Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ceny robotów udojowych


943 odpowiedzi na ten temat

#101 Share andrzeju1

andrzeju1

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 72 postów

Napisany 21 październik 2010 - 17:48

Ceny robotów udojowych Do kolegoi 'jenot60'

To kolego napisz konkretnie od czego Ty jesteś ekspertem i jakie masz doświadczenie że tak znasz się na temacie co jest ważne w robocie i w całym systemie a co nie.
Większość twoich wypowiedzi jest w stylu wiem ale nie powiem np "także czujniki nie znajdują się ani 4 metry od krowy ani 15 metrów :D; "
Niewidomy by się domacał że ramie Titana może pokaleczyć krowe jak kopnie w te metalowe dzwigienki - a Ty ekspert nawet nie możesz się zorientować o którym elemencie napisałem. Jak chcesz to na specjalne Twoje życzenie moge przejechać się do rolnika i porobić zdjęcia, oczywiście nie w Polsce bo w tu Titan już miał jeden pogrzeb i narazie cisza jego kariery.
Jesteś w błędzie pisząc że "99% problemów w oborach z robotem nie wynika z techniki udojowej, a właśnie z błędów przy tworzeniu tego automatycznego systemu".
Powiedz to rolnikom którzy mieli zainstalowanie książkowo zrobotyzowane systemy udojowe. Jeden taki system zintegrowałem z krzakami pod oborą, teraz pracuje tam
2x A3 Next i od 5 czerwca rolnik nareszcie śpi po nocach.
Jak twierdzisz że sposób dojenia halą jest taki sam to pokaż mi choćby jeden aparat z hali udojowej który ma dój ćwiartkowy, o innych różnicach espertowi już nie wspomne.

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 14:59
 •  

#102 Share jenot60

jenot60

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 10 postów

Napisany 21 październik 2010 - 22:02

Ceny robotów udojowych Nie potrzebnie się unosisz kolego andrzeju1.
To że pod wpływem emocji wyrzucasz z siebie słowotok i starasz się kogoś obrażać nie świadczy dobrze o Tobie. Poprzedni post miał na celu uświadomienie forumowiczom, że automatyczny system doju to nie tylko robot, ale także człowiek, obora, stado i wiele wiele innych rzeczy i wcale nie jest to takie banalne i oczywiste jak kolega andrzej1 to przedstawia i porównuje do obsługi telefonu komórkowego. Jeżeli ty nie potrzebujesz niczyich sugestii i uwag to wcale ich nie musisz słuchać, ale forum jest dla każdego.
Jeżeli chodzi o porównanie hali do robota to proponuje czytać ze zrozumieniem to co inni piszą, a wtedy nie będziesz musiał się denerwować i obrażać nikogo.
Zrozumiana przez Ciebie postawa "wiem, ale nie powiem" świadczy o szacunku dla pozostałych forumowiczów, bo nie mam w zwyczaju podawać do wiadomości publicznej informacji, które nie są możliwe do zweryfikowania dla każdego (tak jak z tym rolnikiem co śpi spokojnie od 5 czerwca).
Liczyłem na merytoryczną dyskusję, ale się przeliczyłem.
pozdrawiam
p.s. to ja poproszę te zdjęcia :D

Edytowany przez Balzak, 19 grudzień 2010 - 22:03.
Cytowanie poprzedniego posta


#103 Share andrzeju1

andrzeju1

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 72 postów

Napisany 22 październik 2010 - 18:05

Ceny robotów udojowych Jak najbardziej zapraszam do dyskusju, jeżeli kogoś uraziłem przepraszam. Niestety fakty i prawda nie wszystkim pasują.
Jeżeli gdzieś napisałem nieprawde proszę zacytować - ja postaram się to wyjaśnić i uwiarygodnić.
Oczywiście automatyczny system udojowy to nie gotowy sukces ale nie uczmy rolników czym krowa je a czym wydala. Po zainstalowaniu omawiany przeze mnie system udojowy
oprócz wyręczenia rolnika z codziennego dojenia dostarcza mu nowych obowiązków związanych z obsługą systemu. Dobrze by było żeby rolnik poswięcił pół godziny rano i pół wieczorem na sprawdzenie gum, przetarcie okienka lasera specjalnym preparatem zabezpieczającym przyleganie nieczystości, wymiane filtra, spłukanie podłogi, oprużnienie wiaderek separowanego mleka, podgonienie ewentualnych chorych krów, jeszcze nie nauczonych lub mających nieudany dój, sprawdzenie raportów które informują o nieudanych dojach, rujach, kwasicy, ketozie, mastitis, krwi w mleku, spadku wagi krowy, aktywności przeżuwania - to takie z istotniejszych.
O ewentualnych usterkach lub przeszkodach działania systemu rolnik jest natychmiastowo informowany telefonicznie, mniejsze np. brak któregoś z płynów - komunikat na ekranie.
Obsługa menu robota jest prosta jak obsługa przeciętnego telefonu komórkowego i nie sprawiała większej trudności polskim rolnikom nawet jak menu było jeszcze po angielsku.
Nieco trudniejszy może okazać się program zarządzania stadem ale i on jest szybko pojmowany przez rolników. Najtrudniejsze jest dostosowanie ustawień w celu maksymalizacji uzysku mleka.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

 • agroFakt.pl
 • agroFakt.pl
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 14:59
 •  

#104 Share Lely

Lely

  Zaawansowany

 • FIRMA
 • PipPipPip
 • 217 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:Cała Polska

Napisany 23 październik 2010 - 06:37

Ceny robotów udojowych Przyglądam się tej dyskusji i dołożę jeszcze dwa zdania co do kosztów za serwis przy robotach.
Każdy liczy tylko koszty a profitów nikt nie widzi.
Koledzy! Przy częstszym doju krów udowodniono wzrost wydajności.
Załóżmy wzrost o 65 litrów dziennie na 65 krów (czyli 1 litr na krowę) a znam przypadki że jest dużo więcej, to w miesiącu mamy około 1950 litrów więcej za które policzę 1,2 zł, więc rocznie mamy 28 470 zł zysku a to już przerasta koszty roczne full serwisu łącznie z częściami o ponad 5 tyś zł. Do tego zdrowsze zwierzęta, więcej informacji - lepsze zarządzanie. A i wy nie jesteście "uwiązani" w godziny doju.
Pozdrawiam

Zespół Lely


#105 Share statek

statek

  wieczny student

 • Members
 • PipPipPip
 • 1687 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Sejny
 • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 23 październik 2010 - 23:24

Ceny robotów udojowych z wypowiedzi wyzej wnioskuje ze koszt utrzymania robota to 23 tys zl rocznie tak?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek


#106 Share andrzeju1

andrzeju1

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 72 postów

Napisany 25 październik 2010 - 18:36

Ceny robotów udojowych Obiecane ramie robota Westfalia/Gea. Kolejne roboty już w krótce będzie też MILKIG ROBOT MADE IN POLAND
Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

#107 Share jenot60

jenot60

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 10 postów

Napisany 25 październik 2010 - 21:12

Ceny robotów udojowych Drogi andrzeju1, dziękuje za wstawienie zdjęcia i proszę jeszcze o określenie, które to elementy są ostre jak brzytwa bo widocznie zdjęcie ma za "słabą ostrość" :-) Powiem Ci także w tajemnicy, że budowa aparatu jest w pełni przemyślana i pod krową znajdują się tylko elementy mechaniczne (żadnej elektroniki) wykonane z bardzo trwałych materiałów. Warto również zauważyć, że nie ma możliwości upadku kubka udojowego na podłogę. Z tym Titanem to znowu podajesz informacje nieprawdziwe, nie możliwe do zweryfikowania przez pozostałych forumowiczów. Jeśli chcesz w ten sposób prowadzić dyskusję, ja też na Twoje życzenie podzielę się swoimi informacjami nt robotów lely i alfy.

Nikt się nie obraża za jak to ująłeś prawdę i fakty, gdyż w wielu miejscach pokazałem Ci, że ta twoja prawda i fakty są tak naciągane jak twarz Krzysztofa Ibisza. Wątpliwości mogą budzić Twoje próby dyskredytowania Twoich rozmówców.

Cieszę się, że zgadzamy się co do tego, że codzienna rutyna to dbanie o sprzęt i poświęcanie czasu tym pozostałym krowom. (20% zwierząt wymaga 80% czasu poświęcanego stadu) Dlatego ważnym atutem Westfalii jest jedno centrum udojowe w oborze (aż do 250 krów). Możliwość najwygodniejszego i najbardziej efektywnego zarządzania stadem. Jedna separatka, porodówka i to wszystko zlokalizowane w pobliżu robota powoduje znaczące oszczędności czasu. System multiboksowy to także oszczędności przy zakupie urządzenia - przy jednym robocie ceny są zbliżone, ale przy dwóch i więcej Westfalia będzie zdecydowanie najkorzystniejsza cenowo. Koszty serwisu są także mniejsze, koszty eksploatacji tak samo.

#108 Share andrzeju1

andrzeju1

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 72 postów

Napisany 25 październik 2010 - 22:45

Ceny robotów udojowych Przyznaje się że nie weryfikowałem czy robot jest jeszcze w oborze czy nie bo po prostu mam za dużo kilometrów żeby to sprawdzać i jechać na darmo.
Przyjełem za prawde bo jest na Traktorpool tak jak człowiek z pracy mnie informował. Ale usunelem jakby co.
Apropo ramienia i jego krawędzi -koń jaki jest każdy widzi.

Ja bym się sprzeczał że elektronika jest. Tu akurat na zdjęciu jej nie ma bo druga częćć ramienia podjeżdza do zakładania i tam jest kamera 3D czy coś takiego.
Kolego Jenot60 powiedz mi przy ilu startach robota uczestniczyłeś i czy zdajesz sobie sprawę na jaki stres jest narażona krowa i jak w takiej sytuacji się zachowuje???
Przedstawie Ci pewny scenariusz: zauważ jedną rzecz krowa musi być dojona w regularnych odstępach czasu, rano rolnik doi na hali udojowej, wieczorem doi na zamontowanym
na końcu hali robocie, nie ma już wyjścia musi doić na robocie bo dostęp do hali jest zasłonięty robotem. Krowy są wpędzane na siłe do robota, ramie musi wytrzymać kopanie
krów. Scenariusz drugi to taki że stawiasz robota i dalej masz dostęp do hali, robot działa tydzień jako boks paszowy - jest dużo lepiej - nie trzeba wpędzać któw na siłe,
ale też kopią bo nigdy nie były dojone w tym miejscu. Wiem że przyzwyczjenie krów trwa około 2 tygodnie potem jest spokojnie, ale ciągle jest rotacja w stadzie nowe sztuki dochodzą i ciągle ramie jest narażone na ostrzał kopyt.

Pomysł Westfali jest całkiem niezły tylko mało praktyczny bo mało kto ma taką obore żeby zaadoptować np 2 boksy w rzędzie + bramki segregacyjne + separatka
druga sprawa nie sądze żeby to zrobili na następne dojenie, kolejna - nie zauważyłem być moze się myle- żeby Westfalia miała lewy lub prawy boks do wybou, a krowy powinny zawsze wychodzić w kierunki stołu paszowego. Następna w Westfali odpada stado trzymane na słomie, ze względu na sposób mycia wymienia. Kolejna jeżeli system wieloboksowy to vacum pompa i boiler musi pracować bez przerwy - co za tym idzie zbędne koszty każdego dnia. Według Ciebie "Możliwość najwygodniejszego i najbardziej efektywnego zarządzania stadem" jest wtedy gdy wszystkie 250 krów masz w jednej wielkiej kupie - jak myślisz ile zajmie Ci znalezienie jednej nieudanej krowy, nagonienie i dopilnowanie doju. Co innego jak masz 250 krów, obore podzieloną na cztery sektory każdy robot oddzielnie, w jednym fajne krowy w innym mniej fajne itd. Tym mozesz takie żarcie tamtym inne. Wg mnie to jest łatwiejsze do ogarnięcia.

#109 Share Lely

Lely

  Zaawansowany

 • FIRMA
 • PipPipPip
 • 217 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:Cała Polska

Napisany 26 październik 2010 - 10:18

Ceny robotów udojowych W Lely są 2 rodzaje umów serwisowych Master i Select uzależnione od ilości dojów
Master - full serwis (koszt roczny 6200 + 0,26 za dój)
Select - serwis (koszt roczny 6200 + 0,045 za dój + roboczogodziny + części + dojazd)
jeżeli jest 2 roboty lub więcej to koszt za kolejne roboty jest mniejszy

kolego jenot60 z miłą chęcią zobaczymy jakie masz informacje na temat robotów lely i delaval

Zespół Lely


#110 Share FarmerF10244C1

FarmerF10244C1

  KPK Kumurun Team

 • Members
 • PipPipPip
 • 744 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:woj. podlaskie - Kolno
 • Zainteresowania:Rolnictwo, sport, muzyka :)

Napisany 26 październik 2010 - 20:44

Ceny robotów udojowych A ile prądu zużywa taki robocik?
KPK - Ochrona

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 14:59
 •  

#111 Share atomik

atomik

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 1849 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:łódzkie

Napisany 26 październik 2010 - 21:19

Ceny robotów udojowych

Przyglądam się tej dyskusji i dołożę jeszcze dwa zdania co do kosztów za serwis przy robotach.
Każdy liczy tylko koszty a profitów nikt nie widzi.
Koledzy! Przy częstszym doju krów udowodniono wzrost wydajności.
Załóżmy wzrost o 65 litrów dziennie na 65 krów (czyli 1 litr na krowę) a znam przypadki że jest dużo więcej, to w miesiącu mamy około 1950 litrów więcej za które policzę 1,2 zł, więc rocznie mamy 28 470 zł zysku a to już przerasta koszty roczne full serwisu łącznie z częściami o ponad 5 tyś zł. Do tego zdrowsze zwierzęta, więcej informacji - lepsze zarządzanie. A i wy nie jesteście "uwiązani" w godziny doju.
Pozdrawiam

patrzysz na to od strony firmy. Po pierwsze cena za mleko dziś jest 1,2 zł za litr(dziś) nei ukrywam że tyle dziś również otrzymuje ale pół roku temu przy jeszcze większych dostawach i lepszych parametrach wyciagałem 95 gr, bywały miesiące zimowe gdy otrzymywałem 91 gr. rynek jest taki że za pół roku znowu tak może być i nikt mi tego na pismie nie zagwarantuje. Licząc nawet po złotówce bo może siętak zdarzyć wychodzi przy tej samej ilości krów 23 tysiące. Owszem wzrost wydajności jest ale nie ukażdego i nie zawsze, teoretycznie z systemu udjowego 4 razy dziennie w stosunku do 2 razy może wynieść 15% (zależy przy jakiej wydajności. Bo wyciągnie 10% więcej od krowy która daje 50 litrów to jest 5 litrów mleka więcej. To nie dokońca wiąże się ze zdrowotnością tak jak to piszesz tylko czasem generuje nowe koszty związane głównie z ochroną weterynaryjną. Ja piszę tylko ocenę krytyczną, nie zajmuję się plusami bo te już były poruszane tu wielokrotnie podobnie jak minusy. Chcę tylko posiać trochę realizmu lub czasem pesymizmu hodowcy w stosunku to optymizmu sprzedawcy. Zapraszam do dsykusji
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#112 Share jenot60

jenot60

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 10 postów

Napisany 26 październik 2010 - 21:42

Ceny robotów udojowych andrzeju1, muszę ci sprawić dużą przykrość i poinformować Cię, że nie jesteś jedyną osobą w Polsce, która uczestniczyła przy instalacji robota udojowego. Widziałem ramię i aparat podczas pierwszych udojów i zapewniam Cię, że bez problemu wytrzymują takie sytuację. Twórcy robotów także są świadomi zagrożeń jakie wynikają ze stresu zwierzęcia i raczej każda z firm zadbała o stabilność pracy swojego urządzenia.


"Pomysł Westfali jest całkiem niezły tylko mało praktyczny bo mało kto ma taką obore żeby zaadoptować np 2 boksy w rzędzie + bramki segregacyjne + separatka" - tu się mylisz. Oborę zawszę można przerobić, trzeba tylko chcieć i przeliczyć sobie opłacalność takich posunięć. Jeżeli dzięki temu zaoszczędzimy godzinę dziennie na ganianie krów po obiekcie to myślę że można się pokusić o dodatkowe wydatki (które i tak stanowią drobny procent wartości całego urządzenia udojowego). Robot westfalii nie wymaga do pracy bramek selekcyjnych, może pracować bez nich, a ponadto dokładając tylko 1m do szerokości robota możemy zrobić tzw. kierowane wyjście i umieszczać automatycznie krowy w separatce (co przy większym stadzie wydaje się raczej sensowne).


"kolejna - nie zauważyłem być moze się myle- żeby Westfalia miała lewy lub prawy boks do wybou, a krowy powinny zawsze wychodzić w kierunki stołu paszowego" - znowu się mylisz, masz do wyboru lewy i prawy.

"system wieloboksowy to vacum pompa i boiler musi pracować bez przerwy - co za tym idzie zbędne koszty każdego dnia." - po raz n-ty się mylisz. Pompa próżniowa w połączeniu z falownikiem VOD pracuję na takich obrotach jakie jest aktualne zapotrzebowanie na podciśnienie, boiler nie musi pracować bez przerwy.


"Co innego jak masz 250 krów, obore podzieloną na cztery sektory każdy robot oddzielnie, w jednym fajne krowy w innym mniej fajne itd. Tym mozesz takie żarcie tamtym inne. Wg mnie to jest łatwiejsze do ogarnięcia. " - dziwne kryterium podziału przyjmujecie, ale to tak na marginesie. Oborę możesz podzielić na sektory, grupy żywieniowe czy jak chcesz używając bramek selekcyjnych, bramek jednokierunkowych, itp. Osiągasz ten sam efekt, a masz wszystko w jednym miejscu. No według mnie to jest łatwiejsze do ogarnięcia.

Ostatecznie to i tak gospodarz decyduje co i od kogo kupuje, warto wysłuchać każdej z firm, bo jak widać rozwiązań jest wiele i nie można ich z góry odrzucać. A odnoszę wrażenie, że jak andrzeju1 jedzie sprzedawać roboty, to dzieli się taką wiedzą o konkurencji, że klient to chyba myśli, że w robotach Westfalii i deLaval to siedzą 2 małe chińczyki i na zmianę doją krowy :)

#113 Share Lely

Lely

  Zaawansowany

 • FIRMA
 • PipPipPip
 • 217 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:Cała Polska

Napisany 26 październik 2010 - 22:17

Ceny robotów udojowych robot Lely Astronaut zużywa około 190 Watów/godz./dój
A co do ceny mleka masz kolego rację jest różna i kształtuje ją rynek.
Krówki też są różne i to prawda że od tych wysokowydajnych ciężko uzyskać więcej bez problemów zdrowotnych
ale z drugiej strony częstszy dój poprawi nam zdrowotność tych krów i zaoszczędzisz na lekach!
Roboty udojowe to też więcej informacji o krowie tj;
waga zwierzęcia
pomiary ćwiartkowe przepływów,przewodności,temperatury czy LKS
wykrywanie siary, śladów krwi w mleku, mastitis - możliwości separacji niepożądanego mleka
pomiar białka,tłuszczu oraz wodnistości mleka (kwasica, ketoza, coli)
jeżeli dodamy do tego oddzielny pulsator dla każdej ćwiartki i wyeliminowanie pustodojów
oraz systemy wykrywania ruji oraz liczenia ile razy krowa łyknie paszę
a także indywidualne żywienie krowy względem dnia laktacji i wydajności
Więc mając tyle informacji o zwierzęciu możemy łatwiej zapanować nad ich zdrowiem i szybciej reagować na zmiany chorobowe. A należy zauważyć że wszystkie te pomiary mamy 2-4 razy dziennie od każdej krowy.
Pozdrawiam

Zespół Lely


#114 Share andrzeju1

andrzeju1

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 72 postów

Napisany 26 październik 2010 - 22:35

Ceny robotów udojowych jenot60 mozesz zdradzić ile maszyn już pracuje w Polsce, moze jakieś szczegóły ile serwis kosztuje, jak rzadko się psuje???

chcesz uwierz lub nie, ale ja nie zajmuje się sprzedażą, nik mi też nie płaci za to że jestem na forum.
Ja jestem z wioski, wioską żyje, wioske uwielbiam, szanuje prace rolników, sam też jestem rolnikiem.
Ja odpowiadam za to żeby robot pracował, to do mnie rolnik dzwoni jak coś się popsuje 24h.
Moje szkolenie trwało 2,5 roku i dalej się ucze.
Kilka razy spotkałem, na targach itd. rolników którzy zainwestowali w roboty marki xxxxxxx, pytają jak to jest u nas, jak
to działa ile razy w tygodniu się psuje, ile serwis kosztuje, - ja odpowiadam - a rolnik "panie co pan pier..."
To pytam jak to jest u nich i żal d...e ściska, szkoda ludzi kasy mniej, kłopotów więcej, maszyne trza pilnować.

Także trzeba uważać w jakiego robota się zaiwestuje. Ja czerwonego polecam z czystym sumieniem, nic z tego nie mam tylko
odpowiedzialność, Ty sprzedajesz kasujesz dole i koniec, nikt Cie w nocy nie bedzie budził bo od tego jest serwis.
Nie wiem jak jest u konkurencji, wina serwisu, diler zdziera, nie wiem tego ale szkoda mi się ludzi zrobiło.

#115 Share Lely

Lely

  Zaawansowany

 • FIRMA
 • PipPipPip
 • 217 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:Cała Polska

Napisany 27 październik 2010 - 00:23

Ceny robotów udojowych CYTAT jenot60
"system wieloboksowy to vacum pompa i boiler musi pracować bez przerwy - co za tym idzie zbędne koszty każdego dnia." - po raz n-ty się mylisz. Pompa próżniowa w połączeniu z falownikiem VOD pracuję na takich obrotach jakie jest aktualne zapotrzebowanie na podciśnienie, boiler nie musi pracować bez przerwy"


Do poczytania kolego jenot60

NIEZALEŻNE ŹRÓDŁO
http://www.landbrugs...-AMS-UK-web.pdf

zwróć uwagę jak kształtuje się zużycie prądu i wody w przeliczeniu na duńską koronę w poszczególnych robotach
kto jest liderem a kto na końcu!
wszystko znajdziesz na stronie 10 w TABELI 4

Zespół Lely


#116 Share Jasiupila

Jasiupila

  Zaawansowany

 • Members
 • PipPipPip
 • 424 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Gębice/Piła/Wielkopolska

Napisany 27 październik 2010 - 06:51

Ceny robotów udojowych Ostatnio u mnie był ktoś od was, od Lely i mówił że ponoć już 4 delavale żeście wymienili na Lelki. Gdzieś niby też macie jeszcze wymieniać a teraz ludzie doją w taki sposób że sami zakładają kubki na strzyki. Powiedzcie mi co w tych delavalach jest nie tak że się psują?

#117 Share jenot60

jenot60

  Nowicjusz

 • Members
 • Pip
 • 10 postów

Napisany 27 październik 2010 - 08:05

Ceny robotów udojowych

CYTAT jenot60
"system wieloboksowy to vacum pompa i boiler musi pracować bez przerwy - co za tym idzie zbędne koszty każdego dnia." - po raz n-ty się mylisz. Pompa próżniowa w połączeniu z falownikiem VOD pracuję na takich obrotach jakie jest aktualne zapotrzebowanie na podciśnienie, boiler nie musi pracować bez przerwy"


Do poczytania kolego jenot60

NIEZALEŻNE ŹRÓDŁO
http://www.landbrugs...-AMS-UK-web.pdf

zwróć uwagę jak kształtuje się zużycie prądu i wody w przeliczeniu na duńską koronę w poszczególnych robotach
kto jest liderem a kto na końcu!
wszystko znajdziesz na stronie 10 w TABELI 4


mówimy teraz o obecnie oferowanych modelach, czy jak? Titan miał rzeczywiście większe zużycie energii, ale problem ten został już wyeliminowany, także poczekajmy na najnowsze niezależne opinie np. z tego roku. Zużycie wody na niskim poziomie pozostało bez zmian.

a co do andrzeju1 to odpowiedz mi czy ty pracujesz społecznie w lely czy jak?, także nie mów że nie masz w tym interesu. Ciężko zachować pełny obiektywizm, gdy na forum siedzi połowa twojej firmy:) a po poście jasiupila to potwierdzają się tylko moje słowa o tych chińczykach:)

#118 Share Lely

Lely

  Zaawansowany

 • FIRMA
 • PipPipPip
 • 217 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:Cała Polska

Napisany 27 październik 2010 - 17:20

Ceny robotów udojowych kolego jenot60 suche fakty
ani żadnych danych ani żadnych robotów gdzie to można sprawdzić
podaj jakieś dane o zużyciu prądu i wody przez mIone bo twoje słowo to za mało
a wogóle to myślisz że tylko robot GEA jest ulepszany a inni stoją i czekają???????????

Zespół Lely


#119 Share andrzeju1

andrzeju1

  Użytkownik

 • Members
 • PipPip
 • 72 postów

Napisany 27 październik 2010 - 20:48

Ceny robotów udojowych Kolejna maszyna do oglądania.

Fullwood Merlin - blizniaczy brat Astronauta A2, widoczne na zdjęciu ramie z niewielkimi zmianami było produkowane przez Lely w latach 1992 - 2007
Patent na ramie należy do Cornelisa van der Lely. Chociaż robot Merlin ma zaadoptowane ramie Astronauta, ostatnie wersje A2 były lepiej wyposażone
jak uwczesny Merlin. Wymienić można wagę w podłodze, system kontroli mleka MQC, kompaktowa budowa - wbudowana pompa podciśnienia i boiler.
Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Reklama AgroFoto Ads

 • watermark
 • Reklama
Ceny robotów udojowych Dzisiaj, 14:59
 •  

#120 Share Lely

Lely

  Zaawansowany

 • FIRMA
 • PipPipPip
 • 217 postów
 • Płeć:Nie powiem
 • Lokalizacja:Cała Polska

Napisany 27 październik 2010 - 22:03

Ceny robotów udojowych

Ostatnio u mnie był ktoś od was, od Lely i mówił że ponoć już 4 delavale żeście wymienili na Lelki. Gdzieś niby też macie jeszcze wymieniać a teraz ludzie doją w taki sposób że sami zakładają kubki na strzyki. Powiedzcie mi co w tych delavalach jest nie tak że się psują?


Prawda jest taka że to klient wymienił a my mu sprzedaliśmy swój system i zamontowaliśmy.
A co do powodów takiej decyzji to proszę najlepiej u źródła bo opinia publiczna często przekręca fakty.
Natomiast na temat niebieskich robotów nie będę się wypowiadał.
Mogę tylko dodać że na pierwszy rzut oka każda obora z robotem wygląda super (najlepiej jak jest nowo wybudowana i są prawie same pierwiastki)
ale godzina oglądania nie wystarczy żeby zobaczyć jak działa cały system i urządzenie.
Trzeba poświecić po kilka godzin przez parę dni o różnych porach żeby podjąć odpowiednią decyzję.

Zespół LelyDodaj odpowiedź  

Podobne tematy

Tylko na agroFakt.pl: Ceny wiśni - rekordowo wysokie i rekordowo mała produkcja zobacz »