Skocz do zawartości

Zetory dawniej, a dziś

161 odpowiedzi na ten temat

#81 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2009 - 23:18

Zetory dawniej, a dziś

@JohnDeere6030- po raz kolejny prowokujesz do kłótni i co ci to da... skoro tobie pisze już kilkanaście razy a ty dalej swoje...
Nie jestem jakiś tak koleś tylko @mister skoro jesteś największym gospodarzem i kupujesz starego zetora to wiadomo że nikogo nie stać z twojej wsi na nowego więc podsumowując ty nie masz pojęcia o nowych ciągnikach tylko przeczytałeś o kilku awariach i już ślepo jedziesz po wszystkich zetorach. Jeżeli @yarecki12 pisze ci że tyle napił mth to ty wiadomo dalej swoje. Pewnie po raz kolejny powiesz że ci łapie za słówka ale pokaż mi posta w którym napisałem ze to @JohnDeere6030 ma teorie oparte na problemach sąsiadów... wiesz co zakończmy w końcu ten spór
@JohnDeere6030 to co pisze poniżej to nie do ciebie żebyś coś znowu sobie nie pomyślał!
A jeszcze jedno jak piszemy o zetorach to weźmy również pod uwagę liczebność w Polsce i sądzę ze jakby traktorów innych marek było tyle co zetorów to nie byłby on TOP1 w awaryjności jak tu niektórzy piszą :)

Czy ja pisze że kupuje starego Zetora, twierdze że tych maszyn tak łatwo nie da się zajechać. A co do tego Zetora z artykułu to przeczytajcie jeszcze raz że koleś zapinał pług co wazyl okolo 500 - 800 kg :D
Powiem Ci tak, wiem więcej o nowej technice rolniczej napewno wiecej od Ciebie. Ktoś napisał że "w innych markach płacimy tylko za znaczek i częśći" co ty możesz o tym wiedzieć JD (nie bronie tutaj John Deere) jest o 20 razy wytrzymalszy od Zetora, mało tego Zetor wkłada do swoich ciągników silniki które, inne marki już dawno montowały. Ja wiem że w takim przedziale cenowym w jakim jest Zetor, to jest bardzo dobra cena, ale cena jest kosztem czegoś innego. Wiecie dlaczgo dziś ludzie mówią że "trafiłeś na wadliwy egzemplarz" ? Bo dziś fabryka kładzie na ilość nie na jakość, kto wcześniej słyszał że nowa c360 po 1000 mth miała jakie kolwiek awarie, może drobne, to sie zawsze trafiały. Wtedy w ciągnikach nie montowali elektroniki, wieć nie bardzo miało sie w nich co psuć :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetory dawniej, a dziś Dzisiaj, 09:24
  •  

#82 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 23:50

Zetory dawniej, a dziś

Czy ja pisze że kupuje starego Zetora, twierdze że tych maszyn tak łatwo nie da się zajechać. A co do tego Zetora z artykułu to przeczytajcie jeszcze raz że koleś zapinał pług co wazyl okolo 500 - 800 kg :)
Powiem Ci tak, wiem więcej o nowej technice rolniczej napewno wiecej od Ciebie. Ktoś napisał że "w innych markach płacimy tylko za znaczek i częśći" co ty możesz o tym wiedzieć JD (nie bronie tutaj John Deere) jest o 20 razy wytrzymalszy od Zetora, mało tego Zetor wkłada do swoich ciągników silniki które, inne marki już dawno montowały. Ja wiem że w takim przedziale cenowym w jakim jest Zetor, to jest bardzo dobra cena, ale cena jest kosztem czegoś innego. Wiecie dlaczgo dziś ludzie mówią że "trafiłeś na wadliwy egzemplarz" ? Bo dziś fabryka kładzie na ilość nie na jakość, kto wcześniej słyszał że nowa c360 po 1000 mth miała jakie kolwiek awarie, może drobne, to sie zawsze trafiały. Wtedy w ciągnikach nie montowali elektroniki, wieć nie bardzo miało sie w nich co psuć :D

Moje pługi ważą 600kg ale nie obawiam się że coś urwę przy takiej masie, a co do tej ilości kosztem jakości to tak jest i to jest we wszystkich fabrykach nawet w fendzie który też uważam za zbyt przereklamowany ale też jest to spoko ciągnik. Niedawno słyszałem od kogoś że te stare jd z reflektorami wystającymi z maski były dużo lepsze od tych nowszych i czepiajcie się żeby nie było bo ja do jd nic nie mam, nawet fajne ciągniki tylko ta cena... a wracając do tematu to ciągniki sprzed lat 90-tych czyli mające już ponad 20 lat robią się stare a technika idzie cały czas do przodu więc zanim się obejrzymy to w podobnej sytuacji będą nowe zetory tylko temat będzie brzmiał "Stare dobre Forterry/proximy a nowe xxx" i też one będą chwalone a nowe że już nie takie. No trochę się rozpisałem.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#83 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 00:03

Zetory dawniej, a dziś po przeczytaniu całego uznałem, że ten temat jest w sumie o niczym. A swojej forterry nie zamierzam wymieniać. :D

#84 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 00:09

Zetory dawniej, a dziś Ja też bym jej nie wymienił. Może za 20-30lat

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#85 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 05:38

Zetory dawniej, a dziś przeciez nowe zetory nie maja zbyt wiele elektroniki:D wiec przeczysz sam sobie kolego @JohnDeere6030;] bez urazy ale tak jest;] i tak naprawde to popieram kolege@es8 . mowione praktycznie jest to samo od poczatku a reszta to moim zdaniem nabijanie postow. niby temat zakonczony ale jeszcze ktos tam cos napisze<co juz oczywiscie zostalo napisane tylko ze 2 strony wczesniej> i heja od nowa... pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#86 Share dzigit

dzigit

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 14:41

Zetory dawniej, a dziś W starych zetorach motogodziny leciały wolniej bo był napęd z silnika linką a w nowych typu proxima to jest od alternatora podłączenie i gania mth jak głupi. Drugą sprawą jest nierozłączana hydraulika. W starszych typu 72, 77, 5211 jest odłączany napęd pompy i np w zimie gdy podnośnik jest nam nie potrzebny to po prostu wyłączamy podnośnik i po chwili można jechać na większym biegu bo silnik nie przegania nie potrzebnie oleju który jest gęsty jak jest zimno. A w nowych typu proxima to nie ma czegoś takiego i do tego pompa jest przy silniku(a co jak puści uszczelka? Już o kabinach które mają wypukłe szyby które kosztują po 1000zł albo więcej to już nie chce mi się mówić ale płaska do kabiny clasic kosztuje koło 100zł. Ja mam akurat 7211 i żal mi by go było sprzedać na rzecz innego bo to dobry sprzęd.
POWER IS BACK
POWER IS MTZ

#87 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 lipiec 2009 - 19:04

Zetory dawniej, a dziś

przeciez nowe zetory nie maja zbyt wiele elektroniki:D wiec przeczysz sam sobie kolego @JohnDeere6030;] bez urazy ale tak jest;] i tak naprawde to popieram kolege@es8 . mowione praktycznie jest to samo od poczatku a reszta to moim zdaniem nabijanie postow. niby temat zakonczony ale jeszcze ktos tam cos napisze<co juz oczywiscie zostalo napisane tylko ze 2 strony wczesniej> i heja od nowa... pozdrawiam

A czy ja pisałem że w nowych Zetorach jest dużo elektroniki ? ? ? Właśnie jest jej troche i w dodatku do bani :D Nadmieniłem że kiedyś jej nie montowali i wszystko było ok :)

#88 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 19:10

Zetory dawniej, a dziś mozna bylo to wyczytac z twojej wypowiedzi. wlasnie ze nie ma jej za wiele. kolego powiem Ci tylko tyle niewiele wiesz temat zetorów nowych serii;] bez wzajemnych wyzwisk czy jakichs urazow kazdy ma prawo do wlasnego zdania i opinii. ja szanuje Twoje ale wiem ze w rzeczywistosci jest troche inaczej niz Ty to przedstawiasz. a to ze masz nick taki jaki masz to nie swiadczy ze jestes lepszy od "ZETOROWCOW" ;p pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

#89 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 19:17

Zetory dawniej, a dziś chyba jedyna elektronika w nowych zetorach to ehr w forterze i elektrohydrauliczny rewers w proximie power, z inną elektroniką się nie spotkałem, więc gdzie ta elektronika co niby teraz ją montują w zetorach? ehr nigdy się nie popsuł mi w forterze. Włączanie napędu blokady i półbiegów nie jest elektroniczne tylko elektropneumatyczne a to duża różnica.

#90 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 19:34

Zetory dawniej, a dziś no właśnie;) kolega @yarecki12 ma racje;) nadal bedziesz sie upieral @JohnDeere6030 z ta elektronika?? czytajac Twoje posty z jednej strony mozna dojsc do wniosku ze zetory to najgorsze ciagniki na rynku z drugiej zas to ze nie posiadaja zbyt duzo elektroniki<poza wspomnianym ehr czy rewersie w power-ce> sa to ciagniki w ktorych nie ma sie co psuc;P pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 19:54

Zetory dawniej, a dziś dobrze że rolnik ma wybór - kupić prostszy tańszy ciągnik bez lub prawie bez elektroniki, czy zaawansowany droższy nafaszerowany elektroniką zachodni sprzęt ( choć zachodnie marki też robią jeszcze proste sprzęty). Każdy musi sam przemyśleć co dla niego lepsze i kwestie kosztów zakupu oraz eksploatacji.
Co ciekawe w forterze i U1734 jest ten sam ehr, przynajmniej tak samo wyglądający i w ursusie były z nim problemy a w zetorze nie ma. W ursusie kiedyś wykręciliśmy guziki z błotników i daliśmy do kabiny jako przejściowe rozwiązanie. Dobrze ze pozbyliśmy się tej ruiny.
Dziwne że zetor dał lepszy rewers do proximy a nie do forterry. I czemu nie można zamówić ehr do proxy?

#92 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 20:00

Zetory dawniej, a dziś przeciez wcale nie powiedziane jest ze drozszy musi byc lepszy a tanszy gorszy. zalezy co dla kogo jest istotne. oczywiscie tansze z regoly cechuje sie gorsza jakoscia niz drozsze ale nie jest tez tak ze to do niczego sie nie nadaje;) pozdrawiam

#93 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 20:38

Zetory dawniej, a dziś no nie zawsze droższy jest dobry, lepsze marki też się lubią zepsuć. Ale zetor jednak ma renomę swoją i jakość w porównaniu do farmera, farmtraca, mtz pronara i tego typu. Dlaczego zetor jest dobry? bo jest dobry i tani hehe jak z tanim winem :D. Fakt mam jednego zetora a 3 NH bo nie ma większych zetorów niestety.

#94 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 21:14

Zetory dawniej, a dziś nie zrozumcie mnie zle bo nie chodzi mi o to zeby trwac w tym ze zetor jest najlepsza marka bo tak nie jest ale nie ma co rozpowrzechniac herezji ze to totalny szmelc bo to rowniez jest niezgodne z prawda. moim zdaniem to porządna średnia połka. pozdrawiam

#95 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 21:31

Zetory dawniej, a dziś Czasami też tak jest że te droższe ciągniki bardziej się psują, części są droższe i są nafaszerowane elektroniką. Mój sąsiad ma jd 6400 i mówil tacie że jak mu siadł akumulator to nie mógł do niego takiego akumulatora dobrać bo wszystkie były za duże i się nie mieściły a jak zadzwonił to przedstawiciela czy jakiegoś tam faceta z jd to za oryginalny zaśpiewali mu ponad 1000zł więc kupił jakiś z centry 135ah bodajże bo większego z polskich by nie włożył i dlatego czasem lepszy jest zetor czy ursus od "zielonych"

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#96 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 21:41

Zetory dawniej, a dziś no tak bywa, że trzeba zabulić nieraz jak się coś zepsuje, ale jak ktoś ma dużo pola to się zetorem nie obrobi niestety

#97 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 21:59

Zetory dawniej, a dziś Jednym nie. A on ma 6400 czyli 100 koni i ciąga nim agregat z bometu 3,60m zamiast jakiegoś 4,2 jak mój z forterrą 11441

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#98 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 22:29

Zetory dawniej, a dziś czyli zetor ma lepszy uciąg w polu. a może on do 6400 nie ma większego agregatu i robi tym 3,6? może jakby podczepił 4,2m to będzie szedł?

#99 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 lipiec 2009 - 22:56

Zetory dawniej, a dziś

mozna bylo to wyczytac z twojej wypowiedzi. wlasnie ze nie ma jej za wiele. kolego powiem Ci tylko tyle niewiele wiesz temat zetorów nowych serii;] bez wzajemnych wyzwisk czy jakichs urazow kazdy ma prawo do wlasnego zdania i opinii. ja szanuje Twoje ale wiem ze w rzeczywistosci jest troche inaczej niz Ty to przedstawiasz. a to ze masz nick taki jaki masz to nie swiadczy ze jestes lepszy od "ZETOROWCOW" ;p pozdrawiam

Wcale się nie czuje lepszy od Zetorowców, sam mam Zetorka 7211 i wiem że jest to super maszyna, która jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. JA NIE JESTEM PRZECIWNY ZETOROWI ! ! ! Wiem że jedyna elektronika w nowych Zetorach to rwers i EHR (bosch). I właśnie chodzi mi o ten rewers, w Zetorach lepiej by było gdyby on był mechaniczny ( z prawej strony). I nie dopieprzaj sie do mojego nicku, bo jest jaki jest i na poczekaniu nie zdołałem wymyślić lepszego. :)

czyli zetor ma lepszy uciąg w polu. a może on do 6400 nie ma większego agregatu i robi tym 3,6? może jakby podczepił 4,2m to będzie szedł?

Kolego o tym to możesz zapomnieć że Zetor ma większy uciąg od JD :) JD jest liderem na rynku ciągników jeżeli chodzi o uciąg, pojemność silnika i moment obrotowy. W tym wypadku nie ma sobie równych. To tak na przyszłość, nie odchodźmy od tematu jakim jest Zetor :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 06:28

Zetory dawniej, a dziś

Wtedy w ciągnikach nie montowali elektroniki, wieć nie bardzo miało sie w nich co psuć :D

Piszesz tak jakby teraz zetor mial multum elektroniki:P nie ma o co sie kłocic. Ty nie przetlumaczysz mi i wydaje mi sie ze ja Tobie rowniez. i nie "przypieprzam sie" do Twojego nicku, to po pierwsze a po drugie za tymi "zetorowcami" miałbyc emot tylko cos tam nie wyszlo nie wiem czemu wiec to jest zart :)