look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
look19    30

Czy ktoś z was zna ceny robotów udojowych najbardziej znanych i największych firm, jakie je produkują?Chodzi mi o ceny z kompletnym osprzętem montowanym w oborze potrzebnym do udoju krów.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

de laval kosztuje 120tys euro netto

ale mam nadzieje ze go nie kupisz, dla mnie wiekszego sensu nie ma to rozwiazanie:) ale tu nie bede robil Off Topic


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Z tego, co wiem, to inne firmy oferują tańsze roboty i lepiej rozwiązane, tj. np. Westfalia. Znasz może cenę robota t!tan lub lely astronaut(jeśli są jeszcze inne firm, to proszę wymień je)?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

bylem na pokazie robota udojowego z de leval.polega on na znajdowaniu dojki po przez laser,nie spodobalo mi sie to,poniewaz ciezko mu bylo znalezc dojke. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Wydaje mi się, że firma de laval mocno odstaje techniką od Westfalii. W top agrar polska co chwilę jest jakaś wzmianka nt. patentów Westfalii, a o de laval cisza. Jestem bardziej za robotem t!tan niż vms.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ale po co Ci robot?

ile masz dojnych i jaka teraz masz hale udojowa?

jesli myslisz ze dzieki robotowi bedziesz mogl zostawic stado na kilka dni to sie mylisz, podobnie sa problemy z przychodzeniem do udoju, czasami trafi sie tak ze ktoras z krow nie przyjdzie do doju wiec trzeba ja zagonic recznie co bywa utrudnieniem, tak mi powiedzial dealer.

kolejnym minusem jest to ze na kazdy litr wydojonego mleka potrzeba 3l wody, kazdy strzyk jest myty oddzielnie za pomoca wody, wydoisz 2tys litrow mleka masz 6tys litrow wody, co jest nie malym kosztem

kolejnym minusem jest brak profesjonalnego serwisu, zakladajac ze cos sie zepsuje nie mozesz czekac dluzej niz 3h na naprawde bo inaczej mozna stado polozyc;/


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

zgadzam sie ze statkiem,to wszystko wyglada tylko ladnie na obrazku,w praktyce jsze duzo brakuje do profesjonalizmu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Obecnie stado liczy 16krów, lecz chcę je powiększyć ( w oparciu o własne sztuki) do ok70, czyli tyle ile może max obsłużyć robot udojowy. Problemy techniczne, jakie są przedstawione w powyższych postach pewnie dotyczą oprogramowania, które jest niedopracowane. myślę, że westfalia będzie lepsza od delaval, tak jak audi jest lepsze od volvo, a bmw od saaba.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

najlepiej przejedz sie do ktoregos wlasciciela robota i zobaczysz jak to wyglada:)

pierwsze slysze aby 70 krow obsluzyl.

Doba ma 24h to 3 krowy na godzine, wiec 20minut na kazda sztuke, mycie zajmuje okolo 5m, udój 15min zakladajac ilosc czasu ktory uplynie zanim krowa wejdzie i wyjdzie juz nie mowiac o tym ze moze zrobic sie kolejka, od dealera Lely wiem ze maks to 50-55szt

poza tym zalozmy zapalenie wymienia, taka sztuke musisz odstawic na separatke gdzie nie masz juz robota a doisz w banke 2x dziennie

za taka kasa jaka chcesz wsadzic w robot lepiej postaw hale udojowa na tyle sztuk 2x10 rybia osc lub 2x4 autotandem i masz problem z glowy. Za 100tys euro netto masz zbiornik, myjke, hale i jeszcze na wygrodzenie Ci starczy!

w tym roku zamontowalem Westfalie Metatron P21, wraz z systemem zarzadzania stadem, nic wiecej mi nie trzeba:)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolton13    0

podobno ten robot wykyrywa zapalenie,w mojej okolicy koles postawil hale udujowa typu karuzela na 24 sztuki,posiada 150 sztuk dojnych i doi 1.10 min ;]

moze lepiej o czyms takim pomyslec,jak narazie nie narzeka i tez postawill na Westfalie...Podobno za kilka lat ,hala udujowa typu karuzela bedzie praktycznie standartem dla stad powyzej 80 sztuk ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90
Obecnie stado liczy 16krów, lecz chcę je powiększyć ( w oparciu o własne sztuki) do ok70, czyli tyle ile może max obsłużyć robot udojowy. Problemy techniczne, jakie są przedstawione w powyższych postach pewnie dotyczą oprogramowania, które jest niedopracowane. myślę, że westfalia będzie lepsza od delaval, tak jak audi jest lepsze od volvo, a bmw od saaba.

chyba żartujesz z tym powiększaniem stada w oparciu o własne sztuki :) :) :) Aby z 16 sztuk uzyskać 70 to trzeba z 15 lat pracy hodowlanej. Zresztą przy tej cenie mleka to powinieneś wylać Sobie kubeł zimnej wody na głowę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos    1
kolejnym minusem jest to ze na kazdy litr wydojonego mleka potrzeba 3l wody, kazdy strzyk jest myty oddzielnie za pomoca wody, wydoisz 2tys litrow mleka masz 6tys litrow wody, co jest nie malym kosztem

 

Napisz w jaki sposób obliczyłeś ilość zużytej wody na litr mleka i jak dokładnie wygląda mycie strzyków przez takiego robota, bo zakładając, że krowa da 10 litrów na udój, to trzeba by było zużyć 30 litrów wody na umycie jej strzyków, a moim zdaniem to o wiele za dużo bo taką ilością wody to można całą krowę umyć, dlatego jeśli możesz to opisz to dokładniej.

 

najlepiej przejedz sie do ktoregos wlasciciela robota i zobaczysz jak to wyglada:)

pierwsze slysze aby 70 krow obsluzyl.

Doba ma 24h to 3 krowy na godzine, wiec 20minut na kazda sztuke, mycie zajmuje okolo 5m, udój 15min zakladajac ilosc czasu ktory uplynie zanim krowa wejdzie i wyjdzie juz nie mowiac o tym ze moze zrobic sie kolejka, od dealera Lely wiem ze maks to 50-55szt

 

Dojone robotem jedno czy dwu sekcyjnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ja chcę zrobić to co napisałem za kilka lat, gdy stanieje euro i mleko trochę zdrożeje, bo nie wierzę, że bessa na rynku mleka będzie o końca świata. Tak poza tym to środki na zakup robota chcę wziąć ze sprzedaży własnych buhajów opasowych, a że mam pokaźnej wielkości budynki, to wystarczy trochę chęci i kasy i do dzieła! Obecnie na każde 10cielaków rodzą mi się 8 jałóweczek i jak na razie stosując nasienie rasy szwedzkiej czerwonej żaden cielak nie urodził się martwy. Ta rasa o wiele lepiej przyrasta, wycielenia są lżejsze i zwierzęta po krzyżówce z tą rasą są żywotniejsze. Później zamierzam wprowadzić jeszcze montbeliardze i będe stosował krzyżowanie trójrasowe hfxszwedzka czerwona x montbeliarde i w ten sposób moje bydło nigdy nie będzie genetycznie "wychartowane".


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na temat takich krzyżówek ostatnio rozmawiałem z przedstawicielem SHiUZ. Krzyżówki te stają się bardzo modne tylko co dalej? Brak postępu w tej genetyce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SHiUZowców nie słuchaj, oni tak będą mówić z jednego bardzo prostego powodu. Nie prowadzą hodowli tej rasy więc na nie zarobią na tym. A postęp uzyskuje się bardzo łatwo przez krzyżowanie rotacyjne tzn HF kryjesz SRB, krzyżówkę HF/SRB kryjesz Montbeliard uzyskując krzyżówkę trójrasową, którą ponownie kryjesz HF. I nie dość że masz postęp to jeszcze zyskujesz na heterozji.


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

@chłop z mazur Dobrze to ująłeś. O to mi właśnie chodziło. A tak poza tym każdy rolnik, który nie będzie kierował się własnym rozumem, nigdy do niczego nie dojdzie. Wielu rolników ulega stereotypom i dlatego mamy w Polsce takie właśnie zacofanie technologiczne w porównaniu z krajami starej 15.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

dane na temat ilosci wody wzialem od dilera,poza tym po kazdym udoju urzadzenie jest myta dlatego wychodzi tak czas udoju jesli jestem w bledzie to mnie popraw. (lely)

 

co do tego jakim robotem to nie wiem ale dane sa takze od dilera:) maks to 60szt, bylem w dani na wycieczce to facet mowil ze przy 2 robotach ze 120szt ma problem czasem i doj sie opoznia

 

ja bym zainwestowal w karuzele albo auto tandem, chociaz jak nie masz miejsca to i rybia osc wystarczy

 

nawiazujac do przedmowcow jesli ryzykowac to teraz aby wejsc z duzym potencjalem w 2013 roku gdy zdejma kwoty mleczne wtedy ceny znowu pojda w dol, poza tym pomysl ile samej kwoty mlecznej musisz kupic


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Nie muszę kupić, bo mogę przejąć od rodziców gospodarstwo bez bydła, założyć swoją hodowle i muszę kupić pierwsze 1000kg, a resztę przydzielą mi z rezerwy wg ilości sztuk( nie wiem ile ARIMR przelicza kg/szt. rocznie).


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

ale Ty chcesz rozwijać własna hodowlę, a kwotę z rezerwy dostaniesz tylko w pierwszym roku na stan bydła z dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a potem co roku mozesz 20 tys dostac maks co daje okolo 3 krow


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jaki przepisy to regulują?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

rozporzadzenie ministra

 

co roku ubiegam sie o zwiekszenie kwoty jednak dostaje maks 20tys, ostatnio bylo to 8tys, obecnie posiadam 350 tys litrow,

sytuacja ta spowodowana jest tym iz w calej unii co roku dostaje sie o 1% wiecej (jako kraj)


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Zawsze mogę jeszcze rozdzielić majątek z żoną i na nią połowę hodowli i na mnie też i wtedy ja mogę dostać 20tys kg i ona również

EDIT: jakie rozporządzenie? Jeśli jest o nim mowa na af, to podaj mi link do niego.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

nie znam linku ale uwierz ze tak jest:)

 

a najlepiej zadzwon do agencji rynku rolnego to Ci wytlumacza jak to sie odbywa. Co roku Polska dostaje 1% wiekszy limit i jest on rozdzielany na wszystkie gospodarstwa ubiegajace sie o niego.

Ja mam zlozone na 28tys litrow w tym roku a ile dostane tego nie wiem


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyDD    0

Zachęcam wszystkich przeciwników robotów do zastanowienia się nad tym ile kosztują ich pracownicy. Planując taką inwestycje oczywistym jest że bierzemy kredyt na 15 lat. W moich stronach za godzinę pracy przy udoju trzeba zapłacić ok 12 zł. Zakładając, że chcemy wydoić krowy podobną ilość razy co robot powinniśmy przyjąć dój 3 razy na dobę. Dój 70 szt jednej osobie z podganianiem, początkowym przygotowaniem hali do udoju i końcowym myciem zajmie jakieś 2 godziny, co faje nam 6 godzin dziennie. 6 godzin x 12 zł - 72zł, co sumuje się na koszt miesięczny do kwoty 2160zł. Mnożąc to przez 12 miesięcy otrzymujemy kwotę bagatelka 25.920zł. W ciągu amortyzacji kredytu tj 15 lat koszt zatrudnienia pracownika pochłonie 388.800zł co daje kwotę zbliżoną do wartości samego robota. Dodajmy do tego koszt założenia hali udojowej typu auto-tandem dającej nam podobne możliwości co sam robot czyli kontrola nad stadem, regulacja ilości paszy treściwej względem wydajności itd. Koszt takiej hali z najlepszym wyposażeniem i pełną automatyką to w przybliżeniu ok 200.000zł co sumując daje nam już kwotę 588.800zł. W swoich obliczeniach nie przyjąłem problemów jakich mogą nam przysporzyć ludzie - robot nie pije, nie zapomina, nie choruje, nie świętuje...

 

Co do funkcjonalności samych robotów będę wiedział więcej w najbliższym czasie gdyż chcę odwiedzić niedalekie gospodarstwo w którym zostały zainstalowane 4 jednostki vms i doją łącznie 280 szt bydła. Czekam tylko na mrozy, bo obora jest zbudowana "na zimno" i chcę się do takowej bardziej przekonać kiedy zobaczę jak funkcjonuje przy 15 stopniach ;)

 

Zapraszam wszystkich do dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Anioł123
      Witam co myślicie  o tym siewniki?



    • Przez Cezar81
      Witam Kolegów
      Chcę kupić nawigację  do prowadzenia ciągnika - sam wyświetlacz z anteną do samodzielnego korygowania toru jazdy ........co polecacie 
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
    • Przez albertonolan2075
      Pasaporte garantizado las 24 horas, ciudadanía, tarjetas de identificación, licencia de conducir, diplomas, títulos, servicio de certificados disponible. Servicios de visa de turista y negocios disponibles para residentes de todos los estados, todas las nacionalidades en todo el mundo. Somos productores únicos de pasaportes auténticos de alta calidad, pasaportes reales genuinos registrados y no registrados en la base de datos y otros documentos de ciudadanía. Puedo garantizarle una nueva identidad a partir de un nuevo certificado de nacimiento genuino, tarjeta de identificación, licencia de conducir, pasaportes, tarjeta de seguro social con SSN, archivos de crédito y tarjetas de crédito, diplomas escolares, títulos escolares, todo en un nombre completamente nuevo emitido y registrado en el sistema de base de datos del gobierno.
      Póngase en contacto con nosotros directamente: Email-: ((albertonolan2075@gmail.com)/Whatsapp:+(237) 696638710))
      Somos capaces de producir los siguientes artículos;
      PASAPORTE BRITÁNICO REAL.
      PASAPORTE CANADIENSE REAL.
      PASAPORTE FRANCÉS REAL.
      PASAPORTE AMERICANO REAL.
      PASAPORTE RUSO REAL.
      PASAPORTE JAPONÉS REAL.
      PASAPORTE CHINO REAL.
      Y PASAPORTE REAL PARA LOS PAÍSES DE LA UNIÓN EUROPEA.
      LICENCIA DE CONDUCIR REAL, TARJETAS DE IDENTIFICACIÓN, NACIMIENTO
      CERTIFICADOS,DIPLOMÁTICOS,MARRIGE
      CERTIFICADOS Y VISADOS.
      PASAPORTE BRITÁNICO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE CANOSANO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE FRANCÉS REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE AMERICANO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE RUSO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE JAPONÉS REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE CHINO REGISTRADO Y NO REGISTRADO.
      PASAPORTE REGISTRADO Y NO REGISTRADOPASAPORTE PARA
      LOS PAÍSES DE LA
      UNIÓN EUROPEA.
      Compre pasaportes registrados y no registrados de EE. UU. (Estados Unidos),
      Compre pasaportes australianos registrados y no registrados,
      Compre pasaportes belgas registrados y no registrados,
      Compre pasaportes brasileños (Brasil) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes canadienses (Canadá) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes finlandeses (Finlandia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes franceses (Francia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes de Israel registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes registrados y no registrados del Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes españoles (España) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes mexicanos (México) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes sudafricanos registrados y no registrados.
      Compre licencias de conducir australianas registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir canadienses registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir francesas (Francia) registradas y no registradas,
      Comprar permisos de conducir holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir registrados y no registrados en el Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes diplomáticos registrados y no registrados,
      Compre pasaportes registrados y no registrados de EE. UU. (Estados Unidos),
      Compre pasaportes australianos registrados y no registrados,
      Compre pasaportes belgas registrados y no registrados,
      Compre pasaportes brasileños (Brasil) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes canadienses (Canadá) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes finlandeses (Finlandia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes franceses (Francia) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes de Israel registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes registrados y no registrados del Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes españoles (España) registrados y no registrados,
      Comprar pasaportes mexicanos (México) registrados y no registrados,
      Compre pasaportes sudafricanos registrados y no registrados.
      Compre licencias de conducir australianas registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir canadienses registradas y no registradas,
      Compre licencias de conducir francesas (Francia) registradas y no registradas,
      Comprar permisos de conducir holandeses (Países Bajos/Holanda) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir alemanes (Alemania) registrados y no registrados,
      Comprar permisos de conducir registrados y no registrados en el Reino Unido (Reino Unido),
      Comprar pasaportes diplomáticos registrados y no registrados,
      Pasaportes de camuflaje registrados y no registrados,
      Duplicados de pasaportes registrados y no registrados,
      Pasaportes registrados y no registrados de EE. UU. (Estados Unidos) para la venta,
      Pasaportes australianos registrados y no registrados para la venta,
      Pasaportes belgas registrados y no registrados para la venta,
      Pasaportes brasileños (Brasil) registrados y no registrados para la venta,
      (albertonolan2075@gmail.com)
      Whatsapp: +(237) 696638710
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj