Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#481 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 11:31

Ceny robotów udojowych Jak dla mnie roboty są za drogie, ponieważ dając za jednego robota 480 000 zł netto, zakładając jego bezawaryjną pracę przez 15 lat, a więc 480000 : 15 : 12 = 2670 zł miesięcznie. Zaraz ktoś powie, że dój trzykrotny. Zyski z doju trzykrotnego zabierze serwis. Osobiście wyceniam swoją pracę przy doju na 2670 zł miesięcznie :) Sytuacja wygląda też inaczej jeśli połowę robota zwróci Unia, wtedy trzeba byłoby się zastanowić. Za robotem przemawia też dój ćwiartkowy, większy komfort krów i zdrowotność. W każdym bądź razie na dzień dzisiejszy zostaję przy hali udojowej, a co będzie w przyszłości... zobaczymy. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 04:19
  •  

#482 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 20 marzec 2011 - 11:45

Ceny robotów udojowych Jasiupila możesz wyjaśnić co cię śmieszy w mojej wypowiedzi?
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#483 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 11:51

Ceny robotów udojowych Myślę że czas najwyższy aby w Polsce ludzie zrozumieli że jeśli coś jest cienkie to nie znaczy że jest mało wytrzymałe. Są dostępne takie materiały że nie ma potrzeby robić pancernych rzeczy z wyglądu.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#484 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 20 marzec 2011 - 11:55

Ceny robotów udojowych Też tak uważam tylko jest problem jak odróżnić oryginał z dobrego materiału od podróbki ze słabego

#485 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 13:22

Ceny robotów udojowych No z tym może przesadziłem że je połamie ale jest słabsze w stosunku do Lely.
Moje zdanie jest takie że Delaval w każdej dziedzinie jest 2-ligowy. Bo jeśli chodzi o robotyzację to jednak Lely jest najlepsze a jeśli chodzi o dojarnie to rządzi Westfalia.

#486 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 13:38

Ceny robotów udojowych Na Podlasiu to akurat DL rządzi jeśli chodzi o ilość założonych hal udojowych i długo nic
pytanie do Lely czy wszystkie części do robota macie na stanie czy może trzeba czekać na dostawę z Holandii. Miałem taki przypadek że podczas doju przepalił się silnik od pompy mlecznej i trzeba bylo 500 litry wiaderkiem do zbiornika zanieść dobrze ze rano a nie wieczorem na wieczorny udój już był naprawiony jak to by było w robocie bo wiadomo że przezwojenie silnika trzeba kilka godzin poczekać w ostateczności można wiaderkiem ale przecież w robocie nikt nie będzie 24h nosił mleka ?

#487 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 15:12

Ceny robotów udojowych

Na Podlasiu to akurat DL rządzi jeśli chodzi o ilość założonych hal udojowych i długo nic
pytanie do Lely czy wszystkie części do robota macie na stanie czy może trzeba czekać na dostawę z Holandii. Miałem taki przypadek że podczas doju przepalił się silnik od pompy mlecznej i trzeba bylo 500 litry wiaderkiem do zbiornika zanieść dobrze ze rano a nie wieczorem na wieczorny udój już był naprawiony jak to by było w robocie bo wiadomo że przezwojenie silnika trzeba kilka godzin poczekać w ostateczności można wiaderkiem ale przecież w robocie nikt nie będzie 24h nosił mleka ?

W odpowiedzi na zapytanie dotyczące posiadanych części do robota.

Każde Lely Center, które ma na swoim terenie sprzedanego już robota ma obowiązek, przed jego montażem (wynika to ze ściśle określonych warunków umową o współpracy) inwestować w części zamienne. Lely prowadzi listę tych części, które powinny być w każdym samochodzie serwisowym i dodatkowo w magazynie. Kiedy serwisant bierze towar z samochodu zawsze rezerwa jest w magazynie. W dniu, kiedy zużyto część, Lely Center uzupełnia brak w samochodzie serwisowym i zamawia zużytą część w Holandii, która w ciągu 2-3 dni jest dostarczona na miejsce. Dlatego możemy gwarantować 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu serwis urządzenia. W centrali w Bydgoszczy jest jeszcze dodatkowy magazyn, na wypadek, gdyby zbrakło wszystkich części zamiennych w kraju:).Ze względu na to, że każdy robot ma tą samą pompę podciśnieniową, pompę mleczną itp. nie mamy takich problemów jak w przypadku hal udojowych, że pompa mleczna jest nie ta którą Pan dokładnie potrzebuje.

Jeśli chodzi o pompę mleczną w robocie Astronaut A4 to jest to nowoczesna pompa bez silnika elektrycznego, bez łopatek, tylko z silikonowym pęcherzem na zasadzie "cartrige" gdzie wymiana pompy trwa zaledwie 15 minut i nawet może to zrobić sam rolnik.
Zespół Lely

#488 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 15:33

Ceny robotów udojowych Z silnikiem czy bez silnika ta i ta może się popsuć i pewnie cena zaraz jest kosmiczna.
Cena ceno ale ważniejsze żeby można wyło szybko drugo dostać i robot mógł pracować bo inaczej straty będą większe

#489 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 20 marzec 2011 - 16:11

Ceny robotów udojowych @szatek a gdzie koszt hali? Bo chyba nie zamierzasz doić 60 krów ręcznie? :)
@Jasiu DL robi dobre, niedoceniane wozy paszowe, ale nie o tym temat.
KPK - Ochrona

#490 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 21:21

Ceny robotów udojowych jeśli ktoś ma krowy, a więc ma czym je doić. Nad kupnem robota zastanawiają się ludzie którzy chcą przejść z hali udojowej na robota, bądź budują oborę wolnostanowiskową, bo wcześniej mieli uwięziówkę :)A więc hala udojowa już zazwyczaj jest, a więc tego kosztu nie trzeba liczyć. Poza tym, hale udojową DeLaval 2x4 można mieć od ok 70 000 zł. Ja wcale nie mówię, że robot to zło, po prostu dużo kosztuje.
Też jest kwestia na jakim etapie rozwoju jest gospodarstwo. U mnie na przykład brakuje silosów przejazdowych, porządnego garażu/wiaty na maszyny, magazynu na słomę itd. Gdybym miał całą infrastrukturę na cacy to wtedy może i byłby robot. Robotom nie mówię nie, ale nie przez najbliższe 10 lat :) Może do tego czasu stanieją. A właśnie, jak myślicie, stanieją? :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#491 Share judith99

judith99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 17:04

Ceny robotów udojowych Witam,
ja rowniez jestem zainteresowana kupnem robota Lely, poniewaz firma je sobie chwali.
Czy moglbys podac wiecej informacji o ostatnim uruchomieniu w wielkopolsce? Czy wiesz u kogo to bylo i dlaczego gospodyni prawie wyrzucila serwis??

#492 Share milk12

milk12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 19:35

Ceny robotów udojowych

Witam,
ja rowniez jestem zainteresowana kupnem robota Lely, poniewaz firma je sobie chwali.
Czy moglbys podac wiecej informacji o ostatnim uruchomieniu w wielkopolsce? Czy wiesz u kogo to bylo i dlaczego gospodyni prawie wyrzucila serwis??

Witam,

w sprawie uruchomienia na wielkopolsce pytaj "volante" bo chyba był i zna tą gospodynię. Albo plotki niesie.... Ja też słyszałem i podobno wszystko jest ok, tylko ludzie nerwowi i sami nie gotowi na robota. Huśtawka emocjonalna. W takich przypadkach okazuje się, że krowy są inteligentniejsze od ludzi:)

Edytowany przez milk12, 23 marzec 2011 - 19:36.

#493 Share volante

volante

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 08:18

Ceny robotów udojowych Witam.
Uruchomienie tego robota miało miejsce 40km od miejscowosci Leszno w Wlkp,z dalszych informacji to wiem że problemy były na 100% z transportem mleka do chłodnimleko zamiast lecieć do chłodni to leciało na podłoge. .Nawiązując do wczesniejszych rozmów polecam ci strone pfhb to się dowiesz że najbardziej wydajnymi robotami są roboty Delaval swiadczą o tym również na podlasiu że w pierwszej dziesątce wydajnosci mleka z mleczarni Piątnica jest 4 klientów którzy posiadają roboty Delaval.

Pozdrawiam.

#494 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 08:27

Ceny robotów udojowych Ludzie różne rzeczy gadają a konkurencja to rozdmuchuje i roznośi, już nie jeden właściciel Astronauta został okrzyknięty wariatem albo bankrutem.
Moim zdaniem robot delaval mało się zasłużył do wydajności tych krów, średnia doju na stado na tym robocie 2,2 2,4max
A masz jakieś wyniki jaka była wydajność przed zamontowaniem żeby udowodnić że VMS taki dobry czy tylko te wydajności to pic na wode?
Słyszałem że faktura za miesięczny serwis w Delavalu często sięga 20.000PLN czy to prawda?

Edytowany przez andrzeju1, 24 marzec 2011 - 08:35.

#495 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 09:16

Ceny robotów udojowych

Co do tego że każdy może zostać dilerem słyszałem że agroserwis z Zambrowa zrezygnował z Westfali i został dilerem DL

Nie wiem czy każdy może zostać dealerem DL, możliwe.
Ale mogę tu sprostować żę Agroserwis nie zrezygnwał z Westfalii, to Westfalia Polska rozwiązała umowę z Agroserwisem ponieważ nie wywiązywał się ze sprzedaży płynów do mycia Westfalii (nawiasem mówiąc słabej jakości/ceny), pozatym zmienił się zarząd Westfalii i były pewne tasowania...
Agrosewis nadal serwisuje Westfalie, pozatym wzieli delaerstwo DL no bo w sumie maja ludzi którzy muszą coś robić, sprzet...

Śledzę ten wątek od początku, są tu różne opinie o robotach. Widziałem jak doii DL i Lely, z mojej obserwacji Lely jest sprytniejszy, ale to żaden wniosek. Duzym minusem dla mnie jest cena zakupu Lely w stosunku do DL. Osobiście obsereuje rynek robotów i myślę że kiedyś pomyślę o tym by planować zakup.
Nie ma co się oszukiwać że rentowność produkcji podniesie się wraz z zakupem robota, kalkulowałem to jedynie na swoim gospodarstwie (90-100 szt dojonych). Za wygodę trzeba płacić.
Mowa o tym że nie trzeba zatrudniać pracownika kiedy się ma robota to dla mnie brednie, jak ktoś chce wiekszość dnia spędzać w oborze i nie zajmować się czym innym (uprawa, naprawy, wyjazdy itp). Człowiek zatrudniony posprząta, podrzuci paszę, trudnio tu wymieniać bo w każdym gospodarstwie zajecia są różne zależnie od rodzaju utrzymania zwierząt również tych młodszych, stanu infrastruktury.
Chciał bym mieć sąsiada lub sąsiadów którzy mają roboty, będąc blisko można wyciągnąć miarodajne wnioski.

Mam nadzieję że temat będzie się rozwijał, bo jest dosyć ciekawy, pozdrawiam

Edytowany przez Viper, 24 marzec 2011 - 09:18.

Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#496 Share volante

volante

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 21:54

Ceny robotów udojowych

Ludzie różne rzeczy gadają a konkurencja to rozdmuchuje i roznośi, już nie jeden właściciel Astronauta został okrzyknięty wariatem albo bankrutem.
Moim zdaniem robot delaval mało się zasłużył do wydajności tych krów, średnia doju na stado na tym robocie 2,2 2,4max
A masz jakieś wyniki jaka była wydajność przed zamontowaniem żeby udowodnić że VMS taki dobry czy tylko te wydajności to pic na wode?
Słyszałem że faktura za miesięczny serwis w Delavalu często sięga 20.000PLN czy to prawda?

Witam.
U mojego sąsiada są raz na miesiąc żeby wymienić gumy strzykowe sprawdzić parametry i to go kosztuje 160zł

#497 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 22:07

Ceny robotów udojowych To w jakiej miejscowości pracuje ten mityczny robot jeśli mozna wiedzieć?

Edytowany przez andrzeju1, 25 marzec 2011 - 17:40.

#498 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 25 marzec 2011 - 20:06

Ceny robotów udojowych Witam wszystkich po długiej przerwie. Mam nadzieję że wielu z Was za mną tęskniło. :D Śledziłem cały ten temat i nie oczekiwałem, że tak się rozwinie. Odnośnie serwisu Lely mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić że wypowiedzi @Lely i @andrzeju1 nt. działania i sprawności serwisu Lely są prawdziwe. A na poparcie tych słów, powiem Wam że współpraca z Lely trwa ponad rok. Plotki na temat Astronauta pozostawiam bez komentarza bo nie chcę w kulturalnym gronie zainteresowanych przyszłościowym tematem robić tzw. dymu. Odnośnie wydajności DL to niech mi ktoś udowodni co ten robot ma takiego super że tak mocno podnosi wydajność mleka (oprócz częstotliwości doju i może VMS DeLavalu doi z całowaniem krowy :D). Po zakupie robota rolnik jest zadowolony z posiadania robota. Pierwsze dwa tygodnie są naprawdę ciężkie że człowiek się zastanawia czy zakup robota miał sens. A po ok. dwóch tygodniach zaczyna wzrastać zadowolenie z produktu i póżniej jest tylko coraz lepiej. Nie mówicie że oszukuje bo sam tego doświadczyłem i wiem jak to jest. Bo wydajność przede wszystkim zależy od żywienia i genetyki krów. Czy to będzie czerwony robot czy niebieski albo inny to wydajność będzie taka sama. Bo kto hoduje krowy mleczne to dobrze o tym wie i nie sieje zamętu. Bo robot to tylko maszyna która doi a nie wysysa krew z żył.

Edytowany przez sebekwolkasos, 25 marzec 2011 - 20:08.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#499 Share milk12

milk12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 17:16

Ceny robotów udojowych

Witam.
U mojego sąsiada są raz na miesiąc żeby wymienić gumy strzykowe sprawdzić parametry i to go kosztuje 160zł

Ta wymiana to dotyczy dwóch czy jednego robota? Bo to trochę drogo. DeLaval wymienia gumy strzygowe w robocie co 2.000 dojów, Lely wymienia co 10.000 dojów. Przy okazji wymiany gum trzeba jeszcze wymienić kilka innych gumowych elementów w przypadku DeLaval. Tak bynajmniej opowiadaja ci, którzy maja roboty DeLaval na podlasiu. Może i wymieniają je raz na miesiąc, ale do awarii przyjeżdżają co drugi dzień.

Witam wszystkich po długiej przerwie. Mam nadzieję że wielu z Was za mną tęskniło. :D Śledziłem cały ten temat i nie oczekiwałem, że tak się rozwinie. Odnośnie serwisu Lely mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić że wypowiedzi @Lely i @andrzeju1 nt. działania i sprawności serwisu Lely są prawdziwe. A na poparcie tych słów, powiem Wam że współpraca z Lely trwa ponad rok. Plotki na temat Astronauta pozostawiam bez komentarza bo nie chcę w kulturalnym gronie zainteresowanych przyszłościowym tematem robić tzw. dymu. Odnośnie wydajności DL to niech mi ktoś udowodni co ten robot ma takiego super że tak mocno podnosi wydajność mleka (oprócz częstotliwości doju i może VMS DeLavalu doi z całowaniem krowy :D). Po zakupie robota rolnik jest zadowolony z posiadania robota. Pierwsze dwa tygodnie są naprawdę ciężkie że człowiek się zastanawia czy zakup robota miał sens. A po ok. dwóch tygodniach zaczyna wzrastać zadowolenie z produktu i póżniej jest tylko coraz lepiej. Nie mówicie że oszukuje bo sam tego doświadczyłem i wiem jak to jest. Bo wydajność przede wszystkim zależy od żywienia i genetyki krów. Czy to będzie czerwony robot czy niebieski albo inny to wydajność będzie taka sama. Bo kto hoduje krowy mleczne to dobrze o tym wie i nie sieje zamętu. Bo robot to tylko maszyna która doi a nie wysysa krew z żył.

Nie zgadzam się z Tobą do końca jeśli chodzi o wydajność krów, które dojone są w robocie. Ale oczywiście masz rację, że wydajność zależy od genotypu, żywienia,ale tagże ogromny wpływ ma dobrostan. Do dobrostanu zaliczane jest: rodzaj obory (uwięziowa, wolnostanowiskowa, legowiskowa, głęboka ściólka, wentylacja, ruch krów w oborze itp.) także dój. Wielokrotne doświadczenia dowiodły, że wprowadzenie trzciego doju w szczególności u krów w pierwszej fazie laktacji znacznie zwiększyły wydajność i miały bardzo dobry efekt na rozdojenie się krowy. Oczywiście po skalkulowaniu zużycia prądu, wody i pracy ludzkiej przy niskiej cenie mleka okazało się to nieopłacalne. Ale doświadczenia wykazały, że większa częstotliwość doju ma wpływ na zwiększenie wydajności. Literatura podaje, że w roboie właśnie tak jest, że wzrasta wydajność od 5-15% wydajności rocznej. Ale ważne jest jaką mamy wydajność na starcie. Bo krowy o wydajności pow. 7 tysięcy , 8 tysięcy przy dobrym genotypie i dobrym żywieniu przy zwiększonej częstotliwości doju mogą rozwinąć swoją wydajność do 1500-2000 kg mleka. Ale przy wydajności 12 tys i więcej to jest trudne.

Delaval chwali się dojami 2.1; 2,3 w porywach więc z pewnością nie ma to wpływu na zwiększenie wydajności. Byłem twż w oborach gdzie doja roboty Lely (u nas w kraju) srednia liczba dojów 2,8 - 3,1 z wyraźnym wzrostem wydajności.

Czy mógłbyś napisać jak to jest u Ciebie. Czujesz więcej mleka w schładzalniku?

Witam,

Witam Cię,

czy udało Ci się namierzyć tą gospodynię, która miała uruchomienie robota Lely. Czy wiesz coś więcej na ten temat. Działa ten robot czy nie działa??? Doi czy nie doi?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#500 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 26 marzec 2011 - 19:13

Ceny robotów udojowych @milk12 chyba nie zrozumiałeś o co mi z tą wydajnością chodziło, bo przecież wiem że dobrostan ma też znaczenie w wydajności krów. Też wiem że wielokrotność doju ma duży wpływ na produkcję, bo nie jest to rzadkością, że krowy w I okresie laktacji mają 5 wejść na dobę, u mnie średnia dojów w stadzie wynosi ok. 3,0. O pracy robota można pisać godzinami, ale wolałbym abyś przedstawiał konkrety a nie rzucał hasłami. Wzrost wydajności następuje ok. miesiąca od instalacji robota w oborze i jest zauważalny, a w szczególności (tak jak mówiłeś) u krów w szczycie laktacji. Wielokrotny dój wpływa na aktywność ruchową krów.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Dodaj odpowiedź