Skocz do zawartości

Reklama

ursus 3512

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
19 odpowiedzi na ten temat

#1 kopec

kopec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 20 czerwiec 2009 - 11:41

witam,jakis czas temu skrzynia zakleszczyla mi sie na pierwszym biegu i za nic nie chciala wyjsc z jedynki i tylko na jedynce jeździla , ale postanowilem to zrobic na sile i udalo sie wykleszczyc, potem mialem problem zeby wlaczyc jedynke oraz wsteczny , poźniej nie chciala wchodzic dwojka i czworka, teraz jeżdze praktycznie na trojce i bardzo ciężko się wlącza wsteczny , jesli juz jakis bieg wlączy sie na sile to potem jest go ciężko wylaczyc, cianik ma tylko 250 mth , nioestety jest juz po gwzarancji ;)
ktos mial moze podobny problem ?
ogolnie ciągnik jest ten super, malo pali i wygodny ale przez ta skrzynie sie ciężko pracuje, bardzo ciężko,

ktoś z Państwa ewie moze jak to naprawic?

#2 krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • 12163856

Napisany 20 czerwiec 2009 - 19:39

Też parę razy zakleszczyłem skrzynie jak byłem mały ale tata odkleszczał i widziałem że podnosił tą gumę na dole co zatyka jabłko w lewarku i wybijał tak bolczyk mały i unosił lewarek góra dół i wtedy nastawiał biegi .

#3 damian1992

damian1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • 20990848
  • Zainteresowania:motoryzacja, fotografia

Napisany 20 czerwiec 2009 - 20:02

Ja użytkuje takiego ursusa od ponad 8 lat i nic takiego mi się jeszcze nie zdarzyło ;)
Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

#4 coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2794 postów
  • 3709345
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery, samochody, radiokomunikacja cb i kf, komputery, muzyka z lat 80tych i 90tych, technika rolnicza :).

Napisany 21 czerwiec 2009 - 09:24

W technikum mieliśmy 3512 to też często się zakleszczał. Nikt tego nie naprawiał (nie wiem jak teraz), trochę powajchowało się gałką od biegów i jakoś udawało go się odblokować ;).

#5 krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • 12163856

Napisany 21 czerwiec 2009 - 09:40

Jak jest tylko trochę zakleszczona to wystarczy poruszać lewarkiem na prawo i lewo i się odkleszczy ale jak mocno to trzeba nastawiać.

@kopec jest też możliwość nasunięcia trybu śrubokrętem trzeba odkręcić korek od wlewu oleju do skrzyni ten obok lewarków do biegów i nastaw śrubokrętem widziałem jak znajomy tak robił.

#6 kopec

kopec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 18:52

no bo mi strasznie ciężko biegi wchodza, i jakby zrobic tak jak napisal krystiano35 to by pomoglo ?

#7 GSX

GSX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów

Napisany 21 czerwiec 2009 - 21:26

Zobacz postkrystiano35, o Jun 21 2009, 10:40, powiedział:

@kopec jest też możliwość nasunięcia trybu śrubokrętem trzeba odkręcić korek od wlewu oleju do skrzyni ten obok lewarków do biegów i nastaw śrubokrętem widziałem jak znajomy tak robił.

trochę do przodu w stronę silnika później do tyłu musisz to wykonać bardzo lekko gdzyż jak za dużo do przodu popchniesz to później będziesz miał problem z wycofaniem zębatki do tyłu
"...W życiu piękne są tylko chwile..."  Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..."          PiH

#8 kopec

kopec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 10:48

i to pomoze? bo biegi teraz wchodza ale naprawde bardzo cięzko

#9 mariusz3512

mariusz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 21:09

Mi niektóre biegi ciężko wchodziły jak pękła ta sprężyna od wajchy zmiany biegów, a jej odłamki latały po trybach. Na szczęście nic sie nie stało, wystarczyło ją wymienic  :D

#10 kopec

kopec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 09:49

a cięzko sie wyjmuje ta sprężynkę? gdzie ona sie znajduje?

#11 mariusz3512

mariusz3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 23 czerwiec 2009 - 12:10

Niestety jest z tym troche roboty bo trzeba odkręcic ten cały korpus z dźwigniami bo od góry nie dało jej wyjąc.U mnie było słychac co jakiś czas zgrzyty jak odłamki dostały sie między tryby, jeśli tobie też pękła to powinieneś słyszec

#12 tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 252 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 25 czerwiec 2009 - 19:06

Najczęstszą przyczyną kleszczenia się biegów w 3512 jest uszkodzenie (wyłamanie)płytki oporowej wodzików.Następuje to najczęściej z powodu zbyt energicznej zmiany biegów.Naprawa polega na rozłączeniu ciągnika pomiędzy skrzynią biegów a skrzynią pośrednią,odkręceniu 2 śrub i wymuianie płytki.Koszt części w okolicach 30zł(płytka, uszczelki silikon),naprawę wykonałem sam więc nic nie kosztowało .Mechanik ceni sobie za taką naprawę 500zł.Robiąc naprawę po raz pierwszy poświęciłem na to  około 12godz. Dodam jeszcze że skrzynia kleszczyła się ewidentnie i na wszelkie sposoby.Po naprawie chodzi jak nowa.

Edytowany przez Matey, 13 grudzień 2009 - 00:35.
cytowanie poprzedniego posta

#13 kopec

kopec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 20:59

nie wiem jak to jest ale n aprawilem , sciagnalem tylko tyą gume co jest na ten galce od biegow, i tam byl taki pierscionek , takli duzy , odkręcilem go kilka obrotow i przykręcilem z powrotem i....
dziala!! nie wiem jak to jest mozliwe ale dziala

EDIT:
jesli biegi znow sie posuja to zrobie to co napisal tomek15h d

dziekuje wszystkim za pomoc :D

#14 Lexion430

Lexion430

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • 8029886
  • Zainteresowania:Rolnictwo Technoka Rolnicza i inne branże powiązane z Rolnictwem

Napisany 29 lipiec 2009 - 20:39

a prubował ktoś zwykła spręzyną od nagarniacza od kombajnu???
najprostrze odkleszcze nie skrzynie na pierwszym biegu  nie trzeba sie bawić ze sciąganiem żednych osłon ani dekli wystarczy aby odkręcic korek od wlewu oleju do skrzyni  wsadzic spreżyne  ruszyc wodzikiem i  na momęcie  odkleszczesz  skrzynie z pierwszego biegu
człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

#15 robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 20:52

Do odkleszczenia z 1 i R wystarczy mieć lekko zakrzywiony śrubokręt :D

Mam taki problem: kilka dni temu zniknęła 3, nie mogłem jej po prostu włączyć, teraz włączyłem 4 i nie mogę jej wyłączyć :)
Od razu mówię, że ciągnik ma 7 tys mtg także ma prawo :)

#16 krystiano35

krystiano35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • 12163856

Napisany 30 lipiec 2009 - 22:07

@robertbara moim zdaniem wybierak Ci sie wyrobił albo jakoś sie przestawia musisz rozkręcić i zobaczyć , bo skrzynia napewno nie siada to nie c-360  :D

mój też ma 7 tyś mtg i biegi wchodzą lux : P wiec wydaje mi się że u Ciebie też bedzie drobnostka w usterce

#17 VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • 00000000

Napisany 04 sierpień 2009 - 13:34

wiem ze c 330 jak sie zakleszczy to śrubokręt a jak sie zakleszczy c 360 to pchnąć go innym traktorem wystarczy:D

wójek ma masseya fergusona 255 i raz mu sie zakleszczył to gume wziął podniusł wsadził śrubokręt ugięty i pociągnął i po sprawie:D

#18 mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3159 postów

Napisany 04 sierpień 2009 - 14:02

Podstawa to prawidłowo i sztywno osadzone gniazdo dźwigni zmiany biegów i niewyrobiony palec wybieraka.

@kopec
Miałeś poprostu minimalnie przekręcone gniazdo (prawdopodobnie od uderzenia lub silnego pchnięcia dźwigni w bok), poluzowałeś tą nakrętke/pierścień, dokręciłeś i mogło sie ustawić jak trzeba. Szkoda że dopiero teraz zobaczyłem Twój problem, jakiś czas jeździłem z poluzowaną nakrętką tak że gniazdo obracało sie jak chciało i chwilami trzeba było sie naprawde naszukać żeby trafić jakiś bieg :( Nie polecam wbijać na siłe, tylko sprawdzić dwie rzeczy które wymieniłem wyżej, najczęściej to w nich tkwi przyczyna, choć może sie dziać coś innego.

#19 mateuszm

mateuszm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 08 październik 2009 - 15:47

mi sie zakleszczało jak jechałem na jedynce i wrzucałem wsteczny albo z jedynki na luz a mianowicie z tego powodu ze jak wyłączałem jedynke to nieświadomie podnosiłem lewarek wystarczyło dokrecic srube pod ta guma pod lewarkiem i zmienic technike zmiany biegów hehe

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 strazakosp4

strazakosp4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 lipiec 2011 - 17:58

witam,jakis czas temu skrzynia zakleszczyla mi sie na pierwszym biegu i za nic nie chciala wyjsc z jedynki i tylko na jedynce jeździla , ale postanowilem to zrobic na sile i udalo sie wykleszczyc, potem mialem problem zeby wlaczyc jedynke oraz wsteczny , poźniej nie chciala wchodzic dwojka i czworka, teraz jeżdze praktycznie na trojce i bardzo ciężko się wlącza wsteczny , jesli juz jakis bieg wlączy sie na sile to potem jest go ciężko wylaczyc, cianik ma tylko 250 mth , nioestety jest juz po gwzarancji ;)
ktos mial moze podobny problem ?
ogolnie ciągnik jest ten super, malo pali i wygodny ale przez ta skrzynie sie ciężko pracuje, bardzo ciężko,

ktoś z Państwa wewie moze jak to naprawic?

Wiatm. U mnie czasen też zakleszcze to jest tam taki korek do wlewania oleju do skrzyni to odkręć go i daj którki lewarek na luz. Następnie musisz mieś podgięty śubokręt i jak Ci się  zalkeszczyła na 1 biegu to musisz włożyć śrobokręt na ostatniego tryba przez ten kotek czyli pierwszy od prawej strony(  od gazu) i próbować poruszać do przodu i do tyłu powinno pomóc u mnie pomaga.

Edytowany przez strazakosp4, 08 lipiec 2011 - 17:58.

Zobacz także