lukasz12345

przenośnik ślimakowy pionowy

Polecane posty

tomek73    576

Ja mam żmijkę pionową z Odolanowa. Dwa silniki 5,5 i 2,2. 14 metrów wysoka z małą żmijka dopychającą. Wydajność miej-więcej 20 ton na godzinę spokojnie.

Niedawno Tira ładowałem, prawie 25 ton w 1godzinę 15 minut.

Mierzone.

 

Szczerze, jak kupowałem to nie wierzyłem że tyla da, a jednak pomyliłem się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Unas tira cos koło 3h dokładnie nie powiem bo niemierzone zegarem. A przenośnikiem ślimakowym przyczepa Wieltona 10t niecałe 25min mierzone ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja też powoli myślę albo o żmijce pionowej albo o długiej pochyłej. Nie mam wiele do załadunku, dwa biny po 60T plus obok poddasze na jakieś 80T. Jak dotąd ładuję na 2 żmijki jakie mam w domu. Jedna Fi 130 długa 6m pobiera z przyczepy do kosza który zrobiłem między silosami na wysokości ich dachu a druga fi 75 pobiera z tego kosza na lewy lub prawy silos. Rozwiązanie robione na szybko z tego co akurat było w domu. Górna żmijka fi 75 napędzana jest przez falownik na 90 Hz tak że ma wydajność zbliżoną do tej dolnej. Łącznie wyciągam 6-8 t/h. Mankamentem tego rozwiązania jest konieczność ręcznego wciągania mniejszej żmijki na dach silosu i jej mozowanie. We dwóch jest nawet do 2 h roboty. Ale pora myśleć o zmianach:)


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Do długiej pochyłej to trzeba mieć miejsce na podwórku, a i wydajność jest mniejsza od pionowej, ale pionowa musi być z krótką żmijką na dole która dopycha ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Te żmijki które nie mają dopychjącej i na 10 metrów wysokie dają do 13 na godzinę.

Raz miałem żmijkę fi 180 i 12 m, pod kontem 45 stopni to dawała 12 ton.Można było jeszcze obroty jaj zwiększyć, ale sprzedałem i kupiłem dmuchawę ssącą tłoczącą.

Daje 10 ton, silnik 16kw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Dmuchawa to strasznie dużo prądziochu ciągnie <_< lepiej żmijką chyba że niema dostepu to już trudno.

@Alio stawiaj kubełek albo żmijkę pionową bo pochyłą bedzie trzeba cały czas przestawiać i to miejsce potrzebne :wacko:, a tak na stałe stoi i miejsca mało zajmuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Tomek90 i co do prądu to się mylisz. Chociaż ma 16 kw, bo ma dwa silniki.

W jednym roku robiłem żmijką z silnikiem 4kw, a w drugim roku dmuchawą 16kw.

Żmijka przerzuciła mi 200 ton zboża, a dmuchawa z 270t. Jak się zdziwiłem jak przyszedł rachunek za prąd za żniwa.

Za żmijkę było 700 zł a za dmuchawę rok później 800 zł.

Ona ma amperomierz i jak mocno ciągnie zboże to mniej prądu zużywa, a najgorzej jak zboża nie ciągnie, to zaraz termik wywala. Przegrzewa się.

To co mie się w dmuchawie nie podoba to że jest bardzo głośna, mało wydajna i bardzo się kurzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

No ale i tak lepiej mu postawić pionowe przy binach bo bedzie miał załadunek i wyładunek przy jednym stałym podajniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No ja mam tak, że sypie ze zbiornika do wsypu, a żmijką na samochód. Żadnej roboty.

W tamtym roku sypałem na Tiry żmijką 8m i dmuchawą.

Silnik w żmijce padł i ostatniego Tira sypałem dmuchawą, prawie 3 godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Do wsypu czyli do żmijki pionowej w otwór dobrze rozumiem?? Bo umnie dziura po środku podłogi silosa z zasówą, a pod spodem żmijka podaje do kubełka i kubełkiem na tira. Zostaje jakieś 7t szuflowania z bina 60t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jeszcze muszę przerobić Biny, Właśnie tak jak ty masz. Bo teraz to mam w oryginale. Ale w jednym mam do środka wstawioną rurę fi 200 i daję mi ona ze środka, zbiornika do boku, a na boku zasuwa, i do zsypy żmijki pionowej.

Ja przy binach 130 muszę mieć zboże ciągnięte ze środka zbiornika, bo jak bym miał tylko zasuwy na boku to mogę bina przełamać.

Przy oryginalnych wysypach na żmijki to zostaję mi 18 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

No pierwszy rok też chcieliśmy sypać z tych oryginalnych zasów co na samym dole są ale tak jak mówisz mogłoby przełamać albo zdeformowac silos. 130t bin to juz montuja te wybieraki chyba co tylko zostaje niby zmiotką zamieść i niemasz szuflowania a tak to zawsze troche machania jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Raz w roku da się przeżyć a tak trza dać 4 tyś za jednego.Muszę dać żmijki pod podłogą to zostanie z 10.Mogą jeszcze dmuchawą ciągnąć, ale czas, kurz i głośność.Wolę łopatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z125    3

ile musi mieć obrotów przenośnik poziomego przesuwania zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kolega taki ma, z Niemiec kupił,i jedną sekcję ma z bizona,Wydaje mu z 6t/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ma niemal identyczny mój sąsiad. Wysoki ok 8 m. Eksploatuje go kilka lat bez większych problemów. Jedynie łańcuch się niestety wyciąga. Wydajnośc zbliżona jak podaje przedmówca.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27
Napisano (edytowany)

A podają 25 t na godzinkę. Nawet Kongskilde podaje przy wymiarach obu tunelów 13,5x28 cm wydajność 20t/ha. To się rozczarowałem jak tak mówicie. A może wiecie chociaż to nie w temacie czy jak zrobiłbym zsyp zboża do ssąca dmuchawa mi wyciągnie z 2 metry z dołu?

Edytowano przez dralo5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

U mnie tak ciągła, 7-9t/h, jak dałem kosz i żmijką do dmuchawy to z 13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dralo5    27

Jaką dmuchawą? Ja się zastanawiam nad kongsklide suc300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja z Dozamechu 15 kw, na początku 10 ciągła teraz trochę osłabła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy może ktoś doradzić z jakiej firmy zakupić przenośnik pionowy,chodzi mi o ten ze żmijką dopychającą.?Dozamech,Aluhausa,Rolmet?Zależy mi na jak największej wydajności.W piątek na Opolagrze oglądałem ten z Dozamechu i za 12m przenośnik o wydajności 15-22 życzą sobie 7500 brutto,wie ktoś jak cenowo wychodzą Rolmet i Aluhausa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Bardziej patrz się na wykonanie, Kuzyn ma z pod Poznania i ma z nią problemy. Silnik ma 7,5 i paski pali i potrafi stanąć. A paski 13mm.

Ja mam z Dozamechu silnik 5,5 kw i żadnych problemów , paski 17. Za 14 metrów, rozdzielacz 3 drożny i 2 metry rury dałem 9 tyś brutto, w tamtym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Problem w tym ,że tylko ta z Dozamechu widziałem na oczy,ciekawi mnie jeszcze ta z Rolmetu.A ty masz ja wstawioną w ten wybetonowany dół?Nie grzeje ci sie silnik?Ja mam 2 biny po 60 ton i tą zmijke chce wstawic miedzy binami i na metr zagłebić w ziemie tak zeby brac kosz zasypowy między kola ciagnika i przyczepe i kiprowac do tyłu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qba333
      jaki system napedzania żmijki(przenosnika slimakowego) jest lepszy??
      na pasy i kola pasowe kiedy silnik jest przykręcony "standardowo" czy moze lepiej na przekładni i gdy jest przykręcony od "czoła" żmijki
      Dodam ze u jednego producenta jak się pytałem to na przekładnie niby jest 5 lat gwarancji ale jest 100zl droższa.
    • Przez booster12
      Koledzy kupiłem Żmijke do zboża czerpakową i mam takie pytanie jak zrobić żeby ładować zboże w worki?? Czy może jest jakiś sortownik do zboża ??
    • Przez charles
      Proszę o opinie na temat przenośników slimakowych firmy dozamech. Konkretnie interesuje mnie żmijka o średnicy 130 mm i długości 6 m, z silnikiem 2,2 kW usytuowanym na górze. Proszę o opinie na temat łączenia na klamry przedłużających elementów środkowych, interesuje mnie, czy łaczniki są dość sztywne.
    • Przez grego
      Witam
       
      Wie ktoś gdzie można kupić żmijke do zboża bez silnika. Ci więksi producenci tak nie sprzedadzą, jestem z opolskiego. Chyba że ktoś ma na zbyciu używaną 6m
       
      a i mam jeszcze jedno pytanie czym się różni konstrukcyjnie przenosnik pionowy (sam ślimak i rura) od ukośnego? i czy można do pionowego wykorzystać taki zwykły?
    • Przez sports2011
      Witam pracuś przewoził u mnie zbiorniki z paliwem i zapomniał spojrzec na żmijkę w binie dopiero jak ja wykrzywił to się kapnął Jest jakaś możliwośc jej naprawy ? podejrzewam że ślimak również jest wygięty...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj