look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

atomik    148

oberzałem już filmy niezłe cacko i pomysł


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

może kogoś interesują używane hale udojowe

 

1x8 bok w bok szybkie wyjście Delaval + 2 stacje paszowe - dostępna od zaraz

2x3 autotandem Westfalia + 2 stacje paszowe - dostępna w maju 2011

2x12 rybia ość Delaval (dwuletnia) - dostępna w lipcu 2011

 

co do wyposażenia i ceny to dla zainteresowanych podam kontakt do właścicieli


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

nie ma chętnych na hale udojowe?????

wszyscy chcą roboty :rolleyes:


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

wrociłem z farmy toszke zawiedzony :unsure:

mialem nadzieje ze zobacze a4 na zywo a tu nawet lely stoiska nie mialo :huh: fundusze na reklame w nowym roku jeszcze nie wpłyneły?

bedziecie w kielcach??

ps. ja poprosze o kontakt do własciciela delaval 2 x 12 jesli mozna, oraz do rolników którzy w rozsadnych pieniadzach sprzeda stacje która połacze z taka hala

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

kolego red chyba daty ci się pomyliły jesteśmy na Fermie Bydła 25-27 luty 2011


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

nic mi sie nie pomyliło B)

Farma to nie Ferma :blink: widac roznice??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

to po co jeździsz po Farmach jak trzeba po Fermach :P


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można ustawić godzinę, w której będzie mył sie robot? A jeśli po odbiorze mleka myje sie schładzalnik, to co wtedy? Doi do swojego zbiorniczka przy przerwa? Czemu w Polsce nie oferujecie Taurus? Są droższe/tańsze od A3/A4?


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Tak można ustawić godziny mycia robota ale mycie główne to niecałe 15 min (3 razy na dobę) a odbiór mleka i mycie schładzalnika to około 1 godz (1 raz na 2 dni). Macie wtedy 2 możliwości:

1. wyłączacie robota na około 1 godzinę i nie doicie krów w tym czasie lub

2. kupujecie zbiornik buforowy do którego robot pompuje udojone mleko podczas odbioru i mycia schładzalnika. Po umyciu schładzalnika mleko z bufora trafia do schładzalnika a bufor jest myty przy kolejnym myciu razem z robotem.

Co do Taurus to też są to roboty A2 czy A3 czyli starsze modele odnowione z certyfikatem i gwarancją

Nie chodzi o ich cenę ona jest zależna od ich wyposażenia i wieku ale chodzi o nasze magazyny w Polsce.

Dla nas byłoby to duże obciążenie wyposażyć magazyn bo są spore różnice w budowie.

Ale jakbyś znalazł zbyt na 15 szt na raz to podejmiemy temat :)

Pozdrawiam


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Serwis serwis i jeszcze raz serwis! I chyba na tym bym się opierał (żeby nie mówić że już się opieram) w wyborze robota udojowego. Wiadomo zresztą z doświadczeń z halami, a często nawet - z całkiem prostymi by się wydawało - dojarkami przewodowymi, że każde urządzenie techniczne ma prawo - a skoro ma prawo, to na pewno z niego skorzysta - się popsuć! I tu mamy silne plecy delaval'a, którego serwisantów całkiem sporo się "namnorzyło". Osobiście do najbliższego mam 20km. Drogo bo drogo, ale w miarę skutecznie. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że czekałbym na serwisanta 2,5 h (bo tyle mają czasu na przyjazd), potem naprawa usterki z drugie 2 h? czyli mamy 5h nie dojonych krów...zdaje mi się że by się trochę namieszało w stadzie ;/ Są już jakieś doświadczenia? W ogóle ilu mamy na af użytkowników robotów udojowych? @sebekwolkasos nadal jedyny?

 

Miejmy nadzieję że plotki nie okażą się tylko plotkami - i już niedługo doczekamy się serwisu także firmy Lely - na mazurach. Może zdradzisz nam jakieś szczegóły @Lely :)

serdecznie pozdrawiam :)

Edytowano przez JoHnyD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

ajj bo jakoś nie wiedziałem że tu takie bitwy miedzy Lely i Westfalią sie toczą ;) nie powiem, ciekawie się czytało :D

Edytowano przez JoHnyD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

No było fajnie, nie powiem. Teraz temat ucichł ale mam nadzieję że z twoim powrotem wiąże się coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

w sumie to już chyba nic nowego nie wniosę ;) Każdy musi w gruncie rzeczy sam najpierw wybrać czy zautomatyzowany dój to rozwiązanie dla niego - chociaż osobiście uważam, że dla małych i średnich stad to rozwiązanie, które w przyszłości stanie się niemalże koniecznością. Co do firmy to prawda jest taka, że system każdej z firm działa i nie zarzucimy im, że nie. Jak już to wybierać miedzy serwisem (jego ceną, dostępnością i jakością), ceną samego urządzenia i systemem utrzymania krów (wolny czy kierowany - to że większość firm oferuje sys. kierowany wcale nie musi znaczyć, że to lepsze rozwiązanie, może po prostu inne roboty nie mają na to czasu żeby "krowy same zdecydowały" czy chcą przyjść czy nie?). Oczywiście każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jakie? Najlepiej powiedzieliby nam praktycy, chociaż niestety takich tu niewielu. A może @lely albo przedstawiciel Westfalii by nam powiedzieli o minusach ich produktów?:) Nie mówcie, że takowych nie ma... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Chyba śnicie że powiedzą wam o minusach ;) @Lely pewnie by powiedział że nawet A2 jest super i nie ma wad :P

@Johnyy tak na marginesie ruszyłeś już coś z oborą?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Czy ruszyłem? Coś tam ruszyłem ;) a raczej chciałbym ruszać, bo jak narazie oczekuje na zezwolenie na budowę, mam nadzieję, że na początku kwietnia będzie, póki co przygotowujemy biznesplan i jak tylko będzie zezwolenie załatwiamy kredyt. Także jeśli wszystko dobrze pójdzie, to jeszcze w tym roku będę doił w nowej oborze - a właściwie to robot będzie doił:D I wtedy Wam powiem jakie są minusy :P:D

 

A właściwie to mam nadzieję, że nie będę miał Wam o czym mówić!:D

Edytowano przez JoHnyD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Witam z powrotem Panowie!

 

Chcecie znać minusy!? :D

Konkurencja napewno sporo ich zna :lol:

A tak poważnie to każdy robot jest super - wykonuje przecież pracę za nas

Co do A2 też na tamte czasy był super ale czas leci i ciągle coś się poprawia i ulepsza

Dzisiaj A4 są super ale już myślimy co w nich jeszcze zmienić.

Co do większości firm proponujących kierowany ruch krów to nieprawda chyba że odniesiemy się tylko do Polski

Są kraje w Europie gdzie nawet DL ma 60% swoich robotów z wolnym ruchem krów


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Każda firma w jakiś sposób doskonali swoje urządzenia. Co do DL to powiem tak...widzieliście nowy ramię do doju na karuzelach? Zakłada już dwa kubki na raz, w robotach ramię (przynajmniej do tej pory) zakłada jeden kubek, i przedstawiciel DL zarzekał się, że (nie wiedzieć czemu) takie rozwiązanie jest najnajnajlepsze. Jak widać, już doszli do wniosku, że może chociaż dwa kubki na raz będą zakładać? Tylko patrzeć jak na ramieniu DL zobaczymy wszystkie 4 kubki... Natomiast odnośnie kierowania ruchem krów...skoro coś działa bez jakiegoś elementu to po co go dodawać? Mam tu na myśli ruch wolny vs ruch kierowany oczywiście. W wolnym, krowy przychodzą do robota same, fakt - trzeba niektóre sztuki podganiać, ale w gruncie rzeczy to jak krowa nie będzie chciała chodzić (problemy z nogami, przekarmienie na stole, inne czynniki) to czy w wolnym, czy w kierowanym i tak nie pójdzie i trzeba będzie ją podgonić. A dla tych co same przychodzą...po co bramki zakładać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

@Jasiupila napisze tutaj bo chyba masz pełną skrzynkę. Mógłbyś mi wysłać skany oferty z całym dostępnym wyposażeniem dojarni karuzelowej?

@JohnyD Masz jakieś informacje o "karuzeli z robotami" oprócz tych podstawowych z gazet? Taka dojarnia pracuje już na świecie? Wiecie jak się sprawuję?

Co do wolnego ruchu mi się on podoba ale na oborze gdzie jest więcej niż jeden robot. Im więcej tym lepiej, wtedy jest częstsze rozmieszczenie i krowa nie musi iść z jednego końca obory do drugiego aby dać się wydoić.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceeenha    1

sa A4 w sprzedazy juz w Polsce ?

duzo sa drozsze od A3 ?

Edytowano przez ceeenha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

z tego co ja się orientuję to A4 są już w sprzedaży nawet już doją w Polsce. Cena A4 i A3 jest zbliżona. Najlepiej będzie jak zaprosisz Pana Lely do siebie a on zapozna Cię ze wszystkimi szczegółami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

W sprzedaży są same A4 :) (nawet 21 już sprzedane)

Pierwszy już doi koło Bydgoszczy

Są 2 modele Operator i Manager (różnice w wyposażeniu i cenie oczywiście)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

@elemer niestety nie mam narazie żadnego info. Pisałem tylko z tego co zobaczyłem na filmie w necie. Może jak za jakiś czas pojawi się u mnie przedstawiciel z dl to podpytam:) Ale rozwiązanie chyba dedykowane dla stad powyzej 1000 szt moim zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj