co w drugim. Muszę Ci zwrócić honor za zainteresowanie tym tematem i porównanie względem innych systemów udoju i robotów różnych producentów. Mi się wydaje że nt. robota i całej otoczki z tym sprzętem związanej można byłoby napisać interesujący poradnik. Rożne zdania nt. robotów słyszałem i konfrontuje je z rzeczywistością, która jest u mnie i na pewno jakbym się zastanawiał drugi raz jaki system udoju wybrać na pewno był by to robot firmy wiecie jakiej. :P

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#672 Share agriS

agriS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 23:03

Ceny robotów udojowych edit

Edytowany przez agriS, 19 grudzień 2011 - 23:11.

#673 Share agriS

agriS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 16 czerwiec 2011 - 23:54

Edytowany przez agriS, 19 grudzień 2011 - 23:12.

#674 Share allan7

allan7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 06:27

Ceny robotów udojowych Jeżeli chcesz porównać DL i Lely to wybierz się do jednego rolnika z pod Śniadowa on miał przygodę z DL i teraz używa Astronauta. On Ci najlepiej by to powiedział co jest lepsze w jednym robocie a co w drugim.

Dzięki za odpowiedz.
Jeżeli możesz to powiedz, konkretnie na czym ta przygoda polegała?
Na tym forum tylko znalazłem tylko jedną wypowiedz, że w oborze był zbyt gorąco i nic więcej.
Może lepiej było wstawić wentylatory ?

A

#675 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 07:33

Ceny robotów udojowych @allan7 nie tylko było zbyt gorąco...ogólnie tak jak pisałem wcześniej - każdy system działa, bo czegoś co nie działa nikt by nie sprzedał ani w drugą stronę - nie kupił. Tak samo było w tamtej oborze - roboty DL doiły krowy, nikt ich przecież na halę nie prowadzał, i tak to trwało kilka miesięcy...nie wiem z trzy? może pół roku? W każdym bądź razie DL popełniło ogromny błąd projektując rozstawienie robotów w tamtej oborze. Otóż możesz sobie wyobrazić "starą" oborę, piszę starą chociaż miała z kilka lat dopiero, ale popełniono podczas jej budowy sporo błędów. Obora rusztowa, od ściany korytarz, potem podwójne legowiska, następny korytarz i stół paszowy, korytarze bardzo wąskie - jak krowy stały przy stole paszowym to chyba z tyłu za nimi już żadna nie mogła się zmieścić, przy ścianie zresztą też korytarz nie szerszy, ledwo dwie krowy się mijały. Poza tym w starej oborze tak jak pisałeś, bardzo gorąco, dlaczego? w ścianach pełne okna plastiki, bez możliwości uchylenia nawet chyba. Roboty stały w skrajnym końcu starej obory, jeden obok drugiego, prowadził do nich taki wąski korytarz przy stole paszowym, sam bym tam nie chciał wchodzić...no ale jednak parę miesięcy działało, chociaż był jakiś pracownik cały czas, i pewnie ganiał te krowy...nie pamiętam już czy były jakieś bramki wymuszające ruch krów? Lely jak było? Po drugiej stronie obory natomiast, nowa cześć obory i może korytarze się wiele tam nie zmieniły, no ale zamiast okien były już tylko otwory wentylacyjne i inaczej się oddychało. Krowy też to wiedziały i oczywiście większa ich liczba, zapewne te dominujące zresztą stały w nowej części i ani myślały dreptać z 70 metrów - bo obora dosyć długa - żeby się wydoić...Lely ustawiło już roboty po przeciwnych stronach obory, chyba udało się coś zrobić z wentylacją...więc moim zdaniem nie wina samych w sobie robotów...a ich ustawienia, obory...widziałem już zresztą nie jedną oborę DL w której roboty się sprawdzały całkiem nieźle zresztą.

#676 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 08:42

Ceny robotów udojowych

Dziękuje za odpowiedz.
Ciągle zastanawiam się nad wydajnością robota.
Przeglądając dane w internecie i różne oferty widać znaczne różnice w interpretacji.
Artykuł podany na wcześniejszej stonie podaje 55 krów wydajność 8800l.
Stanowisko Panów to nawet 78 sztuk na jednego robota. Ponoć taka obora działa.
Dlatego chciałbym się zobaczyć jak taka instalacja działa.
Zobaczyć wydajność w praktyce.
Zwracam uwagę ,że 2x70 to raptem 140 sztuk ( ponad ), wcześniej podana była liczba 158 na dwie jednostki.
Różnica znacząca przeszło 10 %.
Dlatego moje usilne prośby o namiary na tą oborę.
Proszę o potwierdzenie, czy na pewno chodzi o oborę w gminie Śniadowo.
Moje stanowisko jest takie robot tak, natomiast nie chciałbym odnotować spadku wydajności krów.
Chasło kup robota i bądz wolny nie przemawia do mnie ( dlaczego mam na tym jeszcze stracić).
Jeszcze jedna uwaga lubię dyskuje popartą przykładami i liczbami , te w przeliczeniu na walutę przemawiają do mnie najbardziej.
Bardzo nie lubię przedstawicieli firm składających nie popart przykładami obietnice.

Witam serdecznie,

w odpowiedzi na powyższy post i na usilną prośbę o adres konkretny gospodarstwa, w którym pracują dwa roboty i jest dojonych 158 czy 156 krów, oczywiście na forum tego nie zrobię i nie podam adresu rolnika, naruszę ustawę o ochronie danych osobowych.

Proponuję dowiedzieć się, gdzie jest najbliższe Lely Center, na stronie www.lely.com, w zakładce „dealer locator” proszę wprowadzić swój kod pocztowy i samemu proszę odezwać sie do Lely Center. Absolutnie nie widzę przeszkód aby pokazać tą czy jeszcze kilka innych obór.

Co do spadku wydajności krów w robocie, to nietety ale taki spadek na początku rozruchu doju krów w zautomatyzowanym systemie doju jest i jest to fakt nie do uniknięcia. Nie jest też prawdą, że ten co posiada zautomatyzowany system doju jest wolny od krów. Jest to największe nieporozumienie, jeżeli tak właśnie myśli rolnik, który chce bądź kupił robota do doju krów i od momentu uruchomienia nie musi wchodzić do obory. Oczywiście jest wolny ale od rutynowego doju dwu lub trzykronego w ciągu doju. Dodam, że to człowiek narzucił dój krowom, one same mają inna potrzebę.

Kilka słów jeszcze na temat wydajności robota, proszę nie mylić z wydajnością krów.
Na wydajność robota ma kilka różnych parametrów, które nie są zależne od krów. Proszę je sobie porównać jak to jest u różnych producentów systemów udojowych, które są obecne na rynku:
- przygotowanie krowy do doju po wejściu do boksu udojowego
- prędkość zakładania kubków udojowych na strzyki
- systemy mycia, ile jest w ciągu doby i jak długo trwają (u różnych firm różnie)
- system ruchu krów w oborze wolny lub kierowany
- prędkość oddawania mleka przez krowy (często uzależnione od genotypu)
- ogólna liczba krów w określonym okresie laktacji (krowa po wycieleniu dojona jest do 5 razy, krowa w końcówce laktacji 1,7 razy na dobę).

Na wydajność krów ma między innymi wpływ:
- genotyp
- żywienie (nie tylko pasza ale swobodny dostep do paszy)
- utrzymanie czyli dobrostan (powietrze, odpowiednia liczba legowisk w stosunku do odpowiednie liczby krów w oborze, dostęp krów do stołu paszowego, dostęp krów do czystej wody, stan i wygoda legowisk, stn zdrowia racic itp.)
- krotność doju

Pozdrawiam serdecznie
Lely

Jeszcze jedna uwaga, Panowie reprezentujecie tą samą firmę ? :rolleyes:

Zespół Lely

#677 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 17 czerwiec 2011 - 19:52

Ceny robotów udojowych Ustawienie całego systemu jest najważniejsze, już w trakcie projektowania trzeba uwzględnić gdzie ma być robot ustawiony i skonfrontować ze sposobem zachowania stada i zadbać o wentylacje (szczególnie w lecie). Zmniejsza to ryzyko takich "kwiatków". @agriS nie zrozumiałeś o co mi chodzi. (źle przeczytałeś: konfrontować nie kontrolować to co innego). Chodzi mi o to co sądzą ludzie którzy robota nie mają a coś tam o nim słyszeli i jak to się ma w rzeczywistości i czy to co mówią ma miejsce u mnie w oborze. (w skrócie ich opinie i różne tezy które są prawdziwe lub nie). A co do mojego ponownego wyboru systemu udojowego to dlatego bym wybrał ponieważ już mam dostosowaną infrastrukturę i nie musiałbym się uczyć pewnych rzeczy i był bym przygotowany o niebo lepiej jak do innego systemu. Według mnie jest to bezsensowne stosowanie różnych systemów które od siebie się różnią i to znacznie. Cały świat unifikuje metody produkcji nie tylko w rolnictwie. Obniża to koszty. Nie będę też inwestował w drugiego robota tylko żeby go przetestować. Jest to bezsensem i mam wiele ważniejszych wydatków.

Edytowany przez sebekwolkasos, 17 czerwiec 2011 - 20:24.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#678 Share Nowy44

Nowy44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:03

Ceny robotów udojowych Kolego Lely!

Cytując Twoją odpowiedź:
"w odpowiedzi na powyższy post i na usilną prośbę o adres konkretny gospodarstwa, w którym pracują dwa roboty i jest dojonych 158 czy 156 krów, oczywiście na forum tego nie zrobię i nie podam adresu rolnika, naruszę ustawę o ochronie danych osobowych"

muszę przyznać, że marketingowo rozegrałeś to dobrze. Twój post sugeruje, że macie taką oborę.
Z tego co wiem, to taka obora w której są dwa roboty i jest dojonych ponad 150 krów jest w Wielkopolsce ale pracują tam jednak roboty Delaval.
Rolnik chce dostawić jeszcze jeden.

Pozdrawiam

#679 Share agriS

agriS

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 17 czerwiec 2011 - 21:54

Edytowany przez agriS, 19 grudzień 2011 - 23:13.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share allan7

allan7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 07:58

Ceny robotów udojowych P.Lely,
jeszcze kilka postów wcześniej, podajesz namiary na gminę Śniadowo,
Podajesz fantastyczne cyfry, by schować się za ustawę o ochronie danych osbowych.

Wnioski są oczywiste:

Takiej obory nie ma,

Lub system jest do kitu a przecież

Ustawienie całego systemu jest najważniejsze :D

A

Dodaj odpowiedź