Skocz do zawartości

Zdjęcie

Miasto vs Wieś

156 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 11 kwiecień 2007 - 22:01

Miasto vs Wieś Witam.
Wiem,że wiekszość z was mieszka na wsi, nie trudno się domyśleć..heh, ale chciałbym się dowiedziec jakie macie zdanie o życiu na wsi i życiu w mieście.Ja osobiście to mieszkam w miasteczku, ale i tak wolę życie wiejskie, cisza,spokój, świeże powietrze itd...w mieście wiadomo,spaliny,hałas,tłok, ruch, korki itd...Piszcie wady i zalety życia na wsi jak i w mieście, myślę,że chociaż pare osób mieszka w mieście lub choć tak jak ja w jakimś małym miasteczku.Piszcie także jak wam się żyje na wsi a jak w mieście.Jeśli chodzi o mnie to już mam dość miasta i chętnie bym osiadł w jakimś "zaciszu", w przeciwieństwie do mojego wujka ,który już całe życie przeżył na wsi i nie to ,że chciałby sie na stałe wyprowadzić do miasta ale jak mówi, chce zobaczyc trochę świata..heh :rolleyes: i nie dziwię mu się.Za dużo to on nie widzi, jak jest praca to się robi ale jak trochę wolnego to się pojeżdzi tu i tam ale wiadomo nie za daleko, bo bydło czeka..heh :P
Piszcie jak jest u was...
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Miasto vs Wieś Dzisiaj, 07:03
  •  

#2 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 22:07

Miasto vs Wieś Ja tam bym ze wsi do miasta nigdy się nie przeprowadził. W wsi mało ludzi, wszystkich się zna, a w mieście to chodzą takie dresy, itp. ruch okropny spaliny a te przejeżdzające samochody to już paranoja

#3 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 22:15

Miasto vs Wieś dokładnie.. w nocy na wsi u wuja to po 21 auta nie usłyszysz i w ciagu całej nocy to nic sie nie dzieje cisza, spokój, idzie się wyspać , jedyne co słychać to muczenie krówek w oborze od czasu do czasu, a jak samochód w nocy przejedzie to albo naprawde jakas powazna sytuacja albo złodzieje hehe :rolleyes: W dzień mało tam aut a w nocy to juz całkiem.Co innego miasto u mnie na ulicy nieraz i po 2 w nocy słyszy sie samochody,a w centrum to cały czas coś jedzie.Wybieram wieś,stawiam na wieś...żadne miasto! :P
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 kwiecień 2007 - 22:25

Miasto vs Wieś mieszkam we wsi, ogolniak w miescie, studia w miescie, praktyki zagraniczne na wsi.

MIASTO.

czemu??
znajdz ladną i nieglupią panne co wytrzyma na wsi rok
internet na wsi
lekarze na wsi
sklepy na wsi
wyjsc na piwo na wsi.

obecnie albo zagranica albo miasto.

choc kocham wies.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 22:32

Miasto vs Wieś zgodze się z tobą nikita..ale jakby wszystko było na wsi to co jest w miescie to nie było by tak naprawdę wsi tylko same miasta, heh :rolleyes: na tym to polega, w miescie masz wszystko na wsi mieszkasz, do miasta ludzie ze wsi jezdzą zeby kupic wszystko co potrzebne i zeby sie rozerwać..heh :P ale żeby żyć tak całe życie w takim hałasie to nieee...wolę wieś.

#6 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 23:14

Miasto vs Wieś Świetny temat!
Ja mieszkam na wsi i nie wyobrażam sobie, żebym miał w przyszłości zamieszkać w mieście, chociaż od pewnego czasu właśnie tam spędzam większość czasu (studia). Życie w mieście wiadomo, ma swoje plusy, wszędzie blisko, łatwiej zorganizować czas wolny, sąsiad nie będzie patrzył na ciebie z zazdrością jak kupisz sobie nowy ciągnik... :rolleyes: Ale mimo to i tak wieś jest dla mnie miejsce gdzie chcę mieszkać, bo tu się wychowałem i tu czuję się jak u siebie.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#7 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 00:20

Miasto vs Wieś jesli bym nie mial samochodu to totalna katastrofa zycie na wsi, brak lekarzy mi nie przeszkadza, internet :/ ale jest od 23.30 do 13.30 nawet 1 mb, niestety chcialbym sie przeprowadzic, ale nie do miasta tylko gdzies dalej w pola, poniewaz mieszkam 6 metrow od drogi krajowej nr.7 i natezenie ruchu jest duze w nocy takze
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 06:07

Miasto vs Wieś od drogi krajowej to wujas mieszka chyba jeszcze z 5 km, takze spokój jest... :rolleyes:

#9 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 12 kwiecień 2007 - 07:43

Miasto vs Wieś ja też nigdy bym sie do miasta nie przeprowadził. mieszkam na wsi która jest bardzo rozbudowana także nie ma problemu z internetem, lekarzem, stacją paliw ,sklepami czy z ładnymi dziewczynami :rolleyes: ale najchętniej przeniósł bym sie na totalne odludzie gdzie nikt by mi nie przeszkadzał.

#10 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 12 kwiecień 2007 - 07:57

Miasto vs Wieś

mieszkam we wsi, ogolniak w miescie, studia w miescie, praktyki zagraniczne na wsi.

MIASTO.

czemu??
znajdz ladną i nieglupią panne co wytrzyma na wsi rok
internet na wsi
lekarze na wsi
sklepy na wsi
wyjsc na piwo na wsi.

obecnie albo zagranica albo miasto.

choc kocham wies.

to jest jednak prawda... :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 12 kwiecień 2007 - 08:45

Miasto vs Wieś też mieszkam na Wsi-i za żadne pieniedze nie poszedłbym do miasta- fajnie czasem sobie siąść na miedzy -pod drzewem i zimne piwko pod chmurka wypić a nie czaić się na jakimś skwerze czy to w pabie-niema jak łono natury :rolleyes:

#12 Share Lukasz16

Lukasz16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, grafika komputerowa

Napisany 12 kwiecień 2007 - 09:05

Miasto vs Wieś Ja mnieszkam na wsi. Chyba za nic bym sie nie wyprowadził. W mnieście hałas, spaliny, pełno samochodów itd. Jak dla mnie to by sie żyć nie dało. Na wsi zawsze można sobie po lesie pospacerować i od razu sie człowiek rozluźni i uspokoi, a w mnieście... tylko gdzie? Większość osób, które znam i mnieszka na wsi nie planuje wyjechać do mniasta. Ja wybieram wieś!!! Polską wieś!!! :P :D :rolleyes:
Pozdrowienia!!!
Lukasz16

#13 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 12 kwiecień 2007 - 09:34

Miasto vs Wieś powiem wam tak - bedziecie musieli zawiezc rodzicow do lekarza lub wlasne dziecko.
samochod nawali lub droga będzie zawalona sniegiem ze karetka nie przejedzie - co wtedy???

nie gadajcie ze wies jest super - ma swoje uroki ale trzeba byc naprawdę kasiastym zeby wytrzymac.
mój tato mi od 7-8 lat powtarza zeby zaczepil się w miescie a gospodarkę to tylko tak z doskoku na urlopie w żniwa i na wiosnę trochę.

poza tym coraz więcej na wsiach nowobogackich miastowych - sorki ale nie lubię takich za bardzo bo malo mają pojęcia o wsi i jej zyciu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#14 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 10:03

Miasto vs Wieś Ja mieszkam na wsi i wolę na niej mieszkać i nigdzie się nie przeprowadać bo w mięśćie nie da się zobczyś maszyny rolniczej .A na wsi świężę powiętrzę i wogóle.
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#15 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 12 kwiecień 2007 - 11:44

Miasto vs Wieś hmmm...od dziecka mieszkam na wsi ale był okres gdzie mieszkałem w stolicy w bloku 8piętro tragedia, ciągne trzeba chodzi na paluszkach zeby ludzie nie słyszeli. Coprawda nawet jak bym nie miał gospodarstwa w miescie nie mógł bym mieszkac, jestem cłowiekiek który cenie sobie swoja prywatnosc, oraz lubie duze sprzestrzenia, a wiec jak gdzies mieszkac to na wsi zbudowac dom i tam mieszkac nigdy w miesc sa samochodu wsziedzie mozna dojechac
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#16 Share pancarol

pancarol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 13:12

Miasto vs Wieś @nikita bennet ja mam to szczeście, że akurat moja wieś jest dobrze zagospodarowana w lekarzy(dom pomocy), 2 sklepy, klub-dyskoteka-bilard-piwo;), kino od roku w gminie, ineternet, kanaliza w projekcie tak pi razy dzwi 10 lat i bedzie:) a zaledwie 300 mieszkańców jedyny minus to brak szkoły ja jeszcze chodzilem ale reforma itd.(15km dzieciaczki smigaja)a takie argumenty, że samochód nawali itd. to się idzie do sąsiada, bo na wsi wszyscy pomogą w biedzie, a w miescie to ludzie się w bloku nie znaja;/ na wsi łatwiej wychować dzieci mniej zagrożeń. I co najważniejsze taniej się żyje!miasto moze być 500 albo 10 tysieczne to tez róznica, jak wioska 500 albo 10 mieszkańców. A co do pannien:) to nie przesadzajmy! ferrari F430 kilka fendtów na podwórku i wtedy jest problem z niewiastami :rolleyes:
Rolnictwo to sztuka współżycia z naturą

#17 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5199 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 13:24

Miasto vs Wieś Ja na codzień mieszkam w mieście. Uczę się. Pelno kozaków, cfaniaków itp. Co chwile tylko : pożycz zete i tak codziennie.. W mieście to nawet kolega może Cie sprzedać... Na klatkach schodowych smród bród i Bóg wie co jeszcze... Muzyki głośniej nie puścisz bo zaraz sąsiedzi walą miotłą w rytm :rolleyes: . Wszędzie spaliny i szum, na trawniku gówna po psach. Jedyne co tu jest fajne to to, że można wyjść wieczorem do sklepu, lekarze na miejscu, szkoły, rozrywki. Na wsi za to spokój, znasz wszystkich. Wieś to taka duża rodzina :P u mnie na wsi to droga krajowa położona jest jakies 3km od wioski, ale mają autostrade budować na tej trasie. Ciekawe jak przez połączenie wiosek przejechać czymkolwiek, jak tam będzie autostrada ? I szum będzie. Tak czy siak wole wieś.

KS Falubaz

#18 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 14:27

Miasto vs Wieś

Jedyne co tu jest fajne to to, że można wyjść wieczorem do sklepu

hehe, no jasne..rzeczywiście fajnie...w wiekszości miast wiekszych to o zmroku strach się poruszać.. no chyba ze z kijem bejsbolowym..heh :rolleyes:

#19 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 16:31

Miasto vs Wieś U mnie we wsi wszyscy sobie pomagają, każdy każdego zna (prawie każdy ma swoje przezwisko, także troche tego jest)Po żniwach organizuje się zabawę w remizie i nawet miastowi przyjeżdzają. A z miasta to nienawidzę takich polaków cwaniaków, poprustu nie mogę ich strawić i tyle!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 12 kwiecień 2007 - 16:34

Miasto vs Wieś Studiuje w Bydgoszczy i wiem jak to jest w mieście. Nie będę powtarzał tego samego co jest wyżej napisane, bo mam podobne złe zdanie na temat miast jak inni forumowicze. Jakoś mocno jestem związany z moją małą wsią i nie zostawiłbym jej nigdy :rolleyes:.