Gość JohnDeere6030

Zetory dawniej, a dziś

Polecane posty

adikpl1    257

Na Af były zdjęcia z Kalisza gdzie na placu stało kilka w kolorze niebieskim dla smerfów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

mój syn wymyślił sobie dzisiaj żeby przemalować proximę na fendta, czyli na zielono

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Orginalny lakier się podoba najbardziej bo to tzw. ''regóła'' i każdemu najbardziej się podobają orginalne kolorki, natomiast jak konstruktor wprowadzi kolorystyczną nowość to już mętalność się zmienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszek21    32

moim zdaniem zetor powinien byc tylko czerwony zawsze bo w tym kolorze wygląda najlepiej


interesuje się rolnictwem i wszystkim tym co jest w jakikolwiek sposób z rolnictwem związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Widziałem też pomarańczowe w Sitnie był 2 lata temu taki :) a te zielone Forterry i Proxy idą do drogowców i im daja kolory na zamówienie żeby się odrózniały od inych tak słyszałem :) Ale w obecnych kolorach Zetor najładniej wygląda super są te siwe felgi kurzu tak też nie znać na nich :D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

też mi sie one podobaja i wogule Zetorowi lepiej znimi niż z tymi kremowymi :D


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Powiedzcie mi czemu nie produkują już dużych Zetorów Tzn tych ponad 130km ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Pewnie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Ja mam model z 2008 roku kiedy jeszcze miały felgi o kolorze kości słoniowej i słyszałem gdzieś że forterra najlepiej wygląda calutka zabłocona. Raz byłem u znajomego żeby się wypytać o tego zetora bo dopiero przymierzaliśmy się do kupna i właśnie ta jego miała z prawej strony tyle błota, że ledwo było widać spod niego schodki. Chodziła w turze i codziennie ładowała pasze do paszowozu. Stąd to błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

I kolejny dowód na to że nowe Zetory są do niczego :) Otóż niedaleko mojego miejsca zamieszkania, koleś kupił Proximę 8441 koleś narzeka, mówi że się ciągle psuje :) A co konkretnie się w niej psuje to nie wiem, ale mówi że wszystko po kolei :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Nie ma to jak konkretna wypowiedź... jak się dowiesz czegoś więcej to napisz bo to że się psuje wszystko po kolei to nic nie wnosi do tematu i to nie jest żadne uzasadnienie :) ? A od kiedy ją ma i ile mth ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Pewnie w jeden dzień spaliła mu się żarówka a w drugi bezpiecznik. A jak zetor taki zły to niech go sprzeda i kupi sobie fendt-a za 250k :)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030
Pewnie w jeden dzień spaliła mu się żarówka a w drugi bezpiecznik. A jak zetor taki zły to niech go sprzeda i kupi sobie fendt-a za 250k :)

 

To napewno nie takie awarie kolego :)

 

Nie ma to jak konkretna wypowiedź... jak się dowiesz czegoś więcej to napisz bo to że się psuje wszystko po kolei to nic nie wnosi do tematu i to nie jest żadne uzasadnienie :) ? A od kiedy ją ma i ile mth ??

 

Kupił go nie dawno :) więc godzin mu nie na stukał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Pewnie twój znajomy miał pecha :) Ale gdybyś mógł dowiedzieć się jakie były te awarie to się z nami podziel. Pewnie ma ją z 2008r

@oFsik ma racje poleć mu Fendta albo JD będzie lepszy i ,,tańszy''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Lepszy napewno będzie :) Ale czy tańszy to nie sądzę :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Nie zawsze droższe znaczy lepsze :) Ale pewnie tak jest jak mówisz. No ale nie porównujmy Fendta do zetora bo to trochę inne półki... Co do tego że nowe zetory są do niczego powstrzymałbym się z tą krytyką gdyż jak sam piszesz nie wiesz co dokładnie więc skąd możesz wiedzieć że to wina producenta a nie operatora ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

HA ha śmieszne że nowe Zetory są do niczego ale głupota :D Może twój znajomy tak dba o ten ciągnik i tego się psuje bo ja mam Zetora i znajomi moi mają zetora i to nie jeden i nie psuja się im wogóle jak narazie.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj tam koledzy. Każda marka ciągników co jakiś czas wyjdzie taki wadliwy model. Nie uwierzę w to że jest marka ciągników która każdy model zrobi idealny. Np jak JD zrobi 1 wadliwy model na 100 ciągników i trafie na ten 100 to w sumie mogę uważać ze JD to złom? W sumie mogę ale reszta takich egzemplarzy sprawuje się idealnie. Wiec patrząc na markę ciągnika nie można się wzorować tylko i wyłącznie opinią 1 użytkownika.

Jakieś 2 miesiaki temu gadałem z kumplem. Kupił sobie Same ze względu na to że słyszał opinie ze jest oszczędny na paliwie. Myślał początkowo o zetorze ale sąsiad ma zetora i mu nagadał że pali jak smok. I się nie dziwie że mu tak pali bo nie słyszałem żeby jego zetor chodził na niskich obrotach. Zawsze daje mu podłogę. Gdyby kolega tez lubił taka jazdę to i Same pewnie by mu dużo palił.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
wszystko co czerwone jest lepsze a ZETOR to juz najbardziej:) a co do porównania to co nowsze to zawsze lepsze

 

Nie powiedział bym że to co nowsze lepsze tzn jeżeli chodzi o to po zakupie tak. Tylko czy to co teraz produkują wytrzyma tyle co to co 30-40 lat temu produkowali. jak Cięzka seria Zetora i Ursusa? Gdzie 8011 mają po 30 i więcej również i mniej lat i smigają świetnie.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Patrząc tak z dystansu czytając forum to nowe zachodnie złe bo za dużo elektroniki, ursus zły bo nie ma prawie elektroniki a zetor zły bo dużo palą tylko takim rolnikom co lubią wysokie obroty to i powinni lubić wysokie spalanie :) . A co do tematu to panowie nie przejmujmy się postami że znajomemu coś tam, gdzieś tam... nam potrzeba konkretów używając takim mocnych słów a nie samych ogólników nic nie wnoszących. Mnóstwo takich postów nie tylko w tym temacie w których nic nie wiadomo... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'valtran111' bo jak sie źle użytkuje to się psuje po 2 latach albo sie nie dba . Niektórzy zapominają że w Zetorze jest mechaniczny rewers i skrzynia i na siłe bez sprzegła wrzucajo te biegi i je wyrzucajo a potem się dziwio że skrzynia siada i biegi sie walo. Wnich trzeba nacisnąć sprzegło i zachamować i wyrzucić bieg i tak samo jest z rewersem a nie na siłe bez sprzegła i bez chamowania je wrzucają i wyrzucają tak nie wolno w tej skrzyni bo się jeb** :)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj