Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#501 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 22:05

Ceny robotów udojowych @sebekwolkasos a jak jest z przychodzeniem krów do robota? Ile sztuk dziennie trzeba przypędzić? Powiedz też coś na temat tego ile czasu dziennie zajmuje obsługa robota (przejrzenie raportów itp...)? Ile razy dziennie trzeba taką czynność w praktyce powtórzyć? Jak do tej pory z awaryjnością? Zdarzyło się coś poważniejszego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 23:01
  •  

#502 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 27 marzec 2011 - 14:05

Ceny robotów udojowych @JoHnyD u mnie praktycznie 98% krów chodzi samo do robota. Przyganiam do robota 3-4 sztuki. Cała obsługa codzienna robota zajmuje około godziny. Najlepiej te czynności obsługi codziennej wykonywać dwa razy dziennie rano i wieczorem. Na temat awaryjności to powiem oby tak dalej bo jest dobrze. Żadnych poważnych awarii nie było do tej pory.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#503 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 27 marzec 2011 - 16:15

Ceny robotów udojowych Wiem ,że to nie temat o tych urządzenia, ale mam pewność, że @Sebek tu zajrzy i odpisze. :) Jak spisuje Ci się Discovery, były jakieś usterki? Jak już mu się ustawi trasę to jest całkowicie bezobsługowy?

Edytowany przez FarmerF10244C1, 27 marzec 2011 - 16:18.

KPK - Ochrona

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#504 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 27 marzec 2011 - 19:26

Ceny robotów udojowych @FarmerF10244C1 nie szkodzi że w nie odpowiednim temacie pytasz się o Discovery ;). Discovery to był dobry zakup, ponieważ on nie miał nigdy awarii. Ale po roku pracy wymieniłem tą gumę co ma kontakt z rusztem, jest ona na spodzie Discoverego. Dobrze myślisz jak mu ustawisz trasę to jest prawie bezobsługowy ale co jakiś czas trzeba mu ultrasonograf przeczyścić bo czasem lubi na to wpaść kał(zakrywa to ultrasonograf) i wtedy on gorzej pracuje jest większe ryzyko że może się zgubić, ponieważ ultrasonograf odbija fale od ściany i on jedzie tak jakby wzdłuż ściany w odległości jaką mu się zaprogramuje. Dobrze kombinowałeś bo to jest temat, którego najczęściej przeglądam.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#505 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 21:45

Ceny robotów udojowych Panowie czy dój ćwiartkowy to domena TYLKO robotów czy jest on także możliwy na halach udojowych?

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#506 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 06:46

Ceny robotów udojowych Widziałem gdzieś coś takiego marki nie pamiętam chyba SAC, masz na hali wtedy zamiast typowych aaparatów rozgałęziających się na cztery - węże jak w robocie delavala. Przypuszczam że taka hala kosztuje tyle co robot albo więcej.

#507 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 18:53

Ceny robotów udojowych A wytłumaczcie mi bo nie bardzo kumam. Z tym dojem ćwiartkowym chodzi o to że, gdy krowa z jednej ćwiartki doi się dłużej to co na hali ściągną się aparaty bo z reszty strzyków już nie leci mleko? Mam dojarkę na duowakach a tam nawet jak jedna ćwiartka się tylko doi to duowak nie opadnie. Chyba że tym plusem ma być to że pozostałe strzyki nie są dojone na pusto. Czy ten dój ćwiartkowy działa na zasadzie 4 aparatów/pulsatorów na jednym stanowisku?

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#508 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 28 marzec 2011 - 20:00

Ceny robotów udojowych W astronaucie jest tak ze każda ćwiartka wymienia ma swój indywidualny pulsator a dalej indywidualne kontrolery jakości mleka. Także wszystko jest mierzone i badane na poziomie ćwiartki a nie krowy. Podczas doju robot nie dopuszcza do pustodoju (chyba że zmienimy mu ustawienie np dla młodej, twardej itp. krowy) ćwiartka która jest wydojona zostaje odłączona a reszta wymienia doi się dalej. Na hali udojowej nie ma takich możliwości. Dopiero po wprowadzeniu krów do robota rolnicy przekonują się jak różne wydajności ćwiartek wymienia mają krowy.

Edytowany przez andrzeju1, 28 marzec 2011 - 20:03.

#509 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 07:56

Ceny robotów udojowych W Westfalii oferowali mi te aparaty IQ ale one nie są ćwiartkowe tylko czterodrożne choć sam nie wiem czemu to ma służyć. W halach udojowych chyba nie ma w ofercie doju ćwiartkowego bo przy takim doju musi być do każdej ćwiartki osobny pulsator. Teraz weźmy sobie hale Rybią Ość 2x8. To jest 16 stanowisk. 16 stanowisk razy 4 pulsatory daje nam 64 pulsatory. To jest nie wykonalne wydaje mi się.

#510 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 13:19

Ceny robotów udojowych Ten kolektor zapobiega mieszaniu się mleka, a więc nie zakazisz innych ćwiartek mastitis. Jak źle mówię to mnie poprawcie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#511 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:25

Ceny robotów udojowych

A wytłumaczcie mi bo nie bardzo kumam. Z tym dojem ćwiartkowym chodzi o to że, gdy krowa z jednej ćwiartki doi się dłużej to co na hali ściągną się aparaty bo z reszty strzyków już nie leci mleko? Mam dojarkę na duowakach a tam nawet jak jedna ćwiartka się tylko doi to duowak nie opadnie. Chyba że tym plusem ma być to że pozostałe strzyki nie są dojone na pusto. Czy ten dój ćwiartkowy działa na zasadzie 4 aparatów/pulsatorów na jednym stanowisku?

Jak do tej pory nie ma precyzyjnej definicji co to jest dój ćwiartkowy!!!!!
Kluczowymi elementami doju ćwiartkowego są pulsatory (w robotach Lely ma ich 4, DL 2 a GEA 1)które doją każdą ćwiartkę wg szybkości oddawania mleka i dobierają takty i podciśnienie dla każdej ćwiartki indywidualnie (to ma tylko Lely)
kolejnym elementem doju ćwiartkowego jest zdejmowanie kubków udojowych z wydojonych się już ćwiartek i indywidualny punkt tego zdjęcia dla każdej ćwiartki (niekoniecznie zależne tylko od szybkości przepływu mleka w danej ćwiartce), dalej idąc ważnym elementem jest czas ślepego doju (czas od założenia kubka udojowego do wykrycia przepływu mleka - przy dobrej stymulacji nie powiniem przekraczać 15 sekund dla każdej ćwiartki)dalej indywidualne pomiary parametrów mleka z każdej ćwiartki (przewodność,barwa,temperatura,LKS)
Natomiast czas pustodoju został wyeliminowany indywidualnym zdejmowaniem kubków udojowych z każdej ćwiartki osobno i to właśnie niektórzy nazywają dojem ćwiartkowym :(
Zespół Lely

#512 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:Nowe technologie, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 03 kwiecień 2011 - 09:32

Ceny robotów udojowych Panie Lely czy jakiś robot pracuje w woj. Lubelskim lub Mazowieckim ??

#513 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 18:29

Ceny robotów udojowych W mazowieckim 3 szt doi i kilka sprzedanych, w lubelskim sprzedane. Kolego chyba jesteś z moich okolic???

#514 Share deutzfahr461

deutzfahr461

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 18:37

Ceny robotów udojowych @Rolnik2601 najbliżej Ciebie pracuje robot u @sebekwolkasos. Wypowiadał się w tym temacie i chyba Jego gospodarstwo było opisane w Top agrarze.

#515 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:27

Ceny robotów udojowych A gdzie Ty mieszkasz Andrzeju1 ?? :D Ja własnie chce obejrzeć jakiegoś robota ale nie wiem gdzie mogę coś znaleźć <_< a @sebekwolkasos mieszka odemnie około 70 km ... :blink:

Edytowany przez Rolnik2601, 04 kwiecień 2011 - 19:30.

#516 Share deutzfahr461

deutzfahr461

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:37

Ceny robotów udojowych Pewnie na razie bliżej nie znajdziesz.

#517 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:49

Ceny robotów udojowych Jak wszystko ruszy zgodnie z planem to będziesz miał pod nosem robota tyle narazie moge powiedzieć, tymczasem masz najbliżej do Sebastiana, Zbuczyn moje okolice mijasz po drodze. Sebka robot ma być Agrokurierze TVP3 prawdopodobnie w środe, materiał raczej obiektywny, nieautoryzowany przez Lely, nie sponsorowany czy coś, bardziej o funduszach.

To chyba to

http://www.tvp.pl/wa...yny/agro-kurier

Edytowany przez andrzeju1, 04 kwiecień 2011 - 19:55.

#518 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 19:54

Ceny robotów udojowych A Ty Andrzeju1 masz może na myśli Sewerynów ?? Bo coś mi się obiło o uszy że tam ma coś być :D Kiedy będzie pierwszy udój ?? :rolleyes:

Edytowany przez Rolnik2601, 04 kwiecień 2011 - 20:52.

#519 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 21:33

Ceny robotów udojowych Jeszcze materiał z mojego gospodarstwa ma być na TVR czyli w nowej telewizji rolniczej. Jak ktoś ma satelitę to może obejrzeć tylko nie wiem kiedy ma być emisja może już była. Reportaż był robiony tydzień temu to może już było emitowane. Też był obiektywny nie sponsorowany przez Lely.

Edytowany przez sebekwolkasos, 04 kwiecień 2011 - 21:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#520 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 13:59

Ceny robotów udojowych A co robi robot gdy krowa nie chce mleka przepuścić?
Ostatnio kupiliśmy z Niemiec pierwiastki, które były dojone na robotach. Gdy przyszły na przewodówkę mamy z nimi taki problem.
Druga sprawa jest taka, że krowy podobno ciężko nauczyć doić na robocie. Mówię wam że to jest nic w porównaniu do tego jak ciężko jest oduczyć. Tak skopani to nigdy nie byliśmy i jesteśmy pionierami w doju poziomym tzn. pierwszy raz w życiu doiliśmy krowę na leżąco :)

Dodaj odpowiedź