Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 09:40

Ceny robotów udojowych To twoja prawda kolego :(
Hale udojowe oczywiście się sprawdzają nie mówię że nie, ale czynnik ludzki często zawodzi.
A 60 krów to może i lepiej wydoisz tylko pamiętaj zrób to ręcznie :) bo każda maszyna nie zrobi tego tak jak ty.
Przy takiej obsłudze to z obory nie wyjdziesz.
Na tej farmie w Anglii to co robiłeś??????????????

PS.
Widzę że tak cię temat wciągnął że spać nie możesz :)

Pozdrawiam
Zespół Lely

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 09:45
  •  

#242 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 12:23

Ceny robotów udojowych Dziś dla kogoś zeskanowałem te artykuły o tej wojnie robotów. Jak ktoś ma chęć niech se powiększy i przeczyta.

Załączone miniaturki

• Obraz 005.jpg
  • Obraz 004.jpg

#243 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 05 grudzień 2010 - 20:20

Ceny robotów udojowych

To twoja prawda kolego ;)
Hale udojowe oczywiście się sprawdzają nie mówię że nie, ale czynnik ludzki często zawodzi.
A 60 krów to może i lepiej wydoisz tylko pamiętaj zrób to ręcznie :rolleyes: bo każda maszyna nie zrobi tego tak jak ty.
Przy takiej obsłudze to z obory nie wyjdziesz.
Na tej farmie w Anglii to co robiłeś??????????????

PS.
Widzę że tak cię temat wciągnął że spać nie możesz :)

Pozdrawiam

Co do mojej pracy zastrzenień nie mam moge stawać w szranki nawet i z astronaut 9 :) A kto mówil o kompletnie recznym dojeniu??? Jak wynika z tekstu i tematu chodzi o dojanie za pomocą hali udojowej. A robot to co bezobsługowy??? A o selekcji stada to wogóle nie wspomne bo robot kazdej krowy nie wydoji !!
Pojechalem na praktyke na 2 miesiące ale zostałem tan na prawie 3 lata , wiadomo życie spodobało się możliwość zdobycia doswiadczenia no i kasa ;)
6 miesiecy dojiłem krowy i takie tam drobne prace ,pózniej awans na assistant Herdsman i przez ostatnie 8 miechów junior assistant manager . Także zaliczyłem tam prawie wszystkie funkcje i wykonywałem wszystkie prace związane z gospodarstwem od dojenia po prac w biurze. Wiadomo chcesz cos osiagnoć to ciężka praca , dużo wyżeczeń i można nauczyć sie wiele . Wróciłem bo przejełem rodzinne gopsdarstwo i teraz dopiero moge sprawdzic czego tak naprawde się nauczyłem i wykorzystac to w praktyce.

#244 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 21:39

Ceny robotów udojowych Pisałeś że "sam możesz wydoić a tego lepiej żaden robot nie zrobi"
Więc wg mnie lepiej od robota doi tylko cielak i ręcznie człowiek - dój ćwiartkowy
Ostatnio byłem u hodowcy który doi robotem, i u jednej z krów tylna prawa ćwiartka doiła się około 1,5 min dłużej od pozostałych.
Wiesz co to znaczy?
Selekcja stada do robota Lely Astronaut oczywiście będzie ale praktyka pokazuje że na 60 krów wypada 1-2 szt
Taka była selekcja u tych co już mają zamontowane w Polsce.

PS
Powodzenia w we własnym biznesie.
Zespół Lely

#245 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 05 grudzień 2010 - 23:04

Ceny robotów udojowych Nie wiem po co te łapanie za słówka chyba każdy kto to czyta jest w temacie i wiem że już nikt w sposób kompletnie reczny nie doij, a przy użyciu dojarki. To może ja też zaczne robić jak ty ?? Np. cielak nie jest w stanie wydoić wysokomlecznej krowy heheeh co najwyżej jedną dwie ćwiartki( i to nniedokładnie)

Ps. dzięki ;)

#246 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 grudzień 2010 - 22:35

Ceny robotów udojowych Może ktoś będzie składał na wniosek robota do doju i potrzebuje ofertę ??? ;)
Zespół Lely

#247 Share jan1978

jan1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 07:40

Ceny robotów udojowych Witam, mam pytanie do Lely - gdzie w analizie kosztów z postu 221 jest koszt postawienia budynku dla krów przy rozwiązaniu założenia robotów. Chyba coś zostało przeoczone?

#248 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 09 grudzień 2010 - 08:52

Ceny robotów udojowych a ja mam inne pytanie - takie szczegółowe - nie mogłem znaleść informacji o tym robocie w necie wiec pytam osoby znajacej temat - w jaki sposób robot udojowy firmy LELY naprowadza kubki udojowe na strzyki wymienia ?? (przy urzyciu jakiej technologii), czy w urządzeniu tym proces doju jest to tzw dój symultaniczny, i trzecie pytanko jaka jest częstotliwość pracy pulsatora ?? (lub pulsatorów)
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#249 Share farmersNHtd95d

farmersNHtd95d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 802 postów
  • Zainteresowania:Fan marki NH i ogólnie nowinki techniczne o maszynach rolniczych.

Napisany 09 grudzień 2010 - 12:58

Ceny robotów udojowych Naprowadzaniem kubka steruje chyba foto komórka.

#250 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 19:57

Ceny robotów udojowych Odnośnie pulsacji w Robocie A3/A3 next/ A4 mierzona i ustawiana jest planowo 2 razy do roku.
Rate (Frequency): 60 puls/minute
Ratio: 65:35 To dane domyślne,
ale to można dowolnie ustawić, możliwe jest także ustawienie stymulacji pulsatorem dla stada lub konkretnej krowy.
Pulsację i podciśnienie można ustawić też aby były zależne od przepływu mleka.

Do namierzenia kazdej krowy po raz pierwszy oraz wskazane jest po wycieleniu każdy Astronaut potrzebuje pomocy, trzeba mu umiescic ramie tak aby promienie lasera były tuż pod strzykami, potem maszyna zapamiętuje te dane i koryguje po każdej wizycie gdyż te wymiary bardzo często ulegają zmianie. Robot namierza strzyki rzucając promień lasera w trzech wysokościach jednocześnie przez co ustala odległość i dokładne położenie strzyka. Przy pierwszym doju szczególnie jest ważne opalenie wymion potem robot radzi sobie nawet jak coś zarośnie lub coś się przyklei, ale jak wymie jest gładziutkie działa szybciej.
Ze względu że boks astronauta jest dość przestronny i nic nie dociska krowy, ramie robota podąża za krową, w A3 odpowiadają za to czujniki wagowe w podłodze, w A4 kamera 3D. Foto komórki A3/A4 nie ma, ma tylko A2 i odpowiada za zamknięcie boksu gdy wykryje krowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 09 grudzień 2010 - 21:04

Ceny robotów udojowych no właśnie :P :lol: ;)

Witam, mam pytanie do Lely - gdzie w analizie kosztów z postu 221 jest koszt postawienia budynku dla krów przy rozwiązaniu założenia robotów. Chyba coś zostało przeoczone?

Tego kosztu nie liczyłem gdyż dla każdego systemu czy to karuzela czy robot koszt obory jest taki sam!!!
Zespół Lely

#252 Share jan1978

jan1978

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 07:25

Ceny robotów udojowych Ok , dzięki za odpowiedz.

#253 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 10 grudzień 2010 - 10:10

Ceny robotów udojowych Nie do końca, bo przecież robot zajmuje coś tam miejsca, tak?
De Laval VMS od 430tys netto,
De laval do ruszt około 50tys netto.
KPK - Ochrona

#254 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 14:59

Ceny robotów udojowych Skąd masz te ceny?
Robot do ruszt z Delavalu jest źle pomyślany. Na rusztach są po umieszczane takie punkty wg których ten robot się porusza. One często się niszczą.

#255 Share Matiboos

Matiboos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 17:10

Ceny robotów udojowych @FarmerF10244C1 zgadzam się z Tobą. żeby utrzymać tyle samo sztuk co bez robota trzeba całą oborę wydłużyć. Do robota dochodzą jeszcze separatki więc na jednym robocie tracimy w oborze miejsce na jakieś 8 krów jeśli nie przedłużymy obory.

#256 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 17:26

Ceny robotów udojowych Od przedstawiciela, byłem z nim w fabryce DL, więc o robotach też trzeba było wspomnieć. :rolleyes: On mówił, że w razie przeszkody robot cofa i omija to.
KPK - Ochrona

#257 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 10 grudzień 2010 - 21:51

Ceny robotów udojowych

Nie do końca, bo przecież robot zajmuje coś tam miejsca, tak?
De Laval VMS od 430tys netto,
De laval do ruszt około 50tys netto.

Przecież liczyłem pomiesczenia pod roboty !!!!
Zespół Lely

#258 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 10:41

Ceny robotów udojowych A te separatki też tam są wliczone? W pewnym gospodarstwie poczekalnia nie jest budynkiem, po prostu obszar między oborami a dojarnią jest ogrodzony i tam są krowy czekają ce na dój. I te 4tys dla dojarza? 3tys w zupełności, skoro robią na 3 zmiany. :rolleyes: I roboty są w najtańszym wyposażeniu, co jest w opcji? Full serwis?
KPK - Ochrona

#259 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 15:23

Ceny robotów udojowych przy robotach nie są konieczne separatki tylko jak ktoś ma życzenie,
ta płaca dla dojarza to jakieś 2500 na ręke reszta to i tak podatki
a co do wyposarzenia robotów to jest dużo lepsze niż w jakiejkolwiek hali udojowej np: pomiar białka, tłuszczu, wodnistości mleka czy laktozy, wykrywanie siary, krwi w mleku czy innych anomalii.
Zespół Lely

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 21:44

Ceny robotów udojowych Ale mi raczej chodziło w co jeszcze można taki robot doposażyć? I co sie dzieje jeśli jakaś upierdliwa mućka nie chce wyjść z robota?
KPK - Ochrona

Dodaj odpowiedź