Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#441 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 20:55

Ceny robotów udojowych kto ile ma tyle doi
w Polsce rolnicy chcą wykorzystać robota jak najlepiej
Mając 80 czy 100 krów musisz kupić 2 roboty więc na jednego robota może przypaść 40 czy 50 krów
chyba że oprócz 2 robotów dobudujesz oborę i powiększysz stado do 120 czy 130 krów i też 2 roboty wystarczy

cyt: Aha i jeszcze jedno pytanie 1240zł za mkw jak to wyliczyłeś? :blink: koszt hali karuzela z budynkiem i poczekalnią jak się pytałem właściciela wyniósł w 2009 roku 420 tyś € czyli 1680 tyś zł tyle że we Francji gdzie ceny są wyższe niż u nas także na budynku te 100 koła jeszcze by zaoszczędził czyli 1580 tyś o 160 tyś mniej niż u ciebie, no ale ty musisz wciskać kit że robot taki oszczędny

Idź kolego do firmy która buduje obory i pokaż im projekt i niech ci policzą
ale jak sam pobudujesz to możesz zaoszczędzić sporo

cyt: A raz dziennie to jakiś amator paszę zadaje ;)

Tych amatorów to całkeim sporo w naszym kraju :(

Powodzenia
Zespół Lely

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 19:14
  •  

#442 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 21:05

Ceny robotów udojowych Dużo zależy od wydajności, jak krowa średnio dziennie da 27 litrów to w robocie spędzi około 21 minut dój 3.0 łącznie z próbami odrzuconymi, czyli 65 krów zajmie robota na 22h 45 min, zeby taki sam czas uzyskać jak krowa daje średnio 33 litry dój 3.0 i w robocie spędza 26 minut więcej jak 52 krów nie postawisz. Da się to nieco podkręcić np dobierając do stada krowy szybkodojne, oszczędzjąc czas na myciu robota, szczotkowniu, przykręcając dostęp do doju itp. Zależy kto na co się nastawia ilość/jakość.

Edytowany przez andrzeju1, 16 marzec 2011 - 21:25.

#443 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 17 marzec 2011 - 11:14

Ceny robotów udojowych Andrzeju dziękuje za klarowne wytłumaczenie ;) rzadko się na tym forum zdarza, że ktoś tak przejrzyście napisze posta :(
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#444 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 00:03

Ceny robotów udojowych DL głosi że ma większą wydajność i więcej obsługuje krów. Napewno nie dój 3.0 przy 70 szt, być może doją na podciśnieniu 60 kPa i dój trwa 3 min bo przygotowanie krowy i podłączanie mają wolniejsze od Lely.
Każdy chodowca musi zdawać sobie z tego sprawę że robot to ostatni czynnik który wpływa na wydajność krowy. Żeby ocenić obiektywnie który robot bardziej podnosi wydajność krów trzeba porównać konkretne stada przed i po zainstalowaniu robota. To fakt że roboty DL w Polsce pracują na wydajniejszych stadach ale jak i czy wogóle wzrosła wydajnośc na tych stadach po zrobotyzowaniu o tym się nie mówi.

Edytowany przez andrzeju1, 18 marzec 2011 - 00:22.

#445 Share volante

volante

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 19:50

Ceny robotów udojowych Witam.
Mój somsiad posiada robota Delaval byłem u niego i pokazał mi wyniki oceny urzytkowosci za 2010r przecietna wydajnosc krów była Delaval 8840l,a Lely 8150l liczba krów na jednego robota to Delaval 66,9,Lely 60,3 czyli robot Delaval obsłużył 10% wiecej krów.A przeciętne pozyskanie kg mleka dziennie z 1 robota to 1620kg a Lely 1359kg.Czyli podsumowując to roboty Delaval są bardziej wydajne a rolnicy uzyskują ponad 20% wiecej pieniędzy ze sprzedanego mleka z 1 robota czyli ok 300-400zł dziennie co daje 100 do 150 tyś złotych przychodu rocznie z 1 robota.Jestem w trakcie modernizacji obory i to co widzę u sąsiada to napewno wybiorę robota Delaval chociażby na bardzo dobry servis czego niemożna powiedzieć o Lely byłem oglądać roboty Delaval i Lely i każdy z rolników potwierdzał że servis Lely jest słaby.

#446 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 21:23

Ceny robotów udojowych A co ten "somsiad" ma jednego Delavala i jednego Lelka?
Skąd jest ten "somsiad"?

#447 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 21:26

Ceny robotów udojowych @andrzeju1 Jesteś przedstawicielem którejś z firm sprzedających roboty??

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#448 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 22:32

Ceny robotów udojowych

Witam.
Mój somsiad posiada robota Delaval byłem u niego i pokazał mi wyniki oceny urzytkowosci za 2010r przecietna wydajnosc krów była Delaval 8840l,a Lely 8150l liczba krów na jednego robota to Delaval 66,9,Lely 60,3 czyli robot Delaval obsłużył 10% wiecej krów.A przeciętne pozyskanie kg mleka dziennie z 1 robota to 1620kg a Lely 1359kg.Czyli podsumowując to roboty Delaval są bardziej wydajne a rolnicy uzyskują ponad 20% wiecej pieniędzy ze sprzedanego mleka z 1 robota czyli ok 300-400zł dziennie co daje 100 do 150 tyś złotych przychodu rocznie z 1 robota.Jestem w trakcie modernizacji obory i to co widzę u sąsiada to napewno wybiorę robota Delaval chociażby na bardzo dobry servis czego niemożna powiedzieć o Lely byłem oglądać roboty Delaval i Lely i każdy z rolników potwierdzał że servis Lely jest słaby.

Witam serdecznie,

najgorsze dane można przedstawić w najlepszy sposób jak również dobre dane można przedstawić w zły sposób. W odpowiedzi na wyniki, którymi chwali się DeLaval, które przedstawia w radosny sposób poddaję kilka dodatkowych informacji, dla osób, które ślepo wierzą w prawdziwość tych danych.

Po pierwsze:
Dekada, która jest brana pod ocenę użytkowości rocznej to rok, czyli dwanaście miesięcy. Użytkownicy DeLaval zawierają dane z pełnej dekady, gdyż doją swoje krowy już rok, dwa trzy lata. Są tylko dwa gospodarstwa z robotami Lely, które mają pełną dekadę. Pozostałe roboty Lely zostały uruchomione kolejno w kwietniu, maju, czerwcu i lipca a następnie w listopadzie i grudniu. Tak więc kochani brakuje trochę miesięcy do pełnej dekady i porównania. Wcześnie niektóre z nich tak czy inaczej były gospodarstwami, w których dojono halami udojowymi DeLaval. Czyli to niepowodzenie jest na koncie DeLaval.

Po drugie:
DeLaval chwali się, że ma 10 ocenianych gospodarstw, w których pracują roboty DeLaval, a Lely było ich tylko 7. Tak więc logicznie myśląc uśredniając te dane oczywiście w przypadku Lely będą niższe, ale to nie znaczy, że są gorsze. Brakuje tylko tej samej reprezentatywnej próby.

Po trzecie:
Dane są tak zawoalowane,aby odbiorca myślał, że są prawdziwe. Konkretnie chodzi o to, że jest to tylko porównanie wartości użytkowej stad, u poszczególnych hodowców, bez uwzględnienia prawdziwych danych dotyczących pracy robotów, tj. data uruchomienia, ilości dojów, ilości udojonego mleka, liczba dojonych krów, czas przestoju robota.

Po czwarte:
istotna jest metodologia (sposób liczenia). Tego oczywiście DeLaval nam nie zdradzi, gdyż obnaży prawdę, która jest przeciwieństwem tego czym się chwalą. Amerykanie też się chwalą wydajnością krów na poziomie 14 tyś. litrów mleka od krowy, tylko nie dodają, że jest to wydajność za 364 dnia i jak przeliczymy 14 tyś. kg mleka na wydajność za 305 dni laktacji to wydajność ta spada raptownie do 8 tyś. z kawałkiem. I co wy na to. Njagorsze dane można przedstawić w najlepszy sposób.

UWAGA!

co do serwisu kilka słów. Serwis Lely to wykwalifikowany zespół, który zna się tylko na robotach Lely. Nie zajmuje się dojarkami i halami.
Serwis DeLaval jedzie raz do roku na kurs w sprawie robotów, a na co dzień montują dojarki i hale.

Wspaniała nagroda dla tego, który poda nazwisko klienta Lely, który jest niezadowolony z funkcjonowania robota Lely oraz z serwisu. Proszę o poważne propozycje.

A co ten "somsiad" ma jednego Delavala i jednego Lelka?
Skąd jest ten "somsiad"?

Jak to nie wiesz kto to "somsiad"? To właściciel opublikowanych danych:(

Dużo zależy od wydajności, jak krowa średnio dziennie da 27 litrów to w robocie spędzi około 21 minut dój 3.0 łącznie z próbami odrzuconymi, czyli 65 krów zajmie robota na 22h 45 min, zeby taki sam czas uzyskać jak krowa daje średnio 33 litry dój 3.0 i w robocie spędza 26 minut więcej jak 52 krów nie postawisz. Da się to nieco podkręcić np dobierając do stada krowy szybkodojne, oszczędzjąc czas na myciu robota, szczotkowniu, przykręcając dostęp do doju itp. Zależy kto na co się nastawia ilość/jakość.

Jeszcze kilka dodatkowych informacji nt. wydajności:

Niestety wydajność robota nie zależy tylko od ilości wydojonego mleka w robocie. O wiele większy wpływ na wydajność robota ma przepływ mleka, czyli szybkości oddawania mleka przez krowę. Np. krowa o wydajności ok. 40 litrów mleka często oddaje o wiele szybciej mleko w porównaniu z krową, która ma wydajność np. 20 litrów. Bardzo ważne jest też uwarunkowanie genetyczne w tym rasowe. Krowy rasy simental mają wolniejsze oddawanie mleka, jak np. krowy rasy hf. Np simental, który średnio daje 20 kg mleka ma mniejszą wydajność np. 50-60 krów, a w przypadku hf, oddawanie mleka jest o wiele szybsze i wydajność robota jest większa 60-70 krów. W każdym stadzie znajdzie się krowa, która się długo doi? To wszystko wpływa na ogólną wydajność.

Wydajność 60-70 krów na jeden robot zapewnia to optymalne warunki doju tzn. 2,7 - 3,0 dojów krowy na 24 godziny. Są także gospodarstwa, w których dojonych jest 100 krów w jednym robocie, ale średnia liczba dojów na dobę to 2,0 - 2,2. W takiej sytuacji rolnik nie ma potrzeby osiągnięcia maksymalnej wydajności, gdyż wyniki te odpowiadają mu na potrzeby jego gospodarstwa.

W gospodarstwie z halą udojową, nie każdy rolnik ma wydajność 10. tyś. i więcej.
Zespół Lely

#449 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 18 marzec 2011 - 23:14

Ceny robotów udojowych Po czwarte:
istotna jest metodologia (sposób liczenia). Tego oczywiście DeLaval nam nie zdradzi, gdyż obnaży prawdę, która jest przeciwieństwem tego czym się chwalą. Amerykanie też się chwalą wydajnością krów na poziomie 14 tyś. litrów mleka od krowy, tylko nie dodają, że jest to wydajność za 364 dnia i jak przeliczymy 14 tyś. kg mleka na wydajność za 305 dni laktacji to wydajność ta spada raptownie do 8 tyś. z kawałkiem. I co wy na to. Njagorsze dane można przedstawić w najlepszy sposób.

Panie Lely bez przesady ale chyba krowa przez 59 dni i to w koncowej fazie laktacji nie da 5-6tys. litrów mleka ????? Wiec skąd ta róznica???

#450 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 23:42

Ceny robotów udojowych Volante widze że kreatywnie bierzesz się do roboty, bierz się bierz bo i w tym roku żadnego VMSa nie sprzedasz. Pozdrowienia od słabego serwisu.

Edytowany przez andrzeju1, 18 marzec 2011 - 23:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 19 marzec 2011 - 09:40

Ceny robotów udojowych W USA jest dozwolona sanapropina a to zwiększa wydajność o około 2 tyś litry na laktacje.
Lely trochę przesadził 12tyś litry w USA jest porównywalne do 8 tyś litry w Europie tak przynajmniej twierdzi prof Zygmunt Kowalski

Edytowany przez Duzy1, 19 marzec 2011 - 09:48.

#452 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 10:59

Ceny robotów udojowych okey może troszkę przesadziłem ale chodzi o to jak można przedstawić wyniki nie znając sposobu ich wyliczenia
Zespół Lely

#453 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 11:39

Ceny robotów udojowych A tak swoją drogo to przydały by się badania niezależne jak są roboty wydajne i zajmują poszczególne czynności, ile jest w stanie obsłużyć krów powiedzmy że przy 3 udojach średnio i jakie są koszty użytkowania rożnych robotów bo sama cena zakupu to nie jest aż tak ważna jak później jego użytkowanie i serwisowanie.
A co do serwisu DL to już wole nic nie mówić !!!

#454 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 11:41

Ceny robotów udojowych Ja mogę się wypowiedzieć odnośnie serwisu De Laval :) W pewnym gospodarstwie z halą udojową tejże firmy nie była robiona od 3 lat kalibracja mlekometrów, a że PFHBiPM dopraszała się takiego zabiegu, właściciel zaprosił serwisanta, ten tak skalibrował urządzenia, że trzeba było robić pomiar mlekometrami zwykłymi :D Cała operacja trwała ponad tydzień, a do kalibracji było raptem 6 urządzeń. Trzeba było zaprosić dodatkowo następnego fachowca, bo pierwszy nadawał się tylko do podawania kluczy :D

#455 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 12:37

Ceny robotów udojowych Nie no gumy strzykowe to umiejo wymienić bo już rozebrać Flomastera to nie z korzeniami zwał a trzeba było tylko rączkę przekręcić i sam wylatuje.
I wszelka naprawa zaczyna się od wymiany gum strzykowych.

#456 Share volante

volante

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 15:44

Ceny robotów udojowych Witam.
Odpisuje na te brednie acz kolwiek mnie nie interesuje co pan pisze ponieważ wszystkie wyniki można sprawdzić na oficjalnej stronie pfhb bo mój somsiad mógł się tylko chwalić swoim robotem a jednak po sprawdzeniu okazuje się że to prawda.Ostatnie uruchomienie robota Lely okazało się wielkim niewypałem i było to w wielkopolsce gospodyni prawie że wyrzuciła servis Lely i musieli wezwać wsparcie z podlasia.Na podlasiu jest wielu klientów z robotami Delaval można przeczytać w internecie jeden jest taki co zamienił roboty Delaval na Lely i dzisiaj doi zamiast 1800l to 1354l mleka na dobe.Ja uważam że servis Delaval jest bardzo dobże rozwinięty i posiadają wszystkie częsci na miejscu,czego niemożna powiedzieć o Lely gdy po awari robota niepracował przez 24 godziny a gospodarz musiał doić krowy na starej dojarce przewodowej.Pozdrawiam i życze rozwagi przy przyszłych inwestycjach koledzy.

#457 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 16:35

Ceny robotów udojowych Czuje się w obowiązku odpowiedzieć co nieco na temat serwisu Lely jako że konkurencja opowiada na forum jak i w terenie o słabym serwisie robotów Lely.
Ja jestem na forum żeby coś wyjaśnić i podpowiedzieć zainteresowanym - nie interesuje mnie sprzedaż nie mam z tego profitów a na akord nie pracuje.
Podobnie jak moi koledzy mam 3 lata doświadczenia, zaczynaliśmy od fabryki, robota trzeba było nauczyć się na pamięci, szkolenia w Holandi, praktyki - instalacje w Niemczech, serwisowanie w Angli, każdy stopień umiejętności musimy potwierdzić szkoleniem i egzaminem w języku angielskim. Ja obecnie mam stopień Starszego Inżyniera,
w tym roku mogę ubiegać się o stopień Specjalisty Produktu. Ja byłem jednym z dwóch serwisantów którzy montowali i serwisowali pierwsze roboty w Polsce.
Mam bardzo zadowolonych klientów nigdy ich nie zawiodłem, są serdeczni, ugoszczą, często traktują jak rodzinę.
O konkurencji narazie się nie wypowiadam choć jak usłysze o mnie zmyślone opinie to odwdzięcze się swoimi spostrzeżeniami i opiniami klientów na temat Delaval,
a jest o czym mówić.

#458 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 16:49

Ceny robotów udojowych

Witam.
Odpisuje na te brednie acz kolwiek mnie nie interesuje co pan pisze ponieważ wszystkie wyniki można sprawdzić na oficjalnej stronie pfhb bo mój somsiad mógł się tylko chwalić swoim robotem a jednak po sprawdzeniu okazuje się że to prawda.Ostatnie uruchomienie robota Lely okazało się wielkim niewypałem i było to w wielkopolsce gospodyni prawie że wyrzuciła servis Lely i musieli wezwać wsparcie z podlasia.Na podlasiu jest wielu klientów z robotami Delaval można przeczytać w internecie jeden jest taki co zamienił roboty Delaval na Lely i dzisiaj doi zamiast 1800l to 1354l mleka na dobe.Ja uważam że servis Delaval jest bardzo dobże rozwinięty i posiadają wszystkie częsci na miejscu,czego niemożna powiedzieć o Lely gdy po awari robota niepracował przez 24 godziny a gospodarz musiał doić krowy na starej dojarce przewodowej.Pozdrawiam i życze rozwagi przy przyszłych inwestycjach koledzy.

Szanowny Panie
Jeszcze raz tłumaczę że wyniki oceny to porównanie wydajności stad a nie robotów (tylko 2 nasze roboty doiły na ocenianych stadach przez niepełny rok)
Co do klienta który zamienił roboty DL na Lely to obecnie doi ok. 2750 l mleka na dobę i jest bardzo zadowolony. A co do serwisu również uważam że serwis DL jest bardzo dobrze "rozwinięty" i dojarki i hale udojowe mają w paluszku
natomiast serwis Lely to doświadczony zespół pracujący tylko z robotami od prawie 3 lat.
Zespół Lely

#459 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 16:51

Ceny robotów udojowych A jak się ustosunkujesz do tego ( gdy po awari robota niepracował przez 24 godziny a gospodarz musiał doić krowy na starej dojarce przewodowej )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 16:59

Ceny robotów udojowych Te 24 godziny przestoju wg Delaval - działo się podczas mojego dyżuru i trwało około 12 - przyczyną było brak zasilania w gospodarstwie i brak awaryjnego, robot się rozprogramował i trzeba go było postawić na nogi od nowa,(Udokumentowano 2 takie przypadki na świecie.) W tej chwili nowe rozwiązania zapobiegają temu przypadkowi.
Ja osobiście widziałem jak robot Delaval nie został postawiony na nogi przez prawie miesiąc fakt autentyczny w Jakać-Borki. Serwis kompletnie olał sprawe.
Do tej samej miejscowości wzywano specjalistów ze Szwecji bo serwis lokalny nie mógł opanować sytuacji ale respekt dla chłopaków dzielnie ręcznie nakładali kubki.

Edytowany przez andrzeju1, 19 marzec 2011 - 17:10.

Dodaj odpowiedź