Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#321 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 22:07

Ceny robotów udojowych panie Lely-Grzegorzu mam pytanie ile czasu zajumuje na dobe obsługa robota A4, dokładniej chodzi mi o czas spedzony przy komputerze podczas analizowania danych z robota??załozmy stadko 60szt hfktóre doi sie bez wiekszych problemów typu mastity czy kulawizny.
jak czesto rolnik obsługujacy takie urzadzenia mosi usiasc przy kompie i cos tam sprawdzac/kontrolowac??

aha no i jeszcze jestem ciekaw czy automat do pojenia cielat calm mozna wyposazyc w wage tak aby na podstawie masy ciala zwierzaka była dobierana dawka pójła??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 09:53
  •  

#322 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 12:37

Ceny robotów udojowych Jeżeli wszystko jest okey to hodowcy mówią że wystarczy kilka minut (3 może 4 raporty) w tym krowy spóźnione, zagrożone mastitis, prawdopodobieństwo ruji czy spożycie paszy i na tym obsługa się kończy.
Powinno się to robić conajmniej 2 razy dziennie (rano i wieczorem.)
Jeżeli coś się dzieje z pojedyńczą sztuką to nie trzeba przeglądać całego stada - system T4C pokaże nam ją.
Co do odpajalni nie posiadamy jeszcze w opcji wagi !!!
Zespół Lely

#323 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 19:28

Ceny robotów udojowych mam do pana Lely-Grzegorza jeszcze kilak pytan,
jaka jest minimalna temperatura w ktorej pracuje robot A4 ?? w oborach kurtynowych nia ma z tym problemu?
pasza tresciwa która jest podawana w trakcie dojenia mosi byc granulaowana jak przy niekturych stacjach czy moze byc pylista np z gniotownika czy śrutownika.
spóżnianie się (niechec dojenia) jest czestym problemem?ile takich szt. w stadzie liczacym 60 krów moze sie spoznic tygodniowo i trzeba interweniowac naganiajac krowe?
ile cielaków obsługuje jeden automat calm??

#324 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 04 styczeń 2011 - 22:02

Ceny robotów udojowych panie Lely,pytanie z innej beczki(przepraszam) w hoduj z głową był opisany kurs korekcji racic i tam był wasz produkt, jakiś żel na stany zapalne kopyt krów. czy jest to dostępne u dilera lely,mam blisko do Konarzyc. pozdro

#325 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 04 styczeń 2011 - 23:24

Ceny robotów udojowych Nie ma minimalnej temperatury dla pracy robota.
Zaleca się że od strony ramienia temperatura nie powinna spadać poniżej 0 stopni
natomiast od strony gdzie jest krowa może być i - 20 stopni. Tak więc należy tak zaplanować samo pomieszczenie z robotem żeby utrzymać temperaturę >0 np: dać jakiś nadmuch ciepła w to pomieszczenie (wymiary 4m na 3m).
Pasza powinna być taka żeby transportowały ją "żmijki" i nie zawieszała się w rurach czy zasobniku!
Spóźnianie się krów może być spowodowane różnymi czynnikami np: złe zbilansowanie energii na stole paszowym i w robocie, niesmaczna pasza czy chore racice to najczęstsze przypadki przez które krowy nie chodzą do robota!
Przy każdym stadzie krów może się spóżniać kilka szt okooło 5% ale nie zawsze.
Co do odpajalni Calm
z 1 boksem - do 30 szt
z 2 boksami 50-60 szt
z 4 boksami 80-100 szt cieląt

Panie tadzik22 kurs korekcji racic zorganizowaliśmy dla hodowców którzy kupili od nas roboty
W tym celu ściągneliśmy jednego z najlepszych fachowców z tej branży z Holandii.
Przyjechał z 3 własnymi poskromami i specyfikami. Odjechał tylko z 1 poskromem :-) 2 sprzedał
Opatrunki dla niego to była ostateczność i rzeczywiście używał specjalnego żelu (my tym nie handlujemy) ale dowiem się nazwy i jeszcze napiszę.
Pozdrawiam
Zespół Lely

#326 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów
  • Zainteresowania:Nowe technologie, motoryzacja, piłka nożna

Napisany 05 styczeń 2011 - 16:27

Ceny robotów udojowych Panie lely na jaki kredyt można wziąć robota i zbudowac obore jeżeli juz mam ponad 40 lat ?? :blink: Czy lely pomaga w składnianu papierow o kredyt itp ??

Edytowany przez Rolnik2601, 05 styczeń 2011 - 16:28.

#327 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 09:43

Ceny robotów udojowych Jeżeli wiek "młody rolnik" został przekroczony to można na nowoczesne technologie
Być może już w styczniu 2011 będziemy oferować preferencyjny kredyt na robota w porozumieniu z BGŻ
Zespół Lely

#328 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 21:39

Ceny robotów udojowych A na samą oborę jaki mogę wziąć ???

#329 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 12:12

Ceny robotów udojowych Jak masz poniżej 40 lat to MR a jak powyżej to NT lub BR. MR to chyba jak na nieruchomości to nawet na 20 lat dostaniesz.
A panie Lely jak tam ta obora pod Wągrowcem? Kiedy otwarcie? Jakie tam będą A3 czy A4?

#330 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 19:52

Ceny robotów udojowych Jeszcze nie znam dokładnej daty montażu. Pod Wągrowcem będą trzy A4. Pierwsze A4 przychodzą do Polski 15-20 styczeń. Myślę że najpóźniej w lutym będą zamontowane.
Otwarcie jak będzie to powiadomię :)
Zespół Lely

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 20:48

Ceny robotów udojowych

Nie ma minimalnej temperatury dla pracy robota.
... temperatura nie powinna spadać poniżej 0 stopni
natomiast od strony gdzie jest krowa może być i - 20 stopni. Tak więc należy tak zaplanować samo pomieszczenie z robotem żeby utrzymać temperaturę >0 np: dać jakiś nadmuch ciepła w to pomieszczenie (wymiary 4m na 3m).

hmm albo ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem albo pan Lely sam sobie zaprzeczył :blink:
czy ma pan mozliwosc potwierdzenia wzrostu wydajności krów o te wspomniane 1-1,5 litra na dobe po dojeniu krow przez robota??
interesowały by mnie np tabulogramy ktore to potwierdza??

#332 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 21:12

Ceny robotów udojowych OK będziemy czekać. Jak będzie to wpadniemy.

#333 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 10 styczeń 2011 - 22:03

Ceny robotów udojowych Gdzie sobie zaprzeczam panie red????????????????????????????????????????????????????????
Spróbuje zeskanować jakieś tabulogramy i prześlę.
Warto też zajrzeć w jakieś opracowania badań naukowych i wpływ 3-krotnego doju na wydajność krów!!!!!!!!!!!!!!!!
Zespół Lely

#334 Share red

red

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 21:25

Ceny robotów udojowych Skoro napisal Pan ze "nie ma minimalnej temperatury do pracy robota" to dla mnie oznacza to ze np przy -15 bedzie pracowal bez problemu.Nastepnie napisal Pan ze ''od strony ramienia temperatura nie powinna spadać poniżej 0 stopni" wiec rozumiem ze temperatura powinna byc dodatnia.
czy nadal pan Lely nie wie w którym miejscu sobie zaprzecza??

moje pytanie o wzrost wydajnosci krów które sa dojone robotem nie dotyczy doju trzykrotnego.interesuje mnie wzrost wydajnosci spowodowany obecnoscia samego robota :P hehe do trzykrotnego doju nie potrzebuje robota wystarczy mi dojarka konwiowa.zastanawia mnie wzrost wydajnosci spowodawany np dojeniem sie krowki kiedy ona ma na to ochote, ogladaniem tego cuda itd.
no chyba ze wzrost wydajnosci jest spowodowany głównie/jesli nie wyłacznie dojem trzykrotny,.

#335 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 22:29

Ceny robotów udojowych Do LELY... Co Pan wie o długości funkcjonowania robotów? Czy jeszcze gdzieś pracują pierwsze Astronauty? Czy jest jakiś okres zużycia całego robota? Czy po prostu część się psuje i jest zastępowana nową?

Edytowany przez szatek, 11 styczeń 2011 - 22:34.

#336 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 22:31

Ceny robotów udojowych do red
robot będzie doił do puki mu mleko w przewodach nie zamarźnie :rolleyes: ale temperatura dodatnia powinna być od strony ramienia ze względu na podłączenie wody do mycia i po to żeby środki myjące nie zamarzły!!!!
Co do wzrostu wydajności to głównie chodzi o krotność doju chociaż bezstresowy wychów dopasowany do biorytmu każdej krowy to też czynnik poprawiający produkcję.

do szatek
roboty lely produkowane są od 1992 roku
seryjna produkcja zaczęła się od 1995
i do dzisiaj pracują modele A2 nawet z lat 95-97
Lely po 10 latach użytkowania może zarządać generalnego przeglądu robota i wyznaczyć kolejne takie przeglądy na następne lata. Wymienia się potrzebne części i doi się dalej :)
Patrzy się raczej na zamortyzowanie się robota!!!
Zespół Lely

#337 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 19 styczeń 2011 - 14:04

Ceny robotów udojowych http://www.rbprojekt...ywidualne2.html Czy ktoś wie gdzie jest zbudowana/powstaje dopiero ta obora?

#338 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 08:08

Ceny robotów udojowych Jak widzisz Jasiupila są to zdjęcia z 13.02.2009 więc z przed 2 lat.
Ale nie wiem gdzie ona się znajduje.
Zespół Lely

#339 Share Rolnik2601

Rolnik2601

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:40

Ceny robotów udojowych Mnie interesuje budowa obory na 70-80 krów mlecznych plus młodzież.I moje pytanie czy jeden robot wystarczy na 80 krów?? :blink: Ile może kosztować budowa takiej obory łącznie zakupem robota ?? Jakie byłyby wymiary takiej obory ?? ;) Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 19:08

Ceny robotów udojowych Jeden robot optymalnie doi 60-70 krów ze średnią doju dla stada 2,8 do 3,2
Mylę że trzy-krotny dój zastąpi te 10 szt więcej przy hali udojowej i dwu-krotnym doju
Wymiary zewnętrzne obory pod 1 robot to około 25,5 x 40 m w tym druga strona stołu paszowego jest dla młodzieży i zasuszonych.
W chwili obecnej koszty wybudowania takiej obory zależą od systemu utrzymania i użytych materiałów.
Myślę że obora na ruszcie "pod klucz" (bez robota i schładzalnika) to koszt około 800-1200 zł brutto/m2
Robot natomiast to 110-120 tyś euro netto
Zespół Lely

Dodaj odpowiedź