Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

314 odpowiedzi na ten temat

#161 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 02 sierpień 2012 - 12:50

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony ja wymieniłem igłę. Nowa nie jest taka droga a problem z głowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dzisiaj, 13:54
  •  

#162 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 04 sierpień 2012 - 21:15

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Mam pytanie odnośnie prasy. Czemu słomę z pszenżyta wiąże dobrze tj. 1-2/100 a w mieszance 10/100 a nawet więcej? Dodam że puszcza na jeden aparat ten od lewego koło i supełek jest od strony młota i wygląda jakby się z niego wyślizgnęła druga końcówka.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#163 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 08:28

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony patrz instrukcja :) a powaznie sprawdz czy przetrzymywacz łapie sznurek, czy jest nie zaluźny itp .

#164 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 08:46

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dodam że czasami w tym aparacie zerwie się sznurek, nawet w słomie żytniej.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#165 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 09:37

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony a stopień zużycia? u mnie niestety wszystko było spowodowane zużyciem. po paru poprawkach dokręceniach i wymianie igły zero przepuszczonych

#166 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 22:37

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony aparaty mają 4 lata

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82

#167 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 07 sierpień 2012 - 16:23

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony świeże to niestety zostaje ci zrobic foty kazdy zerknie i moze cos wymysli.

#168 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów
  • Zainteresowania:Maszyneria ;D

Napisany 12 sierpień 2012 - 10:21

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam koledzy. Mam taki problemik z moją prasą . Jest to Sipma z-224/2 z 98 pracuje ona z 330 i jak dostanie jadę z nią po rekordzie słomy jest sporo to nawet jak jadę jedynką to co 7 snopek jest rozwiązany . zawsze z prawej strony , sznurek wygląda tak jak by był urwany a noze są nowe . jedna końcówka sznurka ma supełek a druga jest urwana . może wie ktoś co to może być ? z góry dziękuje i pozdrawiam Jakub.

#169 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 12:47

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Z której strony jest ten supełek domyślam się że od przodu prasy, a od tyłu prasy wolny sznurek tak??? czy na odwrót???
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#170 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 13:00

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony od przodu urwany od tyłu supełek .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 14:25

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony No to kolego masz źle ustawiony przytrzymywacz sznurka względem igły(ten półksiężyc pod aparatem), lub igła się przestawiła względem aparatu.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#172 Share cuabab

cuabab

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 12 sierpień 2012 - 23:30

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony dziekuje . na pewno to sprawdzę :)

#173 Share BALU

BALU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 23:48

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony jm

Edytowany przez BALU, 22 październik 2013 - 18:40.

#174 Share c360c330

c360c330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 19 sierpień 2012 - 11:40

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony a sprawdzałes czy nozyk nie ma luzów góra dól bo moze w grubej słomie opadac na sam dól i nie wiaze

#175 Share wojtek_b83

wojtek_b83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 sierpień 2012 - 23:47

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam
Mam John Deere 456A i nie wiąże z prawej strony. Po przeczytaniu wszystkich postów z tego tematu podciągłem półksiężyc bo nie ma pętli od strony wału ale to nic nie pomogło. Po dobrej obserwacji zauważyłem że palec gdy się otwiera to wchodzi pomiędzy sznurki i nie robi supła od strony wału (albo robi kokardkę ) dodam że półksięzyc jest już bardzo mocno dociągnięty. Co jeszcze można sprawdzić lub poprawić??

#176 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 24 sierpień 2012 - 08:19

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony W jaki sposób dociągnąłeś ten półksiężyc? oprócz tego że zmienia się kąt ustawienia cięgnem, to jeszcze przybliża się go do igły, ma niemal ocierać się o igłę, jężeli jest spora luka nie złapie i nie dociśnie sznurka.
Wiązanie supła na kokardkę związane jest z nieściąganiem supła przez dźwignię nożową z palca, i niedociągnięciem supła przez dźwignię, trzeba ją doregulować młotkiem, o ile rolka jest cała, w lekkich problemach z dźwignią pomaga sznurek 400m/kg, ten grubszy.

#177 Share wojtek_b83

wojtek_b83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 21:05

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Dzięki za podpowiedz, już mam przyczynę (rolka na palcu jest już zużyta ) napawałem prowadzenie rolki i problem rozwiązany.

Dzięki za podpowiedz, już mam przyczynę (rolka na palcu jest już zużyta ) napawałem prowadzenie rolki i problem rozwiązany.

#178 Share awox

awox

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 08:22

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony

ja wiąże cienkim sznurkiem 3000m i wszystkie wychodzą związane, podstawa to instrukcja obsługi, najpierw trzeba ją cała przeczytać a później regulować tak jak ja zrobiłem, troche czasu mnie to kosztowało ale teraz mam spokój. Zrób zdjęcia całego aparatu wiążącego, jeśli cały aparat jest jeszcze oryginalny to dużo rzeczy może być wyrobionych. Mógłbyś zrobić zdjęcie kostki jak wygląda nie związana kostka chodzi mi o końce sznurka na kostce.

zgadzam sie z kolegą instrukcja to podstawa moja wiąże 1000/1000 i jeżdżę c-330 w średniej słomie 4

powodzenia

#179 Share Grzegorz2507

Grzegorz2507

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 14:09

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony ustawienia z instrukcji nadaja sie do zupelnie nowych aparatow...po latach pracy niestety nie sprawdzaja sie, ale sa jakims tam punktem odniesienia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share piotre16

piotre16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 13 luty 2013 - 17:14

Sipma Z-224 nie wiąze z jednej strony Witam kolegów.
Mój problem polega na tym iż z jednej strony dźwignia nożowa wychyla się bardziej za palec supłacza (czy można wyregulować wychylenie dźwigni nożowej?) i ciężej ociera się o niego (w jaki sposób można bezpiecznie odgiąć dźwignie od palca?), supełki początkowo mają długie końce ale węzełek jest bardzo luźny i na końcu wiązka potrafi się rozwiązać (dodam, że te węzełki mają różną długość a czasami są za krótkie i potrafią się rozwiązać, szczególnie przy dużym naporze słomy) . Problem pojawił się po naostrzeniu nożyków (nożyki ostre jak brzytwa a i tak końce sznurka troszkę powystrzępiane czy to normalne?). W czym może być problem? Wszystkiego próbowałem, dociskałem i luzowałem docisk palca (śruba 13 mm) ale to nic nie pomaga, trochę pomogło ustawienie napięcia sznurka. Półksiężyc jest trochę wytarty w miejscu trzymania sznurka i ma trochę luz, w dźwigni nożowej też jest delikatny rowek od sznurka (te rowki w półksiężycu i dźwigni nożowej są na obuch aparatach). Czy sworzeń dźwigni może tu coś pomóc? Śruby mocujące nożyk delikatnie ocierają o trzymacz sznurka, dźwignia ma luzy góra dół i na boki aż zatrzyma się na obudowie z prawej strony bądź w lewo na rolce (rolki wyglądają ok). Proszę o pomoc pozdrawiam i z góry dziękuje.