look19

Ceny robotów udojowych

Polecane posty

Rolnik2601    3

Panie lely na jaki kredyt można wziąć robota i zbudowac obore jeżeli juz mam ponad 40 lat ?? :blink: Czy lely pomaga w składnianu papierow o kredyt itp ??

Edytowano przez Rolnik2601

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Jeżeli wiek "młody rolnik" został przekroczony to można na nowoczesne technologie

Być może już w styczniu 2011 będziemy oferować preferencyjny kredyt na robota w porozumieniu z BGŻ


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Jak masz poniżej 40 lat to MR a jak powyżej to NT lub BR. MR to chyba jak na nieruchomości to nawet na 20 lat dostaniesz.

A panie Lely jak tam ta obora pod Wągrowcem? Kiedy otwarcie? Jakie tam będą A3 czy A4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Jeszcze nie znam dokładnej daty montażu. Pod Wągrowcem będą trzy A4. Pierwsze A4 przychodzą do Polski 15-20 styczeń. Myślę że najpóźniej w lutym będą zamontowane.

Otwarcie jak będzie to powiadomię :)


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

Nie ma minimalnej temperatury dla pracy robota.

... temperatura nie powinna spadać poniżej 0 stopni

natomiast od strony gdzie jest krowa może być i - 20 stopni. Tak więc należy tak zaplanować samo pomieszczenie z robotem żeby utrzymać temperaturę >0 np: dać jakiś nadmuch ciepła w to pomieszczenie (wymiary 4m na 3m).

 

hmm albo ja mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem albo pan Lely sam sobie zaprzeczył :blink:

czy ma pan mozliwosc potwierdzenia wzrostu wydajności krów o te wspomniane 1-1,5 litra na dobe po dojeniu krow przez robota??

interesowały by mnie np tabulogramy ktore to potwierdza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Gdzie sobie zaprzeczam panie red????????????????????????????????????????????????????????

Spróbuje zeskanować jakieś tabulogramy i prześlę.

Warto też zajrzeć w jakieś opracowania badań naukowych i wpływ 3-krotnego doju na wydajność krów!!!!!!!!!!!!!!!!


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

Skoro napisal Pan ze "nie ma minimalnej temperatury do pracy robota" to dla mnie oznacza to ze np przy -15 bedzie pracowal bez problemu.Nastepnie napisal Pan ze ''od strony ramienia temperatura nie powinna spadać poniżej 0 stopni" wiec rozumiem ze temperatura powinna byc dodatnia.

czy nadal pan Lely nie wie w którym miejscu sobie zaprzecza??

 

moje pytanie o wzrost wydajnosci krów które sa dojone robotem nie dotyczy doju trzykrotnego.interesuje mnie wzrost wydajnosci spowodowany obecnoscia samego robota :P hehe do trzykrotnego doju nie potrzebuje robota wystarczy mi dojarka konwiowa.zastanawia mnie wzrost wydajnosci spowodawany np dojeniem sie krowki kiedy ona ma na to ochote, ogladaniem tego cuda itd.

no chyba ze wzrost wydajnosci jest spowodowany głównie/jesli nie wyłacznie dojem trzykrotny,.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Do LELY... Co Pan wie o długości funkcjonowania robotów? Czy jeszcze gdzieś pracują pierwsze Astronauty? Czy jest jakiś okres zużycia całego robota? Czy po prostu część się psuje i jest zastępowana nową?

Edytowano przez szatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

do red

robot będzie doił do puki mu mleko w przewodach nie zamarźnie :rolleyes: ale temperatura dodatnia powinna być od strony ramienia ze względu na podłączenie wody do mycia i po to żeby środki myjące nie zamarzły!!!!

Co do wzrostu wydajności to głównie chodzi o krotność doju chociaż bezstresowy wychów dopasowany do biorytmu każdej krowy to też czynnik poprawiający produkcję.

 

do szatek

roboty lely produkowane są od 1992 roku

seryjna produkcja zaczęła się od 1995

i do dzisiaj pracują modele A2 nawet z lat 95-97

Lely po 10 latach użytkowania może zarządać generalnego przeglądu robota i wyznaczyć kolejne takie przeglądy na następne lata. Wymienia się potrzebne części i doi się dalej :)

Patrzy się raczej na zamortyzowanie się robota!!!


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Jak widzisz Jasiupila są to zdjęcia z 13.02.2009 więc z przed 2 lat.

Ale nie wiem gdzie ona się znajduje.


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

Mnie interesuje budowa obory na 70-80 krów mlecznych plus młodzież.I moje pytanie czy jeden robot wystarczy na 80 krów?? :blink: Ile może kosztować budowa takiej obory łącznie zakupem robota ?? Jakie byłyby wymiary takiej obory ?? ;) Z góry dziękuję i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Jeden robot optymalnie doi 60-70 krów ze średnią doju dla stada 2,8 do 3,2

Mylę że trzy-krotny dój zastąpi te 10 szt więcej przy hali udojowej i dwu-krotnym doju

Wymiary zewnętrzne obory pod 1 robot to około 25,5 x 40 m w tym druga strona stołu paszowego jest dla młodzieży i zasuszonych.

W chwili obecnej koszty wybudowania takiej obory zależą od systemu utrzymania i użytych materiałów.

Myślę że obora na ruszcie "pod klucz" (bez robota i schładzalnika) to koszt około 800-1200 zł brutto/m2

Robot natomiast to 110-120 tyś euro netto


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trzy-krotny dój zastąpi góra 4 krowy o ile wydajność wzrośnie dzieki 3 dojom o 10%.

Koszt obory pewnie coś koło 1milion zł ale to zalezy od systemu utrzymania, napewno można taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

A dzięki, bo nie zauważyłem.

To dobrze, że ta obora jest z 2009 roku. Napewno pracuje już ponad rok i właściciel może coś o niej powiedzieć. Tylko gdzie ona stoi? Oto jest pytanie ;)

A panie Lely, którą z tych marek byś wybrał:

-Delaval

-Westfalia

-Fullwood.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
red    0

Jasiu w jakiej technologii zdecydowales sie na budowe obory??bedzie hala karuzelowa, mozesz cos wiecej napisac o swoich planach??

masz juz moze projekt budowlany??kozystasz modernizacji w ramach PROW na budowe??

hehe sporo pytan jak na jeden post :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

ale wybrałbym tą która ma najlepszy serwis !!!


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

A która ma najlepszy?

No będzie karuzela na 24 szt. Projekt jest w trakcie tworzenia. Na PROW nie budujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

W twoich stronach nie wiem który dealer ma najlepszy serwis!!!


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Dobra, jeśli chodzi o serwis. Wszyscy mają słaby. Delavala najbliżej nas prowadzi pan Henryk Ł. z Tarnowa, ale jeśli chodzi o serwis to nie będę komentował, Fullwood prowadzi jakaś firma ze Środy Wlkp. ale nie znam jej, był tylko ich przedstawiciel, Westfalię ma dealer z Lidzbarka Warmińskiego ale to znowu daleko.

Ale tak ogólnie to która z tych marek wg ciebie jest najlepsza? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

@Lely A jak się sprawuje ten robot który pracuje w Konopkach St.?


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj