Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o VALTRZE T 190

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 12 maj 2007 - 17:42

Co sadzicie o VALTRZE T 190 bo te modele np 190 bardziej dymi niż np120 a jak byłem w Finlandii to jak patrzyłem na nowe modele z CR to właśnie miałem wrażenie że bardziej dymią od tych starszych:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o VALTRZE T 190 Dzisiaj, 02:59
  •  

#22 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 08:15

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Miałem okazje popracowac Valtrą tylką tą najnowszą T191 w wersji Adwance (nawet fajny podłokietnik z monitorkiem, można zobaczyc to w galerri) Pracująca, starałem się wypatrzec jak najwiecej pozytywów jak i negatywów, wiec moze wymienie co mi przypasowało a co nie:
na plus:
Opony Michlean MulitBib
guma nad tylnią szyba zapobiegająca wsypywaniu sie kurzu przy otwieraniu szyby
dosc dobry promień skretu
widocznosc
obsługa hydrauliki
automatyczna zmiana półbiegów
regulacja kierownicy
drzwi obramowane (to sie chwali, tylko teraz zrobili gieta szybę przedtem były dwie proste w drzwiach, moim zdaniem zrobili na gorsze, ktos powie ze lepsza widocznosc teraz, dla mnie osobiscie to nie robi różnicy, a przy jej stłuczeniu wiadomo...)
wentylacja, nad każdą szyba nawiew duzy plus
oświetlenie
hamulec reczny z reversem i przy tym obnizenie predkosci obrotowej (chociaz mógł by byc awaryjny reczny tradycyjny)

na minus:
nie ma mozliwosci zamówienia 3 predkosci obrotowych WOM;/ mozna 1000 i 540 lub 1000 i 540E
mała kierownica, i trzeba wykonac dużo obrotów zanim koła skrecą sie maksymalnie
w tym egzeplarzu brak jakich kolwiek wiekszych schowków
siedzenie pasażera, w tym wogule nie bylo, ale widzialem jak to wygloda
pedał gazu, strasznie ciezko jest utrzymac w jednej pozycji, używałem tempomatu na drodze i polu, wtredy mniej spalał
wąska kabina, nie uchylne boczne szyby
zmiana biegów (może gdyby dziwgnia byla blizej operatora zmienialo by je sie szybciej i lżej)
maska z tworzywa, strach sie jej dotknąc, nie mówiąc o stawaniu na niej
za mała tylnia wycieraczka
zwrotność
nie zbyt dokladne okreslanie spalania przez komputer

Wszysktiego cieżko mi spamietac, moze jak sobie cos przypopmne to wpisze, kabina w nich kazdy wie jaka jest taka klasyczna prosta, dla niektórych sie podoba dla innych nie.
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#23 Share Radek

Radek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 09:44

Co sadzicie o VALTRZE T 190 A dlaczego nie ma fotek???
Sam musze dać
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

#24 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 10:05

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Co ciągnie na tym drugim zdjęciu ta valtra? W czarnym ładnie się prezentuje
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#25 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 12 lipiec 2007 - 11:54

Co sadzicie o VALTRZE T 190 a ile kosztuje taka valtra

#26 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 12 lipiec 2007 - 13:55

Co sadzicie o VALTRZE T 190 http://www.agrofoto....t...i&img=21180
http://www.agrofoto....t...i&img=21176
specjalnie zadzwonilem i spytalem o ceną, to ten egzemplarz który jest na fotach, kosztuje 330 tys netto
Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

#27 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 16:41

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Bo to jest wersja advance-najlepiej wypisażona z podłokietnikiem i innymi bajerami :o
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#28 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 16:50

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Fajna- czarny lakier i szare felgi, brakuje tylko spojlerów i neonów :o .

#29 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 17 lipiec 2007 - 21:04

Co sadzicie o VALTRZE T 190 kris zapomniałes o podtlenku azotu :P
a poważnie to ładna maszynka i napewno pożądna :o

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#30 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 17:54

Co sadzicie o VALTRZE T 190 a ta maszyna na drugim zdjęciu zbiera torf na opał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 18:56

Co sadzicie o VALTRZE T 190 to ze advance to nie znaczy ze ma wszystko, ten egzemplarz nie byl dosc mocno wyposażony, np nie mial osi resorowanej, czy chocby siedzenia pasażera, mysle ze gdyby go doposazyc cena wynosila by ponad 350 tys, ale to tylko moje spekulacje;]
Pawel

#32 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 19 lipiec 2007 - 19:11

Co sadzicie o VALTRZE T 190

to ze advance to nie znaczy ze ma wszystko, ten egzemplarz nie byl dosc mocno wyposażony, np nie mial osi resorowanej, czy chocby siedzenia pasażera, mysle ze gdyby go doposazyc cena wynosila by ponad 350 tys, ale to tylko moje spekulacje;]

analogiczna sytuacja jak w JD, to że pisze Premium o niczym nie świadczy, może pisać premium a jest goły.

Lepszy juz w tej cenie jest TVT,CVX

#33 Share Viper

Viper

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 25 październik 2007 - 18:34

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Mam porównanie do spalania T191e do T7540 przy wozie asenizacyjnym (12tys), to moge powiedziec ze NH zpalił nieco mniej przy takiej samej pracy, a jazda z beczą po drodze byla lepsza z NH (mniej buja, w dół i w góre)
Pawel

#34 Share Maweric82

Maweric82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 10:55

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Valatra to bardzo dobry ciągnik, jezdziłem takim i mam porównanie do fendta, maszyn nie do zajechania , a to ze ktoś tam pisze że na pokazach nowy puszczał dymek to nic strasznego tak ma właśnie być bo Valtry maja wolnoobrotowe silniki Sisu Disel i one tak dymią , podobnie jak Masseye które to maja zamontowane też tak będą dymic i nic na to nie poradzicie, a poza tym nie rozumiem jak mozna porównywac Fendta do Valtry ,Fend jst o wiele gorszy, a minowicie piszecie w postach jakieś durne porównani które jakś gazeta je zrobiła a nie bierzecie pod uwage tego że w dłóższym okresie użytkowania można coś powiedzieć ,Fedt ma mniejszy silnik, większe obroty przez co jego żywotnośc jest krótsza, max. moment obrotowy w Valtrze jest dostEpny juZ przy 1500 obrotów a w Fendzie 1800 co mówi nam wyraznie że elastyczniejsza jest Valtar, przekładnie mają podobne ale we Fendzie jest sprzęgło hydro-kinetyczna z którym jest wiele problemów jak równierz nie chwalą przekładni Vario, jeśli chodzi o prace ciężkie to kiedyż głęboszowaliśmy 100 ha u jednego farmera w Anglii na 6 ciągników i tam była taka ciężka ziemia że kolega urwał we fendzie przy skręcani ramie od cięgna w podnośniku tylnym( jego wina bo sie nia skręca przy opuszczonym głęboszu) myślicie że ten materiał dał się pospawać NIE a pamiętam że tak też się ztało w JD i w Valtrze i tam się dało pospawać , jestem zdecydowanie za Valtrą fakt nie jest to tani ciągnik ale co dziś nie jest tanie?

#35 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 11:38

Co sadzicie o VALTRZE T 190 po pierwsze zwolnij troche, nie pisz samych ogolnikow tylko porownuj konkretne serie i modele, post dosc chaotyczny.

wolnoobrotowe silniki Sisu Disel

no tos mnie rozbawil, widze spore pojecie o silnikach

max. moment obrotowy w Valtrze jest dostEpny juZ przy 1500 obrotów a w Fendzie 1800 co mówi nam wyraznie że elastyczniejsza jest Valtar

akurat SISU nie maja rewelacyjnej elastyki w porownaniu do konkurencji, popa na wykresy to wcale tak dobrze nie wychodza.

taka ciężka ziemia że kolega urwał we fendzie przy skręcani ramie od cięgna w podnośniku tylnym( jego wina bo sie nia skręca przy opuszczonym głęboszu) myślicie że ten materiał dał się pospawać NIE a pamiętam że tak też się ztało w JD i w Valtrze i tam się dało pospawać

sorry ale tego sie nawet skomentowac nie da
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#36 Share ole23

ole23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 11:47

Co sadzicie o VALTRZE T 190 http://www.allegro.p..._rok.html#photo

#37 Share Maweric82

Maweric82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 12:57

Co sadzicie o VALTRZE T 190 do brzozak2, widze że taka ilość informacji cię przytłacza, jak widzisz u góry piszemy o Valtrze T 190 a porównać ją można do jakiegoś Fenda o podobnej mocy np 718 Vario, widze że twoja wiedz opiera się na czytaniu gazet i porównywaniu wykresów a ja miałem okazje sprawdzić ten ciągnik w praktyce i powiem tylko tyle że jest dużo lepszy niż Fendt,po pierwasze fachowa nazwa tego sinik a to Sisu Disel EcoPower o dwóch zakresach mocy, po drugie max moment obrotowy osiąbga już przy niższej ilości obrotów niż Fedt, i ty ci każdy powie że silniki wolnoobrotoe wytrzymują dłużej, po trzecie śisu ma układ CommonRail a Fendt jest na pompowtryskiwaczach które są bardziej awaryjne, powiesz pewniw skąd mam taką wiedzę i że zjadłem wszystkie rozumy otóż nie pracowałem w Anglii u kontraktora przez póltora roku i facet miał 22 ciągniki i ani kawałka ziemi,jezdził na usługi i tam dopiero zobaczyłem jak się robi i jak się jeżdzi i jak ciągnik robi 4500 motogodzin w roku więc jakieś pojęcie mam a u nich postę technologiczny jest dużo do przodu nam jeszcze daleko do takich technologii wierz mi

#38 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 13:16

Co sadzicie o VALTRZE T 190 ale widze ze dalej nie rozumiesz terminu silnik wolnoobrotowy, a to ze max moment ma przy nizszych obrotach jest naturalne skoro silnik kreci sie o 200 czy 300 obr mniej, poza tym patrz na caly przebieg a nie punkt, bo silnik w traktorze to nie maszyna robocza zeby ja ustawic na parametr przy najwyzszej sprawnosci.
ja nie musialem wyjezdzac do anglii zeby pojezdzic t190 i fendtem 818, 820, 824, 920, 930

po pierwasze fachowa nazwa tego sinik a to Sisu Disel EcoPower o dwóch zakresach mocy,

o ile dobrze pamietam eco power byl w T140
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#39 Share Maweric82

Maweric82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 13:48

Co sadzicie o VALTRZE T 190 może i nie musiałeś ja zresztą też bo pojechałem tam w ramach raktyki ze studiów którą troszke sobie przedłóżyłem ale u nas się tak nie jezdz , oni nie dbają o ten sprzęt bo ich jest stać na serwis tam u tego kolesia ciągnik jak miał 10 000mtg to był sprzedawany a miał że trzy lata ale on uważał że lepij jet kupić nowy niż remontowac stary, a u nas jak ktos kupi taki ciągnik to dbaja o to lepiej niż o własne dzieci, mają racje że jest to sprzęt drogi ale u nas mało kogo jeszcze stać na to żeby serwis na pole jeżdził i naprwaiał, raczej każy stara się naprawić ciągnik we własnym zakresie bo taniej wyjdzie,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 listopad 2007 - 15:24

Co sadzicie o VALTRZE T 190 jesli ciagnik jest na gwarancji to za duzo nie da sie pomajstrowac, a po tym okresie mozna czesc napraw realizowac we wlasnym zakresie, a firmy uslugowe oczywiscie eksploatuja sprzet w bardziej wydajny sposob :lol: i sie go pozbywaja co jest oczywiste, pozniej taki syf trafia czesto do nas, sprzedawca go odpicuje, a rolnik ma problem