Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co sadzicie o VALTRZE T 190

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 19:09

Co sadzicie o VALTRZE T 190 CO sadzicie o ty m ciagniku czy fend podobnej mocy jest lepszy???????? :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co sadzicie o VALTRZE T 190 Dzisiaj, 21:47
  •  

#2 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 21:15

Co sadzicie o VALTRZE T 190 to zxależy co chcesz mieć w wyposarzeniu i ile chcesz wydać kasy zmakomy ma taki sprzęt przepracował nim ponad 5000mth i sobie chwali

#3 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 21:22

Co sadzicie o VALTRZE T 190 nawet jesli to bybyla t190 advanced, to wolalbym fendta 820
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#4 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 21:26

Co sadzicie o VALTRZE T 190 zawsze Fend to Fend ale kasa troche inna

#5 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 kwiecień 2007 - 00:29

Co sadzicie o VALTRZE T 190 mysle ze w wersji advanced i z takim wyposazeniem jak fendt roznica w cenie nie bylaby duza
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#6 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 10:39

Co sadzicie o VALTRZE T 190 W mojej okolicy spódzielnia kupiła T190 i w pierwszym tygodniu musieli wymontować lodówkę :wacko: ! Wiadomo dlaczego- browarek, browarek i wódeczka. Szkoda by było gdyby nowy ciągnik uderzył w drodze z pola w drazewo, wpadł do rowu lub miał czołówkę. Ogólnie jest to ciągnik nie do zajechania.

#7 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 11:02

Co sadzicie o VALTRZE T 190 A dlaczego wybral bys FENDA???? a nie vVALTRE??tez sie podobaja fendy :wacko:

#8 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 14:01

Co sadzicie o VALTRZE T 190 w testach dlg valtra wypadla tragicznie notujac max. moc bez boost'u 166,7 kw, gdzie 818 zanotowala ponad 130 kw, nie wiem moze cos im sie pomylilo :wacko: , wiec nawet jesli zalozymy ze maja porownywalne parametry silnika i cena wypasionej valtry bedzie podobna (chociaz w jakims stopniu porownywalna) do ceny standardowego fendta, to pozostaja takie czynniki:
- wymiary: fendt jest 40 cm krotszy - dla mnie rzutuje to na wieksza uniwersalnosc, ewentualna prace z turem
jest tez o 800 kg ciezszy, valtra nie wazy nawet 6 ton!!!
- opinie pobliskich uzytkownikow fendta, oraz popularnosc marki w okolicy, w mojej gminie jest 1 t190, a fendtow bez liku najrozniejszych modeli
- sprawdzony serwis i dostep do czesci, zarowno od korbankow, innych sklepow, a takze czesci u innych uzytkownikow, ktore pochodza ze spalonych badz rozbitych fendtow
- przekladnie vario pewnie mozna porownac z bezstopniowka valtry, takze tutaj nie ma co debatowac, tak samo z wyposazeniem uzytecznym (przedni tuz, hydraulike, wom, resorowana os i kabine itd.), jedynie w wyposazeniu w bajery fendt moze odskoczyc valtrze, chociaz nie znam poszczegolnych funkcji variotronikow i innych systemow
- osobny obieg oleju w skrzyni
- przebieg wykresu mocy i momentu v vatrze przypomina bardziej ten z ursusa 1614 niz nowoczesnego silnika CR

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 17:22

w testach dlg valtra wypadla tragicznie notujac max. moc bez boost'u 166,7 kw, gdzie 818 zanotowala ponad 130 kw, nie wiem moze cos im sie pomylilo :wacko: , wiec nawet jesli zalozymy ze maja porownywalne parametry silnika i cena wypasionej valtry bedzie podobna (chociaz w jakims stopniu porownywalna) do ceny standardowego fendta, to pozostaja takie czynniki:
- wymiary: fendt jest 40 cm krotszy - dla mnie rzutuje to na wieksza uniwersalnosc, ewentualna prace z turem
jest tez o 800 kg ciezszy, valtra nie wazy nawet 6 ton!!!
- opinie pobliskich uzytkownikow fendta, oraz popularnosc marki w okolicy, w mojej gminie jest 1 t190, a fendtow bez liku najrozniejszych modeli
- sprawdzony serwis i dostep do czesci, zarowno od korbankow, innych sklepow, a takze czesci u innych uzytkownikow, ktore pochodza ze spalonych badz rozbitych fendtow
- przekladnie vario pewnie mozna porownac z bezstopniowka valtry, takze tutaj nie ma co debatowac, tak samo z wyposazeniem uzytecznym (przedni tuz, hydraulike, wom, resorowana os i kabine itd.), jedynie w wyposazeniu w bajery fendt moze odskoczyc valtrze, chociaz nie znam poszczegolnych funkcji variotronikow i innych systemow
- osobny obieg oleju w skrzyni
- przebieg wykresu mocy i momentu v vatrze przypomina bardziej ten z ursusa 1614 niz nowoczesnego silnika CR

Piszesz o częściach do Fendt'ów ze rozbitych lub SPALONYCH maszyn. Czyżby Fendt'y miały problemy z elektroniką lub czymś innym powodującym pożar?

#10 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 14 kwiecień 2007 - 17:51

Co sadzicie o VALTRZE T 190 moze poprostu nie ma gasnic w standardzie? uu strzeżcie sie korbanków :P :wacko: :P :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 kwiecień 2007 - 18:28

Piszesz o częściach do Fendt'ów ze rozbitych lub SPALONYCH maszyn. Czyżby Fendt'y miały problemy z elektroniką lub czymś innym powodującym pożar?

a moze istnieje cos takiego jak ubezpieczenie i niemcy chcac wyludzic kase jak nie moga dobrze sprzedac, albo wogole nie moga sprzedac to podpalaja fendty i inne maszyny rolnicze, badz samochody ciezarowe, a poza tym do wypadkow dochodzi ale czy koniecznie z powodu najnowszej technologii????? przeciez 1 wyswietlacz, ktory obsluguje wiele funkcji potrafi zaoszczedzic dziesiatki metrow kabla. Ten rozbity to w transporcie sie przewrocil i spadl w jakas przepasc

aha i nie napisalem ze jestem wiernym fanem fendta i ze fendt to ideal, tylko w porownaniu z ta valtra to nie mialbym dylematu

#12 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 11:34

Co sadzicie o VALTRZE T 190 mówisz że valtra jest za lekka ale przecież ciągnik mozna dowolnie dociążć charakterystyka silnika niejest zła i przy tak zestopniowanej skrzyni jest wystarczajaca valtra nie posiada skrzyni beztopniowej a testowana prez DLG nie posiadała wtrysku CR obecnie już tak i w nich moment obrotowy jest przesunięty z 1400 na 1500obr/min ale widac taka moda bo w nowych JD to nawet maksymalny moment obrotowy występuje przy 1700obr/min ale taka moda silniki spełniające normy EURO III poprostu palą więcej i aby to w miarę zminimalizować zmienia się charakterystykę silnika co w zasadzie przy bobrze zestopniowanej skrzyni lub vario to niema znaczenia

#13 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 13:11

Co sadzicie o VALTRZE T 190 aha no spoko, nie wiedzialem ze nie jest CR, a na niemiecki nie lubie patrzec, wiec nie czytalem, ale dlaczego moc taka slaba wyszla??? a skrzynie to nie wiem czemu napisalem bezstopniowka, widocznie nie skupilem sie dobrze :wacko:

#14 Share Mateo13

Mateo13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 13:52

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Mi też bardzej podoba sie Fend ale VALTRA też jest nawet spoko :wacko:

#15 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 14:46

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Podobno Valtra pracuje nad stworzeniem nowej bezstopniowej skrzyni do serri N-S.

#16 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 17:47

Co sadzicie o VALTRZE T 190 też coś o tym słyszałem o vario
ale w valtrze T190 są trzy rózne moce i temu w tak to wygląda a raczej jest wszystko w porządku bo zużycie paliwa w przeliczeniu na moc przekazywaną jest dobre

#17 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 08:27

Co sadzicie o VALTRZE T 190 no ale sigma power to tylko z walkiem, wiec do porownania najlepiej wybrac ta normalna moc bez boostu.
zostala jeszcze kwestia ceny ile kosztowalaby valtra z takim wyposazeniem:
- os resorowana
- kabina resorowana
- przedni TUZ
- wersja advanced

fendt 820 kosztuje 105 tys. euro, no a valtra musialaby byc tak wyposazona zeby moc porownac, ktos sie orientuje ile to by wyszlo???
chociaz nie wiem czy nie lepiej byloby wziasc do porownania 818 , bo byc moze parametrami bylyby bardziej zblizone wiec wtedy nalezy odjac mysle 5 - 7 tys. euro

#18 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 18 kwiecień 2007 - 13:21

Co sadzicie o VALTRZE T 190 nieznam ceny valtry t190 znajomi za valtre t180 pełna elektronika amortyzowana kabina i ładowacz czolowy płacili chyba 350tyś oni niesą watowcem więc tochyba cena brutto

#19 Share dudi

dudi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 11 maj 2007 - 22:59

Co sadzicie o VALTRZE T 190 T 190 polecam z wlasnego doswiadczenia. nie do zajechania traktorek

Edytowany przez tomek, 11 maj 2007 - 23:18.
post za postem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Adasko

Adasko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, muzyka.

Napisany 12 maj 2007 - 17:25

Co sadzicie o VALTRZE T 190 Na pokazach w Zienkach k.Parczewa widziałem ten sprzęt w akcji z agregatem Horsch Tiger 3AS(3m) pracował na torfowej ziemi no i miał w sumie co robić ale zapier... jak zły, tyle że przy każdym nawrocie na końcu pola puszczał chmurke a silnik wyposażony był w CR. Mam filmiki z tego pokazu więc jak tylko bede mógł to wrzuce. Pozdro
Na zdjęciach nasze gospodarstwo i nie tylko...