Skocz do zawartości

Zetory dawniej, a dziś

161 odpowiedzi na ten temat

#61 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 07:41

Zetory dawniej, a dziś to już drugi artykuł o awariach zetora który widze, pierwszy był w RPT, ktoś tu już wspominał o nim. My kupowaliśmy forterre w 2004 roku, ma 5000 mth i nie mieliśmy dosłownie żadnej awarii, chyba że jakaś drobna typu popsuty włącznik od świateł, ale to nie jest ani drogie ani trudne w wymianie. Właśnie tak to jest, nie wiadomo na co trafisz, jedne jak widać się psują drugie chodzą bez zarzutu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetory dawniej, a dziś Dzisiaj, 07:28
  •  

#62 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 08:23

Zetory dawniej, a dziś Nie dziwię się, że 7 razy połamał rączkę od zmiany biegów, bo tą rączkę trzyma się pod tą całą kulką a nie kładzie się ręki na niej bo wiadomo, że się może ułamać jak będzie na siłe pchał żeby wrzucić bieg. Jak czytałem ten artykuł to nasunęło mi się powiedzenie "Wpuść chłopa do biura to atrament wypije"
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#63 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 08:39

Zetory dawniej, a dziś za dużo siły w rękach. Gość był przyzwyczajony do starych ciągników gdzie często wszystko ciężko chodzi i ma to swoje skutki. U mnie też pracownik urwał wajche od biegów w jednym ciągniku i w busie vw T4.

#64 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 09:20

Zetory dawniej, a dziś Bo w synchronizowanej skrzyni biegów nie wrzuca się biegu tak jak w c360

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#65 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 15:10

Zetory dawniej, a dziś no właśnie - a on tylko jeździł starymi ursusami i przyzwyczajony ze wszystko na siłe, wogle zero wyczucia w rękach, ile on śrub pourywał,kluczy pogiął

#66 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 18:10

Zetory dawniej, a dziś Witam ponownie, właśnie przeczytałem artykuł w RPT o Zetorach Forterra i na myśl przyszedł mi mój znajomy kolega, który ma forterrę i ją klnie w niebogłosy, ale od 2 lat śmiga też MC Cormickiem i co też du... jak nie urok to sraczka, myślę że to wszystko zależy od tego kto co i jak użytkuje..... Są tacy co wszystko popsują a są tacy że będą takim samym sprzętem jeździć do śmierci.....

#67 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 18:30

Zetory dawniej, a dziś jak trafisz na wadliwy model to choc nie wiem jakbys sie staral to i tak guzik z tego i tak. co ma sie popsuc to sie popsuje...na to nie ma mocnych. pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#68 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 20:46

Zetory dawniej, a dziś Jeżeli trafił mu się taki wadliwy ciągnik (bo to może się zdarzyć w każdej marce) to po co ma się z nim użalać. Niech go sprzeda i problem ma z głowy. Nie odzyska już wszystkich pieniędzy ale jak uważa że dalej się będzie psuł to już lepiej go sprzedać i kupić coś innego.

Sprzedam:

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#69 Share merkator50

merkator50

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 20:55

Zetory dawniej, a dziś Zetor dawniej były bardzo solidne robione na jakość czego nie moge powiedzieć dziś ponieważ nie posiadam nowego zetora ale mam Zetora 7245 i jest to wspaniały ciągnik.Z tego co mi ludzie mówią to zetory proxima czy forterra nie mają awari a jak są to nie są poważne

#70 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 21:22

Zetory dawniej, a dziś no ja miałem drobne awarie w forterze - siłowniki od szyby tylnej, włącznik od świateł, z poważniejszych przypomniały mi się łożysko w prawym kole i wyciek ze sprężarki od pneumatyki. ale przy podnośniku, silniku skrzyni nic nie ruszane a ma około 5000 mth

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share JohnDeere6030 JohnDeere6030

JohnDeere6030
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 czerwiec 2009 - 22:38

Zetory dawniej, a dziś

no ja miałem drobne awarie w forterze - siłowniki od szyby tylnej, włącznik od świateł, z poważniejszych przypomniały mi się łożysko w prawym kole i wyciek ze sprężarki od pneumatyki. ale przy podnośniku, silniku skrzyni nic nie ruszane a ma około 5000 mth

No kolego z tymi 5000 mth to troche przesadziłeś. Gdzieś ty tyle nabił ? ? ?

#72 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 29 czerwiec 2009 - 22:41

Zetory dawniej, a dziś 2004 rok to się nabiło. Sadzarka, rozsiewacz, formiarka do ziemniaków, i w transporcie dużo,,,a przedtem w latach 2004-2007 chodził przy kombajnie do ziemniaków, akcja zima, ojciec odśnieża w rejonie dróg. Przy ziemniakach ciągniki dużo mtg nabijają, zrobię może fotkę i wstawię do galerii

#73 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 30 czerwiec 2009 - 20:04

Zetory dawniej, a dziś

Napisz kilka awarii jakie miałeś w tej proximie, dla tych którzy tak ślepo bronią te nowe Zetorki :D

Ej koleś, tak dla twojej wiadomości, u mnie nikt w jeszcze nie kupił nowego Zetora, a na moją wieś to ja jestem największym gospodarzzem, wieć przestań mi tu pieprzyć o tym że mam swoje teorie oparte na problemach sąsiadów :)

@JohnDeere6030- po raz kolejny prowokujesz do kłótni i co ci to da... skoro tobie pisze już kilkanaście razy a ty dalej swoje...
Nie jestem jakiś tak koleś tylko @mister skoro jesteś największym gospodarzem i kupujesz starego zetora to wiadomo że nikogo nie stać z twojej wsi na nowego więc podsumowując ty nie masz pojęcia o nowych ciągnikach tylko przeczytałeś o kilku awariach i już ślepo jedziesz po wszystkich zetorach. Jeżeli @yarecki12 pisze ci że tyle napił mth to ty wiadomo dalej swoje. Pewnie po raz kolejny powiesz że ci łapie za słówka ale pokaż mi posta w którym napisałem ze to @JohnDeere6030 ma teorie oparte na problemach sąsiadów... wiesz co zakończmy w końcu ten spór
@JohnDeere6030 to co pisze poniżej to nie do ciebie żebyś coś znowu sobie nie pomyślał!
A jeszcze jedno jak piszemy o zetorach to weźmy również pod uwagę liczebność w Polsce i sądzę ze jakby traktorów innych marek było tyle co zetorów to nie byłby on TOP1 w awaryjności jak tu niektórzy piszą :)

#74 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 czerwiec 2009 - 20:18

Zetory dawniej, a dziś

Nie dziwię się, że 7 razy połamał rączkę od zmiany biegów, bo tą rączkę trzyma się pod tą całą kulką a nie kładzie się ręki na niej bo wiadomo, że się może ułamać jak będzie na siłe pchał żeby wrzucić bieg. Jak czytałem ten artykuł to nasunęło mi się powiedzenie "Wpuść chłopa do biura to atrament wypije"

Wieszaki też ręką urwał? Czy za szybko przełączał EHR? Typowo radzieckie myślenie, winny zawsze jest człowiek, maszyny są bezawaryjne. Przewód od wtryskiwacza też pewnie pękł bo dał za dużo gazu?
Nie rozumiem po co za wszelką cenę dowodzić, że Zetory się nie psują... Na dodatek postępowanie serwisu, poniżej krytyki.

#75 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 20:28

Zetory dawniej, a dziś Wszystko się może popsuć, nawet jak ktoś najlepiej dba o sprzęt. A co do wieszaków to może ładował za ciężkie maszyny na tuz i/lub szybko z nimi jeździł po dziurach i mogło coś nie wytrzymać. Miał może dużo obciążników z przodu, ciągnik był stabilny ale podnośnik odczuwał ciężar.
Ja za wszelką cenę nie dowodzę że zetory są bezawaryjne - jak widać nie wszystkie, nam się trafił udany model, a sąsiad kupował 7341 w 2002 i jakoś dwa lata temu robił już w nim silnik i inne problemy jeszcze z nim miał, nie pamiętam jakie ale jego zetor mniej udany od naszego.

#76 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 30 czerwiec 2009 - 20:38

Zetory dawniej, a dziś A i dla jasności ja nie dowodzę że zetory się nie psuja bo to nie realne i bezsensowne każdy ciągnik sie psuje zetor też i może macie racje ale po prostu jak ktoś pisze że nowego zetora za 150 tys za 10 lat na żyletki to tutaj chyba grubo przesadza :D

#77 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 21:06

Zetory dawniej, a dziś czas pokaże jak nowe zetory będą wyglądać za 10-20 lat, ciekawe co będzie po przekroczeniu 10 000 mtg, czyli u mnie za 5 lat

#78 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 21:27

Zetory dawniej, a dziś stare zetory sa nie do zarzniecia tylko w tydy gdy sie o nie dba <nie zapomina zalac wody spr oleju itp.>
nowe po tym co widziałem tez sie beda spisywały bo zetor to dobra marka nie przereklamowana jak case czy fendt
w zetorze płacisz za ciagnik i jego wykonanie a w innych markach za znaczek na ciagniku gdzie wyprodukjowane sa lampy i czesci itp.
znam przypadek gdzie ludzi kłucili sie o fendta i new hollanda kto ma jakie lampy i gdzie sa onne wyprodukowane to jest bez sensu ale cuz
sam chce wymienic traktor za rok czy dwa ale zobacze napewno nie na fendta pewnie zetor lub nh z wielka bieda

#79 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 21:48

Zetory dawniej, a dziś Wydaje mi sie ze i te dzisiejsze sie spisza dobrze, mam forterre z 2006 roku, jak narazie super sie srpawuje, naprawde sprzet godny polecenia.
Tym bardziej przemawia za nim cena i w miare przystepne wyposazenie, bardzo ciekawy ciągnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 22:03

Zetory dawniej, a dziś a ile masz juz mtg nabite? coś naprawiałeś w nim?