Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#41 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 14 luty 2010 - 13:25

Ceny robotów udojowych Zużycie wody powiedziałbym jest w normie. Przy myciu całej instalacji (robot,przewody,linia mleczna) 2x dziennie i maksymalnym jak to możliwe poborze wody idzie ok 500 l. wody na dobe. Nie ma spryskiwania boksu po każdej krowie. Boks to się samemu myje. Podejrzewam że w Polsce ceny mogą być inne i pewnie podlegałyby negocjacji. Co do cen to nie moja działka. Ta zapłata za dój to jest opłata za każdy udany dój który robot zarejestruje (jest licznik udojów). Według mnie jest to korzystniejsze rozwiązanie dla klienta niż w umowach serwisowych dla robotów konkurencji dla Lely bo płaci za rzeczywiste użytkowanie sprzętu i sama umowa serwisowa dla Lely jest bardziej przejrzysta i czytelna dla klienta. W moim przypadku tylko płacę za T4C (oprogramowanie do komputera) a DLM i PDA to tego nie zamawiałem i nie płacę. A co do kosztów w hali. Policz sobie koszty pracy przy trzykrotnym doju w ciągu całego roku. Liczyłem koszty doju robotem i wychodzi trochę drożej niż dój w hali. Pomijając fakt że robot nie śpi, nie pije, nie baluje i jest cały czas dyspozycjny. I jest lepsza higiena produkcji. A człowiek jest tylko człowiekiem i nie zachowa higieny produkcji mleka lub czegoś nie dopatrzy (szczególnie na kacu). Pozatym nikogo nie chciałem zatrudniać do pracy z ttych właśnie powodów i chcieliśmy troche sobie ulzyć. Dla mnie hala to tak jak ciut lepsza dojarka w której musisz zakładać kubki i pracować jak przy zwykłej dojarce. Tak myślisz że zakup opłaca się przy takim scenariuszu jak napisałeś to jesteś w błędzie. Wtedy się nie opłaca. Robot u mnie zdaje egzamin nawet przy trudnych wymionach ze stykacjącymi się strzykami. Żadnej krowy przez robota nie sprzedałem i tylko z jedną ma problemy - ma bardzo mocne wiązanie że tylne strzyki krzyżują się (stado 50 krów dojnych - liczba rośnie). Czy się opłaci - porozmawiamy za 10 lat. Na Wielkopolsce dwa roboty DeLaval obsługują 120 krów w jednym gospodarstwie i jakoś nie ma problemów u większości krów. Takie rozwiązanie jak ty propunujesz jest bez sensu ponieważ robot najlepiej pracuje jako jedyny wiodący system udojowy. Hala nie powinna być wspomagaczem robota. Oba systemy się zaprzeczają. Nie zainstalował bym dwóch systemów tylko jeden albo drugi i wtedy uważam że się opłaca jak wchodzi się w jeden system udojowy. Roboty to szansa dla wiekszych rodzinnych gospodarstw. Gospodarstwa typu PGR w to nie pójdą ponieważ mają pracowników. Szef tam krów nie doi. Mam może ok. pięciu krów które mają problemy z nogami. Twoje myślenie wynika z tego że mało poważnie podchodzisz do pełnej automatyzacji doju krów na świecie i jest to dla ciebie rozwiązanie jeszcze futurystyczne, które można między bajki włożyć.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 01:43
  •  

#42 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 14 luty 2010 - 18:33

Ceny robotów udojowych To zaczne inaczej:) ile masz obecnie za mleko, widze ze posiadasz podobna produkcje do mojej. ja otrzymalem za grudzien 1,45 a za styczen 1,27 oddaje od mlekpolu, Napisz jeszcze jaka masz srednia wydajnosc ze musisz 3x doic i do jakiego momentu laktacji tak doisz?

Co do tego ze czlowiek na kacu jest mniej dokladny to sie zgodze, ale gdy np. sztuka nie wejdzie na udoj to tak czy inaczej musisz ja zagonic? chodzi mi np o to ze wystepuje problem z noga a takie sie zdarzaja (u mnie odrazu widac ze rzadko albo wcale nie wchodzi do stacji)

cena ktora podales mojej hali wynika z tego ze wygrodzenie bralem uzywane, pompę zbiornik tez i przepuscilem to jeszcze przez fakture u dilera bo to on wszystko zalatwial. Wczesniej mialem tylko automatyczne zdejmowanie aparatow (wyposazenie z lat 80-tych)

wszystko zalezy od punktu siedzenia, hala wyniosla mnie okolo 100 tys netto wiec 5,5 raza mniej od robota, w moim przypadku zwroci sie szybciej niz 15 lat.

Nadal nie rozumiem tych kosztów, 0,0011ecentow, krow 50x3 udoje 365x150 udojów to 54750x0,0011= to 60euro? nie wiem czy dobrze licze.

zakladajac dojenie 3razy dziennie po 50szt 3x dziennie po 2h na udoj i liczac 15zł za godzine pracownika wychodzi mi 35tys zł, nie wiem jakie koszty prowadzenia hali liczyles, woda, srodki i wymiana gum raz na rok to przy mojej hali 10000zł wiec 45zł

ciesze sie ze ktos wkoncu kupil robota i powie jak to rzeczywiscie jest:) sam jestem ciekaw dlatego daje swoje argumenty

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#43 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 14 luty 2010 - 21:19

Ceny robotów udojowych No trzeba spóźniające podgadniać ale to są stare sztuki które i tak muszę zlikwidować bo muszę je wysłać na emeryture. Mam sporo młodego bydła poniżej 2 roku życia (40 sztuk). Przy wysokich wydajnościach krów (jedną mam co 60 l na dzień daje) to ona nawet 4x dziennie się doi. Średnia udojów wynosi ok.2,5 udojów na dobę. Krowa sama decyduje kiedy się doi ale jak się spóźnia pow. 10h lub ma dać pow. 10l mleka w następnym udoju to podganiam niezależnie od momentu laktacji. Problemów z nogami nie mam bardzej z mentalnością krów. Kilka naprawdę jest leniwych. Jak bym kupował halę to pewnie była full wypas.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#44 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 15 luty 2010 - 07:16

Ceny robotów udojowych no wlasnie dlatego w moim przypadku robota nie oplaca sie kupowac bo hale z systemem zarzadzania kupilem powiedzmy w systemie gospodarczym, czyli cialem wszystko co moglem. Elektronika nowa, bramki auto(ale wlasnej roboty) ale jesli mialbym kupic cala nowa hale ze zbiornikiem, pompa, sterownikiem itp to rzeczywiscie cos okolo 350 netto by wyszlo. Przy robocie nie mozna zaoszczedzic podczas instalacja, wszystko idzie nowe.

Ja obecnie mam 8500l, rowniez duzo mlodych w stadzie, jakies 30szt. Widzisz wlasnie trafi sie taka jedna z dziwna mentalnoscia i robot juz jej nie zagoni, moim zdaniem jest to powazny minus bo sam wiem ze nawet mlody zwierzak jest czasami bardziej uparty od starszego.

A i powiedz ile mniej wiecej szt robot moze maksymalnie obrobic?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#45 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 15 luty 2010 - 09:17

Ceny robotów udojowych Przewidziano go na max. 70 sztuk, czyli pewnie da radę. Teraz to ma luz. Ale kiedyś będzie miał więcej pracy.

#46 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 15 luty 2010 - 18:56

Ceny robotów udojowych a hale liczyles tez na 70 szt? bo np w mojej 5x2 rybia osc (nie mialem szerokosci na autotandem) mozna byloby obsluzyc nawet 120szt, mam w planie powiekszenie tej hali o 2 stanowiska i wtedy udoj przebiegalby jeszcze szybciej

#47 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 15 luty 2010 - 20:58

Ceny robotów udojowych Hala miała być autotadndem 4x2. Nie czy by za mała była. Nie wchodziłem dokładniej w ten temat hali ponieważ trzeba było się decydować już w momencie budowy obory w roku 2008.

#48 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 16 luty 2010 - 15:03

Ceny robotów udojowych mam u siebie w okolicy rolnika ktory posiada autotandem 2x4 doi caly czas 120szt, okolo 2,5-3h trwa jeden udoj, na takie stado niestety ale potrzebny bylby drugi robot a to koszt laczny za 2 roboty 1,1mln złoty. Hala wychodzi taniej

#49 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 21:19

Ceny robotów udojowych

mam u siebie w okolicy rolnika ktory posiada autotandem 2x4 doi caly czas 120szt, okolo 2,5-3h trwa jeden udoj, na takie stado niestety ale potrzebny bylby drugi robot a to koszt laczny za 2 roboty 1,1mln złoty. Hala wychodzi taniej

Nom tak. Ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każdy kupuje co mu odpowiada.

#50 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 04 marzec 2010 - 21:32

Ceny robotów udojowych Witam... Mam takie pytanie planuje budowe obory wolno stanowiskowej na 100 sztuk krów dojnych i zastanawiam się nad instalacją robota udojowego... Jak myślicie jeden starczy??
KPK Kumurun Team...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 21:58

Ceny robotów udojowych

Nom tak. Ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Każdy kupuje co mu odpowiada.

nie takiej odp oczekiwalem

wylozylem Ci przyklad, nie wiem czy go zrozumiales. W mojej i mojego sasiada sytuacji zakup robota nie jest oplacalny, podobnie na wieksze stada skoro koszt jest naprawde nieporownywalnie wiekszy

to samo sie tyczy kolegi, NIE 1 robot na 100 dojnych nie wystarczy, wiec naprawde nalezy sie zastanowic na hala, skoro zakup 2 robotow bedzie rowny kosztom budowy calego budynku

#52 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 04 marzec 2010 - 22:17

Ceny robotów udojowych to jedyne rozwiązaniem będzie hala typu auto tandem chodzi mi o to żeby zminimalizować czas pracy i zwiększyć komfort pracy ludzi obsługujących te hale... To hala 2x3 stanowiska starczy na stado 100 sztuk??
KPK Kumurun Team...

#53 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 22:43

Ceny robotów udojowych Na 100 krów jeden ci na 100 % nie starczy tylko dwa.

Proponował bym takie rozwiązanie. Firma Insentec produkuje robota że jak kupisz jednego to żeby mieć drugą jednostkę wystarczy kupić sam boks bez ramienia( jedno ramie dwa boksy obsłuży) który kosztuje połowe taniej niż cała jednostka z ramieniem. Płacisz tyle co za 1,5 robota. A jak ci takie rozwiązanie nie odpowiada to kupuj hale. Innego wyjścia nie widzę. A czy hala 2x3 czy starczy dla twojego stada to nie wiem ponieważ się na tym nie znam. Pytaj Statka może on coś ci doradzi. Nazwa jego to Galaxy Starline. W Polsce tym handluje Alima Bis ze Środy Wielkopolskiej.

#54 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów

Napisany 04 marzec 2010 - 22:47

Ceny robotów udojowych Dzięki za info rozważe jeszcze tego robota z tym boksem to mżę też być dobre...
KPK Kumurun Team...

#55 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 17:54

Ceny robotów udojowych sebekwolkasos a jaka jest cena brutto postawienie twojej obory wraz z robotem do dojenia i tym czymś do zgarniania obornika?

#56 Share bayer

bayer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 19:17

Ceny robotów udojowych w ostatnim wydaniu RPT piszą o robotach w Lely dobowe zużycie wody wynosi 550 litrów

#57 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 05 marzec 2010 - 23:44

Ceny robotów udojowych

sebekwolkasos a jaka jest cena brutto postawienie twojej obory wraz z robotem do dojenia i tym czymś do zgarniania obornika?

Ceny niestety ci nie podam ponieważ pieniądze to temat śliski i nie będę go tu poruszał i po zatym obowiązuje mnie tajemnica. Możesz pytać mnie o wszystko ale nie o ceny robota i obory. Z początku podałem ale te ceny wykasowałem ponieważ dowiedziałem się że to tajemnica. Może przeniesiemy tą dyskusję na inny temat tylko o robocie Lely. Bo widzę że robi się mały OT.

#58 Share akernolat

akernolat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 08:33

Ceny robotów udojowych okej rozumiem:D to powiedz przynajmniej że jeśli bym budował taką oborę to w 1mln bym się wyrobił z całym sprzętem?

#59 Share JoHnyDD

JoHnyDD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 09:26

Ceny robotów udojowych wczoraj gadałem z kolegą z podlasia i - nie wiem ile w tym prawdy - powiedział, że jego koledze firma lely zaproponowała robota za 280tys zł! Wynika to rzekomo z tego, że chcą się wbić na rynek bo póki co dominuje tam de laval z vms. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 14:08

Ceny robotów udojowych

to jedyne rozwiązaniem będzie hala typu auto tandem chodzi mi o to żeby zminimalizować czas pracy i zwiększyć komfort pracy ludzi obsługujących te hale... To hala 2x3 stanowiska starczy na stado 100 sztuk??

2x4 to optymalne rozwiazanie na takie stado

Dodaj odpowiedź