Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o VALTRZE T 190

51 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 13:37

Co sadzicie o VALTRZE T 190 @Maweric82 udowodnij proszę jakimś linkiem, który Fendt ma max. moment obrotowy przy 1800rpm...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o VALTRZE T 190 Dzisiaj, 04:03
  •  

#42 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 18:58

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Mawerick82, bez urazy, ja wnioskuje ze skonczyles studia, to mogl bys pisac jak student, a nie jak gimnazjalista... "po pierwasze" ;/ mozna raz czy dwa sie pomylic i nie zauwazyc, ale u Ciebie jest to nagminne, ciezko sie czyta taki tekst.

po pierwasze fachowa nazwa tego sinik a to Sisu Disel EcoPower o dwóch zakresach mocy, po drugie max moment obrotowy osiąbga już przy niższej ilości obrotów niż Fedt, i ty ci każdy powie że silniki wolnoobrotoe wytrzymują dłużej, po trzecie śisu ma układ CommonRail a Fendt jest na pompowtryskiwaczach które są bardziej awliaryjne, powiesz pewniw skąd mam taką wiedzę i że zjadłem wszystkie rozumy otóż nie pracowałem w Anglii

Nie wiem z kąd wziołes tą fachową nazwe dla T190?
Diesel EcoPower wystepuje w wersji 150 konnej (ogólnie te silniki mają nazwe Fortius) i ma obnizoną maxymalną predkosc obrotowa silnika w stosunku do innych z serii T, w Tym modelu o którym mowa jest w tym temacie, jest silnik o nazwie Citius (najnowszy jak narazie silnik SISU), nazwa która jest dla kazdego znana to SigmaPower (czyli przyrost mocy w tym momencie kiedy ociązenie jest najwieksze).
Fendt do niedawna faktycznie mial silniki MAN na pompowtryskach, obecnie wszystkie są z innej stajni wszyscy wiedza z jakiej, i są na CR.
Pisałeś również ze porównujesz serie T z serią 700 Fendta? Dla mnie to zadne porównanie bo to są całkowicie inne wielkosci i uciągi ciągników, jeśli juz porównywac serie T to z serią 800 Fendt, nie wiem jak nie zawazyles róznicy jeśli jezdziles tymi modelami..
jeszcze kilka twoich wypowiedzi bym skomentował, ale juz nie chce mi się wyszukiwac, moze przy wolnym czasie to zrobię;]
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#43 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 16:07

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Fendt 818 i 820 z którymi moznaby porownac valtre t191 maj maxymalny moment obrotowy przy 1450 obrotach. Wynosi on odpowiednio 840 i 895 Nm. Sa to silniki 4 zaworowe z comon reilem i systemem agrex o pojemnosci 6.1 l. Lecz nie wiem jakiej firmy :lol: Valtra ma silnik sisu citius o pojemnosci 7.4 l rowniez 4 zaworowy z CR. Maxymalny moment jaki mozna uzyskac to 830 Nm przy 1500 obrotow silnika przy załączonym sigma power.
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#44 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 17:49

Co sadzicie o VALTRZE T 190

przy załączonym sigma power.

:P :) to raczej slaby wynik, czyli bez boosta moze miec ponizej 800 Nm :) :)
fendt 718 jest prawie 200 KG ciezszy od 818 :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#45 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 19:22

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Bez power boosta ma tylko 680 ale obroty tylko 1400. Tu jest link http://www.valtra.co...spec/t_spec.pdf mozna poczytac. Fendta to pewnie mozna wyposażyc w odpowiednie obciązniki które zapewni firma Korbanków, a jakby inaczej :lol: Valtra ma lou wynik :P
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#46 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 19:30

Co sadzicie o VALTRZE T 190 680 Nm !!!!!!!!!!! tozto zenada, ale to naprawde jest dziwne na maxa, to w MF 8240 jest 669 Nm przy 1400 obr/min :lol: :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 20:04

Co sadzicie o VALTRZE T 190 No jest dziwne. MF tez ma pewnie silnik sisu albo jak jest starszy to valmeta. Ktos pisał ze Vario jest złe bo narzeka na nie a valtra nie posiada bezstopniówki o ile mi wiadomo. Może inżynierowie z finlandii ostro pracuja nad stworzeniem takiej skrzynki :lol:
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#48 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 22:15

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Tak, czytałem o tym że Valtra nie chce kupować skrzyni od jakiegoś producenta, tylko chce skonstruować własną skrzynię (dotego bezstopniową), ale kiedy to nastąpi to nie wiem :lol:

#49 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 19 listopad 2007 - 22:36

Co sadzicie o VALTRZE T 190 hmm.. też o tym gdzieś czytalem, jak przyjedzie kiedyś diler z valtry to się go co nieco podpytam :lol:

#50 Share swirek

swirek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 02 październik 2008 - 20:53

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Valtra ma w standardzie amortyzowan kabina Pare valtrów byl i serdecznie poleca,

#51 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 03 październik 2008 - 13:14

Co sadzicie o VALTRZE T 190 w jakim standardzie amortyzacja kabiny za to płasisz extra tak samo jak klima czy nieszczęsny lakier metalik po co płacić jak teraz to jedyne co widać na mojej valtrze togruby kurz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#52 Share masax

masax

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 luty 2012 - 20:56

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Ktoś wyżej napisał że Valtra T190 nie waży nawet 6 ton ja mam T132versu i waży ponad 6 ton więc ktoś tu próbuje kogoś w maliny puścić chyba
Valtra jest od a-z składana w jednej fabryce a fend ???
Na agro-szoł 2lata temu jak byłem to wykończenie,i wygląd wnętrza kabiny zdecydowanie na korzyść valtry ( wtedy swojej jeszcze nie miałem :P )
no i ta cena wzięta z kosmosu !!!!! z kąt wziął ją fend do dziś nie wiem