Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych

943 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 20:37

Ceny robotów udojowych

Ale wiesz zawsze można rozwijać to i to. Nie jest powiedziane że DL zatrzymał rozwój VMS.
Jeśli chodzi o te zwykłe roboty tj. A3 to pewnie że wy jesteście liderem.
Ja tam się nie zachwycam. Najważniejsze jest to że są próby czegoś nowego.
My już podjęliśmy decyzję że weźmiemy karuzelę zwykłą. Ten Dela-wynalazek będzie dopracowany za kilka najbliższych lat.
A w tym Olszewie ile jest waszych robotów a ile DL?

Dajcie spokój z tą karuzelą
Chcecie halę udojową to lepiej coś bok w bok lub rybia ość z szybkim wyjściem - łatwiej rozmontować i kiedyś sprzedać
karuzeli nie sprzedacie używanej (kto rozkuje zbrojoną platformę z betonu B40?)
Zespół Lely

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 07:54
  •  

#202 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 21:53

Ceny robotów udojowych @Jasiupila Nie właśnie nie mam. To siara jeśli można wydoić tylko 800 krów na dobę. Ta karuzela ile ma stanowisk udojowych? Moim zdaniem jeśli by doiła od tysiąca w górę była by naprawdę super.
@Lely nie to żebym Cie chciał jakoś atakować, ale umówmy się Ty chcesz sprzedać jak najwięcej Astronautów więc tym są podyktowane Twoje posty. Za kilka lat 100 krów to nie będzie wielkie stado i nie wiem czy da radę utrzymać kilka robotów. Montaż jest dobry dla obór średnich do 300 krów. Żaden większy hodowca moim zdaniem w Polsce nie zainteresuje się robotem. Są obory w Polsce po 1000 krów i lepiej. Tam taka hala z robotem zda egzamin jeśli wszystko będzie dopracowane. Lub zwykła hala i siła ludzkich rąk(najętych). A takie ilości nie damy rady wydoić zwykłą halą udojową. Chyba De Laval zrozumiał że robot jest dla wąskiej grupy osób i nie rozwija dalej tej technologii.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#203 Share andrzeju1

andrzeju1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 01:37

Ceny robotów udojowych

Chyba De Laval zrozumiał że robot jest dla wąskiej grupy osób i nie rozwija dalej tej technologii.

Myśle że dla De Laval rynek troche się skurczył i szuka teraz niszy na rynku.
Moim zdaniem robot jest bardziej przystępny dla większej liczby gospodarstw tych od 60 do 500 krów nawet wyżej. Dla tych którzy twierdzą że tylko dla małych gospodarstw - dobrym przykładem może być to co się dzieje teraz na Białorusi tj. 100 robotów w 1 roku, farmy od 4 do 16 robotów , ale najlepiej na całym świecie wychodzi zarządzanie farmom rodzinnym 1-2 roboty i to ma przyszłość.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#204 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 11:15

Ceny robotów udojowych

@Jasiupila Nie właśnie nie mam. To siara jeśli można wydoić tylko 800 krów na dobę. Ta karuzela ile ma stanowisk udojowych? Moim zdaniem jeśli by doiła od tysiąca w górę była by naprawdę super.
@Lely nie to żebym Cie chciał jakoś atakować, ale umówmy się Ty chcesz sprzedać jak najwięcej Astronautów więc tym są podyktowane Twoje posty. Za kilka lat 100 krów to nie będzie wielkie stado i nie wiem czy da radę utrzymać kilka robotów. Montaż jest dobry dla obór średnich do 300 krów. Żaden większy hodowca moim zdaniem w Polsce nie zainteresuje się robotem. Są obory w Polsce po 1000 krów i lepiej. Tam taka hala z robotem zda egzamin jeśli wszystko będzie dopracowane. Lub zwykła hala i siła ludzkich rąk(najętych). A takie ilości nie damy rady wydoić zwykłą halą udojową. Chyba De Laval zrozumiał że robot jest dla wąskiej grupy osób i nie rozwija dalej tej technologii.

Szanowny kolego nie czuję się atakowany :P
Ale masz rację tylko z jednym - chcę sprzedać jak najwięcej robotów :D
A o jakiej wąskiej grupie osób piszesz???
Ja uważam że węższa grupa to duże stada.
Ale i takie fermy kupują roboty. Na świecie mamy około 30 ferm z conajmniej 8 robotami. Największa w Kanadzie doi na 21 robotach. Prosty powód - koszty produkcji mleka na karuzeli są wyższe niż w robotach. A i człowiek chce urlop, podwyżkę, choruje. A DL nie wiem co zrozumiał, chyba to, że jak ma konkurencję to sobie nie radzi i ucieka w skrajność gdzie znów będzie pierwszy.
Zespół Lely

#205 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 13:29

Ceny robotów udojowych @Lely nie bądźmy gołosłowni, podaj przykład prostego obliczenia kosztu produkcji TAŃSZEGO mleka na robotach :D Moim zdaniem może nie lepszym, ale sporo tańszym jest właśnie karuzela. Oczywiście nie mówmy o małych stadach bo tam karuzela nie pracuje nawet na pół gwizdka.
Co do farm rodzinnych to małe znikną a te które już mają robota albo dwa raczej będą rozwijać działalność. I wtedy staną przed pytaniem czy dalej ładować kasę w roboty czy zmienić sposób pozyskiwania mleka.

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

#206 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 13:47

Ceny robotów udojowych A kto ma zamiar taką karuzelę po 5 latach sprzedawać? My nie.
Bok w bok kupię se jakąś 2x15 i sam nie dam rady doić. Na karuzeli dam radę bo tam się wszystko kręci wokół mnie. Po drugie karuzela jest wydajna a to jest tu najważniejsze bo nikt nie ma zamiaru w oborze 3 godziny rano i 3 na wieczór siedzieć i doić.
Co do kucia to nie takie rzeczy my kuli :D

#207 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 19:12

Ceny robotów udojowych No to chyba nie doczekam się wyliczenia od @Lely. Jest to jeden z wielu mitów które firmy sprzedające roboty próbuje wpajać potencjalnym klientom.

#208 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:07

Ceny robotów udojowych Nie trzęś się tak kolego ;[
zrobimy tą kalkulację
Potrzebne mi jednak kilka założeń
Niech to będzie stado powiedzmy 1000 krów
z tego co wiem trzeba karuzelę na około 60 krów
Będziemy doić 3 x dziennie tak jak średnio doją roboty
Więc ilu dojarzy przewidujesz i osób do pomocy przy przeganianiu????????????
Zespół Lely

#209 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:18

Ceny robotów udojowych Wcale się nie trzęse :lol: Poprostu chcę abyś to Ty kolego napisał że wyjdzie drożej bo ja to wiem. ;[ Potrzebujemy karuzelę na 30 sztuk na taką ilość krów. Doimy na dwie zmiany. Jedna doi i jedna nagania do poczekalni. 4 osoby zatrudnione.

#210 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:25

Ceny robotów udojowych ale ciekawostkę znalazłem na necie :lol:
cytat z forum http://arido.strefa.pl/nowa-obora.html

"elemer - 04 March 2010 - 19:37
Tak tylko piasek i ruszt to nie najlepsze rozwiązanie. Na płytkiej oborze ścielonej słomo można dosypać piasku ale nie na ruszcie.
Ja polecam robot koszt duży ale ogólnie sprzęt pierwsza klasa. Licząc że musisz zatrudnić ludzi to bardziej opłaca się robot. No i jakość doju najlepsza."

to kolego może jednak ty nam wyliczysz opłacalność robota ;[
Zespół Lely

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:41

Ceny robotów udojowych Tak tylko cytat odnosił się do stada bodajże 200 krów ;[ Wtedy nie ukrywam że robot to najkorzystniejsze rozwiązanie. Poza tym wtedy dałem się nabrać na wasze, przyznam że na prawde niezłe, chwyty marketingowe :lol: Poza tym tylko krowa nie zmienia poglądów hehe
Z miłą chęcią : Karuzela z poczekalnią i pomieszczeniem to 1 mln. Pensja pracownika 3 tyś. zł Okres amortyzacji 15 lat. Płace 4 razy 3tyś to 12 tyś. To razy 12 miesiecy i 15 lat to wychodzi to jakieś 2mln. Sumując 3 miliony. 3 miliony to koszt 6-7 robotów. Dla stada 1000 krów potrzebujemy 14 robotów czyli starcza tylko na połowę robotów.

#212 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:47

Ceny robotów udojowych wolno wolno dla 1000 krów przewidujesz 4 pracowników przy 3 krotnym doju??????????
Zespół Lely

#213 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:50

Ceny robotów udojowych Wydajność karuzeli na 30 stanowisk to 200sztuk na godzinę. 15h doju to razem 3000 wydojonych sztuk. Czyli zmiany po 7,5 godziny plus czas na mycie. Jedna osoba wystarcza do dojenia na takiej karuzeli.

#214 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 20:53

Ceny robotów udojowych kto ci taką karuzele proponuje ;[
mam pod nosem karuzelę na 24 stanowiska i doją 100 krów na godzinę
Zespół Lely

#215 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 21:04

Ceny robotów udojowych Sory za moją pomyłkę chociaż dam sobie paznokieć uciąć że ktoś na forum pisał że na takiej doi 200 na godzinę. Tu jest cytat http://www.agrofoto....ow-na-karuzeli/

"Ja nie będę zatrudniał pracowników to rodzinny interes z tego powodu też taka duża karuzela obliczyliśmy to tak dziennie ma być dojonych 700 krów na tej karuzeli doi się na godzinę około 150 krów więc udój będzie trwał około 5 godzin dziennie"

Więc i tak damy radę wydoić te 1000 krów przez dzień.

#216 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 21:13

Ceny robotów udojowych Może inaczej
wyliczyłeś że przez 15 lat
karuzela + budynek + poczekalnia + 4 os = 3 mln

więc

dla 200 krów potrzebujesz 3 roboty + pomieszczenia pod nie + 1 os = 2,1 mln zł
Zespół Lely

#217 Share elemer

elemer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 22:20

Ceny robotów udojowych Wyliczenia były dla 1000 krów.

#218 Share Lely

Lely

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 03 grudzień 2010 - 23:36

Ceny robotów udojowych stado 1000 krów
30 litrów średnio od krowy
10.950.000 litrów rocznie
zakładam trzy krotny dój

Karuzela 60 st z dobrym wyposażeniem = 1.200.000 zł
Budynek pod karuzelę 32x32=1024m2 x 1200 zł = 1.228.800 zł
Poczekalnia 200 krów (15x30=450 m2) x 1200 zł = 540.000 zł
Obsługa na 3 zmiany 18 os. x 4.000 zł = 72.000 zł
72.000 zł x 12 m-cy = 864.000 zł

Rozłóżmy teraz inwestycję na 15 lat

Karuzela = 80.000 zł/rok
Budynek + poczekalnia = 81.900 zł/rok
Robocizna = 864.000 zł/rok
SUMA = 1.025.900 zł/rok

WYNIK 9,36 zł/100 litrów mleka

teraz

Roboty 16 szt x 400.000 zł = 6.400.000 zł
Pomieszczenia na roboty 160m2 x 1200 zł = 192.000 zł
Obsługa 6 os x 4000 zł = 24.000 zł
24.000 zł x 12 m-cy = 288.000 zł

Rozłóżmy teraz inwestycję na 15 lat

Roboty = 426.600 zł/rok
Pomieszczenia = 12.800 zł/rok
Robocizna = 288.000 zł/rok
SUMA = 727.400 zł/rok

WYNIK 6,64 zł/100 litrów mleka

Zespół Lely

#219 Share Jasiupila

Jasiupila

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 424 postów

Napisany 04 grudzień 2010 - 09:24

Ceny robotów udojowych Tylko panowie tam ten koleś, z tamtego tematu co podał @elemer chciał założyć karuzelę z dojem na zewnątrz. Tam nie da rady sam doić, bo w jednym miejscu podłącza ale nie widzi co się dzieje u reszty dojonych krów. Tam musi być co najmniej 1 osoba do pilnowania.
A w Manieczkach doją 600 krów na 26-stanowiskowej HBRce to 1000 krów wydoiłby na 30 też.
http://www.delaval.p...zki/default.htm

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 04 grudzień 2010 - 10:23

Ceny robotów udojowych @Lely jaki robot kosztuje 400tys? Wszystkie ceny netto? Po co aż 18 osób do karuzeli?
KPK - Ochrona

Dodaj odpowiedź