look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Jasiupila    1

Najgorsze są te firmy drugoligowe. Gówno oferują, ale wiele chcą sprzedać, przy tym nagadać na konkurencję.

Ja już to pisałem: Są dojarnie, jest Westfalia-Są roboty jest Lely.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Bo mam dojarkę z Westfalii i jest to super sprzęt. DL ma stare, nic nie zmieniane od wielu lat technologie, typu Duovac. Ja wolałbym jednak jakieś zmiany. Afimilik jest dla mnie w ogóle nie znany, dlatego też druga liga. Co do robotów to Lely pierwsze wynalazło robota, dlatego sądzę że jest w tym najlepsze.

A co DF nie jest pierwszoligowy? Fendt ma silnik Deutza, skrzynie taką samą ZF.

A kto pierwszy wynalazł prasoowijarkę? Oczywiście, że Krone. Po drugie Krone jest na tandemie, Mchale nie, Krone ma własną hydraulikę, Mchale nie ma.

A co to ja nie mam prawa kupować sobie po wyglądzie? Moja kasa, moje zakupy. Co to za zakupy jak bym miał kupować coś co mi się nie podoba. Np. roboty Lely mi się podobają, bo będą się komponowały z krowami. Oczywiście w największej mierze patrze na sprawy techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allan7    0

Przepraszam

ale ja jestem na tym forum by odpowiadać na pytania, popierać to danymi a nie sprzeczać się i udowadniać że robot wydoi tyle krów czy tyle mleka. Niektóre firmy jak widzicie logują się pod prywatnymi kontami i szukają choćby jednego słówka czy faktu do którego mogą się przyczepić i oczernić inną firmę żeby wzrosła im sprzedaż.

Nie zawsze po pierwszym czy drugim poście wiesz że to pracownik konkurencyjnej firmy.

 

Kolego z lely

Zwróć uwagę na dwie wypowiedzi:

Twoja

Wystarczy tylko tak wjechać ramieniem pod krowę (odpowiednia wysokość i odległość od wymienia)żeby laser szukał tylko strzyki pracując ramieniem w pionie i robot resztę sam wykona. W Lely nie namierzasz, nie zakładasz i nie programujesz pojedyńczych strzyków robot robi to sam.

 

I druga SEBEKWOLKASOS:

Aktualnie doję 1500-1600 kg mleka na dobę.

Tą wydajność którą podałem uzyskuje od 65 szt. przy średniej 27 litrów od krowy. Śmiało powinien ponad 2000l bo ma jeszcze

 

Wypowiedzi te napisała ta sama osoba. Ten sam tok myślenia, typowa wypoiedz handlowca,wypowiedz negatywną dla siebie powtarzasz a następnie starasz się odpowiedzieć w sobosób dla siebie wygodny (rozmyć fakty),

 

Sam piszesz i sam odpowiadasz na swoje posty.

Wszystkich cztających zachęcam do przejrzenia wszystkich postów na tym forum, takich kwiatków jest więcej.

Ostrzegam wszystkich klientów wypowiedzi na tym forum są wypowiedziami reklamowymi, często pisanymi przez pracowników firm,

A

 

Np. roboty Lely mi się podobają, bo będą się komponowały z krowami. Oczywiście w największej mierze patrze na sprawy techniczne.

 

Z szacunkiem,

wymień choć kilka, spraw technicznych, pisz fakty.

Dawaj.

A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Proszę bardzo, oto fakty.

poparte pfhbipm, ale osoba z tejże federacji która bardzo dobrze znam i widziała kilka zamontowanych robotów ( Lely i DL) stwierdziła po doznaniach własnych ;) i relacjach rolników użytkowników, że wybór jest jeden: Lely. Podkreślał, że komfort i jakość wykonania są nie porównywalne. Aja jak wygram w totka i będzie mnie stać na przeprowadzkę na inne tereny (gdzie można kupić troszkę ziemi) to kupię jedyny słuszny robot :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Do @allan, pierwszym elementem jest ramie. Lely ma je najmasywniej zrobione, DL ma troche słabiej, ale za to oba mają mniej miejsc, w których ramie się łamie jak to jest w Insetecu. Insetec przez to, że ma system 1 ramie-2 boksy, to te ramie ma więcej elementów, które mogą się szybko wyrobić.

Po drugie Lely założy na takie wymienia, na które nie założy DL.

Do @AgriS, kto jeździ Fordem, my mamy 2 Mercedesy, 2 Jeepy, Audi A4. Ty chyba mnie z kimś mylisz. Forda nigdy nikt z mojej rodziny nie posiadał.

Może w testach minimalne różnice występują, ale w życiu jest tak, wychodzi równo. Wiem, bo mierzyliśmy z sąsiadem w orce na bardzo podobnym areale, który ma Fendta 716. Mamy taki sam pług.

Skrzynia Vario, fakt faktem to skrzynia Fendta, wyprodukowana we współpracy z ZF.

Może i można ale ile za to zaraz jest dopłaty. Krone ma to w standardzie, ale i tak jest 40 tyś tańsza od McHali.

A co chciałbyś jeździć Maluchem do dziś? Przecież też był dobry i sprawdzony.

Z tą zmianą rasy to przegiąłeś. Poprzyj to jakimiś faktami ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allan7    0

, pierwszym elementem jest ramie. Lely ma je najmasywniej zrobione, DL ma troche słabiej, ale za to oba mają mniej miejsc, w których ramie się łamie jak to jest w Insetecu. Insetec przez to, że ma system 1 ramie-2 boksy, to te ramie ma więcej elementów, które mogą się szybko wyrobić.

Po drugie Lely założy na takie wymienia, na które nie założy DL.

 

I kolejny mit legł kolego.

Min wysokość strzyku od ziemi to dla L około 30 cm, dla DL - 27 cm, ramie DL zakłada na strzyk ustawiony pod kątem 45stopni. L tego nie wykona. Ramie L jest sterowane pneumatycznie i dopiero w ostatnim modelu otrzymało kamerę.

W tym robocie zrzucony kubek z tylych ćwiartek nie może być założony wtej samej sesji udojowej.

Jeszcze jedna ciekawostka, w L przed pierwszym dojem krowy w robocie należy ręcznie ustawić ramie,

W DL robot sam namierzy strzyk nie wiem jak w Insetec.

DL przeszedł fazę rozwoju przez pneumatykę do hydrauliki, kamerę miał od zawsze.

Insetec poszedł dalej zastosował ramie z napędem elektrycznym prawdopodbnie to ramie będzie zakładało na strzyk najniżej położony, ten robot miał kamerę od początku.

Co się tyczy wytrzymałóści, to wszystkie samochody są produkowane przez roboty.

 

Powiem tak, chwała L za pierwszego robota, lecz nie trzeba spoczywać na laurach tylko rozwijać konstrukcję.

 

A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

A jeszcze jedno, w Lely A4 krowa przechodzi prosto przez boks. Delaval czy nawet A3 miało to w kształcie litery K. Ten boks jest fajny nie zabudowany. Krowa się cały czas czuje jakby była w oborze a jest w boksie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Kto się z Forda śmieje? Ja napisałem tylko że nie mam i nigdy nikt z mojej rodziny nie miał. Ale mniejsza o to.

Rasy nie zmieniam, ale krzyżuje tymi nowymi rasami. Ja myślałem, że tobie chodzi o to że kupiliśmy 30 pierwiastek i jałówek HF z Niemiec i od razu jak wielu ludzi że wycinamy Simentale i wstawiamy HF. To nieprawda, bo od czasu przyjazdu HF liczba Simentali wzrosła o 20 wycielonych jałówek.

Co do @Sebekwolkasos to nie jest on żadnym handlowcem, tylko to chłopak 17 letni jak ja, syn rolnika, który pierwszy w Polsce zainstalował robota Lely. Wiem, bo byłem w marcu oglądać tą oborę i poznałem trochę tych ludzi, bardzo miłych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@allan7 to jakich oczekujesz dowodów aby Cię przekonać że nie jestem handlowcem, może mam jakieś zdjęcie wstawić. Jak cię to nie zadowoli to zaproponuj inny dowód i nie siej zamętu na forum i sam się określ kim Ty jesteś. @oleknana gospodarstwo w Szołdrach doi 65 specjalnie wybranych krów do robota ze stada 500 krów podczas gdy reszta jest dojona na karuzeli. Wiem bo tam byłem i widziałem jak to działa. @agriS też z chęcią zobaczę więc proszę o ten rysunek :)

Edytowano przez sebekwolkasos

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Multitruck    0

prześlij jak możesz jeszcze raz bo wyskakuje zielone ciemne tło z 2 paskami czarnymi na wszystkich i zajmują to samo (10,62 KB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

@agriS a jak z serwisem tych robotów. bo jak dla mnie to jest najważniejsze. gdzie w województwie mazowieckim jest ich serwis ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Czy menu w tym robocie jest w j. polskim?

On ma ten system zarządzania Afimilk?

Czyli w okolicy Piły sprzedaje go Alima?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj