Skocz do zawartości

Zdjęcie

Miasto vs Wieś

156 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 19:22

Miasto vs Wieś ja też nie zamienie wsi na miasto:P aczkolwiek ucze się w mieście i jest fajnie:D tzn do mieszkania zapraszasz kogo chcesz, rodzice Ci kase dają utrzymują ty tylko musisz zdać::rolleyes: i następny rok bimbania przed tobą jak już ktoś pisał sklepy, bary nie daleko:D jak tu nie konsumować??:>
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Miasto vs Wieś Dzisiaj, 13:36
  •  

#142 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 20 styczeń 2010 - 09:16

Miasto vs Wieś Na wsi to cisza i spokój jest... milczącej krowy czy innego zwierzaka jeszcze nie widziałem, co chwile przyjeżdża jakieś berlingo próbując coś sprzedać, zimą jakiś palcek zaparkuje w zaspie i trzeba go wyciągnąć, w porze letniej przejezdni radośnie wzbijają tumany kurzu z drogi a muchy pozwalają poznać uroki malezyjskiej dżungli podczas snu, czasami cieli sie jakaś krowa, cieknie poidło, stado wymontuje sie z pastwiska na pole sąsiada, przyjedzie radiowóz bo kogoś szuka albo sie zgubił, o łapaniu groźnych przestępców z butelką piwa pod sklepem nie wspomnę... Cisza i spokój, cały boży tydzień :lol:

#143 Share Mateusz2

Mateusz2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,maszyny rolnicze,...

Napisany 20 styczeń 2010 - 17:49

Miasto vs Wieś Dokładnie heh u mnie się już to wszystko sprawdziło ze 3 razy :lol:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Poke912

Poke912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:Wszelakie

Napisany 25 luty 2010 - 17:33

Miasto vs Wieś I na wsi wszyscy się znają i wiedzą do kogo mogą
się o pomoc zwrócić. A w mieście sam wiem jak jest bo mieszkam w mieście
Wszyscy się kłócą o kawałek trawnika i wszyscy są ściśnięci na tych podwórkach
Na wsi wyjdziesz przed dom cisza spokój ciągniki jeżdżą i jest fajnie

#145 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 25 luty 2010 - 17:45

Miasto vs Wieś Zgadzam się całkowicie z kolegą @Poke912 :P
Deutz is Power!

#146 Share krzysiek55577

krzysiek55577

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 25 luty 2010 - 18:00

Miasto vs Wieś dokładnie @Poke912 zgadzam się z tobą całkowicie

#147 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 25 luty 2010 - 18:02

Miasto vs Wieś Nigdy nie zamienie wsi na miasto na wsi jest o niebo lepiej...
KPK Kumurun Team...

#148 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 08:53

Miasto vs Wieś

I na wsi wszyscy się znają i wiedzą do kogo mogą
się o pomoc zwrócić. A w mieście sam wiem jak jest bo mieszkam w mieście
Wszyscy się kłócą o kawałek trawnika i wszyscy są ściśnięci na tych podwórkach
Na wsi wyjdziesz przed dom cisza spokój ciągniki jeżdżą i jest fajnie

Masz 100% racji tez mieszkam w miescie wyjdziesz z domu pelno ludzi a i nie raz jakies rozruby sie zdarzaja na osiedlu bo ten jest za tym a ci za tamtymi i sie leja na wzajem .. a na wsi wstaniesz sobie rano wyjdzisz przed dom lapiesz gleboki oddech i idziesz robic i jak masz obiad to sasiedzi nie wiedza co gotujesz bo nie czuc a w miescie to przejdziesz sie po klatce i wiesz co sasiadka robi na obiad, na wsi jak mowisz kazdy kazdego zna a w miescie w jednym bloku mieszka wiecje ludzi niz w niektorcyh wioskach to jak oni maja sie znac jedynie z widzenia

#149 Share fart23

fart23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 29 kwiecień 2010 - 09:42

Miasto vs Wieś Witam. Ja mieszkałem w bliku w blisko 100tyś.mieście, a teraz na wsi, i powiem że za żadne skarby bym tam nie wrócił. Fakt może jest więcej pracy, ale też większy spokój i bezpieczeństwo. Nie muszę martwić się o miejsce parkingowe, ale że mi ktoś w nocy lustro urwie albo szybę wybije.
Poza tym co do sklepów to we wiosce są 3, jakieś 3km ode mnie jest duży market, ośrodek zdrowia, szkoły. A w tym roku mają mi gaz i kablówkę nawet podłączyć :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#150 Share lordhagen

lordhagen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 30 kwiecień 2010 - 06:27

Miasto vs Wieś

Na wsi to cisza i spokój jest... milczącej krowy czy innego zwierzaka jeszcze nie widziałem, co chwile przyjeżdża jakieś berlingo próbując coś sprzedać, zimą jakiś palcek zaparkuje w zaspie i trzeba go wyciągnąć, w porze letniej przejezdni radośnie wzbijają tumany kurzu z drogi a muchy pozwalają poznać uroki malezyjskiej dżungli podczas snu, czasami cieli sie jakaś krowa, cieknie poidło, stado wymontuje sie z pastwiska na pole sąsiada, przyjedzie radiowóz bo kogoś szuka albo sie zgubił, o łapaniu groźnych przestępców z butelką piwa pod sklepem nie wspomnę... Cisza i spokój, cały boży tydzień :rolleyes:

Moim zdaniem zdecydowanie hałas na wsi mi nie przeszkadza, nie ma nic lepszego jak wyjść w żniwa i usłyszeć wszechobecny ryk BIZONA, odgłosy zwierząt hodowlanych itd. niż bać się w mieście wyjść w nocy z domu - pełno jakichś cudaków z małpimi ryjami uczesanych na łyso, którym wielce utrudnia życie to, że ktoś kibicuje innej drużynie piłkarskiej czy coś takiego... To ja dziękuję, już wolę żyć w wiejskim hałasie, niż z takim towarzystwem. :)

#151 Share olekzelku2

olekzelku2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 16 maj 2010 - 16:14

Miasto vs Wieś a ja jestem z miasta:P na wiosce mogbym mieszkac ale by mnie wkurzylo wczesne za wczesne stawanie do szkoly zeby na PKSa zdarzyc B) a takk do szkoly mam jakies 1.5 km i w dziesiec minut dojde i jest w szkole rowno z dzwonkiem na lekcje a nie godzinelub nawet wczesniej :) a na wiosce mogbym mieszkac tylko nie an takiejj "zabitej dechami" gdzie wszedzie jest daleko np. do sklepu po zaopatrzenie ;x albo ze jest kilka domow i rzadnego rowiesnika brak joł! bym mogl wymienic jeszcze kilka plusow i minusow ale nie chce nikgo obrazac :0 pozdro ;x zapraszam na moje filmiki ;]

#152 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 08 lipiec 2010 - 17:20

Miasto vs Wieś Ja jestem pół miastowy pół ze wsi :) Ale mieszkam w mieście. Od małego bardziej wolałem miasto, a teraz od 8 lat wieś :) Kocham żniwa, rolnictwo, gospodarstwo, więc chyba wiadomo czemu już wieś wolę. Dla mnie wieś i miasto różnią się w tym punkcie jedynie tym, że w mieście jest większy ruch i więcej sklepów i większe nudy często. Na wsi zawsze coś się znajdzie do roboty jak się ma swój teren, zwierzęta, pole... No i w mieście cisza noce są długie na wsi krótkie, w mieście wstają ok 9, a Ci wylęgiwacze po 11, a na wsi o 7 wszyscy na nogach - przez żniwa na pewno, a w zimę też, bo szkoła... Ja co jestem na wakacjach 1,5 miesiąca to przestawiam na życie i klimat wiejski, a potem w mieście się muszę znowu przestawić :) No oczywiście dużo mnie ruchu w mieście niż na wsi.

#153 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 08 lipiec 2010 - 18:13

Miasto vs Wieś wies teraz to juz nie jest wieśDodany obrazek kiedys co druga chata jak nie kazda to było gospodarstwo i na zniwa z kółek rolniczych przyjezdzały kombajny i tak tydz siedzieli na wiosce codziennie ten ryk silników ten zapach zniw wolnosci i była radośc no radośc nawet w trakcie sian człowiek się cieszył z tego co robił a teraz?? w tym roku tylko do nas i do sasiada przyjedzię kombajn i bedzie z pól dniaDodany obrazek to juz nie są te lata te zniwa co kiedyśDodany obrazek juz w siana człowik się nie cieszył z tego co robił bo ciągle dokładać musiDodany obrazek od przyszłego roku jak jeszcze nie w tym likwidujemy chodowlęDodany obrazek kiedys było super jak sobie to przypomne to az tęskno ale teraz się nie opłaci na słabych ziemiech coś siać... w tym roku juz po szkole czas do pracy iść zarabiać na siebie na swoją przyszłość, cieszyć się z ukochanej tak jak ona ze mnie pracować na siebie i za parę latek jak będzie dobrze to się wyprowadzić razemDodany obrazek

#154 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 08 lipiec 2010 - 18:38

Miasto vs Wieś @Filipoo smutno jakoś się zrobiło po przeczytaniu twego postu :) ale niestety taka jest dzisiejsza rzeczywistość na wsi. Z ludzi uszła jakoś energia i chęć do życia większość robi bo robi ale większego sensu w tym nie widzi. Ale mimo wszystko i tak wole wiejskie życie, dzisiaj nazbierało mi się spraw i po 5,5 godzinie spędzonej w mieście tak mnie łepetyna waliła że 3 tablety kiepsko pomogły, aż strach pomyśleć jak bym musiał tam siedzieć 24h/na dobę:)

#155 Share Bizonlove

Bizonlove

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 165 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 lipiec 2010 - 19:15

Miasto vs Wieś A u mnie we wsi to tylko 5 rodzin nie ma gospodarstwa a tak wszyscy mają a wioska nawet duża około 170 domów.Ja mieszkam we wsi i nigdy nie przeprowadzę się do miasta.

#156 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 09 lipiec 2010 - 19:45

Miasto vs Wieś no ja się do miasta traczej nie przeprowadze chyba ze nie znajdę domu gdzieś na spokojnej wiosce :) to masz fajną wieś ze tyle gospodarstw :) no ale jest tak jak pisałem i potwierdził binek to juz nie jest ta wieś, no i my juz nie jesteśmy tacy sami kiedyś mi zalezało na gospodarstwie ale juz nie teraz teraz chce iśc do pracy i ułozyć sobie zycie z ukochaną (oby się udało) być szczęsliwym i nie mieć zmartwień:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#157 Share Power

Power

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 07 sierpień 2010 - 11:15

Miasto vs Wieś Urodziłem sie i mieszkam w zapyzialym i smierdzacym miescie zwanym Łódź. Wolne chwile od malego berbecia pracuje (pomagam) na wsi a nawet jak ich niemam to i tak siedze na wsi na gospod. Choc dostaje w dupe od zycia za to...Ciagnie mnie do pracy na roli jak narkotyk :)
Cóż mogę dopowiedzieć, zycie na wsi jest o niebo lepsze od zycia w miescie. Wkurza mnie darcie mordy w srodku nocy :) ... zapach spalin, glosna muzyka ,auta w te i wewte 24h na dobe. Co z tego ze sklepy sa blisko, rozrywka itd. Do szczescia to nie jest potrzebne !!
Swoja przyszlosc chcialbym zwiazac z praca na roli ,Od pazniernika ide na sggw na rolnictwo wiec mysle na powaznie praca na roli.
trzeba robic to co sie lubi a nawet kocha :)