lukasz12345

przenośnik ślimakowy pionowy

Polecane posty

tomek73    576

Jakie ma paski na żmijce pionowej, bo jak 13 to nie bież, kuzyn ma 13 i problemy ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

nie wiem nic o paskach ani w tej z Dozamechu ani tej drugiej.

 

Kolega z AgroSilu napisał ze "ichnie" powyżej 8m mają już łańcuchy zamiast pasków. Całkiem ciekawe rozwiązanie. Czekam na odpowiedź o cenę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Dozamech ma 17, a kuzyn 13 i co chwile naciąga bo ślizga się, Ja 3 rok i nic, ale też i silnik mam podparty że ani milimetra mi się nie wygnie na podstawie, płaskowniki w miejsce uchwytów do podnoszenia dorobiłem i na klocku drewnianym go jeszcze podparłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Kolego ale musze powiedzieć że mimo że masz pod dachem trochę zamięka ci kosz od spodu. To woda płynąca po ślimaku wewnątrz rury czy podsiąkowa z gruntu? I skąd tyle ziarna? Jakas awaria że trzeba było wyczyścić czy nieszczelny kosz?

Edytowano przez tobago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Gdzieś trochę nieszczelny kosz, woda gruntowa nie podchodzi, a w tamtym roku była taka ulewa u mnie, że w parę minut woda poszła pod wiate i do kosza i połowa wykopu było, wszystko zalało, a najgorsze, że w żmijce było z 1,5m rzepaku, tak zostaje cały dzień rozbierałem,aż dziurę wyciołem w żmijce i dopiero puściło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

No właśnie, jak to jest z wybieraniem ziarna z pionowej żmijki? Dużo zostaje na dnie bo wiadomo że wszystkiego nie wyniesie do góry? Może warto zrobić na dole jakieś okienko którym po sezonie mozna spuszczać co zostało by nie zroslo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No trochę zostaję, wszystko jest dobrze jak nie zamoknie Może lewe obroty by zrobić i wybierać w koszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AkerAkerm    0

Właśnie przymierzam się do zakupu podajnika, ok. 10 m wysokości średnica myślę 150. Z obejrzanych ofert na portalu aukcyjnym najbardziej pasuje mi sobmetal, dozamech i aluhaus no i jeszcze kul met, ten ostatni jako jedyny daje lozysko na szczycie zamiast tuleje czy inaczej mówiąc buksa. Ceny zbliżone, silniki te same, kwestia jakości i poprawności danych co do wydajności tych podatników. Proszę o podpowiedź posiadaczy np. Wiem od znajomego ze m - rol odpada, jest z niego nie zadowolony wiec obrazu odrzucił em. Rolmet za drogi 1500 do 2000 zł różnicy, trochę przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pantera    198

kolego mam z M-rola 8m i jest dobrze a co się dzieje u kolegi że niezadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misza89    0

Witam!

 

Ja planuje zrobić zsyp do Zbiorników stojących w rzędzie i zasypywać je żmijką pionową , zbiorniki te to BIN 70 t jaką żmijkę o wysokości 12-14 m byście polecili?

Czy ktoś już coś takiego robil i mógłby się podzielić wskazówkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam panowie. Mam takie pytanie, stosuje ktoś z was przenośnik ślimakowy do mokrej kukurydzy? chodzi mi o załadunek z placu na ciężarówkę. Średnica to 240 albo 280, takze myślę że chyba nie będzie problemu bo przecież żmijki w kombajnach są podobnej średnicy? U siebie mam na suszarni żmijke 100, ale tylko 2 metrową i przenosi mokrą kukurydzę i nigdy nie było problemu że staneła czy coś.  Myślałem o kubełku ale był by problem z jego ustawieniem i ogólnie kolidował by mi na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja będe sprzedawał z Dozamechu silnik ma mocniejszy 7,5KW to jakby ktoś chciał kupić to piszcie. Mam ją od nowego i zasypywałem 4silosy 130Ton ale od 3lat mam podajniki i jest mi nie potrzebna. Oczywiście sprawna. Można ją skręcić na 12 metrów. Dodatkowo mam ostatnią przedłużkę dwudrożną na 2silosy. Wydajność na 10metrach jak sypałem to około 15ton pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyzak345    0

Ja mam przenośniki kupione od Transmag i się sprawdzają bardzo dobrze, mają dość bogatą ofertę, także można sprawdzić ich stronę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenośnik pionowy z bocznym dopychem nie ładuje paszy granulowanej na silosy, staje przepala silnik, tani nie był, tragedia, co zrobić, pomocy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
Cytat
Cytat

 

 

Szukam żmijki pionowej  wysokość ok 12-16  m. najlepiej ocynkowanej co możecie mi polecić sprawdzonego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72
Cytat
Cytat
Cytat

Dzieki za odp. już do nich pisałem , kiedyś miałem od nich mieszalnik pasz  był ok.

 

 

 

Cytat

 

Jeszcze jedno pytanie widziałem że Twoje dwa silosy to 130 t u mnie są takie same jaka wysokość żmijki aby zachować odpowiedni spad  bo do dwóch , może czterech my wyjdzie spad ale do dwóch ostatnich to już nie bardzo. Jak rozwiązałeś tego ostatniego chyba tj. 200 żmijka pozioma czy  jaki radler  ,aby to cenowo wyszło rozsądnie. Dzieki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Żmijkę mam 16 metrów z czego  2 jest pod ziemią w  wsypie. Może i jest za wysoka przy rurach plastykowych, przy metalu jest ok. W tym roku będe rury spustowe na metalowe zmieniał, plastyk wyrabia się. Kuzyn ma plastyk z rok dłużej, ale dużo mniejsze kąty i mówi że nie ma problemu z rurami. 

Do 200 mam żmijkę też z Odolanowa 150 w ocynku, 7 metrów, wszystko u nich brałem Ona kosztowała mnie ponad 4 tyś z rozdzielaczami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Ma ktoś moze skosna zmijke do załadunku silosa 130 bina , jaka długość  musiała  by mieć aby centralnym wsypem dała radę załadować  zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tipik    7

Panowie, czy przenosnik pionowy 220 , wysokość 14 m a silos 130 ton to dobry pomysł? Wiem ze przenosnik kubelkowy lepszy ale i drozszy, dużo drozszy. Przenośnik oryginalny binowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qba333
      jaki system napedzania żmijki(przenosnika slimakowego) jest lepszy??
      na pasy i kola pasowe kiedy silnik jest przykręcony "standardowo" czy moze lepiej na przekładni i gdy jest przykręcony od "czoła" żmijki
      Dodam ze u jednego producenta jak się pytałem to na przekładnie niby jest 5 lat gwarancji ale jest 100zl droższa.
    • Przez booster12
      Koledzy kupiłem Żmijke do zboża czerpakową i mam takie pytanie jak zrobić żeby ładować zboże w worki?? Czy może jest jakiś sortownik do zboża ??
    • Przez charles
      Proszę o opinie na temat przenośników slimakowych firmy dozamech. Konkretnie interesuje mnie żmijka o średnicy 130 mm i długości 6 m, z silnikiem 2,2 kW usytuowanym na górze. Proszę o opinie na temat łączenia na klamry przedłużających elementów środkowych, interesuje mnie, czy łaczniki są dość sztywne.
    • Przez grego
      Witam
       
      Wie ktoś gdzie można kupić żmijke do zboża bez silnika. Ci więksi producenci tak nie sprzedadzą, jestem z opolskiego. Chyba że ktoś ma na zbyciu używaną 6m
       
      a i mam jeszcze jedno pytanie czym się różni konstrukcyjnie przenosnik pionowy (sam ślimak i rura) od ukośnego? i czy można do pionowego wykorzystać taki zwykły?
    • Przez sports2011
      Witam pracuś przewoził u mnie zbiorniki z paliwem i zapomniał spojrzec na żmijkę w binie dopiero jak ja wykrzywił to się kapnął Jest jakaś możliwośc jej naprawy ? podejrzewam że ślimak również jest wygięty...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj