Skocz do zawartości

Zdjęcie

przenośnik ślimakowy pionowy

87 odpowiedzi na ten temat

#41 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 07 luty 2013 - 22:13

przenośnik ślimakowy pionowy A co myslicie o takim podajniku? W pionie idzie łańcuch jak w zbożowym.
http://ruchpolex.naz..._wymiary.png
http://www.sklep-gre...0-505820033.jpg http://ruchpolex.naz..._wymiary.png

Edytowany przez dralo5, 07 luty 2013 - 22:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
przenośnik ślimakowy pionowy Dzisiaj, 03:00
  •  

#42 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8335 postów

Napisany 08 luty 2013 - 14:10

przenośnik ślimakowy pionowy Kolega taki ma, z Niemiec kupił,i jedną sekcję ma z bizona,Wydaje mu z 6t/h

#43 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 939 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 08 luty 2013 - 16:36

przenośnik ślimakowy pionowy Ma niemal identyczny mój sąsiad. Wysoki ok 8 m. Eksploatuje go kilka lat bez większych problemów. Jedynie łańcuch się niestety wyciąga. Wydajnośc zbliżona jak podaje przedmówca.

Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania...

Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....

#44 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 08 luty 2013 - 20:49

przenośnik ślimakowy pionowy A podają 25 t na godzinkę. Nawet Kongskilde podaje przy wymiarach obu tunelów 13,5x28 cm wydajność 20t/ha. To się rozczarowałem jak tak mówicie. A może wiecie chociaż to nie w temacie czy jak zrobiłbym zsyp zboża do ssąca dmuchawa mi wyciągnie z 2 metry z dołu?

Edytowany przez dralo5, 08 luty 2013 - 20:52.

#45 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8335 postów

Napisany 09 luty 2013 - 09:38

przenośnik ślimakowy pionowy U mnie tak ciągła, 7-9t/h, jak dałem kosz i żmijką do dmuchawy to z 13.

#46 Share dralo5

dralo5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 372 postów

Napisany 10 luty 2013 - 10:26

przenośnik ślimakowy pionowy Jaką dmuchawą? Ja się zastanawiam nad kongsklide suc300.

#47 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8335 postów

Napisany 10 luty 2013 - 17:56

przenośnik ślimakowy pionowy Ja z Dozamechu 15 kw, na początku 10 ciągła teraz trochę osłabła.

#48 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 09:31

przenośnik ślimakowy pionowy Czy może ktoś doradzić z jakiej firmy zakupić przenośnik pionowy,chodzi mi o ten ze żmijką dopychającą.?Dozamech,Aluhausa,Rolmet?Zależy mi na jak największej wydajności.W piątek na Opolagrze oglądałem ten z Dozamechu i za 12m przenośnik o wydajności 15-22 życzą sobie 7500 brutto,wie ktoś jak cenowo wychodzą Rolmet i Aluhausa?

#49 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8335 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 09:37

przenośnik ślimakowy pionowy Bardziej patrz się na wykonanie, Kuzyn ma z pod Poznania i ma z nią problemy. Silnik ma 7,5 i paski pali i potrafi stanąć. A paski 13mm.
Ja mam z Dozamechu silnik 5,5 kw i żadnych problemów , paski 17. Za 14 metrów, rozdzielacz 3 drożny i 2 metry rury dałem 9 tyś brutto, w tamtym roku.

#50 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 11:49

przenośnik ślimakowy pionowy Problem w tym ,że tylko ta z Dozamechu widziałem na oczy,ciekawi mnie jeszcze ta z Rolmetu.A ty masz ja wstawioną w ten wybetonowany dół?Nie grzeje ci sie silnik?Ja mam 2 biny po 60 ton i tą zmijke chce wstawic miedzy binami i na metr zagłebić w ziemie tak zeby brac kosz zasypowy między kola ciagnika i przyczepe i kiprowac do tyłu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8335 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 17:43

przenośnik ślimakowy pionowy Tak mam ją w dole na głębokości 230 cm.Nie wiem czy się grzeje bo nie mam możliwości sprawdzenia. Ale jak dziennie przewali spokojnie z 100 ton i dalej chodzi to znaczy że dobrze jest.Teraz 2 kolegów taki same kupuję.
Kuzyn na swoją narzeka i mówił że moja ma dużo lepsze wykonanie.Tylko że jego ocynkowana, a moja malowana.

#52 Share GrupaDozamech

GrupaDozamech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 14 październik 2013 - 14:25

przenośnik ślimakowy pionowy Od wrzesnia przenośnik pionowy DOZAMECH Maxi-Duo (z koszem napychającym) jest też dostepny w wersji ocynkowanej. Premiera była na AGROSHOW
Mechanika Maszyn i Urządzeń Rolniczych "DOZAMECH" Donat Zawidzki
63-430 Odolanów ul. Srzelecka 49,
tel: +48 62 733 2322
fax: +48 62 733 2788

#53 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 20:08

przenośnik ślimakowy pionowy http://allegro.pl/pr...3664353274.html

a jak to sie sprawdza rzecywiscie taka wydajnosc? u mnie mam do zaladunku okolo 200 ton ziarna do silosow i rozladunek na auto wybrac to czy moze polecacie cos innego? silosy stoja kolo siebie interesuje mnie wysokosc 6 m

#54 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4523 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 20:42

przenośnik ślimakowy pionowy Poszukaj w galerii ktoś ma podajnik z dopychającym poziomym i pisał że jest duża wydajność.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#55 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8335 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 21:14

przenośnik ślimakowy pionowy Ja mam, ale z dozamechu, jest w galeri, kuzyn ma właśnie tą z linku aluhaus, z pod Poznania. Miał problemy z nią spalił się silnik dopychający,przerabiał koła pasowe na 2 paski, dał raz mocniejszy silnik. Popuszczały się paski na głównej żmijce. Silnik 7,5 i miał problemy z paskami bo są 13mm , Wydajność twierdzi że ma 20, ale jego rodzice mówią raczej że mniej i to dużo.
Jak oglądaliśmy żmijkę z Dozamechu na Polagrze to od razu powiedział ze jest lepsza i też dlatego kupiłem ją.

Zdziwili się że moja daje ponad 20 t spokojnie i przy 14 metrach.

Moja ma 5,5 kw główny silnik i dopychający 2,2 kw. Oba mają po 900 obr/min i po dwa paski 17mm. Przy 14 metrach. Ja koniecznie chciałem 7,5 kw, to powiedzieli że mi nie dadzą, ma być 5,5 a jak będe miał problemy to sami przyjadą i zmienią na 7,5.
Po pwóch sezonach, a stoi przy 2 binach 130 t z załadunek i rozładunek, plus z 100 ton przerzuconej pszenicy i rzepaku, nic się nie stało z żmijką. Żadnej awari, nawet pasków nie naciągałem.

Jedyny problem co miałem to w tym roku, to miałem taką burzę że woda nie zdążyła mi uciec w kanał i zalało mi ją, tak a metr, a w dodatku była po rzepaku, i zostało w niej z 2 metry rzepaku, który tak spęczniał że rozkręcałej ją cały dzień i ledwo odbiłem.

#56 Share maly00

maly00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 22:55

przenośnik ślimakowy pionowy prz 6 metrach silnik 3 kw dawalby rade pewnie? ale pewnie ta z silnikiem napychajacym ma lepsza wydajnosc? a jak z mocowaniem musi byc mocno przykrecone? duzych drgan dostaje? jak myslisz sprawdzilaby sie w kukurydzy? suchej jak i mokrej?
bo mam 3 silosy obok siebie pod dachem do zasypania ziarnem w zniwa i tyle a chcialbym ja wykorzystac do suszarni pozniej zeby przesypywala suszone ziarno i podawala je pozniej na silos obok suszarni. chce kupic cos uniwersalnego mial byc podajnik kubelkowy ale jednak wychodzi za drogo do tego musiaby byc dosc wysoki zeby wszytko obsluzyc....

#57 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8335 postów

Napisany 07 listopad 2013 - 00:25

przenośnik ślimakowy pionowy W QQ nie mam pojęcia, raczej tak. Wibracji prawie żadnych nie ma. Przykręciłem ją na na 7 metrze licząc od dołu, do belki w dachu, jakimiś płaskownikami, na dole nic, po prostu stoi na betonie. Na górze to rury ją usztywniają.
Bez dopychjącej ma jakieś 12-13 t niby.

#58 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 754 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 02 grudzień 2013 - 22:38

przenośnik ślimakowy pionowy Panowie a co ze żmijkami od BINów? Widzę że też mają osobno w sprzedaży jednak cena już troche inna ;)
http://www.bin.agro....id=21&Itemid=68

Ja się tylko boję czy te żmijki nie mielą zboża. Może nie czy nie mielą a jak dużo mielą ;)

Choć jak seryjnie montują je do BINów jako alternatywę kubełkowego to aż tak mielić nie mogą.

Ktoś się wypowie?

#59 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 798 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 09:49

przenośnik ślimakowy pionowy Rozmawiałem na targach z pania z M-Rolu , głównie chodziło mi o rzepak to zaczęła cos kręcić że jest jakas tolerancja na ilość pociatego rzepaku że jak kupie to sie dowiem i im powiem bo oni nie sprawdzali i nie wiedzą :unsure: .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 14:34

przenośnik ślimakowy pionowy wszystko zalezy od tego jaki zwoj ma ta zmijka

ja posiadam 180 o drobnym zwoju i jak ladowalem na tira to 30t/h a jak mam ja w sypie i podaje pod kontem okolo 70 to wydajnosc spada do 20t/h w tym samym sypie zmijka 140 tez o drobnym zwoju dawala niespelne 10 tak sie wahalo od 8-10

pozdrawiam

Dodaj odpowiedź