lukasz12345

przenośnik ślimakowy pionowy

Polecane posty

lukasz12345    0

Witam, zastanawiam się nad zakupem przenośnika pionowego o wysokości 8 m do załadunku silosów zbożowych. Dozamech ma w ofercie taką żmijkę z silnikiem 3 kw, średnicy 150 mm i wydajności 12-14 t/h. Czy ktoś posiada taką żmijkę? Jaka jest jej prawdziwa wydajność? Biorę też pod uwagę dmuchawy, ale ich zapotrzebowanie na moc jest większe i cena również. Co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vinetu    0

z tego co wiem to użytkownik GRIGA miał taką żmijkę ale szybko ją sprzedał więc chyba dobra niebyła. Zobacz sobie na stronie www.przenosnikirolmet.pl i tam zobacz sobie na przenośniki pionowe DUO model T-402/4. Wiem że jest na AF jeden użytkownik takiego przenośnika i jest bardzo z niego zadowolony i co najważniejsze potwierdził on że faktycznie ma wydajności 24t/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19    25

Też jestem zainteresowany zakupem przenośnika do zasypu silosów BIN, proszę o opinie na temat przenośników dozamech i rolmet bonie wiem który lepiej wybrać, który będzie miał większą wydajność, do dozamech podaje 12 - 15 t/h, a rolmet az 24 t/h, czy te wartości są możliwe do osiągnięcia proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19

Co koledzy sądzicie o przenośniku SOBMETAL JUTROSIN. czy ma deklarowaną wydajność, czy warto go kupić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nie wiem czy z tej firmy kuzyn kupił, ale gdzieś pod Poznaniem. Jest on ocynkowany, silnik 7 kw, średnica 150mm, pionowy do bina 130. Wiec koło 12 merów. Wydajność ok 20 ton albo lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fento    4

@MARTECH ja posiadam przenośnik z firmy Sobmetal tylko że nie pionowy a zwykły przenośnik z koszem zasypowym i silnikiem na dole, który zamocowany jest na specjalnym wózku. Wygląda jak ten na ostatnim zdjęciu, też fi 140, tylko że ocynkowany i o długości 12m http://moto.allegro.pl/przenosnik-slimakowy-koszowy-zmijka-fi-140-mm-i1357372686.html . Szukałem czegoś, czym zasypie BINa 70T. W pierwszej wersji miał być przenośnik pionowy ale on zostałby już na stałe przy silosie, a tym na wózku podjeżdżam gdzie chce i sypie, czy to do Bina, czy na poddasze budynków. Zakup tego przenośnika doradził mi @jarecki21 który ma też taki przenośnik tylko że fi 160 i długość 14m. Z tego co wiem, zasypuje nim 4 BINy 100 T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

Ja korzystam z przenośnika pionowego firmy Sobmetal..i szczerze powiem ze bania..niby wannę jęczmienia - 28 ton to półtora godziny. Mam średnicę 120 i długość 12 metrów. W mojej galerii widoczne. Silnik 7 kw.daje rade, ale są trzy cienkie paski które się co roku wycierają i w ramach gwarancji dwa razy dorabiali mi mniejszą piastę. Jednym słowem mają długie terminy, a wykonanie w sumie ok ale trzeba przyznać ze to i owo trzeba po nich poprawić, a cenowo wiadomo swoje chcą. Chyba drugi raz bym ich nie wziął.


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiam się nad przenośnikiem pionowym do zasypu binów. Jest parę firm produkujących te urządzenia i już sam nie wiem. Mam przenośnik z firmy DOZA MECH z koszem i silnikiem na dole. Pracuje u nas już ok 4 lat i jesteśmy bardzo zadowoleni nic się nie dzieje wydajność ok 7-8t/h przy średnicy 130mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

8 ton na godzinę to bardzo mało...moja robi 6 ton w około 15-20 minut zależy jakiego zboża oczywiście ale przepraszam za błąd jest fi 150. Jest dobra po odpowiednim dopracowaniu co tu dużo mówić. Do Sobmetalu mam 15 km więc luz ale mało co na nich liczyć. U nas dużo się takich pojawia..ludzie sobie to chwalą.


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTECH    19

Ja korzystam z przenośnika pionowego firmy Sobmetal..i szczerze powiem ze bania..niby wannę jęczmienia - 28 ton to półtora godziny. Mam średnicę 120 i długość 12 metrów. W mojej galerii widoczne. Silnik 7 kw.daje rade, ale są trzy cienkie paski które się co roku wycierają i w ramach gwarancji dwa razy dorabiali mi mniejszą piastę. Jednym słowem mają długie terminy, a wykonanie w sumie ok ale trzeba przyznać ze to i owo trzeba po nich poprawić, a cenowo wiadomo swoje chcą. Chyba drugi raz bym ich nie wziął.

Mam pytanie jak rozwiązałeś kolego rozładunek z wanny, czy masz zasyp betonowy w gruncie czy korzystasz z kosza tegoż podnośnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kuzyn też ma z tej firmy ale pionowy. Przyczepa 6 ton w 15-20 minut. Wykopał duł, wybetonował, założył redler a kosz zrobił z blachy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

Mam zasyp metalowy ocynkowany a przy nim silnik 1 kw, potem 3m żmijki poziomej, która podaje zboże z zasypu do tej poziomej. Trudne jest zgranie obrotów jednej i drugiej żmijki, ale jest to do zrobienia. Oni mi to zrobili bez problemu, tylko trochę poprawek było.


PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rower56    0

A nie wiecie przypadkiem czy taki przenośnik pionowy sprawdziłby się do zasypywania silosów paszowych paszą sypką?

Do paszy sypkiej chyba lepszy byłby ten z pomocniczą żmijką poziomą u dołu? :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Ja korzystam z przenośnika pionowego firmy Sobmetal..i szczerze powiem ze bania..niby wannę jęczmienia - 28 ton to półtora godziny. Mam średnicę 120 i długość 12 metrów. W mojej galerii widoczne. Silnik 7 kw.daje rade, ale są trzy cienkie paski które się co roku wycierają i w ramach gwarancji dwa razy dorabiali mi mniejszą piastę. Jednym słowem mają długie terminy, a wykonanie w sumie ok ale trzeba przyznać ze to i owo trzeba po nich poprawić, a cenowo wiadomo swoje chcą. Chyba drugi raz bym ich nie wziął.

Jasne ,12 m i 120 mm i wydajnosc 18 ton .Jakos moja 8m 140mm z tej firmy ledwo wyciągnie 3 tony na 1h,sranie w banie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Kuzyn ma taką i jest zadowolony. Daje ok 20 ton.Miał problem z silnikami przy małej żmijce. Założył 4 kw zamiast 2, ale musi paski jeszcze zmienić na grubsze bo te nie wytrzymują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

Mam pytanie ile w tych przenośnikach zostaje ziarna? i czy one przypadkiem nie "mielą" go za bardzo bo żeby uzyskać wydajności rzędu 20t/h to musi się to ładnie kręcić.

No i kontynuuje pytanie kto jaki przenośnik tego typu ma i jakie opinie na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja dziś kupiłem używaną dozamech 10 metrów 2,2 kW silnik z podporą regulowaną za 1300 zł tylko 250 km zrobiłem za nią. potrzebna mi do zasypu śrutownika z kupy zboża


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Witam

Chcę zakupić taki przenośnik proszę was o pomoc oto moje pytanie

Czy bardzo mieli zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

Panowie jak to jest z tymi przenosnikami pionowymi? Lepiej kupic pionowy tak jak w moim przypadku z kierownica i rurami na 4 biny czy kupic pochyly? Prosze o pomoc i opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Przy 14 metrach raczej nie zauważyłem mielenia.

 

Do QQ to trochę wątpię. Podejrzewam że stanie, zablokuje się mokrym ziarnem. Ja jak bejcuję zboże do siania to 6 metrowa żmijka potrafi się nie włączyć, jak zmieniam big begi, muszę ręcznie koło przeciągać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

A jak z wydajnością w porównaniu do kubełkowego?? Mamy kubełkowy 40t/h a realnie jest może coś w okolicach połowy tego :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez qba333
      jaki system napedzania żmijki(przenosnika slimakowego) jest lepszy??
      na pasy i kola pasowe kiedy silnik jest przykręcony "standardowo" czy moze lepiej na przekładni i gdy jest przykręcony od "czoła" żmijki
      Dodam ze u jednego producenta jak się pytałem to na przekładnie niby jest 5 lat gwarancji ale jest 100zl droższa.
    • Przez booster12
      Koledzy kupiłem Żmijke do zboża czerpakową i mam takie pytanie jak zrobić żeby ładować zboże w worki?? Czy może jest jakiś sortownik do zboża ??
    • Przez charles
      Proszę o opinie na temat przenośników slimakowych firmy dozamech. Konkretnie interesuje mnie żmijka o średnicy 130 mm i długości 6 m, z silnikiem 2,2 kW usytuowanym na górze. Proszę o opinie na temat łączenia na klamry przedłużających elementów środkowych, interesuje mnie, czy łaczniki są dość sztywne.
    • Przez grego
      Witam
       
      Wie ktoś gdzie można kupić żmijke do zboża bez silnika. Ci więksi producenci tak nie sprzedadzą, jestem z opolskiego. Chyba że ktoś ma na zbyciu używaną 6m
       
      a i mam jeszcze jedno pytanie czym się różni konstrukcyjnie przenosnik pionowy (sam ślimak i rura) od ukośnego? i czy można do pionowego wykorzystać taki zwykły?
    • Przez sports2011
      Witam pracuś przewoził u mnie zbiorniki z paliwem i zapomniał spojrzec na żmijkę w binie dopiero jak ja wykrzywił to się kapnął Jest jakaś możliwośc jej naprawy ? podejrzewam że ślimak również jest wygięty...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj