look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

No właśnie. Człowiek chce być nowoczesny to komuś zawsze to przeszkadza. Może to z czasem minie. Kiedyś tak było z dojarkami że bubel, że jest be. A dziś w 98% gospodarstw mlecznych jest jakaś dojarka mechaniczna.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Ramie w robocie Insentec według mnie strasznie skomplikowanie wygląda i takie też wykonuje ruchy

Ale za to cena 180 tyś Euro to już spora różnica tylko ciekawe jakie wyposażenie i serwis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Nie wiem czy widzieliście kiedyś roboty firmy Insentec/Sac...ale chciałem się z Wami podzielić swoimi spostrzeżeniami na ich temat bo niedawno miałem przyjemność brać udział w wycieczce do Holandii zorganizowanej przez firmę Alima ze Środy Wlkp. Odwiedziliśmy dwa gospodarstwa oraz siedzibę firmy Insentec, gdzie widzieliśmy jak montowane są roboty. W pierwszym gospodarstwie jedno ramię obsługiwało dwa boksy i doiło się na nim 114 krów ale obsada nie była pełna, przyszłości ma być dostawiony jeszcze jeden podwójny robot i obsada będzie wynosić ok 280 szt.. W drugim gospodarstwie jedno ramię obsługiwało jeden boks i tam doiły się 54 krowy i też nie było pełnej obsady, docelowo mają być obsługiwane dwa boksy ale narazie rolnika hamuje zbyt mała kwota mleczna, która w Holandii kosztuje 1euro/1kg!. Moim zdaniem główne plusy robota tej firmy są następujące:

+++ jeśli ktoś planuje doić ok 130 krów i stawia dwa roboty to jest na podwójnym boksie dużo do przodu, bo podwójny boks kosztuje w Insentecu ok 180tys euro, w Lely zapłacilibyśmy koło 240 tys...

++ bardzo łatwo jest podłączać krowy ręcznie na robocie, gdyż tylko przełączamy robota na tryb "manual" i podłączamy jak normalną dojarkę.

++ niższe koszty serwisowe jednego ramienia

+ ramię podłącza dużo szybciej niż de laval i firma też proponuje wolny ruch krów w oborze. Co więcej to jedno ramię świetnie sobie radzi z obsługą na zmianę dwóch krów. Wystarczy tylko, że wypracuje się taki cykl, że jedna krowa wchodzi i się podłącza a w tym czasie druga się już doi i tak na zmianę, ogólnie ramię ma jeszcze sporo czasu i odpoczywa między dojami.

 

 

Jeśli macie jakieś pytania to zapraszam, chętnie odpowiem ;)

 

Hej JohnyD

co do ceny to 1 robot Astronaut A4 Operator kosztuje około 109 tyś euro ale 2 roboty Astronaut A4 Operator to koszt około 190 tyś euro i wtedy masz 2 ramiona a nie jedno do podłączania kubków udojowych

i kupując robota chcesz żeby sprawnie podłączał wymiona o różnej budowie a nie siedzieć przy nim i mu pomagać!

 

Pozdrawiam :)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialaseek    0

No właśnie. Człowiek chce być nowoczesny to komuś zawsze to przeszkadza. Może to z czasem minie. Kiedyś tak było z dojarkami że bubel, że jest be. A dziś w 98% gospodarstw mlecznych jest jakaś dojarka mechaniczna.

 

Witaj

absolutnie mi nie przeszkadza nowoczesność-dwoma rękoma pod robotem się podpisuje- ale brak analizy każdy z robotów na rynku ma swoje wady i zalety natomiast czytam o tych urządzeniach

to brak informacji o awaryjności a proszę mi wierzyć awaryjne są urządzenia które pracują po 20 godzin nie są perpetuum mobile a na marginesie

dojarka mechaniczna tez potrafi się zepsuć

 

@bialaseek Witam Ciebie kolego. Dzięki Tobie założyłem agrofoto. Chyba nie masz zielonego pojęcia jak wygląda udój robotem.

 

Z góry zaznaczę że Johny trochę źle napisał bo to jest robot firmy Insentec a oni tylko produkują dla SACa oraz Boumatica.

 

Cykl w robocie Insenteca wygląda w sposób taki że jedno ramie obsługuję dwa boksy czyli gdy np. doją się dwie krowy i jedna wydoi się szybciej więc wychodzi ,następna wchodzi robot ją podłącza w miedzy czasie kolejna wychodzić i tak na zmianę.

Można to zauważyć na filmie ale teraz już jest nowa wersja robota ASTREA 20.20

Strona producenta

www.insentec.eu

Film na you tube

 

 

Kolejny argument że nie masz pojęcia o robotach jest taki że można wydoić te 280 krów jeśli ustawisz odpowiedni udój krów tzn. krowy pod koniec laktacji nie dają dużo mleka wiec częstotliwość doju nie musi być tak częsta jak dla krów które zaczynają laktację.

 

I dzięki takiemu zabiegowi można uzyskać większą efektywność pracy robota panie @bialaseek .

 

Pozdrawiam.

Chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

No właśnie potwierdziłeś ze jesteś laikiem a innych pouczasz

 

 

 

1 Nie odpowiedziałeś mi o czasie doju

 

2 Jeeżeli chcemy zwiększyć wydajność trzeba zwiększyć ilośc dojów

 

3 Ile czasu zajmie wydojenie na tych robotach 280 krów

 

4 Konkurencyjne firmy podają około 60 -70 krów na ramie robota

 

urządzenie o którym piszesz w obsłuży więcej niż 2 roboty Delaval czy Leli jesteś smieszny w Polsce był zamontowany jeszcze jeden robot TYTAN

 

się nazywa jedno ramie miało obsłużyć 5 boksów efekt jest taki ze nie ma juz tego gospodarstwa a tego robota możesz sprzedać

 

pozdrawiam CIE serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

To chyba Lely potaniało

A jak to jest z tym Juno na 60 dni jakie warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

z tymi wydajnościami robota jest różnie bo zależą od wielu czynników

w Lely mówimy 60 - 65 krów ze średnio z dojem 3.0 i wydajności 33 - 40 litrów

 

a tam gdzie zamontowaliśmy doją np:

na 2 robotach 156 krów ze średnią 2,5 doju o wydajności około 25 litrów średnio

a na innym gospodarstwie 60 krów ze średnią doju 3.0 i około 38 litrów od krowy średnio

 

Co wy na to??

 

To chyba Lely potaniało

A jak to jest z tym Juno na 60 dni jakie warunki

 

 

 

 

Jeżeli pracownik Lely stwierdzi że obora nadaje się do instalacji robota Juno to po podpisaniu umowy "Robot na próbę" płaci się bezzwrotną opłatę €400 netto przed montażem Juno;

Decyzja o zakupie Juno musi zostać podjęta nie później jak do 53 dnia od daty instalacji. Jeśli decyzja zakupu zostanie podjęta, termin płatności wynosi 90 dni od daty instalacji - czyli 12500€ - 400€

Jeśli po 53 dniach nie ma decyzji zakupu, Lely Center odbierze urządzenie z gospodarstwa w ciągu 7 dni lub w innym terminie wcześniej ustalonym z Kupującym. Koszty instalacji poniesione przez Kupującego pozostają po stronie Kupującego. Kupujący jest zobowiązany do udostępnienia niezbędnych pomieszczeń, włącznie z ewentualnym doprowadzeniem prądu. Wszystkie dodatkowe wymagane ww. prace zgodnie z wytycznymi Lely Center leżą w gestii Kupującego.


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

bialaseek, mylisz się...nie mam zamiaru sprzedawać robotów. drugie to wyraźnie napisałem około 280 szt, ale jak najbardziej 70 sztuk na jednym boksie jest osiągalne, co zapewne odbije się jednak na częstotliwości doju. Co do tej awaryjności robotów o której "słyszałeś" to powiedz co jak gdzie i u kogo bo słyszeć to dużo można a głupot pisać jeszcze więcej.

 

@agriS owszem Inentec też sprzedaje sam roboty a ponadto zmienia tylko naklejki i ''odkupują" je od nich też inne firmy. I tak oto powstaje chyba 4 cz 5 różnych firm na jednej linii produkcyjnej.

 

@Duzy1 ramię jest też używane w przemyśle na liniach prdukcyjnych samochodów itp i akurat do jego działania bym miał chyba najmniejsze wątpliwości ;) japońskiej produkcji bodajże

 

@lely, a tak tylko chciałem jakąś ciekawą i konstruktywna dyskusję poruszyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allan7    0

3. Ile czasu to Ci nie powiem ale w hali 2x20 doisz 4 godziny na jeden udój czyli masz 7 wejść krów więc 1wejście udojowe w hali trwa ok 35minut więc na krowę przypada ok 0,8 min. Przy założeniu że doimy 2,8 razy w hali czas doju wynosi 11,2 godz ciągłego doju gdzie jednorazowo doimy 40 sztuk.

W robocie 2 boksowym doimy 24godziny na dobę czyli 280 krów x 2,8 doju = 784 krowy/ 2 boksy= tyle doimy w jednym boksie 392 krów/ 1140minut(tyle ma doba)= 0,34 minuty na jeden udój krowy w jednym boksie. Czas rzeczywisty między halą a robotem w jednym boksie w czasie oraz dostępności doju.

 

Witam

Kolego nie chcę być złośliwy, ale jak możesz porównywać halę 2X40 do robota z dwoma boksami i jednym ramieniem.Jeżeli już chcesz prowadzić

obliczenia w tym stylu to zastosuj dojarkę 2 bańkową z jednym dojarzem. Czas doju na pewno będzie bardziej realny niż twoje obliczenia czyli 0,34 minuty.

 

Lely udostępnia troszeczkę inne danę.

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak macie jeszcze jakieś pytania nt. użytkowania robota udojowego Lely Astronaut A3 Next to postaram się odpowiedzieć na pytania, jako użytkownik który ma do czynienia z tym sprzętem ponad rok. Czekam na pytania. Domyślam się że chcecie to znać od środka, jak to działa w praktyce. Po tym okresie w jakim go użytkowałem stwierdzam że nigdy nie wróciłbym do udoju dojarką bądź halą i naprawdę urządzenie działa bardzo dobrze. Oby tak dalej pracował i coraz więcej mleka doił. :D Niedowiarków zapraszam na prywatne rozmowy ze mną aby się mogli dopytać.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialaseek    0

Jak macie jeszcze jakieś pytania nt. użytkowania robota udojowego Lely Astronaut A3 Next to postaram się odpowiedzieć na pytania, jako użytkownik który ma do czynienia z tym sprzętem ponad rok. Czekam na pytania. Domyślam się że chcecie to znać od środka, jak to działa w praktyce. Po tym okresie w jakim go użytkowałem stwierdzam że nigdy nie wróciłbym do udoju dojarką bądź halą i naprawdę urządzenie działa bardzo dobrze. Oby tak dalej pracował i coraz więcej mleka doił. :D Niedowiarków zapraszam na prywatne rozmowy ze mną aby się mogli dopytać.

 

 

Witaj

 

proszę odpowiedz po jakim czasie udój wrócił do ilości przed robotem

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już po dwóch tygodniach od I udoju wszystko wróciło do stanu sprzed udoju robotem i nawet był zauważalny nie wielki wzrost wydajności a także spadły komórki po dwóch tygodniach. Podobnie jak w halach krowy przy I razie się stresują ale jak to mówią krowa szybciej nauczy się od gospodarza. Podam przykład: mam pierwiastkę którą tylko jeden raz po jej ocieleniu musiałem przyprowadzić do udoju i namierzyć za pomocą panelu kontrolnego strzyki. Na kolejny udój przyszła sama bez problemu co mnie zaskoczyło.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Sebek a czy mieliscie do tej pory jakąś poważną awarię? Ile najdłużej robot nie pracował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz ale to tylko nie pracował bo nie miałem odpowiedniego prądotwórczego agregatu z regulacją AVR i go wyłączyłem ponieważ ciągnikowym na wałek można elektronikę spalić ale to nie awaria tylko przestój.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

Na czym polega to namierzanie strzyków i to się robi tylko raz czy po każdym wycieleniu

Jakiej wielkości musi to być agregat prądotwórczy

Edytowano przez Duzy1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialaseek    0

Już po dwóch tygodniach od I udoju wszystko wróciło do stanu sprzed udoju robotem i nawet był zauważalny nie wielki wzrost wydajności a także spadły komórki po dwóch tygodniach. Podobnie jak w halach krowy przy I razie się stresują ale jak to mówią krowa szybciej nauczy się od gospodarza. Podam przykład: mam pierwiastkę którą tylko jeden raz po jej ocieleniu musiałem przyprowadzić do udoju i namierzyć za pomocą panelu kontrolnego strzyki. Na kolejny udój przyszła sama bez problemu co mnie zaskoczyło.

 

 

To jak możesz podaj ile kg mleka na dobę doi robot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Na czym polega to namierzanie strzyków i to się robi tylko raz czy po każdym wycieleniu

Jakiej wielkości musi to być agregat prądotwórczy

 

Każdą nową krowę, także tą po wycieleniu musisz wprowadzić do boksu udojowego i pomóc w dobrym zlokalizowaniu wymienia i strzyków.

Pomoc polega na sterowaniu ramieniem z pulpitu dotykowego robota. Wystarczy tylko tak wjechać ramieniem pod krowę (odpowiednia wysokość i odległość od wymienia)żeby laser szukał tylko strzyki pracując ramieniem w pionie i robot resztę sam wykona. W Lely nie namierzasz, nie zakładasz i nie programujesz pojedyńczych strzyków robot robi to sam.

Agregat prądotwórczy dla całej obory z robotem to jakieś 25 kw


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialaseek    0

do bialaseek ;

 

1. Czas doju jest uzależniony indywidualnie od każdej krowy przecież nie możesz sprecyzować ile krowa da mleka i jak szybko się wydoi przyjmuję się do tego przybliżone wartości. Każda krowa jest inna tak? Czy może wszystkie dają 30litrów i doją się 1minutę?

 

2. Poza tym jeśli wiesz dokładnie 3 krotny dój jest wystarczalny aby uzyskać odpowiednią wydajność. W Izraelu przeważa 3krotny dzienny udój i jakie wydajności? Nie potrzebują 10razy doić krowy czy nawet 5 żeby mieć najlepszą wydajność.

I jak wcześniej pisałem w programie możesz ustawić krotność doju sztuki a robot podaję średnią liczbę doju na sztukę co nie przekłada się do końca na to jak on pracuję np. mamy 60sztuk z czego 40 ma słabą wydajność ustawiamy udój na 2 razy a 10 doimy 3 razy następne 10 doimy 4 razy i wychodzi ci średnia 2,8 tak?

 

3. Ile czasu to Ci nie powiem ale w hali 2x20 doisz 4 godziny na jeden udój czyli masz 7 wejść krów więc 1wejście udojowe w hali trwa ok 35minut więc na krowę przypada ok 0,8 min. Przy założeniu że doimy 2,8 razy w hali czas doju wynosi 11,2 godz ciągłego doju gdzie jednorazowo doimy 40 sztuk.

W robocie 2 boksowym doimy 24godziny na dobę czyli 280 krów x 2,8 doju = 784 krowy/ 2 boksy= tyle doimy w jednym boksie 392 krów/ 1140minut(tyle ma doba)= 0,34 minuty na jeden udój krowy w jednym boksie. Czas rzeczywisty między halą a robotem w jednym boksie w czasie oraz dostępności doju.

 

4. Różne firmy mają swoje wizję zasad działania systemów ważne że się sprawdza i i wykonuję pracę do jakiej jest przystosowany.

 

5. Jeśli znasz historię robota tytan to wiesz że GEA przejęła coś co kiedyś upadło i się nie przyjęło.

Firma Insentec jest na rynku od lat 70 a od 2000roku wprowadziła robota Galaxy czyli jeden typ chodził 11 lat więc to o czymś świadczy. Sama firma Insentec na świecie sprzedała 1500ramion czyli w teorii 3000 boksów nie liczę nalepek SAC oraz Boumatic.

 

Pozdrawiam

 

3. Ile czasu to Ci nie powiem ale w hali 2x20 doisz 4 godziny na jeden udój czyli masz 7 wejść krów więc 1wejście udojowe w hali trwa ok 35minut więc na krowę przypada ok 0,8 min. Przy założeniu że doimy 2,8 razy w hali czas doju wynosi 11,2 godz ciągłego doju gdzie jednorazowo doimy 40 sztuk.

W robocie 2 boksowym doimy 24godziny na dobę czyli 280 krów x 2,8 doju = 784 krowy/ 2 boksy= tyle doimy w jednym boksie 392 krów/ 1140minut(tyle ma doba)= 0,34 minuty na jeden udój krowy w jednym boksie. Czas rzeczywisty między halą a robotem w jednym boksie w czasie oraz dostępności doju.

 

Witam

Kolego nie chcę być złośliwy, ale jak możesz porównywać halę 2X40 do robota z dwoma boksami i jednym ramieniem.Jeżeli już chcesz prowadzić

obliczenia w tym stylu to zastosuj dojarkę 2 bańkową z jednym dojarzem. Czas doju na pewno będzie bardziej realny niż twoje obliczenia czyli 0,34 minuty.

 

Lely udostępnia troszeczkę inne danę.

Pozdr.

 

3. Ile czasu to Ci nie powiem ale w hali 2x20 doisz 4 godziny na jeden udój czyli masz 7 wejść krów więc 1wejście udojowe w hali trwa ok 35minut więc na krowę przypada ok 0,8 min. Przy założeniu że doimy 2,8 razy w hali czas doju wynosi 11,2 godz ciągłego doju gdzie jednorazowo doimy 40 sztuk.

W robocie 2 boksowym doimy 24godziny na dobę czyli 280 krów x 2,8 doju = 784 krowy/ 2 boksy= tyle doimy w jednym boksie 392 krów/ 1140minut(tyle ma doba)= 0,34 minuty na jeden udój krowy w jednym boksie. Czas rzeczywisty między halą a robotem w jednym boksie w czasie oraz dostępności doju.

 

Witam

Kolego nie chcę być złośliwy, ale jak możesz porównywać halę 2X40 do robota z dwoma boksami i jednym ramieniem.Jeżeli już chcesz prowadzić

obliczenia w tym stylu to zastosuj dojarkę 2 bańkową z jednym dojarzem. Czas doju na pewno będzie bardziej realny niż twoje obliczenia czyli 0,34 minuty.

 

Lely udostępnia troszeczkę inne danę.

Pozdr.

 

 

A serwis bieżący , odbiór mleka to będziesz robił w 25 godzinie ?

 

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Do obsługi 2 robotów jakiej mocy był by potrzebny agregat

 

Jeżeli 2 roboty z jednym central unit to też wystarczy ten co napisałem


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

tylko trzeba pamiętać, że wtedy agregat chodzi cały czas, a nie przez te parę godzin kiedy byś doił w hali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak możesz podaj ile kg mleka na dobę doi robot

Aktualnie doję 1500-1600 kg mleka na dobę.


Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

@GRGOJ oj nie przesadzaj kolego, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie już parę ładnych lat nie było takiej sytuacji żeby nie było prądu, a żeby całą dobę to nigdy sie nie zdażyło. Więc jak trafi Ci się taka sytuacja raz na rok - o ile w ogóle, to nie zbiedniejesz na tych paru litrach paliwa. Wiadomo, możemy porównywać systemy pod wzgledem kosztów, wyliczać co do złotówki i stuprocentowo że najtaniej wyjdzie doić ręcznie :D Ale to tak jak dlaczego kupujesz JD czy Fendta a nie Ursusa? Dlaczego wolisz jezdzić Audi a nie Fiatem? Tak samo dlaczego wolę doic robotem a nie na hali czy przewodówce - prosta odpowiedź - bo mam komfort, a niestety to kosztuje...ale moim zdaniem warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj