Skocz do zawartości

Zdjęcie

przenośnik ślimakowy pionowy

87 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 03 grudzień 2013 - 17:49

przenośnik ślimakowy pionowy @OKEY: Mam od nich zwykłą żmijkę czerpakową. Nie żeby się z nią coś działo bo przewaliła juz trochę zboża ale dość głośno klekocze zwłaszcza jak nie jest w pełni zasypana. Kolegi który kupował gdzie indziej chodzi cichutko aż przyjemnie się slucha ;) No i ocynk a tutaj wszystko pociągnięte farbą.
Z tego powodu rozważam albo Dozamechu albo BINową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przenośnik ślimakowy pionowy Dzisiaj, 23:56
  •  

#62 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 19:27

przenośnik ślimakowy pionowy Dozamech ma od tego roku w ocynku.
Moja żmijka przy zbiorniku ja chodzi na pusto to też bardzo głośna, ona nie ma żadnych łożysk na sekcjach. Tylko na dole przy silniku i na górze.

#63 Share AgroSil

AgroSil

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 09 styczeń 2014 - 14:11

przenośnik ślimakowy pionowy Witam

Mam w ofercie przenosniki z dopychem polskiego producenta który jako jeden z pierwszych (10 lat) jak nie pierwszy zaczął produkować je i sprzedawać na polskim rynku. Produkuje je do wysokości 16m. Ślimaki sa dopracowane i wykonane porządznie z porządnych materiałów. Tak naprawdę role odgrywaja szczegóły, do których dochodzi sie przez lata doświadczeń. Przy silniku od napędu ślimaka pionowego 7,5kW jest już przekładnia łańcuchowa więc znika problem z paskami. Osobiście zalecam tez wiekszy silnik przy mniejszych wysokościach tak żeby ułatwic start przy zapchaniu ślimaka. Jeżeli chodzi o kukurydzę, a w szczególności mokrą to odradzam takie rozwiązanie.

Pozdrawiam

#64 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 luty 2014 - 18:37

przenośnik ślimakowy pionowy witam
chciałbym się zapytać jakie macie żmijki pionowe do silosów BIN! zakupiłem w zeszłym roku 2 silosy zbożowe NBIN60WR i dmuchawę także z firmy BIN, która miała mieć wydajność ok. 8t. jednakże jak sie okazało dmuchawa ciągnęła ledwo 2t/h i "fachowcy" z BIN którzy przyjeżdzali aby sprawić aby osiągnęła zakładaną wydajność nic nie zdziałali. Mam pytanie czy może macie takie dmuchawy i jakoś je można ulepszyć aby miały większą wydajność lub też polecilibyście jakieś żmijki pionowe ( oraz ich koszt jesli to nie problem). Nie chciałem kupować żmijki jednakże przy takiej wydajności to w żniwa kombajn stoi i czeka aż przyczepy będą opróżnione.
Z góry dzięki za pomoc
Tematy połączone

Edytowany przez danielhaker, 14 kwiecień 2014 - 22:06.

#65 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 18 luty 2014 - 19:41

przenośnik ślimakowy pionowy Ja mam podajnik łańcuchowy łopatkowy ( nie myl z podajnikiem kubełkowym) Cicho bez problemów wydajność około 20-25 ton/h Miałem podajnik pionowy ślimakowy ze żmijka poziomą wtłaczająca to oprócz podobnej wydajności same kłopoty po 2 latach się pojawiły.

#66 Share janusz1977

janusz1977

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 18 luty 2014 - 21:17

przenośnik ślimakowy pionowy Ja od zeszłego roku posiadam żmijkę pionową z koszem napychającym Odolanów. Wydajność około 6 t na 20 min. Narazie spisuje się dobrze.

#67 Share pablo-harvest

pablo-harvest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,oglodanie filmów oraz czytanie czasopism dotyczących technologii rolnictwa

Napisany 18 luty 2014 - 22:07

przenośnik ślimakowy pionowy Kolego ja posiadam przenośnik ślimakowy czyli potocznie mówiąc ,,żmijka''. Moim zdaniem wystarczające rozwiązanie. Proponuje a zarazem polecam zakup od firmy M-ROL. Żmijka czerpalna Fi-150 silnik 3 kW przy wydajności 16t/h.W zupełności wystarczy gdyż uważam, że to nie małe osiągi. Długość oczywiście zależna od indywidualnego zapotrzebowania oraz usytuowania silosu.

#68 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 19 luty 2014 - 19:23

przenośnik ślimakowy pionowy wg danych producenta silos ma wysokość 7,07m od płyty fundamentowej do samej góry, jakiej wysokości żmijkę pionową bym potrzebował bo 8m to będzie chyba za mało??

#69 Share pablo-harvest

pablo-harvest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,oglodanie filmów oraz czytanie czasopism dotyczących technologii rolnictwa

Napisany 20 luty 2014 - 18:08

przenośnik ślimakowy pionowy Do zasypu silosu potrzebujesz 12m żmijke gdyz musi byc zachowany odpowiedni kąt nachylenia żmijki czyli max 45 stopni,

#70 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 20 luty 2014 - 19:14

przenośnik ślimakowy pionowy Mam cos takiego: http://www.agrofoto....osy-i-podajnik/
Podajnik ma 9 metrów wysokosci i wystarczy do zasypania silosa 60 ton i 100 ton, oba silosy stoją obok siebie. A ten Twoj 60WR ma ładowanosc 70 ton o ile sie nie myle wiec ma taką samą wysokosc jak moj 100 ton. Nie przesadzaj z wysokoscia podajnika, 9 metrów spokojnie starczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 20 luty 2014 - 19:20

przenośnik ślimakowy pionowy myślę że by wystarczył. a ile taki podajnik jak Twój kosztuje i gdzie kupowałeś??

#72 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 20 luty 2014 - 19:41

przenośnik ślimakowy pionowy Ja mam coś podobnego, żmijka pionowa 14 metrów do 2x bin 130 t i 2,3 metra w ziemi, wydajność spokojnie 20 t/h.

#73 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 20 luty 2014 - 19:50

przenośnik ślimakowy pionowy http://www.przenosni...e.php3#t4024duo
Model: T402/4 duo ja go kupowałem juz pare lat temu i jestem zadowolony, rozładunek 25 ton zboża z ciężarówki trwa maksymalnie 75 minut. Na ich stronie jest cennik, z tego co spojżałem to taki 9 metrów kosztowałby około 7500 zł.

#74 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 20 luty 2014 - 21:52

przenośnik ślimakowy pionowy dzięki looknąłem, maja jakiś cennik ale chyba nieaktualny bo z 2010r., ale zawsze można zadzwonić

a piszcie co macie jeszcze u siebie i jak "to" sie sprawuje podczas żniw i nie tylko

#75 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:18

przenośnik ślimakowy pionowy Panowie nie wiem jaki przenośnik pionowy wybrać. Potrzebuje jakiegoś ok 10m ze żmijką dopychającą.
Byłem prawie przekonany do tego z Dozamechu jednak natrafiłem na przenośnik firmy Sobmetal. Nie dość że są tańsze (ta sama wersja różni się o tysiąc zlotych) to jeszcze ślimak pionowy ma większy silnik nie 4kw jak Dozamech tylko 5,5kw. Od razu chciałem powiększony silnik to Dozamech za powiększenie o 1,5kw dopłata 500zł a Sobmetak za powiększenie 2kw - 350zł. Co myślicie? Ma ktoś może tą Sobmetal'u?

#76 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:35

przenośnik ślimakowy pionowy Jakie ma paski na żmijce pionowej, bo jak 13 to nie bież, kuzyn ma 13 i problemy ma.

#77 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:49

przenośnik ślimakowy pionowy nie wiem nic o paskach ani w tej z Dozamechu ani tej drugiej.

Kolega z AgroSilu napisał ze "ichnie" powyżej 8m mają już łańcuchy zamiast pasków. Całkiem ciekawe rozwiązanie. Czekam na odpowiedź o cenę ;)

#78 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 28 luty 2014 - 18:57

przenośnik ślimakowy pionowy Dozamech ma 17, a kuzyn 13 i co chwile naciąga bo ślizga się, Ja 3 rok i nic, ale też i silnik mam podparty że ani milimetra mi się nie wygnie na podstawie, płaskowniki w miejsce uchwytów do podnoszenia dorobiłem i na klocku drewnianym go jeszcze podparłem

#79 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów

Napisany 28 luty 2014 - 19:09

przenośnik ślimakowy pionowy Kolego ale musze powiedzieć że mimo że masz pod dachem trochę zamięka ci kosz od spodu. To woda płynąca po ślimaku wewnątrz rury czy podsiąkowa z gruntu? I skąd tyle ziarna? Jakas awaria że trzeba było wyczyścić czy nieszczelny kosz?

Edytowany przez tobago, 28 luty 2014 - 19:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 28 luty 2014 - 20:23

przenośnik ślimakowy pionowy Gdzieś trochę nieszczelny kosz, woda gruntowa nie podchodzi, a w tamtym roku była taka ulewa u mnie, że w parę minut woda poszła pod wiate i do kosza i połowa wykopu było, wszystko zalało, a najgorsze, że w żmijce było z 1,5m rzepaku, tak zostaje cały dzień rozbierałem,aż dziurę wyciołem w żmijce i dopiero puściło

Dodaj odpowiedź