Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#381 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 13 luty 2011 - 20:45

Ceny robotów udojowych kolego red chyba daty ci się pomyliły jesteśmy na Fermie Bydła 25-27 luty 2011
Zespół Lely

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 15:18
  •  

#382 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:56

Ceny robotów udojowych nic mi sie nie pomyliło B)
Farma to nie Ferma :blink: widac roznice??

#383 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 luty 2011 - 22:29

Ceny robotów udojowych to po co jeździsz po Farmach jak trzeba po Fermach :P
Zespół Lely

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#384 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 24 luty 2011 - 19:15

Ceny robotów udojowych Można ustawić godzinę, w której będzie mył sie robot? A jeśli po odbiorze mleka myje sie schładzalnik, to co wtedy? Doi do swojego zbiorniczka przy przerwa? Czemu w Polsce nie oferujecie Taurus? Są droższe/tańsze od A3/A4?
KPK - Ochrona

#385 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 24 luty 2011 - 22:36

Ceny robotów udojowych Tak można ustawić godziny mycia robota ale mycie główne to niecałe 15 min (3 razy na dobę) a odbiór mleka i mycie schładzalnika to około 1 godz (1 raz na 2 dni). Macie wtedy 2 możliwości:
1. wyłączacie robota na około 1 godzinę i nie doicie krów w tym czasie lub
2. kupujecie zbiornik buforowy do którego robot pompuje udojone mleko podczas odbioru i mycia schładzalnika. Po umyciu schładzalnika mleko z bufora trafia do schładzalnika a bufor jest myty przy kolejnym myciu razem z robotem.
Co do Taurus to też są to roboty A2 czy A3 czyli starsze modele odnowione z certyfikatem i gwarancją
Nie chodzi o ich cenę ona jest zależna od ich wyposażenia i wieku ale chodzi o nasze magazyny w Polsce.
Dla nas byłoby to duże obciążenie wyposażyć magazyn bo są spore różnice w budowie.
Ale jakbyś znalazł zbyt na 15 szt na raz to podejmiemy temat :)
Pozdrawiam
Zespół Lely

#386 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 17:40

Ceny robotów udojowych Serwis serwis i jeszcze raz serwis! I chyba na tym bym się opierał (żeby nie mówić że już się opieram) w wyborze robota udojowego. Wiadomo zresztą z doświadczeń z halami, a często nawet - z całkiem prostymi by się wydawało - dojarkami przewodowymi, że każde urządzenie techniczne ma prawo - a skoro ma prawo, to na pewno z niego skorzysta - się popsuć! I tu mamy silne plecy delaval'a, którego serwisantów całkiem sporo się "namnorzyło". Osobiście do najbliższego mam 20km. Drogo bo drogo, ale w miarę skutecznie. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że czekałbym na serwisanta 2,5 h (bo tyle mają czasu na przyjazd), potem naprawa usterki z drugie 2 h? czyli mamy 5h nie dojonych krów...zdaje mi się że by się trochę namieszało w stadzie ;/ Są już jakieś doświadczenia? W ogóle ilu mamy na af użytkowników robotów udojowych? @sebekwolkasos nadal jedyny?

Miejmy nadzieję że plotki nie okażą się tylko plotkami - i już niedługo doczekamy się serwisu także firmy Lely - na mazurach. Może zdradzisz nam jakieś szczegóły @Lely :)
serdecznie pozdrawiam :)

Edytowany przez JoHnyD, 03 marzec 2011 - 18:06.

#387 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 17:47

Ceny robotów udojowych Ooo kto do nas wrócił? Dawno cię tu nie było @JoHnyD :rolleyes:

#388 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 17:56

Ceny robotów udojowych ajj bo jakoś nie wiedziałem że tu takie bitwy miedzy Lely i Westfalią sie toczą ;) nie powiem, ciekawie się czytało :D

Edytowany przez JoHnyD, 03 marzec 2011 - 17:57.

#389 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 19:07

Ceny robotów udojowych No było fajnie, nie powiem. Teraz temat ucichł ale mam nadzieję że z twoim powrotem wiąże się coś nowego.

#390 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 21:17

Ceny robotów udojowych w sumie to już chyba nic nowego nie wniosę ;) Każdy musi w gruncie rzeczy sam najpierw wybrać czy zautomatyzowany dój to rozwiązanie dla niego - chociaż osobiście uważam, że dla małych i średnich stad to rozwiązanie, które w przyszłości stanie się niemalże koniecznością. Co do firmy to prawda jest taka, że system każdej z firm działa i nie zarzucimy im, że nie. Jak już to wybierać miedzy serwisem (jego ceną, dostępnością i jakością), ceną samego urządzenia i systemem utrzymania krów (wolny czy kierowany - to że większość firm oferuje sys. kierowany wcale nie musi znaczyć, że to lepsze rozwiązanie, może po prostu inne roboty nie mają na to czasu żeby "krowy same zdecydowały" czy chcą przyjść czy nie?). Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jakie? Najlepiej powiedzieliby nam praktycy, chociaż niestety takich tu niewielu. A może @lely albo przedstawiciel Westfalii by nam powiedzieli o minusach ich produktów?:) Nie mówcie, że takowych nie ma... ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 15:07

Ceny robotów udojowych Gdzie minusy? To są takie urządzenia że takie coś nie występuje :lol: :P

#392 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:09

Ceny robotów udojowych Chyba śnicie że powiedzą wam o minusach ;) @Lely pewnie by powiedział że nawet A2 jest super i nie ma wad :P
@Johnyy tak na marginesie ruszyłeś już coś z oborą?

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#393 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 21:34

Ceny robotów udojowych Czy ruszyłem? Coś tam ruszyłem ;) a raczej chciałbym ruszać, bo jak narazie oczekuje na zezwolenie na budowę, mam nadzieję, że na początku kwietnia będzie, póki co przygotowujemy biznesplan i jak tylko będzie zezwolenie załatwiamy kredyt. Także jeśli wszystko dobrze pójdzie, to jeszcze w tym roku będę doił w nowej oborze - a właściwie to robot będzie doił:D I wtedy Wam powiem jakie są minusy :P :D

A właściwie to mam nadzieję, że nie będę miał Wam o czym mówić!:D

Edytowany przez JoHnyD, 04 marzec 2011 - 22:50.

#394 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 09:47

Ceny robotów udojowych Witam z powrotem Panowie!

Chcecie znać minusy!? :D
Konkurencja napewno sporo ich zna :lol:
A tak poważnie to każdy robot jest super - wykonuje przecież pracę za nas
Co do A2 też na tamte czasy był super ale czas leci i ciągle coś się poprawia i ulepsza
Dzisiaj A4 są super ale już myślimy co w nich jeszcze zmienić.
Co do większości firm proponujących kierowany ruch krów to nieprawda chyba że odniesiemy się tylko do Polski
Są kraje w Europie gdzie nawet DL ma 60% swoich robotów z wolnym ruchem krów
Zespół Lely

#395 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 22:50

Ceny robotów udojowych Każda firma w jakiś sposób doskonali swoje urządzenia. Co do DL to powiem tak...widzieliście nowy ramię do doju na karuzelach? Zakłada już dwa kubki na raz, w robotach ramię (przynajmniej do tej pory) zakłada jeden kubek, i przedstawiciel DL zarzekał się, że (nie wiedzieć czemu) takie rozwiązanie jest najnajnajlepsze. Jak widać, już doszli do wniosku, że może chociaż dwa kubki na raz będą zakładać? Tylko patrzeć jak na ramieniu DL zobaczymy wszystkie 4 kubki... Natomiast odnośnie kierowania ruchem krów...skoro coś działa bez jakiegoś elementu to po co go dodawać? Mam tu na myśli ruch wolny vs ruch kierowany oczywiście. W wolnym, krowy przychodzą do robota same, fakt - trzeba niektóre sztuki podganiać, ale w gruncie rzeczy to jak krowa nie będzie chciała chodzić (problemy z nogami, przekarmienie na stole, inne czynniki) to czy w wolnym, czy w kierowanym i tak nie pójdzie i trzeba będzie ją podgonić. A dla tych co same przychodzą...po co bramki zakładać???

#396 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 13:27

Ceny robotów udojowych @Jasiupila napisze tutaj bo chyba masz pełną skrzynkę. Mógłbyś mi wysłać skany oferty z całym dostępnym wyposażeniem dojarni karuzelowej?
@JohnyD Masz jakieś informacje o "karuzeli z robotami" oprócz tych podstawowych z gazet? Taka dojarnia pracuje już na świecie? Wiecie jak się sprawuję?
Co do wolnego ruchu mi się on podoba ale na oborze gdzie jest więcej niż jeden robot. Im więcej tym lepiej, wtedy jest częstsze rozmieszczenie i krowa nie musi iść z jednego końca obory do drugiego aby dać się wydoić.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#397 Share ceeenha

ceeenha

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 18:59

Ceny robotów udojowych sa A4 w sprzedazy juz w Polsce ?
duzo sa drozsze od A3 ?

Edytowany przez ceeenha, 08 marzec 2011 - 18:59.

#398 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 05:57

Ceny robotów udojowych z tego co ja się orientuję to A4 są już w sprzedaży nawet już doją w Polsce. Cena A4 i A3 jest zbliżona. Najlepiej będzie jak zaprosisz Pana Lely do siebie a on zapozna Cię ze wszystkimi szczegółami.

#399 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 19:55

Ceny robotów udojowych W sprzedaży są same A4 :) (nawet 21 już sprzedane)
Pierwszy już doi koło Bydgoszczy
Są 2 modele Operator i Manager (różnice w wyposażeniu i cenie oczywiście)
Zespół Lely

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share JoHnyD

JoHnyD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 21:26

Ceny robotów udojowych @elemer niestety nie mam narazie żadnego info. Pisałem tylko z tego co zobaczyłem na filmie w necie. Może jak za jakiś czas pojawi się u mnie przedstawiciel z dl to podpytam:) Ale rozwiązanie chyba dedykowane dla stad powyzej 1000 szt moim zdaniem...

Dodaj odpowiedź