Skocz do zawartości

Zdjęcie

Miasto vs Wieś

156 odpowiedzi na ten temat

#121 Share gangster

gangster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 27 czerwiec 2009 - 22:18

Miasto vs Wieś Też wychowałem się na wsi i tak już pozostanie nie wyobrażam sobie życia bez moich maszynek :) :D na pewno bym patrzył na to inaczej gdy bym mieszkał tylko w mieście ale na szczęście tak nie jest :)
Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Miasto vs Wieś Dzisiaj, 08:36
  •  

#122 Share karol091193

karol091193

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 418 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 11:35

Miasto vs Wieś Ja ostatnio wybierałem do jakiego technikum rolniczego iść. Wojewodzin pod Grajewem(wioska) czy może do Białegostoku? Osobiście bardziej wolałbym iść do Wojewodzina bo cisza, spokój itp, itd. A białystok trochę głośno i dziwnie tak w mieście(przynajmniej dla mnie) Do ostatniej chwili zastanawiałem się gdzie iść i podiołem decyzje że do białego no bo to jest jednak miasto i trzeba zwiedzić ten kawałek świata no i może w białym ta szkoła będzie lepsza :D
Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

#123 Share damian131091

damian131091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 15:13

Miasto vs Wieś Życie na wsi wolałbym:). Urodziłem się na wsi przez te pare lat mieskzam na wsi, teraz od 2 lat mieszkam w mieście (Białystok), ponieważ chodze do technikum rolniczego w owym mieśćie:). Do Białegostoku mam jakieś 37 km. Na osiedlu gdzie mam mieszkanie jest cicho, zielono, wszędzie blisko(dworzec PKS, PKP, do domu bo jak wjeżdzać do białego to jest tam moje osiedle więc nie musze do centrum się pchać, supermarkety, wszystko oki, tylko do szkoły musze przejechać całe miasto. Na początku ten pierwszy tydzień to nie mogłem się przyzwyczajić do mieszkania w mieście, pare nocy nieprzespanych, ale jjakoś się przyzwyczaiłem się. Ale dosyc gadania o mieście. A co do wśi, hmmmm moje życie to wieś. Na wsi dużo się dzieje, codziennie coś nowego, jakaś atrakcja. Oczywiście mamy obowiązki, musimy charować, niektórzy bo lubio, a nie którzy bo muszą, ale przynajmnie się nienudzimy. Teraz życzie na wsi jest trudne, wszystko drogie, a nasze surowce(mleko, zboża itp. ) tanie, z 2 strony mamy o wiele lepiej dużo ładny maszyn, nowoczesnych zastosowań urządzeń itp. Człowiek na wsi ma zapewnione życie, bo razie czego to chleb sobie upiecze, prosiaka odchowa i go zje, czy mleko, a w mieście to już gorzej. Nie lubie tego jak Ci z miasta śmiejo się z tych na wsi. Np. chłopaki na wsi są bystrzi fajniejsi, i dużo mądrzejsi. Chłopak na wsi przecierz musi tyle wiedziec obsluga maszyn naprawa cos z elektroniki, jaki srodek zastosowac kiedy zbierac itp. a z miasta to tylko u mnie sie cwaniaczyć, bo mało co wie. Nie lubie też jak w TV przectawiają rolnika jako takiego co robi ursusem 330 jakis w podartych gadkach i budynki żr to rudea, niech pokazują rolnika nowoczesnego!!!. Zobaczmy że coraz więcej osób z miasta buduje domu na wsiach więc ten argument mówi nam coś. No troche odbiegłem od tematu, ale tak się przectawia sytuacja na wsi. O życiu na wsi można pisać i pisać, ale by zabrakło na nam by czasu. Tak więc zachęcam do życia na wsi.:D
" Zetor jest bogiem,
Orka nałogiem,
Radio zabawą,
A ropa podstawą ."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 05:39

Miasto vs Wieś damian131091 - popieram w 100%.
Ja też nie cierpię zabobonów, że na wsi koniem z pługiem i policja tam jeździ niebieskim polonezem. Człowiek wiejski jest bardziej doświadczony i wie, co robić. A po za tym boli mnie głowa po mieście.

#125 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 04 lipiec 2009 - 18:32

Miasto vs Wieś

(...)Np. chłopaki na wsi są bystrzi fajniejsi, i dużo mądrzejsi. Chłopak na wsi przecierz musi tyle wiedziec obsluga maszyn naprawa cos z elektroniki, jaki srodek zastosowac kiedy zbierac itp. a z miasta to tylko u mnie sie cwaniaczyć, bo mało co wie. (...)

Widzisz, porównujesz człowieka, który ze wsią nie miał nic wspólnego do chłopaka, który na wsi żyje. Przecież to jest jasne, że ten pierwszy nie będzie miał o niczym pojęcia, a ty na tej podstawie twierdzisz, że jest głupszy. W mieście są ludzie mądrzy, potrafią ci ładnie wszystko wytłumaczyc, ale z własnych obserwacji widzę, że gorzej z praktyką. W mieście masz wszystko blisko, sklepy, lekarza, szkoły, do ruchu idzie się przywyknąc, na wsi też hałas przecież jest, to sąsiad drzewo piłuje, to obornik wozi. Tu i tu są czuby, tu i tu są geniusze. Mnie osobiście denerwuje to, że latem nie zaśniesz z otwartym oknem, bo tak się głoś niesie że szok. Każdemu odpowiada inny klimat, tak jak to znajomy ojca mówi, jednemu córka, drugiemu matka

KS Falubaz

#126 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 05 lipiec 2009 - 16:14

Miasto vs Wieś ja od miasta wole wieś na 100% w mieście niema najczęściej nic do roboty a na wsi znajdzie się zawsze coś ciekawego do porobienia

#127 Share damian131091

damian131091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 23:24

Miasto vs Wieś

Widzisz, porównujesz człowieka, który ze wsią nie miał nic wspólnego do chłopaka, który na wsi żyje. Przecież to jest jasne, że ten pierwszy nie będzie miał o niczym pojęcia, a ty na tej podstawie twierdzisz, że jest głupszy. W mieście są ludzie mądrzy, potrafią ci ładnie wszystko wytłumaczyc, ale z własnych obserwacji widzę, że gorzej z praktyką. W mieście masz wszystko blisko, sklepy, lekarza, szkoły, do ruchu idzie się przywyknąc, na wsi też hałas przecież jest, to sąsiad drzewo piłuje, to obornik wozi. Tu i tu są czuby, tu i tu są geniusze. Mnie osobiście denerwuje to, że latem nie zaśniesz z otwartym oknem, bo tak się głoś niesie że szok. Każdemu odpowiada inny klimat, tak jak to znajomy ojca mówi, jednemu córka, drugiemu matka

No może troche przegiołem z tym porównaniem. Znam sporo dziewczyn i jak się pytam zawsze który chłopak jest fajniejszy, lepszy, ten z wioski czy ten z miasta, prawie wszystkie odpowiadajo, że z wioski:). Z ich rozmów wywnioskowałem, że chłopaki z miasat są bardziej narcyzami, nie mówie że wszyscy, ale napewno jest więcej jak na wsi. Widocznie mamy to coś:D. Co do czubów, to takich w pozytywnym znaczenu powiem że jest sporo tu i tu, ale do tych w negatywnym znaczeniu jest w mieście mojim zdaniem. Idziesz sobie ulico i jakiś gościu lub kilku bez powodu zaczepiajo Ciebie to każe odać telefon albo jak nie to wp******, sporo w mieście takich kozaków, ja osobiście jeszcze takiego przypatku niemiałem. Na wsi z takim czymś jeszcze przez te pare lat mojego życia niespotkałem, nie chodzi o moje okolice, ale nawet jak w innych regionnach.
" Zetor jest bogiem,
Orka nałogiem,
Radio zabawą,
A ropa podstawą ."

#128 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5203 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 23:40

Miasto vs Wieś No widzisz, nie spotkałeś się z takim czymś a mówisz, to jest tylko taki stereotyp, na wsi równie dobrze możesz dostac w zęby za byle co, różnica polega na tym, że w mieście mieszka więcej osób i jakby nie patrzec więcej jest tam takich osób o których mówisz. "Gościów" jak to ty ich nazwałeś wcale tak dużo nie ma :D Chyba, że zaliczasz każdego który po 22 siedzi z kumplami na ławce i pije piwo, trzeba umiec się zachowac i nie prowokowac to i w mieście i na wsi nie będzie problemu.

Ja tam w chłopcach ze wsi nie gustuję, ale w dziewczynach czemu nie :D

Pozdrawiam :D

KS Falubaz

#129 Share seweryn9310

seweryn9310

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a cóż by innego.

Napisany 19 lipiec 2009 - 15:25

Miasto vs Wieś Ja też mieszkam na wsi i bardzo mi tu dobrze, ale każdy woli miejsce w którym się wychował, ja za nic w świecie nie przeprowadziłbym się do miasta, a mieszczuch powiedziałby to samo o wsi. Tym bardziej że lubię to co robię, czyli c - 360 i rura po kilku hektarach które mi zostały <_<

#130 Share Rafalek

Rafalek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 17:30

Miasto vs Wieś @seweryn9310
hm troszkę sie mylisz bo ja mieszkam w mieście od urodzenia,ale oddal bym wszystko aby mieszkać bądź przebywać na wsi;p i troche tych mieszczuchów jest co maja takie samo podejście jak ja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share damian131091

damian131091

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 20 lipiec 2009 - 22:07

Miasto vs Wieś

No widzisz, nie spotkałeś się z takim czymś a mówisz, to jest tylko taki stereotyp, na wsi równie dobrze możesz dostac w zęby za byle co, różnica polega na tym, że w mieście mieszka więcej osób i jakby nie patrzec więcej jest tam takich osób o których mówisz. "Gościów" jak to ty ich nazwałeś wcale tak dużo nie ma :huh: Chyba, że zaliczasz każdego który po 22 siedzi z kumplami na ławce i pije piwo, trzeba umiec się zachowac i nie prowokowac to i w mieście i na wsi nie będzie problemu.

Ja tam w chłopcach ze wsi nie gustuję, ale w dziewczynach czemu nie :(

Pozdrawiam :rolleyes:

No ja też gustuje w dziewczynach:)
" Zetor jest bogiem,
Orka nałogiem,
Radio zabawą,
A ropa podstawą ."

#132 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 14:39

Miasto vs Wieś No fajnie mieszkać na wsi ale czasami już mam dosyć tej gospodarki non-stop tylko te krowy i krowy :rolleyes:

#133 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 16:12

Miasto vs Wieś a ja mieszkam w mieście wraz z kuzynem gospodarzymy w mieście kto oglądał "Zróbmy sobie wnuka" to u nas jest taka sama sytaucja

#134 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 16:46

Miasto vs Wieś Z tego co pamietam to akcja filmu dziala sie w duzym miescie a nie w Sycowie :rolleyes: Troche kiepskie porownanie. Rodzice mojej kobitki tez maja gosodarstwo mleczne w miescie... tylko, ze to miasto tez takie troche jak i Sycow - psy d*pami wode pija.

#135 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 21:27

Miasto vs Wieś bardziej mi chodziło o kompozycje gospodarki budynków gospodarczych i stert stogów słomy z domami mieszkalnymi i fabrykami coś ci się nie podoba w Sycowie :rolleyes: jakiś uraz do tych okolic :huh:
a u ciebie we "wsi" psy d*pami szczekają?

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 25 lipiec 2009 - 12:12.

#136 Share Vektorrr

Vektorrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 24 lipiec 2009 - 21:45

Miasto vs Wieś No w filmie ten kontrast byl jeszcze wiekszy z tego co pamietam -ok niewazne. Uraz mam do Sycowa bo nieraz stalem tam po 2 godziny w korku jak nie bylo obwodnicy.. a jak zrobili to mnie tajniak nagral :rolleyes:
Jeszcze tak a'propos swojskich klimatow w miescie to kilka lat temu na rondzie (centrum miasta - skrzyzowanie kilku drog krajowych) w Sieradzu (wtedy miasto wojewodzkie) pasly sie kozy a z okna moje ogolniaka mozna bylo podziwiwiac i sluchac jak kury ryja dra.. o zarzynanej swini nie wspomne :huh:

#137 Share BartoszPoniatowice

BartoszPoniatowice

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja i Dziewczyny:D:D

Napisany 04 sierpień 2009 - 07:44

Miasto vs Wieś Mi sie bardzi pododoba na wsi i w przyszłości niemam zamiaru wyjerzdzać do miasta :(
:P

#138 Share prolnik

prolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 07 sierpień 2009 - 07:00

Miasto vs Wieś Patrzcie, co o nas myślą mieszczanie.
http://motoryzacja.i...19709,,23944576

Biorą mieszkanie na 600 tys. na kredyt na 30 lat i cwanią, że są bogaczami i mądrzy, bo głupki tylko na wsi. Czy u was jeżdżą ludzie po pijaku? Bo u mnie ani jeden od wielu lat nie jeździł po % nawet ci najwięksi pijacy. Opowiem anegdotę wymyśloną przeze mnie. "Pyta się mnie miastowy w polu: gdzie tu jest toaleta?" :(
Piją tylko bezrobotni pod sklepem...

"ciężkich robót" HAHAHA

Na wsi siedzi się w domu 10h za biurkiem i wypełnia się papierki...
Ludzie nawet nie wiedzą jak jest ciężko.

#139 Share 19Damian89

19Damian89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisany 07 sierpień 2009 - 07:42

Miasto vs Wieś Mieszkam w miescie od urodzenia Toruń .. ale juz jako maly chlopiec smigalem do wujka na wies przewaznie na wakacje na zniwa zawsze z mila checia tam siedzialem .. na poczatku frajda z podjazdzania ciagnikiem .. pozniej juz wiadomo im starszy tym ciekawsze zajecia potem ukladalem snopki na przyczepie albo smigalem z siarkami a teraz podaje snopki .. nie raz jak wujek w polu kuzyn w polu to ja oprzatalem bydlo . na wsi jest zawsze co robic i nie ma jak sie nudzic a w miescie nie ma nic za ciekawego do roboty no chyba ze ma sie prace ktora nas uszczescliwia i milo sie w niej pracuje to jeszcze nie tak zle .. ale z checia jak bym mial okazje miec gospodarke to bym ja bral bez zastanowienia zadnego i staral sie rozwinac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share PaWeL1995

PaWeL1995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 01 styczeń 2010 - 18:57

Miasto vs Wieś Ja mieszkam na wsi jednak nie w tej w której chciałbym mieszkać :rolleyes: Urodziłem się w innej wsi i to właśnie do niej wrócę gdy skończę szkołę bo tam jest... jest gospodarstwo moich dziadków które mnie przyciąga jak magnez metal :D